3 min
Kako ravnati ob kibernetskih incidentih? Razlagamo v šestih korakih
18 min
Kaj se lahko naučimo od lanskih poplav? (PRO)
47 min
Odlagališče odpadkov za NEK že zdaj presega 227 milijonov evrov
53 min
V Indiji so stekle maratonske volitve - zmago si obeta premier in šef nacionalistične stranke Modi
2 uri
Sandoz začenja gradnjo razvojnega centra v Ljubljani, Novartis v bližini dokončuje novo tovarno
2 uri
Koliko so lani zaslužili menedžerji borznih družb in koliko jim je pobrala država 10
2 uri
Renault in CMA CMG z dodatnimi milijoni za projekt lahkega električnega dostavnika
2 uri
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
3 ure
Z brniškega letališča lani za skoraj tretjino več potnikov kot leto prej
3 ure
Globalno bo letos prodaja gradbene opreme malenkost upadla
3 ure
Cene industrijskih proizvodov mesečno malenkost gor, na letni ravni navzdol
3 ure
Kakšna bo slovenska zgodba najbolj razkošne škode
4 ure
Policija danes poostreno nadzira prekoračitve hitrosti
5 ur
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
5 ur
Sedež združene NKBM in SKB bo v Ljubljani; Se bo izpraznila še ena velika bančna stavba v prestolnici? 1
5 ur
Zakaj je energetska samooskrba za podjetja tako pomembna in kakšne so rešitve na trgu? (Oglas)
6 ur
Citroën razkriva sedemsedežni SUV C3 aircross
6 ur
V Petrolu bodo predlagali 1,8 evra dividende bruto, več kot lani
6 ur
Praznik narave v Izoli
7 ur
Izrael raketiral Iran, nafta skočila na 90 dolarjev 9

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako bogati so Akrapovič, Tuš in Mikek

Strani: 1

anon-202034 sporočil: 676
[#2563923] 18.11.15 10:56
Odgovori   +    5
Še bolj zanimivo bi bilo videti lestvico koliko so vsi ti multimilionarji vplačali davščin v državni proračun...
anon-368142 sporočil: 42
[#2563930] 18.11.15 11:19 · odgovor na: (#2563925)
Odgovori   +    7
[republican]
> [merzm1]
> Še bolj zanimivo bi bilo videti lestvico koliko so vsi ti multimilionarji vplačali davščin v državni proračun...

Še bolj zanimivo bi bilo videti, koliko ljudi zaposlujejo.
Še bolj pa koliko ljudem ti daješ plačo in kaj si naredil v življenju.
anon-202018 sporočil: 8.635
[#2563931] 18.11.15 11:20
Odgovori   +    3
To so Slovenci, ki so zasedli letošnji vrh lestvice. Njihovo skupno premoženje presega tri milijarde evrov, vsak peti pa je svoje bogastvo ustvaril v družbi Outfit7, ki je razvila Govorečega mačka.


.................. nakladači!bog nam pomagaj.
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2563948] 18.11.15 13:03 · odgovor na: (#2563932)
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: anon-202494 18.11.2015 13:07
[republican]
> [0409ALFAN]
> > [republican]
> > > [merzm1]
> > > Še bolj zanimivo bi bilo videti lestvico koliko so vsi ti multimilionarji vplačali davščin v državni proračun...
> >
> > Še bolj zanimivo bi bilo videti, koliko ljudi zaposlujejo.
>
> Še bolj pa koliko ljudem ti daješ plačo in kaj si naredil v življenju.

Petdesetim. Kaj pa ti?
Petdesetim daješ plačo, pohvaljeno, zelo dobro!

Mene pa še bolj zanima zanima, kaj je tebi in ostalim dala za ta trud država, razen metanja polen pod noge. In šeto: dokler bodo boljševiki na vladi, jih bo še veliko od teh bogatašev pobegnilo v tujino in njihova delovna mesta bodo izguljena.

Sicer pa, če se malo potrudiš, lahko sam najdeš na spletu, koliko ljudi tile fantje zaposlujejo.

Jaz sem penzionist (pa ne Štrukljev) in ne spadam v to kategorijo. Penzijo dobivam iz tujine in vso porabim doma. Davkarija pa mi letno od te penzije požre kar lepo vsoto denarja. Če kupuješ pri nas s tujo pokojnino, je to enako, kot da bi izvažal.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2563969] 18.11.15 14:31 · odgovor na: (#2563957)
Odgovori   +    3
[denac]
Men se pa tole zdi že mal bizarno.
Kisle bučke, ki povečujejo naklado. Slovenci pač uživajo, ko berejo o bogataših, sploh, če so do bogastva prišli na sumljiv način ali z utajo davkov. Ni je boljše teme za ob šanku...no razen o levih, desnih in Janši :)
anon-368142 sporočil: 42
[#2563980] 18.11.15 14:59 · odgovor na: (#2563932)
Odgovori   +    0
[republican]
> [0409ALFAN]
> > [republican]
> > > [merzm1]
> > > Še bolj zanimivo bi bilo videti lestvico koliko so vsi ti multimilionarji vplačali davščin v državni proračun...
> >
> > Še bolj zanimivo bi bilo videti, koliko ljudi zaposlujejo.
>
> Še bolj pa koliko ljudem ti daješ plačo in kaj si naredil v življenju.

Petdesetim. Kaj pa ti?
Jaz 10 in 5 študentov torej manj kot ti,mi je pa nelogično ,da je za nekoga ,ki ima uspešno firmo in daje 50 ljudem delo glavni point koliko so najuspešnejši dali državi in koliko ljudi zaposlujejo.Mogče sem samo jaz malo čuden.
Uspešno še v naprej.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2563985] 18.11.15 15:25 · odgovor na: (#2563982)
Odgovori   +    1
[MorituriTeSalutant]
> [vickibedi]
> > [denac]
> > Men se pa tole zdi že mal bizarno.
>
> Kisle bučke, ki povečujejo naklado. Slovenci pač uživajo, ko berejo o bogataših, sploh, če so do bogastva prišli na sumljiv način ali z utajo davkov. Ni je boljše teme za ob šanku...no razen o levih, desnih in Janši :)

S konstruktom o Patrii so nas tepli deset let, jaz bi recimo malo za spremembo vseeno uživala, če bi bilo kaj brati še o sodnih procesih proti lopovom, med katerimi so največji, dasiravno se tako radi slepimo, prav rdeči baroni. Samo kaj, ko ni štofa, če pa so vsi namazani z Maslom in se s tem uspešno blokira vsakršni sodni pregon, hebi ga.

P.S.
Pa saj se tudi kakšen takšen najde na vikend zaporu, eden peče dobre stejke, drugi zna dobro fuzbal, pravi fantovski vikend-žur, marsikakšen poročen in naveličan bi si z veseljem privoščil kaj takšnega ... >:)
Sicer so ti ljudje pač polni denarja, bogati pa po mojem niso. Pravo bogastvo je drugje in se ga z denarjem ne da kupiti. Moje mnenje pač.
Z denarjem morda res ne moreš kupiti vsega, lahko pa kupiš zelo dobre nadomestke ;)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2563991] 18.11.15 16:07 · odgovor na: (#2563988)
Odgovori   +    4
[republican]
> [0409ALFAN]
> > [republican]
> > > [0409ALFAN]
> > > > [republican]
> > > > > [merzm1]
> > > > > Še bolj zanimivo bi bilo videti lestvico koliko so vsi ti multimilionarji vplačali davščin v državni proračun...
> > > >
> > > > Še bolj zanimivo bi bilo videti, koliko ljudi zaposlujejo.
> > >
> > > Še bolj pa koliko ljudem ti daješ plačo in kaj si naredil v življenju.
> >
> > Petdesetim. Kaj pa ti?
> Pohvalno
> Jaz 10 in 5 študentov torej manj kot ti,mi je pa nelogično ,da je za nekoga ,ki ima uspešno firmo in daje 50 ljudem delo glavni point koliko so najuspešnejši dali državi in koliko ljudi zaposlujejo.Mogče sem samo jaz malo čuden.
> Uspešno še v naprej.

Kontra ;)

Moj odgovor je letel na merzm1, ki se očitno ob visokih davkih počuti varnega (seveda visokih za bogate prasce, ne zanj).
Če se smem malo oddaljiti od teme (najbogatejši in varnost visokih davkov), bi vama obema (skupaj DAJETA plačo 65 ljudem) predlagal, da si razdelita še strošek ene plače zame - ko sta že tako radodarna.

Kjer sem jaz, namreč nihče ne DAJE plače... vsi zanjo zahtevajo čas, delo, produktivnost, marsikdo celo lojalnost. Jaz, kot človek suhoparnih osebnih interesov, pa bi seveda bil zelo vesel, če bi mi plačo kdo kar dal.

Kako zabavno je videti bit slovenstva tudi med uspešnimi podjetniki.
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2564024] 18.11.15 18:21 · odgovor na: (#2563959)
Odgovori   +    1
[republican]
> [Breiva]
> Mene pa še bolj zanima zanima, kaj je tebi in ostalim dala za ta trud država, razen metanja polen pod noge.

Ne pričakujem, da mi bo država kaj dala, pričakujem pa, da mi ne bo metala polen pod noge in mi nabila takšnih dajatev, da se mi sploh ne bo splačalo poslovat.
Tvoj odgovor je malo mimi.

Sploh nisem mislil, da naj bi država nekaj materialnega dala, ko državnim mastodontom. Mislil sem na predipse, zakone, davke, gradbena dovoljenja in še mnogo drugih podobnih zadev. Tu pa je država (oziroma njeni birokrati) popolnoma odpovedala in stvari zakomplicirala, da se bolj ne da. Očitno je preveč državnih aparatčikov-birokratov in vsak bi rad pokazal, da je nekaj naredil, pa čeprav to škoduje gospodarstvu in razvoju. Če bi bilo manj birokratov (beri javnih uslužbencev), le ti ne imeli časa početi take oslarije.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2564030] 18.11.15 18:42 · odgovor na: (#2564001)
Odgovori   +    0
[republican]
Jaz sem govoril o zaposlitvi, ampak se strinjam s tabo ;)

Seveda ne zaposlujem 50 ljudi zaradi svoje radodarnosti, ampak zaradi svojih interesov... pa tudi zaposleni delajo v mojem podjetju zaradi svojih interesov. Če jih ne bi dovolj dobro plačal, bi hitro pobrali šila in kopita.
Tako. In ce ne bi bil glih v sloveniji, bi se lahko tudi na hitro losal onih petih, ki ti delajo vec skode kot haska... Pri 50 jih je sigurno pet takih.

Je pa v sodobnem svwtu nicelnih obrestnih mer, denarju iz dreves in vseprisotni drzavi - in poplavi novih zaposlitev, ki mesajo luft, da jim ni dolgcas... Termin "job creation" zgolj smesen anahronizem iz preteklosti, ko je svobodni kapitalizem se obstajal.

Tudi evropa je danes jugoslavija.
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2564032] 18.11.15 18:48 · odgovor na: anon-207617 (#2563991)
Odgovori   +    1


Kjer sem jaz, namreč nihče ne DAJE plače... vsi zanjo zahtevajo čas, delo, produktivnost, marsikdo celo lojalnost. Jaz, kot človek suhoparnih osebnih interesov, pa bi seveda bil zelo vesel, če bi mi plačo kdo kar dal.

Kako zabavno je videti bit slovenstva tudi med uspešnimi podjetniki.
Očitno ne razumeč slovenščine, ker drugače ne bi pisal take neumnosti.
V Sloveniji se reče "dajem plačo" in to je preneseni pomen. V prenesenem pomenu pa to pomeni da dajem službo, delo in plačilo za delo. Da delavec v Sloveniji dobi tudi plačo, pa ni povsem samoumevno.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2564039] 18.11.15 19:17 · odgovor na: anon-202494 (#2564032)
Odgovori   +    2
[Breiva]
>
>
> Kjer sem jaz, namreč nihče ne DAJE plače... vsi zanjo zahtevajo čas, delo, produktivnost, marsikdo celo lojalnost. Jaz, kot človek suhoparnih osebnih interesov, pa bi seveda bil zelo vesel, če bi mi plačo kdo kar dal.
>
> Kako zabavno je videti bit slovenstva tudi med uspešnimi podjetniki.

Očitno ne razumeč slovenščine, ker drugače ne bi pisal take neumnosti.
V Sloveniji se reče "dajem plačo" in to je preneseni pomen. V prenesenem pomenu pa to pomeni da dajem službo, delo in plačilo za delo. Da delavec v Sloveniji dobi tudi plačo, pa ni povsem samoumevno.
Ne delaj se neumnega, ker si že naravno več kot dovolj.
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2564053] 18.11.15 21:17 · odgovor na: anon-207617 (#2564039)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
> [Breiva]
> >
> >
> > Kjer sem jaz, namreč nihče ne DAJE plače... vsi zanjo zahtevajo čas, delo, produktivnost, marsikdo celo lojalnost. Jaz, kot človek suhoparnih osebnih interesov, pa bi seveda bil zelo vesel, če bi mi plačo kdo kar dal.
> >
> > Kako zabavno je videti bit slovenstva tudi med uspešnimi podjetniki.
>
> Očitno ne razumeč slovenščine, ker drugače ne bi pisal take neumnosti.
> V Sloveniji se reče "dajem plačo" in to je preneseni pomen. V prenesenem pomenu pa to pomeni da dajem službo, delo in plačilo za delo. Da delavec v Sloveniji dobi tudi plačo, pa ni povsem samoumevno.

Ne delaj se neumnega, ker si že naravno več kot dovolj.
Res si bogi in to bolj, kot sem si mislil. Si pa zato srečen, saj poznaš tisto " Blagor..."
anon-258692 sporočil: 1.010
[#2564088] 19.11.15 09:02 · odgovor na: (#2563970)
Odgovori   +    1
[MorituriTeSalutant]
> [merzm1]
> Še bolj zanimivo bi bilo videti lestvico koliko so vsi ti multimilionarji vplačali davščin v državni proračun...

Meni je Tuš misterij že od začetka. Ni mi jasno, kako in s čigavo politično podporo je prišel do denarja. Za kar nekaj njih na lestivici (Akrapovič npr.) kapo dol, uspeli so z lastnim delom in z lastno poslovno idejo. Za Tuša, ki se je pojavil sočasno z vrsto rudečih baronov in je bil edini, ki je od začetka koliko toliko parirar Mercatorju pod opankarjem, pa mi res ni jasno, kako je prišel do začetnega kapitala, da je začel tako na veliko.

Mediji so prečesali že vse, Tušev izvor denarja nikoli. Ker je čist ali ker se nikoli ni izvedelo, kdo so njegovi dejanski botri?
Morda pa zato, ker ni kaj za dokazat ali pa zato, da je lahko konkuriral Mercatorju. In še zdaj mu. Čeprav je Agrokor zdaj tak konglomerat, kot je, ljudem nekako ne dišijo hrvaške pikove šunke...
anon-202165 sporočil: 970
[#2564165] 19.11.15 13:56 · odgovor na: anon-258692 (#2564088)
Odgovori   +    0
In če bi bil Agrokor tvoj, bi ti raje prodajal v svojih štacunah izdelke svoje proizvodnje, ali od drugih dobaviteljev? Pa btw.. Pik izdelki so boljši od marsikaterih naših....
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2564461] 21.11.15 14:53 · odgovor na: (#2564226)
Odgovori   +    0
[MorituriTeSalutant]
> [vickibedi]
> > [MorituriTeSalutant]
> > > [vickibedi]
> > > > [denac]
> > > > Men se pa tole zdi že mal bizarno.
> > >
> > > Kisle bučke, ki povečujejo naklado. Slovenci pač uživajo, ko berejo o bogataših, sploh, če so do bogastva prišli na sumljiv način ali z utajo davkov. Ni je boljše teme za ob šanku...no razen o levih, desnih in Janši :)
> >
> > S konstruktom o Patrii so nas tepli deset let, jaz bi recimo malo za spremembo vseeno uživala, če bi bilo kaj brati še o sodnih procesih proti lopovom, med katerimi so največji, dasiravno se tako radi slepimo, prav rdeči baroni. Samo kaj, ko ni štofa, če pa so vsi namazani z Maslom in se s tem uspešno blokira vsakršni sodni pregon, hebi ga.
> >
> > P.S.
>
> Pa saj se tudi kakšen takšen najde na vikend zaporu, eden peče dobre stejke, drugi zna dobro fuzbal, pravi fantovski vikend-žur, marsikakšen poročen in naveličan bi si z veseljem privoščil kaj takšnega ... >:)
>
> > Sicer so ti ljudje pač polni denarja, bogati pa po mojem niso. Pravo bogastvo je drugje in se ga z denarjem ne da kupiti. Moje mnenje pač.
>
> Z denarjem morda res ne moreš kupiti vsega, lahko pa kupiš zelo dobre nadomestke ;)

Drži, drži... dokler te ne stisne zdravje, pa ti niti denar ne pomaga več.... Steve Jobs je imel miljarde, a ga bolezni in smrti vseeno niso ubranile. Na koncu ugotoviš, da so največje bogastvo najbolj enostavne in skromne reči. Denar pa seveda vsi potrebujemo za preživetje.
Drži, nobody's gonna last for ever, ampak Jobs si je sam kriv za svojo prezgodnjo smrt, ker je psihič, kakršen je bil, zavračal medicinsko zdravljenje, dokler ni bilo že prepozno. Ni vsak računalničar pametnejši od 100 let medicinske znanosti in tudi vsak človek je svoje nesreče kovač, kar pa že dolgo vemo.

Strani: 1