Strani: 1

fcajt sporočil: 4.335
[#2570083] 20.12.15 14:18
Odgovori   +    7
... o pirkmandeljcu pa niti besede ???
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2570093] 20.12.15 15:32
Odgovori   +    9
Zavidam jim odlično speljan posel. Takšna priložnost se pojavi en krat v življenju, če sploh, in dobro so jo izkoristili. Čestitam!
anon-31139 sporočil: 621
[#2570120] 20.12.15 17:49
Odgovori   +    7
čas vnosa: 20.12.15 15:07
A pol tudi Slovenci znamo upravljat svoja podjetja? Kako se to skalda s tezo Financ, da je treba vse razprodat tujcem? In še to sem opazil. Podjetje je uspešno, ne da bi vodilnim bilo treba jokat nad previsokimi stroški dela, togo delavno zakonodajo, pomanjkanju državnih spodbud in drugih običajnih solz predstavnikov GUS in Združenja delodajalcev.
anon-119882 sporočil: 62
[#2570272] 21.12.15 08:48 · odgovor na: anon-31139 (#2570120)
Odgovori   +    6
Ne vem, zakaj je treba toliko poudarjat, ali se podjetja prodajajo tujcem ali domačim. Mislim, da tudi Finance zagovarjajo, da naj se podjetja prodajo tistim, ki imajo vizijo razvoja, znajo podjetje upravljat in ki so kapitalsko dovolj močni, da ga razvijajo in vodijo dalje. Pa ni važno, ali je to domači ali tuji lastnik, ali kdo z Lune ali Marsa...
spiderman sporočil: 1.741
[#2570443] 22.12.15 09:21 · odgovor na: anon-31139 (#2570120)
Odgovori   +    3
Saj ni važno ali je lastnik tujec ali domačin (mora moogoče imeti dokazano slovensko poreklo za 5 generacij nazaj, ali je lahko tudi priseljen "jugović"?).
Bistveno je, da je vložil svoj denar in ima vizijo za vodenje in rast podjetja - seveda z osnovnim namenom si povrniti vložek in dobro zaslužiti - sicer je vse brezveze.

Ena "nevarnost" so lastniki, ki bi podjetja od (para)državnih lastnikov kupili po "sindikalni" ceni - omogočeni z ustreznim "denarnim tokom" nazaj prodajalcu - podjetje čimprej pognali v stečaj/likvidirali in s prodajo nepremičnine podvojili vložek.
Glede na stanje na nepremičninskem trgu v Sloveniji trenutno takih prevzemnikov ni na vidiku.

Druga "nevarnost" (za davkoplačevalske žepe!) pa so večne državne firme ala Peko, Polzela itd... ...kjer se vodstvo lahko zajebeva po mili volji, si nakazuje denar na lastne račune, pod "firmo" svetovanja, v tujini, ko pa zmanjka jih davkoplačevalci spet rešujemo!!!
Si predstavljate kakšna je to bizarnost, da ima Republike Slovenija že leta v lasti tovarno čevljev in nogavic?!?!?! OK, vsaj tovarno WC papirja smo le prodali.
pobalin sporočil: 14.456
[#2570485] 22.12.15 12:10 · odgovor na: spiderman (#2570443)
Odgovori   +    2
[spiderman]
Si predstavljate kakšna je to bizarnost, da ima Republike Slovenija že leta v lasti tovarno čevljev in nogavic?!?!?! OK, vsaj tovarno WC papirja smo le prodali.
Od kod ti ideja, da je država "že leta" lastnica Polzele? Polzelo je večinsko sprihvatizirala in dolga leta mrcvarila deželna tranzicijska gospoda in nameščala same najboljše manežerje. Ti so svoje tlačanke trajno držali v odsluženih obratih in na samem eksistenčnem minimumu, da so med drugim lahko okrogel milijon evrov "presežnih sredstev" nadvse gospodarno in smotrno tik pred krizo vložili v delnice Banke Celje. Potem pa, puf, in ni več niti centa!

Država po Polzeli šari šele kakšno leto, oziroma dopušča šarjenje dvema skrajno sumljivima ženščinama. V bistvu pa bi morala že zdavnaj izpeljati M-TOM scenarij: zaposlene (brez über-manežerskih parazitov) pozvati, da organizirajo svojo ekipo za prevzem celotnega posla in jim materialno in intelektualno premoženje dati v srednjeročen najem po simbolični ceni, ampak brez vsake druge državne pomoči. Če rabijo nekaj denarja za repromaterial, naj novodobni samoupravljalci vse svoje račune prenesejo na Delavsko hranilnico in tam vzamejo kredit. Mogoče so pa tiste ženske zmožne same zaslužiti vsaj za pol zelja, če so jim že meso iz tega segedina požrli tranzicijski oportunisti.

Lastniške zgodovine Peka ne poznam tako dobro.
pobalin sporočil: 14.456
[#2570488] 22.12.15 12:53
Odgovori   +    2
Dvakrat sem prebral, da bi ne sodil po krivem in dvakrat sem prišel do konca članka z vtisom, da je ta članek izrazito tendenciozen. Samo zaradi dvoličnega Marka Goloba, ki je bil mogoče v to kupčijo vključen samo zaradi svojih zvez in poznanstev, s katerimi je pomagal pri izpeljavi posla (in bil zato zelo bogato poplačan)? V članku ni ene same trditve, ki bi prepričljivo vrgla senco na to klasično zgodbo o pravem kapitalističnem uspehu. Ker pravi kapitalisti znajo kupiti poceni, dobro obrniti in prodati drago, zato so tudi krizni in vojni dobičkarji. Ni najbolj moralno, je pa kapitalistično.

Ali gre morda za to, da za vašo uredniško politiko noben domač kapitalistični prevzemnik ni dober, dobri so samo tujci? Na primer nek avstrijski Ring je za Helios (in še kakšno slovensko podjetje) prav čudodelen lastnik. Mimogrede, zadnje čase o vašem nekdanjem hišnem ljubljencu helličnemu Drosteju nič ne pišete - niti reciklaž.

Boste z enako vnemo popisali tudi zgodbo o tranzicijski privatizaciji Gospodarskega vestnika vključno z vstopom Bonnierja: kdo je kaj in kdaj? Boste naredili kakšno primerjavo treh precej velikih kovinsko-predelovalnih podjetij, ki so šla v tranziciji najprej v tuje roke, potem pa so jih prevzeli domači kapitalisti - Hidria, Kolektor in LTH Ulitki? Vključno z informacijo o tem, koliko delovnih mest zagotavljajo, kakšne plače izplačujejo, kakšni dolžniki in plačniki so...

In kaj, če se Bonnier nekega dne spomni, da ima dovolj zastonj ukvarjanja s Financami in ta poslovno rokodelski tabloid ponudi za 1 evro Petru & Gustlu Co.? In kaj, če P. & G. Ltd. Co. potem dobi še nekaj kredita od domače banke, posel pa po letu ali dveh vzorno splava? Naslov članka: "Kako sta šefa Financ iz enega evra naredila sto jurjev?" (nejvambohpožegna press)
philips sporočil: 6.715
[#2570503] 22.12.15 13:38 · odgovor na: pobalin (#2570488)
Odgovori   +    0
[pobalin]
Dvakrat sem prebral, da bi ne sodil po krivem in dvakrat sem prišel do konca članka z vtisom, da je ta članek izrazito tendenciozen. Samo zaradi dvoličnega Marka Goloba, ki je bil mogoče v to kupčijo vključen samo zaradi svojih zvez in poznanstev, s katerimi je pomagal pri izpeljavi posla (in bil zato zelo bogato poplačan)? V članku ni ene same trditve, ki bi prepričljivo vrgla senco na to klasično zgodbo o pravem kapitalističnem uspehu. Ker pravi kapitalisti znajo kupiti poceni, dobro obrniti in prodati drago, zato so tudi krizni in vojni dobičkarji. Ni najbolj moralno, je pa kapitalistično.

Ali gre morda za to, da za vašo uredniško politiko noben domač kapitalistični prevzemnik ni dober, dobri so samo tujci? Na primer nek avstrijski Ring je za Helios (in še kakšno slovensko podjetje) prav čudodelen lastnik. Mimogrede, zadnje čase o vašem nekdanjem hišnem ljubljencu helličnemu Drosteju nič ne pišete - niti reciklaž.
Drosteja je Hella nagnala, ker je kradel.
pobalin sporočil: 14.456
[#2570528] 22.12.15 15:36 · odgovor na: philips (#2570503)
Odgovori   +    2
[philips]
Drosteja je Hella nagnala, ker je kradel.
Nisem ga omenil po naključju.
gobim sporočil: 583
[#2570578] 22.12.15 23:29 · odgovor na: pobalin (#2570488)
Odgovori   +    0
Samo zaradi dvoličnega Marka Goloba, ki je bil mogoče v to kupčijo vključen samo zaradi svojih zvez in poznanstev, s katerimi je pomagal pri izpeljavi posla (in bil zato zelo bogato poplačan)?

Zakaj bi bil Marko Golob dvoličen? Kje pa je zavzemanje za nacionalno (državno ali privatno) lastništvo v nasprotju z legalnim privatnim poslom? Ali pa gre samo za to, da gre neoliberalcem v nos, da je slovenski nacionalist ali če hočeš legitimni zaščitnik nacionalnega interesa tudi uspešen poslovnež in ne kak na državne jasli vezan kulturnik. Navsezadnje kaj pa je razlog za obstoj države? Nacionalni interes! Drugo je, če ta nacionalni interes nekdo izrablja. Ampak, da ga država ne bi smela imeti?

Marko Golob je bil , kolikor vem, finančni direktor tedaj še TCG Unitech Lth v času krize in je v nemajhni meri vodil boleče prestrukturiranje firme. Kolikor poznam zadevo, ni šlo za to , da bi Marko Golob "pomagal pri izpeljavi posla", ampak je bil tisti, ki je iniciiral in vodil postopek prevzema firme. In bil za to v enaki meri "poplačan" kot vsi drugi.
pobalin sporočil: 14.456
[#2570661] 23.12.15 11:47 · odgovor na: gobim (#2570578)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: pobalin 23.12.2015 11:48
[gobim]
Zakaj bi bil Marko Golob dvoličen?
Ne vem, zakaj bi bil tak. Omenil sem samo oseben vtis o njem, ki je nastal na daljavo in ob vsem medijsko-političnem šumu.
Kje pa je zavzemanje za nacionalno (državno ali privatno) lastništvo v nasprotju z legalnim privatnim poslom?
To ni moja trditev.
Ali pa gre samo za to, da gre neoliberalcem v nos, da je slovenski nacionalist ali če hočeš legitimni zaščitnik nacionalnega interesa tudi uspešen poslovnež in ne kak na državne jasli vezan kulturnik.
No, zame je prevzem (in uspešna sanacija) problematičnega podjetja s strani samoizbrane peščice vodilnih izključno z izredno majhnim osebnim vložkom in za svoj račun precej neoliberalen podvig, sploh če je pri tem pomemben vzvod posojilo državne banke. Da se razumeva: po tistem, kar sem prebral v tukajšnjem in drugih člankih, lahko pred prevzemniki za ta orto-kapitalistični podvig samo snamem klobuk! In v dobro zaposlenih zaželim da bi to drevo še dolgo rodilo hranljive sadove, visoko cenjene tudi v Stuttgartu in drugje.

Nacionalist? S čim takim se jaz ne bi postavljal. Upam pa se postavljati z več desetletij trajajočo zvestobo PTT->Telekomu Slovenije, ker mi ta ni dal nobenega posebnega razloga, da bi ga zapustil, tujci pa ne razloga, da bi prestopil k njim. Torej sem nacionalno zaveden potrošnik po inerciji. Zaradi tega ne razumem, kakšni potrošniško-nacionalistični motivi naj bi Marka Goloba nagnali k Telemachu nekoč davno, ko je bil ta še tranzicijski novorojenec. Zaradi navdušenja nad novotarijami tranzicijske preobrazbe ali morda klanovske pripadnosti?
Navsezadnje kaj pa je razlog za obstoj države? Nacionalni interes! Drugo je, če ta nacionalni interes nekdo izrablja. Ampak, da ga država ne bi smela imeti?
Ne, jaz menim, da ga država ne bi smela imeti. Idealistično je država samo aparat naroda, zato mora imeti samo en interes: da svojemu narodu/ljudstvu čim bolje služi. Legitimno pravico do vitalnih skupnih interesov ima po mojem samo narod, država pa je mehanizem, ki skrbi za te interese. Kdor govori o interesih države, govori predvsem o interesih oblastnikov in državnih elit. Od tu do izmišljanja in izrabljanja skupnih interesov pa je seveda zelo kratka pot, ki jo je v Sloveniji zelo hitro prehodilo bistveno preveliko število posameznikov in klanov.
Marko Golob je bil , kolikor vem, finančni direktor tedaj še TCG Unitech Lth v času krize in je v nemajhni meri vodil boleče prestrukturiranje firme. Kolikor poznam zadevo, ni šlo za to , da bi Marko Golob "pomagal pri izpeljavi posla", ampak je bil tisti, ki je iniciiral in vodil postopek prevzema firme. In bil za to v enaki meri "poplačan" kot vsi drugi.
Torej ni samo najbolj zaslužen za izpeljavo prevzema, ki očitno države ni stal niti centa, je pa vsaj do zdaj očitno prinesel veliko plusov. (To rad ponavljam, ker me dosedanji rezultat tako navdušuje.) Hkrati pa je Golob tudi najbolj odgovoren za neizpolnitev domnevnih obljub zaposlenim o njihovi soudeležbi pri prevzemu. S tem nočem reči, da bi bilo to dobro za firmo, najbrž je celo bolje tako kot je, če bodo lastniki zaposlene dobro nagrajevali. Reči hočem, da je govora o neizpolnjenih obljubah o delitvi izplena.

Naj bo dovolj o Marku Golobu v njegovi odsotnosti. Mene bolj zanima, zakaj tu praviloma ignoriraš replike, v katerih smo te forumaši pozvali, da razjasniš katerega od lahkotno navrženih podatkov. Jaz sem te vprašal o domnevnih 110 MEUR državne pomoči za Revoz, nekateri drugi o domnevnih 8/8,5/9 milijardah skritih deviznih rezerv v BS...
gobim sporočil: 583
[#2570812] 24.12.15 09:43 · odgovor na: pobalin (#2570661)
Odgovori   +    0
> Navsezadnje kaj pa je razlog za obstoj države? Nacionalni interes! Drugo je, če ta nacionalni interes nekdo izrablja. Ampak, da ga država ne bi smela imeti?

Ne, jaz menim, da ga država ne bi smela imeti. Idealistično je država samo aparat naroda, zato mora imeti samo en interes: da svojemu narodu/ljudstvu čim bolje služi. Legitimno pravico do vitalnih skupnih interesov ima po mojem samo narod, država pa je mehanizem, ki skrbi za te interese. Kdor govori o interesih države, govori predvsem o interesih oblastnikov in državnih elit. Od tu do izmišljanja in izrabljanja skupnih interesov pa je seveda zelo kratka pot, ki jo je v Sloveniji zelo hitro prehodilo bistveno preveliko število posameznikov in klanov.
Nekaj časa sem preživel v ZDA. Tam so vsi ponosni nacionalisti, samo pri nas, ki smo že zaradi svoje velikosti življensko ogrožen narod, naj bi to bil greh. Kaj pa je nacionalni interes drugega kot skupni interes državljanov neke države, ki ga ta lahko uresničuje samo preko svoje države kot mehanizma. Saj verjetno nisva tako narazen kot se zdi. Ampak v vsej tej gonji proti nacionalnemu interesu se je šlo, zaradi nekaj zlorab, absolutno predaleč, tako daleč, da se zanika sama upravičenost nacionalnega interesa. To pa je samomor države.

Mene bolj zanima, zakaj tu praviloma ignoriraš replike, v katerih smo te forumaši pozvali, da razjasniš katerega od lahkotno navrženih podatkov. Jaz sem te vprašal o domnevnih 110 MEUR državne pomoči za Revoz, nekateri drugi o domnevnih 8/8,5/9 milijardah skritih deviznih rezerv v BS...

Če sem že direktno izzvan. Devizne reserve niso nič skrite. Navedene jih imaš v Biltenu BS. Je pa res, da moral znati sešteti posamezne postavke v bilanci BS,.... Kar se 110 milijonov pomoči Revozu tiče... kolega, bil sem zraven, ko se je o tem odločalo. Pa ne gre samo za 110 milijonov.
pobalin sporočil: 14.456
[#2570833] 24.12.15 11:35 · odgovor na: gobim (#2570812)
Odgovori   +    2
[gobim]
Nekaj časa sem preživel v ZDA. Tam so vsi ponosni nacionalisti, samo pri nas, ki smo že zaradi svoje velikosti življensko ogrožen narod, naj bi to bil greh.
Vsi ponosni nacionalisti, življenjsko ogrožen narod - zelo velikopotezno izražanje. Ogrožena je kvečjemu jezikovno-kulturna identiteta tukajšnjih prebivalcev oziroma slovenskega naroda. Kar v enaki meri velja tudi za druge manjše narode. Slovensko identiteto so bolj kot kakšna "skupna jedra" SFRJ ogrozile rabote domišljavih tranzicijskih povzpetnikov, ki jim je (bilo) vse kristalno jasno. Dokler ni zaradi zunanjih sil počil mehur dreka, ki so ga polnili več kot 20 let. In zdaj je ogrožen nacionalni interes, če kdo beza v ta drek, da še bolj smrdi.

Greh je šlepanje izbranih povzpetnikov na neko življensko ogroženost naroda, da bi sebi in pajdašem nabasali žepe in se domišljavo razkazovali z vilami in jahtami. Greh je, da za razne šarlatanske podvige "velikih" imen slovenske politike in gospodarstva dobivamo vedno debelejše račune - od izbrisanih do NEK. Če nekdo potegne črto, bo ugortovil, da bomo svojimj nekdanjim bratom, od katerih smo vedno bili toliko boljši in pametnejši za "nacionalne" neumnosti plačali toliko ali več odškodnin, kolikor so oni nam plačali za Drogo, Mercator, Žito itn. Res super za slovensko identiteto, da glavni in senčni akterji teh kalvarij še naprej uživajo razkošje in nedotakljivost, narod pa mora pogoltniti izjavo hrvaškega politika, da je Slovenija doslej izgubila vse spore s sosedo. Človek človeku Slovenec.
Kaj pa je nacionalni interes drugega kot skupni interes državljanov neke države, ki ga ta lahko uresničuje samo preko svoje države kot mehanizma. Saj verjetno nisva tako narazen kot se zdi.
Ne, res ne. Narazen sva si predvsem pri razlikovanju med državnim in nacionalnim interesom, pri čemer sem jaz zelo dlakocepski, ti pa to enačiš. Naj vzamem razvpit primer NKBM: tista zloglasna dokapitalizacija je bila mogoče v interesu države (nomenklature), nikakor pa ne v interesu naroda/ljudstva. To je zdaj menda dovolj jasno. V interesu naroda/ljudstva je, da državna infrastuktura (pošta, energetika ipd. deluje racionalno in dolgoročno vzdržno, ne pa da se gre kapitalske igrice po dnevnih muhah politike.
Ampak v vsej tej gonji proti nacionalnemu interesu se je šlo, zaradi nekaj zlorab, absolutno predaleč, tako daleč, da se zanika sama upravičenost nacionalnega interesa. To pa je samomor države.
Država je pojem, ki ne more storiti samomora. Državo lahko samo umorijo (ali ubijejo iz malomarnosti/nesposobnosti). Najlažje to stori tisti, ki je državi najbližje - na oblasti - ali pa večja, tuja okupacijska sila.
Male poznam razmere v Škofji Loki. Marko Golob se je bil pripravljen spreti s svojimi družbeniki za to, da bi uresničili soudeležbo zaposlenih. Posledično je moral zaradi tega tudi zapustiti mesto direktorja in družbo.
O tem sem že bral in se mi zdi precej verjetno. Ponavljam: dopuščam možnost, da je bila izbrana varianta celo boljša, če bodo lastniki svoj plen na dolgi rok ravno prav preudarno in velikodušno delili z zaposlenimi. Precej o tem si lepo pojasnil v nadaljevanju, ki se ga v tvojem postu ne vidi, zato ga citiram spodaj. Ulitkarji si tudi v tem primeru zaslužijo 5*.
Tudi kasneje je prišlo do dogovora s sindikati, (z podporo SKEI na državnem nivoju), ki je preferiral udeležbo v dobičku vseh delavcev proti možnosti individualnega vlaganja. Nihče ni nikogar nategnil, izpogajala se je odločitev, ki je mogoče manj ugodna za posameznike, za večino delavcev, ki pa nimajo kapitala za vlaganje, pa bistveno bolj. Mimogrede, bistveno večji del dobička se po tem sporazumu razdeli delavcem kot lastnikom. Če so moje informacije prave, bo letos ta delitev za VSAKEGA od 1500 delavcev LTH ulitkov v Sloveniji presegla 1000 evrov netto.
Lahko, da ga ne maraš, si na nasprotnem ideološkem in političnem polu, ampak , če kaj, mu dvoličnosti ne moreš očitati.
Ideološkega pola si nikoli nisem znal določiti. Najbližje bi mi bila etiketa soc-lib, a ker najbolj verjamem podatkom, izkušnjam, dokazom (= prepričljivim zgodbam), sem lahko danes eno, jutri pa drugo.
Če sem že direktno izzvan. Devizne reserve niso nič skrite. Navedene jih imaš v Biltenu BS. Je pa res, da moral znati sešteti posamezne postavke v bilanci BS,....
Se pravi, da to cifro pozna vsak spodobno podkovan/podprt bruseljski evrokrat, frankfurtski evrobankir, gospodarski ataše v Ljubljani ali tuji novinar, ki k tem ljudem zavije po informacije, samo slovenskemu plebsu pa tega noben pripadnik slovenske elite za nobeno ceno nima kaj razlagati. Naj se plebs kar nauči brati Biltene in bilance BS. Ker mu mediji z bolj ali manj jasnimi odzadnimi strici tega nikaor ne bodo pojasnili.*
Kar se 110 milijonov pomoči Revozu tiče... kolega, bil sem zraven, ko se je o tem odločalo. Pa ne gre samo za 110 milijonov.
Se pravi, da je oblast narodu lagala in še laže? In ti si bil zraven in vse veš in ne poveš? In vse to v državnem, oblastnem ali nacionalnem interesu?*

To dvoje, dragi kolega, je zame krasen lakmusov test demokratičnosti tukajšnih oblasti. Pa ne sprašuj zdaj po obarvanosti lakmusovega papirja. Modra ali rdeča, ključno je to, da bi papir moral ostati bel!

Lepe praznike ti želim.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2570847] 24.12.15 12:54 · odgovor na: pobalin (#2570833)
Odgovori   +    0
R E S P E C T!!!

Vesel božič tudi tebi, v novem letu pa zvrhan koš posrečenega pobalinstva...

:-)

LpA
siap sporočil: 2.195
[#2570848] 24.12.15 12:56 · odgovor na: pobalin (#2570833)
Odgovori   +    2
Khm,.. ko se nekdo s teboj pogovarja v 3. os ednine..??

ps
gobim = Marko Golob
gobim sporočil: 583
[#2570870] 24.12.15 15:12 · odgovor na: pobalin (#2570833)
Odgovori   +    0
[pobalin]
Vsi ponosni nacionalisti, življenjsko ogrožen narod - zelo velikopotezno izražanje. Ogrožena je kvečjemu jezikovno-kulturna identiteta tukajšnjih prebivalcev oziroma slovenskega naroda.
Mislim, da je bistvo naroda precej več kot pa jezikovno-kulturna identiteta. Bruseljski birokrati bi Ti ploskali za to izjavo. Mogoče Ti še službo ponudijo. Točno take rabijo.

Se pravi, da to cifro pozna vsak spodobno podkovan/podprt bruseljski evrokrat, frankfurtski evrobankir, gospodarski ataše v Ljubljani ali tuji novinar, ki k tem ljudem zavije po informacije, samo slovenskemu plebsu pa tega noben pripadnik slovenske elite za nobeno ceno nima kaj razlagati. Naj se plebs kar nauči brati Biltene in bilance BS. Ker mu mediji z bolj ali manj jasnimi odzadnimi strici tega nikaor ne bodo pojasnili.*
Približno tako. S tem popravkom, da tudi večina tistih, ki bi jih morala znati brati, jih ali ne zna ali pa je zaradi takih ali drugačnih interesov tiho. To da to obvladajo v tujini, si lahko prebereš tukaj:

www.lisboncouncil.ne...itor-.html

Lahko si pregledaš poročila predhodnih let (2014, 2013) , kjer je situacija Slovenije bistveno bolje opisana (tokrat ni, ker Slovenija ni nikakršen problem). Zakaj je Slovenija bila problem kljub temu, da po vseh makroekonomskih podatkih to ne bi smela biti, oz. je imela bistveno boljše rezultate kot večina držav, ki niso doživele sistematičnega napada kapitalskih trgov, pa je že drugo vprašanje. Vendar odgovora na to vprašanje ne moreš iskati samo doma.
Lepe praznike ti želim.
Tudi jaz Tebi
gobim sporočil: 583
[#2570872] 24.12.15 15:26 · odgovor na: pobalin (#2570833)
Odgovori   +    0
Pobalin,

evo še en vir iz 2013:

www.lisboncouncil.ne...gain-.html

Da Ti ne bo dolgčas med prazniki, si lahko odgovoriš na vprašanje; "Zakaj država (Slovenija), ki je po analizi enega najuglednješih evropskih makroekonomskih think tank-ov (The Lisbon council) in ene najstarejših evropskih privatnih bank (Berenger - menda naj bi bila tudi članica FED) na področju odpornosti na finančne krize (glej stran 62,63) prva v Evropi, v letu 2013 pade v finančno krizo in sinhrono zaporo virov na kapitalskih trgih?"

Zakaj država katere "problemi naj bi bili več kot rešljivi" (glej stran 100) zapade v samouničujočo gonjo in klicanje trojke s strani domačih akterjev (Janša, Šušteršič et Co)?

Zanimivo branje Ti želim
pobalin sporočil: 14.456
[#2570959] 26.12.15 00:19 · odgovor na: gobim (#2570872)
Odgovori   +    0
[gobim]
Zanimivo branje Ti želim
Hvala, bom pogledal.
Da ne ostanem dolžan, priporočam članek, ki je izšel na tleh naše Velike zaveznice, govori pa o nacionalnem interesu, nacionalnih strahovih, vohunih, agentih in vojakih, parcelah z lesenimi kočami v odročnih gozdovih Finske itn.:
www.foreignaffairs.c...nd-station
pobalin sporočil: 14.456
[#2570960] 26.12.15 01:12 · odgovor na: bobek13 (#2570847)
Odgovori   +    1
[bobek13]
Vesel božič tudi tebi, v novem letu pa zvrhan koš posrečenega pobalinstva...
Hvala. Božič je že mimo, ti pa za preostalo želim dvakrat enako. :-)

P.S.: V trgovini sem pred dnevi videl mohant, ampak si me zadnjič tako prestrašil, da se mi je zdel kozarec bistveno prevelik za (morda) en sam grižljaj, hrane stran metat pa ne maram. Bom kar počakal na kakšno degustacijsko priložnost.
pobalin sporočil: 14.456
[#2570961] 26.12.15 01:16 · odgovor na: siap (#2570848)
Odgovori   +    0
[siap]
Khm,.. ko se nekdo s teboj pogovarja v 3. os ednine..??
Khm, pa ravno 24.12. napisat, da Božička ni...? ;-)

Strani: 1