Strani: 1

jjenko sporočil: 3
[#2564073] 19.11.15 07:29
Odgovori   +    24
Pomebno vprašanje (ki si ga navadno novinarji Financ ne zastavljajo), koliko delavcev v takšnih podjetjih dela za neto 700 EUR ali manj na mesec. To je namreč za državo zelo pomeben podatek, če delavec, ki dela 8-12 ur/dan ne more breskrbno preživeti meseca in se odreka vsem priboljškom v življenju, ne vlaga v svoje zdravje, zdravo prehrano, nima aktivnega počitka, se ne more ukvarjati z zdravo rekreacijo nima možnosti kupovati kvalitetnih izdelkov, je navsezadnje "slab potrošnik". Takšen delavec ves svoj denar porabi za nujne dobrine, da preživi in pri svojih 60 letih, če že preživi, slej kot prej pristane z velikim zdravstvenim stroškom na plečih države. Važno, da ima njegov milijonski šef še večji dobiček in je na lestvici najbogatejših čim višje. Kaj pravite g.Joe, ga. Teja, g. Jure, g.Karel in g. Janez? Mogoče je treba na celotno zadevo gledati malo bolj celovito?
0513ANITO sporočil: 10.823
[#2564074] 19.11.15 07:38 · odgovor na: jjenko (#2564073)
Odgovori   +    12
[jjenko]
Pomebno vprašanje (ki si ga navadno novinarji Financ ne zastavljajo), koliko delavcev v takšnih podjetjih dela za neto 700 EUR ali manj na mesec. To je namreč za državo zelo pomeben podatek, če delavec, ki dela 8-12 ur/dan ne more breskrbno preživeti meseca in se odreka vsem priboljškom v življenju, ne vlaga v svoje zdravje, zdravo prehrano, nima aktivnega počitka, se ne more ukvarjati z zdravo rekreacijo nima možnosti kupovati kvalitetnih izdelkov, je navsezadnje "slab potrošnik". Takšen delavec ves svoj denar porabi za nujne dobrine, da preživi in pri svojih 60 letih, če že preživi, slej kot prej pristane z velikim zdravstvenim stroškom na plečih države. Važno, da ima njegov milijonski šef še večji dobiček in je na lestvici najbogatejših čim višje. Kaj pravite g.Joe, ga. Teja, g. Jure, g.Karel in g. Janez? Mogoče je treba na celotno zadevo gledati malo bolj celovito?
Da se je Jenko pa nalogu nekoga ravno danes aktiviral na tem forumu.

In že seje svoje oslarije naokoli.
0513ANITO sporočil: 10.823
[#2564085] 19.11.15 08:58 · odgovor na: jjenko (#2564073)
Odgovori   +    27
[jjenko]
Pomebno vprašanje (ki si ga navadno novinarji Financ ne zastavljajo), koliko delavcev v takšnih podjetjih dela za neto 700 EUR ali manj na mesec. To je namreč za državo zelo pomeben podatek, če delavec, ki dela 8-12 ur/dan ne more breskrbno preživeti meseca in se odreka vsem priboljškom v življenju, ne vlaga v svoje zdravje, zdravo prehrano, nima aktivnega počitka, se ne more ukvarjati z zdravo rekreacijo nima možnosti kupovati kvalitetnih izdelkov, je navsezadnje "slab potrošnik". Takšen delavec ves svoj denar porabi za nujne dobrine, da preživi in pri svojih 60 letih, če že preživi, slej kot prej pristane z velikim zdravstvenim stroškom na plečih države. Važno, da ima njegov milijonski šef še večji dobiček in je na lestvici najbogatejših čim višje. Kaj pravite g.Joe, ga. Teja, g. Jure, g.Karel in g. Janez? Mogoče je treba na celotno zadevo gledati malo bolj celovito?
Ker si mi poslal zasebno sporočilo, ti odgovarjam tukaj javno preko foruma.

Veš podjetniki morajo ta denar (tvojih 700€) najprej zaslužiti. Kupce prav nič ne zanima cene naše "družbene nadstavbe". Zanima jih samo, če za svoj denar dobijo izdelek, ki je cenovno, tehnično in kvalitetno ustrezen. Če temu ni tako, ni posla, potem ni tvojih 700€, pa tudi ne 600, 500, ....100€ ne.

Svojo zaskrbljenost raje stresaj na trenutno vlado, ki dela poslovno okolje poponoma nekonkurenčno. Zaradi tega ne pričakuj, da ti bo rasla plača, raje se začni spraševat, če ne bo podjetnik raje zaprl, kot pa se šel biznis v nemogočih pogojih.

BDW. Moj nick je tak že od začetka. Finance so mi ga dodelile. Jaz ga pa nisem spreminjal. Oni tudi točno vedo, komu moj nick pripada. Tako, da nisem anonimen. Ni pa nobene potrebe, da ti izveš kdo sem. Vsaj ne za zdaj.
jjenko sporočil: 3
[#2564094] 19.11.15 09:23 · odgovor na: 0513ANITO (#2564085)
Odgovori   +    3
[0513ANITO]

Ker si mi poslal zasebno sporočilo, ti odgovarjam tukaj javno preko foruma.

Veš podjetniki morajo ta denar (tvojih 700€) najprej zaslužiti. Kupce prav nič ne zanima cene naše "družbene nadstavbe". Zanima jih samo, če za svoj denar dobijo izdelek, ki je cenovno, tehnično in kvalitetno ustrezen. Če temu ni tako, ni posla, potem ni tvojih 700€, pa tudi ne 600, 500, ....100€ ne.

Svojo zaskrbljenost raje stresaj na trenutno vlado, ki dela poslovno okolje poponoma nekonkurenčno. Zaradi tega ne pričakuj, da ti bo rasla plača, raje se začni spraševat, če ne bo podjetnik raje zaprl, kot pa se šel biznis v nemogočih pogojih.

BDW. Moj nick je tak že od začetka. Finance so mi ga dodelile. Jaz ga pa nisem spreminjal. Oni tudi točno vedo, komu moj nick pripada. Tako, da nisem anonimen. Ni pa nobene potrebe, da ti izveš kdo sem. Vsaj ne za zdaj.
Spoštovani g.0513ANITO, nikakor ne želim polemizirati glede težke situacije pri pridobivanju posla, konkurence in vseh težav s katerimi se srečuje podjetnik. Tudi večino podjetnikov iz seznama najbogatejših (katerih delo poznam, seveda) spoštujem in verjamem, da so na svoji poslovni poti naredili ogromno, da so prišli do takšnega položaja, kot ga imajo sedaj. Tudi sam vem kako je s pridobivanjem posla, saj sem moral večino tega v svojem dosedanjem aktivnem življenju pridobiti sam in to s svojim kvalitetnim delom z veliko truda in nadurami. Moji nadrejeni so mi bili vedno v večjo ali manjšo pomoč in direktorji pod katerimi sem delal so tudi poskrbeli za posel in omogočili kvalitetno delo (saj v večini). Torej, jaz razumem in spoštujem vsakega uspešnega podjetnika. Tudi veliko večino tistih na spisku o katerem govori originalen članek. Sam nisem do sedaj imel zadosti poguma za to pot.

Zamerim pa vam namigovanje v smeri, da delujem po naročilu in da sem se "aktiviral" nekomu v škodo. To pa ni res saj nisem član nikakršne politične opcije in ne potrebujem in nimam nikakršnih botrov. Vedno poskušam misliti s svojo glavo in predvsem pošteno do vseh ljudi. Z vprašanjem, ki sem ga argumentirano zastavil avtorjem članka (in to je bil moj namen) pa sem želel opozoriti na več plati zastavljene trditve.

To je vse. Nič skritih namenov in botrov. Sedaj bova pa (sklepam, da ste podjetnik) verjetno raje svoj čas in energijo usmerila v kaj koristnega, je le delovni dan.

Lep pozdrav
anon-78945 sporočil: 23
[#2564096] 19.11.15 09:28 · odgovor na: 0513ANITO (#2564085)
Odgovori   +    9
čas vnosa: 19.11.15 09:25
0513ANITO +++++

Se popolnoma strinjam steboj. In zelo žalostno je, da imamo toliko ljudi, ki razmišlja tako zgrešeno. In tako podpirajo zgrešeno politiko in "bremzajo" razvoj.

Bom še mal zatežil glede rekreacije, ki jo "revež" nima :) V sloveniji je ogromno gozdov, travnikov, hribov ... Nobeden do zdaj mi še ni zaračunal, ko sem odšel "na hrib" se rekreirat. To je najbolj zdrava rekreacija. Je pa resnica, da sem se včasih moral hudo brcnit v "rt" da sem se zmigal.

Upam, da si razbral poanto rekreacije. Tudi sedaj, ko imam "nekaj denarja" ne grem na smučanje. Zato je še veliko časa.
anon-78945 sporočil: 23
[#2564101] 19.11.15 09:37 · odgovor na: jjenko (#2564094)
Odgovori   +    9
jjenko "saj nisem član nikakršne politične opcije"

Zelo se me je dotaknal, ko mi je en uspešen starec rekel :

Joj kakšno srečo imaš ti, da se boš lahko znebil vpliva prejšnega sistema.
fcajt sporočil: 4.335
[#2564108] 19.11.15 10:15
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: fcajt 19.11.2015 10:16
Koliko služb vam dajejo najbogatejši Slovenci? Koliko davkov plačajo!
... če bi b'la ta zblojena komidržava za kej, bi tako ali drugačno zaposlitev imelo
še 150.000 več ljudi kot je že par let dejstvo,
pa tudi davke bi radi plačevali...
.
anon-24983 sporočil: 7.885
[#2564211] 19.11.15 20:29 · odgovor na: 0513ANITO (#2564085)
Odgovori   +    3
[0513ANITO]
Veš podjetniki morajo ta denar (tvojih 700€) najprej zaslužiti. Kupce prav nič ne zanima cene naše "družbene nadstavbe". Zanima jih samo, če za svoj denar dobijo izdelek, ki je cenovno, tehnično in kvalitetno ustrezen. Če temu ni tako, ni posla, potem ni tvojih 700€, pa tudi ne 600, 500, ....100€ ne.
Mater ti pa si gnoj od gnoja. A zdaj boš tukaj krulil, da moraš ti zaslužiti od delavca plačo. Pizda si glup, zakaj jih potem sploh imaš, če moraš za njih zaslužiti, odpusti jih pa ti bo ostala plača od delavcev.
Potem boš lahko imel recimo namesto 5000 jurjev recimo 30 jurjev plače. :)

Še vedno je pravilo, da kjer imajo menedžerji najvišje plače, so plače zaposlenih najnižje, ali pa jih sploh ne dobijo.

No v končni fazi je tukaj govora o najbogatejših, pa ne reči, da si ti ne bi mogli privoščiti, da dajo plače višje od onih 700 evrov.
0513ANITO sporočil: 10.823
[#2564219] 19.11.15 21:25 · odgovor na: anon-24983 (#2564211)
Odgovori   +    3
[fiston]
> [0513ANITO]

> Veš podjetniki morajo ta denar (tvojih 700€) najprej zaslužiti. Kupce prav nič ne zanima cene naše "družbene nadstavbe". Zanima jih samo, če za svoj denar dobijo izdelek, ki je cenovno, tehnično in kvalitetno ustrezen. Če temu ni tako, ni posla, potem ni tvojih 700€, pa tudi ne 600, 500, ....100€ ne.

Mater ti pa si gnoj od gnoja. A zdaj boš tukaj krulil, da moraš ti zaslužiti od delavca plačo. Pizda si glup, zakaj jih potem sploh imaš, če moraš za njih zaslužiti, odpusti jih pa ti bo ostala plača od delavcev.
Potem boš lahko imel recimo namesto 5000 jurjev recimo 30 jurjev plače. :)

Še vedno je pravilo, da kjer imajo menedžerji najvišje plače, so plače zaposlenih najnižje, ali pa jih sploh ne dobijo.

No v končni fazi je tukaj govora o najbogatejših, pa ne reči, da si ti ne bi mogli privoščiti, da dajo plače višje od onih 700 evrov.
Kwa je seronja?

Moji delavci dobijo svoje zaslužene plače skladno z dogovorom, ki ga imam z njimi. (vse uradno in na TRR. Prispevki, regres vse plačano skladno z zakonom ali pa še kaj več.
Da se pa lahko držim dogovora pa sam običajno delam 2 šihta vsak dan.
Oni delajo 8 ur, nadur jim ni treba, še potegnit jim ni treba skoraj nikoli.

BDW Moja plača je čist normalna, tiste cifre, ki se tebi zgoraj prikazujejo so rezultat tvoje opitosti od kajvem katerih substanc.

ADIJO
anon-24983 sporočil: 7.885
[#2564225] 19.11.15 21:45 · odgovor na: 0513ANITO (#2564219)
Odgovori   +    3
[0513ANITO]
> [fiston]
> > [0513ANITO]
>
> > Veš podjetniki morajo ta denar (tvojih 700€) najprej zaslužiti. Kupce prav nič ne zanima cene naše "družbene nadstavbe". Zanima jih samo, če za svoj denar dobijo izdelek, ki je cenovno, tehnično in kvalitetno ustrezen. Če temu ni tako, ni posla, potem ni tvojih 700€, pa tudi ne 600, 500, ....100€ ne.
>
> Mater ti pa si gnoj od gnoja. A zdaj boš tukaj krulil, da moraš ti zaslužiti od delavca plačo. Pizda si glup, zakaj jih potem sploh imaš, če moraš za njih zaslužiti, odpusti jih pa ti bo ostala plača od delavcev.
> Potem boš lahko imel recimo namesto 5000 jurjev recimo 30 jurjev plače. :)
>
> Še vedno je pravilo, da kjer imajo menedžerji najvišje plače, so plače zaposlenih najnižje, ali pa jih sploh ne dobijo.
>
> No v končni fazi je tukaj govora o najbogatejših, pa ne reči, da si ti ne bi mogli privoščiti, da dajo plače višje od onih 700 evrov.

Kwa je seronja?

Moji delavci dobijo svoje zaslužene plače skladno z dogovorom, ki ga imam z njimi. (vse uradno in na TRR. Prispevki, regres vse plačano skladno z zakonom ali pa še kaj več.
Da se pa lahko držim dogovora pa sam običajno delam 2 šihta vsak dan.
Oni delajo 8 ur, nadur jim ni treba, še potegnit jim ni treba skoraj nikoli.

BDW Moja plača je čist normalna, tiste cifre, ki se tebi zgoraj prikazujejo so rezultat tvoje opitosti od kajvem katerih substanc.

ADIJO
Aja, a zdaj si ploščo obrnil ? Prej si napisal, da morajo podjetniki zaslužiti plače od delavcev...

Niso nikakršen rezultat moje opitosti, ampak tvojega pisanja. Če kakor si pisal mora podjetnik zaslužiti plače od delavcev, potem je račun zelo enostaven. Odpusti one delavce in vse ostane njemu.

Ma daj, vem kako se to služi.

Ejga 2 šihta ti tukaj na forumu narediš, delavci pa 2 šihta za tvojo plačo. :)
0513ANITO sporočil: 10.823
[#2564227] 19.11.15 21:48 · odgovor na: anon-24983 (#2564225)
Odgovori   +    2
[fiston]
> [0513ANITO]
> > [fiston]
> > > [0513ANITO]
> >
> > > Veš podjetniki morajo ta denar (tvojih 700€) najprej zaslužiti. Kupce prav nič ne zanima cene naše "družbene nadstavbe". Zanima jih samo, če za svoj denar dobijo izdelek, ki je cenovno, tehnično in kvalitetno ustrezen. Če temu ni tako, ni posla, potem ni tvojih 700€, pa tudi ne 600, 500, ....100€ ne.
> >
> > Mater ti pa si gnoj od gnoja. A zdaj boš tukaj krulil, da moraš ti zaslužiti od delavca plačo. Pizda si glup, zakaj jih potem sploh imaš, če moraš za njih zaslužiti, odpusti jih pa ti bo ostala plača od delavcev.
> > Potem boš lahko imel recimo namesto 5000 jurjev recimo 30 jurjev plače. :)
> >
> > Še vedno je pravilo, da kjer imajo menedžerji najvišje plače, so plače zaposlenih najnižje, ali pa jih sploh ne dobijo.
> >
> > No v končni fazi je tukaj govora o najbogatejših, pa ne reči, da si ti ne bi mogli privoščiti, da dajo plače višje od onih 700 evrov.
>
> Kwa je seronja?
>
> Moji delavci dobijo svoje zaslužene plače skladno z dogovorom, ki ga imam z njimi. (vse uradno in na TRR. Prispevki, regres vse plačano skladno z zakonom ali pa še kaj več.
> Da se pa lahko držim dogovora pa sam običajno delam 2 šihta vsak dan.
> Oni delajo 8 ur, nadur jim ni treba, še potegnit jim ni treba skoraj nikoli.
>
> BDW Moja plača je čist normalna, tiste cifre, ki se tebi zgoraj prikazujejo so rezultat tvoje opitosti od kajvem katerih substanc.
>
> ADIJO

Aja, a zdaj si ploščo obrnil ? Prej si napisal, da morajo podjetniki zaslužiti plače od delavcev...

Niso nikakršen rezultat moje opitosti, ampak tvojega pisanja. Če kakor si pisal mora podjetnik zaslužiti plače od delavcev, potem je račun zelo enostaven. Odpusti one delavce in vse ostane njemu.

Ma daj, vem kako se to služi.

Ejga 2 šihta ti tukaj na forumu narediš, delavci pa 2 šihta za tvojo plačo. :)
Zase se brigi.

Jaz imam pred svojimi delavci čisto vest.
anon-24983 sporočil: 7.885
[#2564230] 19.11.15 21:55 · odgovor na: 0513ANITO (#2564227)
Odgovori   +    3
[0513ANITO]
> [fiston]
Zase se brigi.

Jaz imam pred svojimi delavci čisto vest.
Aja, tvoji delavci..., a si jih kupil ? Sužnjelastnik. :)
0513ANITO sporočil: 10.823
[#2564232] 19.11.15 22:00 · odgovor na: anon-24983 (#2564230)
Odgovori   +    1
[fiston]
> [0513ANITO]
> > [fiston]

> Zase se brigi.
>
> Jaz imam pred svojimi delavci čisto vest.

Aja, tvoji delavci..., a si jih kupil ? Sužnjelastnik. :)
No če že hočeš slišat.

Podedoval sem jih.

Eni so boljši, eni slabši, še nobeden pa ni dobil odpovedi. Kerga sem pa tudi zaposlil.

Maš pa zanimiv pogled na delavce. (to s sužnji)

Strani: 1