5 min
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
5 min
Odškodninska odgovornost bank pri kibernetskih napadih in drugih neodobrenih plačilih
2 uri
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 1
2 uri
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice 1
3 ure
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
3 ure
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
3 ure
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
4 ure
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
4 ure
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
4 ure
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
4 ure
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
6 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
9 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
9 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
15 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
16 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
16 ur
Najbolj brani članki danes
17 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
17 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
17 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Mramor uničuje srednji razred

Strani: 1 2

anon-218201 sporočil: 1.447
[#2563629] 16.11.15 19:39
Odgovori   +    14
Sem inženir in ta davčna reforma mi bo koristila, hvala Mramor!
anon-383849 sporočil: 357
[#2563630] 16.11.15 19:39
Odgovori   +    62
V današnjih časih ne morejo voditi države in financ ljudje ki niso enega dne preživeli v gospodarstvu in jim je bilo 5 v mesecu samoumevno prejeti visoko plačo za proizvodnjo pravnikov in ekonomistov ki izraženo v gospodarskem žargonu so produkti na zalogo ki se jih ne da prodati in niso tržno zanimivi.
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2563633] 16.11.15 19:41 · odgovor na: anon-218201 (#2563629)
Odgovori   +    87
[lukey90]
Sem inženir in ta davčna reforma mi bo koristila, hvala Mramor!
Verjamem.

Socialni inženir???
0329Softb sporočil: 3.757
[#2563635] 16.11.15 19:46
Odgovori   +    59
Birokrati so namreč pomemben del volilnega telesa temeljito tuhtajoče koalicije.
Mah, še mnogo huje je. Poglejte zaposlitveno strukturo poslancev pred vstopom v parlament. Državne firme in javni sektor. Poglejte sestavo kar vseh slovenskih vlad. Od kot prihajajo ministri?
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2563637] 16.11.15 19:51 · odgovor na: 0513ANITO (#2563633)
Odgovori   +    20
[0513ANITO]
> [lukey90]
> Sem inženir in ta davčna reforma mi bo koristila, hvala Mramor!

Verjamem.

Socialni inženir???
No sej ne vem, če si že slišal ampak ta mobitel/računalnik(hardware) mora nekdo izdelati in tudi to kar klikaš po financah in se ti prikazuje mora nekdo sprogramirati no delam na tem področju. No toliko.
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2563638] 16.11.15 19:53 · odgovor na: 0329Softb (#2563635)
Odgovori   +    10
Jp ker najboljši premier ever ima bogate gospodarske izkušnje iz novinarstva in najbolše financ minister ever ima bogate gospodarske izkušnje iz študiranja in svetovanja Kosovski vladi.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2563639] 16.11.15 19:56
Odgovori   +    32
Ne morem se znebiti občutka, da gre za nekakšno birokratsko vendeto.
Če prebereš utemeljitev spremembe, gre točno za to. Ker kapitalske dobičke imajo itak samo bogati, njih pa treba j...
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2563640] 16.11.15 19:57 · odgovor na: anon-218201 (#2563637)
Odgovori   +    56
[lukey90]
> [0513ANITO]
> > [lukey90]
> > Sem inženir in ta davčna reforma mi bo koristila, hvala Mramor!
>
> Verjamem.
>
> Socialni inženir???

No sej ne vem, če si že slišal ampak ta mobitel/računalnik(hardware) mora nekdo izdelati in tudi to kar klikaš po financah in se ti prikazuje mora nekdo sprogramirati no delam na tem področju. No toliko.
A misliš, da jaz sem pa pek? Ja tudi kruh mora nekdo speči.

Ne vem pa kaj si ti kot inženir lahko obetaš od Mramorjanske davčne reforme.

Mogoče si samo zavistnež, pa bi rad v bedo polek sebe spravil še koga.

BDW Na tem forumu nas je kar nekaj inženerjev s tehnično izobrazbo, ki ne delimo tvoje mnenje. V bistvu razen tebe ne poznam na tem forumu nobenega inženirja, ki bi podpiral Mramorjanske oslarije tako kot ti.
anon-383849 sporočil: 357
[#2563643] 16.11.15 20:10 · odgovor na: 0513ANITO (#2563640)
Odgovori   +    44
[0513ANITO]
> [lukey90]
> > [0513ANITO]
> > > [lukey90]
> > > Sem inženir in ta davčna reforma mi bo koristila, hvala Mramor!
> >
> > Verjamem.
> >
> > Socialni inženir???
>
> No sej ne vem, če si že slišal ampak ta mobitel/računalnik(hardware) mora nekdo izdelati in tudi to kar klikaš po financah in se ti prikazuje mora nekdo sprogramirati no delam na tem področju. No toliko.

A misliš, da jaz sem pa pek? Ja tudi kruh mora nekdo speči.

Ne vem pa kaj si ti kot inženir lahko obetaš od Mramorjanske davčne reforme.

Mogoče si samo zavistnež, pa bi rad v bedo polek sebe spravil še koga.

BDW Na tem forumu nas je kar nekaj inženerjev s tehnično izobrazbo, ki ne delimo tvoje mnenje. V bistvu razen tebe ne poznam na tem forumu nobenega inženirja, ki bi podpiral Mramorjanske oslarije tako kot ti.

Trenutna davčna reforma je tako kot račun za elektriko, cena elektrike pada zato si je treba izmisliti še kakšno dodatno omrežnino in seveda mi slišimo samo cenejša elektrika z druge strani pa dodatna bremena ki še zvišuejo vse stroške in nižajo konkurenčnst, tako je ta davčna reforma na eni strani olajšava na drugi pa dvakratni davek in to se dogaja v SLO za gospodarstvo že vseskozi...temu se pravi dvojna palica pa obgrižen korenček.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2563645] 16.11.15 20:19
Odgovori   +    29
Če bi malo zlorabili Habermasa in Adorna bi rekli, da je Mramorjeva ekonomska znanost nazadovala v žalostno znanost. Praktična filozofija si s Habermasom prizadeva pojasniti moralni vidik s katerega vselej presojamo norme in ravnanja, da ugotovimo kaj je v enaki meri v interesu vsakogar in hkrati dobro za vse. Danes zagotovo vemo, da vse kaj je dobro in v interesu Štruklja in javnega sektorja, je slabo za vse ostale. Kaj naj storim oz. kaj naj storimo mi, ki nismo del slovenskega javnega sektorja? Pomembna je besedica »naj«, ker ne sprašujemo več o pravicah in dolžnostih , temveč smo zaskrbljeni in se vprašamo kaj bi morali storiti »za nas«, ki nismo na vrhu prehranske verige, kje kraljuje mramor – štrukljev parazitski javni sektor?
BlazVo sporočil: 2.599
[#2563647] 16.11.15 20:24 · odgovor na: anon-218201 (#2563629)
Odgovori   +    52
[lukey90]
Sem inženir in ta davčna reforma mi bo koristila, hvala Mramor!
Nedvomno. Vendar poanta kolumne ni v tem. Kot inženir rabiš nekoga, ki bo investiral in te zaposlil.

In tem čisto vsaka SLO vlada čisto brez potrebe stopi na žulj. Zgolj iz neke fovšije in birokratske maščevalnosti.

Kot nekdo, ki se z investiranjem ukvarja teoretično in praktično, ti povem, da ima to prilično rušilne škodljive posledice, še posebej če pomisliš, kako minoren bo učinek na proračun. Investitorji si pač rečejo - pejte vi mal u k., cel svet je tu, zakaj bi se ukvarjal s SLO.

Skratka, tudi zate to pomeni v prihodnosti manj priložnosti za dober job v SLO.
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2563648] 16.11.15 20:25 · odgovor na: 0513ANITO (#2563640)
Odgovori   +    4
[0513ANITO]
> [lukey90]
> > [0513ANITO]
> > > [lukey90]
> > > Sem inženir in ta davčna reforma mi bo koristila, hvala Mramor!
> >
> > Verjamem.
> >
> > Socialni inženir???
>
> No sej ne vem, če si že slišal ampak ta mobitel/računalnik(hardware) mora nekdo izdelati in tudi to kar klikaš po financah in se ti prikazuje mora nekdo sprogramirati no delam na tem področju. No toliko.

A misliš, da jaz sem pa pek? Ja tudi kruh mora nekdo speči.

Ne vem pa kaj si ti kot inženir lahko obetaš od Mramorjanske davčne reforme.

Mogoče si samo zavistnež, pa bi rad v bedo polek sebe spravil še koga.

BDW Na tem forumu nas je kar nekaj inženerjev s tehnično izobrazbo, ki ne delimo tvoje mnenje. V bistvu razen tebe ne poznam na tem forumu nobenega inženirja, ki bi podpiral Mramorjanske oslarije tako kot ti.
Jaz nisem pravljičar in vem, da mi pri višji plači ne bo pomagal nobena vlada, vse si bo treba prigarati je pa ta reforma v pravo smer.
sopranos sporočil: 11.404
[#2563650] 16.11.15 20:32 · odgovor na: anon-218201 (#2563629)
Odgovori   +    37
[lukey90]
Sem inženir in ta davčna reforma mi bo koristila, hvala Mramor!
Poklicni koritnik, Luka Mesec, si to ti? A po novem si že kar inženir praviš? Še malo pa boš vrhunski logik in pravnik. Potem se nam šele slabo piše.
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2563651] 16.11.15 20:33 · odgovor na: anon-218201 (#2563648)
Odgovori   +    27
[lukey90]
> [0513ANITO]
> > [lukey90]
> > > [0513ANITO]
> > > > [lukey90]
> > > > Sem inženir in ta davčna reforma mi bo koristila, hvala Mramor!
> > >
> > > Verjamem.
> > >
> > > Socialni inženir???
> >
> > No sej ne vem, če si že slišal ampak ta mobitel/računalnik(hardware) mora nekdo izdelati in tudi to kar klikaš po financah in se ti prikazuje mora nekdo sprogramirati no delam na tem področju. No toliko.
>
> A misliš, da jaz sem pa pek? Ja tudi kruh mora nekdo speči.
>
> Ne vem pa kaj si ti kot inženir lahko obetaš od Mramorjanske davčne reforme.
>
> Mogoče si samo zavistnež, pa bi rad v bedo polek sebe spravil še koga.
>
> BDW Na tem forumu nas je kar nekaj inženerjev s tehnično izobrazbo, ki ne delimo tvoje mnenje. V bistvu razen tebe ne poznam na tem forumu nobenega inženirja, ki bi podpiral Mramorjanske oslarije tako kot ti.

Jaz nisem pravljičar in vem, da mi pri višji plači ne bo pomagal nobena vlada, vse si bo treba prigarati je pa ta reforma v pravo smer.
Ajde nakaži ti to nam nevednikom, kje je tista prava smer (ali pa svetel cilj), v katerega ti tako zelo verjameš.
sopranos sporočil: 11.404
[#2563653] 16.11.15 20:41
Odgovori   +    48
Imam predlog za Finance. Ker vemo, kako deluje sedanji 24/7 novičarski svet, je pač treba to zgodbo še kar nekajkrat zavrteti, kajti v nasprotnem primeru bo postala samo še ena 5 minutna novica.

Zato vam predlagam, da sedaj vsaj nekaj dni vrtite zgodbo z Mramorjem.

Recimo naredite en prispevek na temo, kako gledajo domači in tuji ekonomisti na Mramorjeve predloge. V to vključite tudi to, kako Mramor s svojimi idiotskimi predlogi uničuje (oz. še dodatno zbija) ugled Ekonomske fakultete.

Potem lahko en dan objavite zgodbe nekaterih podjetnikov, ki bodo namignili, da bodo zaradi Mramorja manj vlagali ali , ki bodo zaradi tega raje vlagali v tujino.

Nek drug dan lahko zgodbo obdelate s stališča mladih in srednje generacije. Kako recimo mladi nočejo varčevati, ker se bojijo, da jim bo država vse vzela. Tako kot se je to zgodilo njihovim staršem. Ali pa, da si zaradi takšnega odnosa države do lastnine in prihrankov iščejo delo v tujini.

Sedaj je treba po Mramorju in Cerarju streljati iz največjih topov. Da se barabicam začnejo malo tresti hlače.
PetraS sporočil: 2.368
[#2563659] 16.11.15 21:09 · odgovor na: sopranos (#2563653)
Odgovori   +    2
sej smo že kr neki tega napisal v prejšnjih dneh.. rabiš linke?
anon-268376 sporočil: 261
[#2563663] 16.11.15 21:21
Odgovori   +    14
čas vnosa: 16.11.15 21:20
Žal profesor ne pozna kar predavajo na ekon. fakulteti. Laferjeva krivulja !!!
anon-258837 sporočil: 1.755
[#2563665] 16.11.15 21:24 · odgovor na: PetraS (#2563659)
Odgovori   +    22
[PetraS]
sej smo že kr neki tega napisal v prejšnjih dneh.. rabiš linke?
Še jaz dam enega - o Mramorjevem indeksu sreče. Sem najprej mislila,
da se šalijo s tem, pa žal temu ni tako...

www.portalplus.si/11...eks-srece/

Ta vlada je razočaranje za vse - tako leve kot desne (ene sicer bolj kot druge, pa ne nujno po vrstnem redu), razen za tiste, ki si želijo statusa quo.
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2563666] 16.11.15 21:31 · odgovor na: 0513ANITO (#2563651)
Odgovori   +    17
[0513ANITO]
> [lukey90]
> > [0513ANITO]
> > > [lukey90]
> > > > [0513ANITO]
> > > > > [lukey90]
> > > > > Sem inženir in ta davčna reforma mi bo koristila, hvala Mramor!
> > > >
> > > > Verjamem.
> > > >
> > > > Socialni inženir???
> > >
> > > No sej ne vem, če si že slišal ampak ta mobitel/računalnik(hardware) mora nekdo izdelati in tudi to kar klikaš po financah in se ti prikazuje mora nekdo sprogramirati no delam na tem področju. No toliko.
> >
> > A misliš, da jaz sem pa pek? Ja tudi kruh mora nekdo speči.
> >
> > Ne vem pa kaj si ti kot inženir lahko obetaš od Mramorjanske davčne reforme.
> >
> > Mogoče si samo zavistnež, pa bi rad v bedo polek sebe spravil še koga.
> >
> > BDW Na tem forumu nas je kar nekaj inženerjev s tehnično izobrazbo, ki ne delimo tvoje mnenje. V bistvu razen tebe ne poznam na tem forumu nobenega inženirja, ki bi podpiral Mramorjanske oslarije tako kot ti.
>
> Jaz nisem pravljičar in vem, da mi pri višji plači ne bo pomagal nobena vlada, vse si bo treba prigarati je pa ta reforma v pravo smer.

Ajde nakaži ti to nam nevednikom, kje je tista prava smer (ali pa svetel cilj), v katerega ti tako zelo verjameš.
Evo Luka molči kot grob. Verjetno še zase išče pravo pot.

Kurc pa tak inženir.
PetraS sporočil: 2.368
[#2563667] 16.11.15 21:32 · odgovor na: anon-258837 (#2563665)
Odgovori   +    1
ja, sej, a nisi srečna, slučajn? :)
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2563668] 16.11.15 21:34 · odgovor na: PetraS (#2563667)
Odgovori   +    19
[PetraS]
ja, sej, a nisi srečna, slučajn? :)
Ene so najbolj srečne, če jih nekdo fejst nabriše. :)
mgr1945 sporočil: 138
[#2563675] 16.11.15 22:16
Odgovori   +    1
Bravoo Petra, zelo verjetno je, oz. to bo vse res?
pcs sporočil: 5.462
[#2563677] 16.11.15 22:20 · odgovor na: PetraS (#2563659)
Odgovori   +    5
[PetraS]
sej smo že kr neki tega napisal v prejšnjih dneh.. rabiš linke?
Res je, pogrešam pa malo več ropota glede definicije kartic kot gotovine (davčne blagajne).

Lp,
M
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2563680] 16.11.15 22:43 · odgovor na: 0513ANITO (#2563666)
Odgovori   +    1
[0513ANITO]
> [0513ANITO]
> > [lukey90]
> > > [0513ANITO]
> > > > [lukey90]
> > > > > [0513ANITO]
> > > > > > [lukey90]
> > > > > > Sem inženir in ta davčna reforma mi bo koristila, hvala Mramor!
> > > > >
> > > > > Verjamem.
> > > > >
> > > > > Socialni inženir???
> > > >
> > > > No sej ne vem, če si že slišal ampak ta mobitel/računalnik(hardware) mora nekdo izdelati in tudi to kar klikaš po financah in se ti prikazuje mora nekdo sprogramirati no delam na tem področju. No toliko.
> > >
> > > A misliš, da jaz sem pa pek? Ja tudi kruh mora nekdo speči.
> > >
> > > Ne vem pa kaj si ti kot inženir lahko obetaš od Mramorjanske davčne reforme.
> > >
> > > Mogoče si samo zavistnež, pa bi rad v bedo polek sebe spravil še koga.
> > >
> > > BDW Na tem forumu nas je kar nekaj inženerjev s tehnično izobrazbo, ki ne delimo tvoje mnenje. V bistvu razen tebe ne poznam na tem forumu nobenega inženirja, ki bi podpiral Mramorjanske oslarije tako kot ti.
> >
> > Jaz nisem pravljičar in vem, da mi pri višji plači ne bo pomagal nobena vlada, vse si bo treba prigarati je pa ta reforma v pravo smer.
>
> Ajde nakaži ti to nam nevednikom, kje je tista prava smer (ali pa svetel cilj), v katerega ti tako zelo verjameš.

Evo Luka molči kot grob. Verjetno še zase išče pravo pot.

Kurc pa tak inženir.
Verjamem v to, da je naše gospodarstvo sposobno proizvajat višjo dodano vrednost tudi v tem ne najbolj naklonjenem sistemu. S tem kar imamo bo pač treba naredit več, če so podjetniki brez pravih idej, če nimajo žilce in niso drzni jim tudi nevem kakšem davčni odpustek ne pomaga. Zdaj, da se bo ob socialni kapici ne vem kok povečala gospodarska rast je pa pravljica za smrkce. Verjamem pa, da je ta davčna reforma korak v pravo smer za bolj motivirano delovno silo.
XCODE sporočil: 26
[#2563683] 16.11.15 22:53
Odgovori   +    2
Zakaj si ne upajo narediti kar je potrebno?
anon-69279 sporočil: 2.669
[#2563686] 16.11.15 23:18 · odgovor na: pcs (#2563677)
Odgovori   +    16
[pcs]
> [PetraS]
> sej smo že kr neki tega napisal v prejšnjih dneh.. rabiš linke?

Res je, pogrešam pa malo več ropota glede definicije kartic kot gotovine (davčne blagajne).

Lp,
M
Po dolgotrajnem premisleku je moj zaključek sledeč, pošti upada promet na veliko in so našli način kako jo zaščititi in onemogočiti konkurenco. Če pogledaš, pošta je postala svaštarnica, prodajajo vse žive smeti core business jim pa zaostaja.

Kakor kaže plačilo po povzetju, ki gre preko pošte ne bo predmet davčnih blagajn.

Plačilo po povzetju Pošta Slovenije vs. GLS/DHL/...

Pošta, poštar prevazame denar od kupca, ga nese na pošto kjer ga nato uslužbenka glede na spremljajoč UPN nakaže na trr prodajalca. Vsako plačilo po povzetju se posebej nakazuje prodjalcu.
GLS/DHL/... prevzamejo denar od kupca, ga nato nakažejo na svoj trr in ga potem odv. od njihove politike, 2x/teden, 1x/2 tedna, X/Y, prenakažejo na trr prodajalca. Hitre dostavne službe imajo možnost plačila tudi s kartico medtem, ko pošta tega nima. Glej ga zlomka.

Bistvene razlike med pošto in Carriers, pošta nakaže denar neposredno prodajalcu, carrier, posredno (carrier trr, časvoni interval, trr prodajalca). Prav tako je razlika v št. dohodnih transkacij in provizij na te transkacije, ki gredo bankam.

Mramor je certificirani, hinavec, pokvarjen lopov. Ko se je šlo za njihove avtorske pogodbe je pokvarjenec hinavski lažnivi dejal, "Nismo v socializmu", mrš....

Rešitev je samo John Galt. Druge poti ni. Z barbari, cigani, lopovi, potrmuljencimi, zahrbtnežem ne moreš uporabljati razum. Praznih obljub, laži s strani javnosektorskih zajedalcev napram zasebnemu sektorju je bilo že toliko da je neumen in retadrirano tele tisti, ki izhaja iz zasebnega sketorja in jim verjame. Ne bom napisal na besedo, ker kako bi jim človek verjel na besedo, če še pisano besedo požrejo.

Kazni, ki so jih predvideli in spisali okoli davčnih blagajn, to je nova nacionalizacija. Marsikdo bo ostal brez vsega.

Samo John Gault je rešitev, vse ostalo je BS.
anon-69279 sporočil: 2.669
[#2563687] 16.11.15 23:19 · odgovor na: XCODE (#2563683)
Odgovori   +    6
[XCODE]
Zakaj si ne upajo narediti kar je potrebno?
Kdo? Mar ti vidiš koga? Jaz ne vidim nobenega.
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2563690] 16.11.15 23:23 · odgovor na: XCODE (#2563683)
Odgovori   +    3
[XCODE]
Zakaj si ne upajo narediti kar je potrebno?
Kaj pa je potrebno? Zmanjšat davke in povečat deficit?
sopranos sporočil: 11.404
[#2563691] 16.11.15 23:37 · odgovor na: PetraS (#2563659)
Odgovori   +    14
[PetraS]
sej smo že kr neki tega napisal v prejšnjih dneh.. rabiš linke?
Ne rabim. Vi samo nadaljujte s tem. Ne nehat. :-) Se malo druge medije zanimirajte, da pristavijo loncek. Intervju z lastnikom POP TV - kako je mogoce, da ameriska korporacija v Sloveniji zagovarja in kot urednisko politiko fura neosocializem? ;)
Arkab sporočil: 155
[#2563692] 16.11.15 23:39 · odgovor na: anon-218201 (#2563690)
Odgovori   +    29
Zajezit porabo, namesto, da se samo davke dviguje. Javni sektor je treba počistit in mu dvignit produktivnost; davke, ki se jih pobira namensko, naj se tudi porablja namensko; odprava subvencij, ki gredo raznim "našim" podjetjem in zaboga končno enkrat nehat sponzorirat propadle firme, češ, da so v nacionalnem interesu.

Strani: 1 2