Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Smo že na konju ali ga še lovimo?

Strani: 1

anon-316368 sporočil: 957
[#2560398] 02.11.15 10:47
Odgovori   +    15
Kje je rešitev? Socialna kapica, manjše obremenitve nagrad, prožnejši trg dela, manj birokracije, razbremenitev stroškov dela ... Res je, vse to smo ponovili že tisočkrat. In morda bo to treba ponoviti še tisočkrat, da se bomo res kam premaknili. Za zdaj se premikamo prepočasi.
Rešitve ni. Ne premikamo se prepočasi - sploh se ne premikamo ! In zakaj se ne premikamo? Ker Cerar & Co. še nikoli v življenju niso denarja zaslužili z lastnim delom oz. bolje: z REZULTATI svojega dela, ampak samo z nakladanjem. In zakaj je tako? Ker je očitno večini Slovencev, kljub splošnemu prepričanju, da smo delavni in pridni, glavna želja, da ne bi nič delali in bili zato dobro plačani! Toda pozor; tu je še ena nenormalna slovenska želja oz: zahteva. Sosed mora biti plača MANJ. Za Slovenca postane višina zaslužka bistvena šele po tem, ko nenadoma ugotovi, da ima sosed VEČ. To, da drugod zaslužijo delavci lahko tudi destkrat več, ga ne moti - Slovenec ljubi komunizem in seveda revščino (s pogojem, da smo vsi revni!!)
anon-202018 sporočil: 8.635
[#2560403] 02.11.15 11:17
Odgovori   +    4
Smo že na konju ali ga še lovimo?

................. bolj primerno bi bilo napisati basen o shiranem kljusetu in trmasti muli!amen
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2560479] 02.11.15 20:29 · odgovor na: anon-316368 (#2560398)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-202494 02.11.2015 20:43
[jure1943]
>In zakaj se ne premikamo? Ker Cerar & Co. še nikoli v življenju niso denarja zaslužili z lastnim delom oz. bolje: z REZULTATI svojega dela, ampak samo z nakladanjem.
Odlično si to napisal. Takih nakladačev, kot so v tej vladi, še ni bilo v dosedanjih slovenskih vladah. Kot referenca za nakladanje bi eventuelno lahko bil le Pahor.
>In zakaj je tako? Ker je očitno večini Slovencev, kljub splošnemu prepričanju, da smo delavni in pridni, glavna želja, da ne bi nič delali in bili zato dobro plačani!
Tudi to si dobro povedal. Zadnjič sem pil kavo v enem bifeju in pri sosednji mizi so debatirali moški stari po oceni 30 do 50 let. Bili so tako glasni, da tudi če ne bi hotel, bi jih slišal. Beseda je cel čas tekla o tem, da so premalo plačani. Tam sem bil približno pol ure in v tem času nisem slišal niti ene besedeo delu, ali o tem kaj bi morali izboljšati, da bi proizvodnja bolje tekla in izboljšali kvaliteto. Bili so prej tam, kot jaz in ostali še tam, ko sem odšel. Bilo je med delovnim časom. Verjetno so bili iz kakega državnega podjetja.
>Slovenec ljubi komunizem in seveda revščino (s pogojem, da smo vsi revni!!)
Tako so jih učili Uberkralj vseh kraljev palčkov in Kralji komunističnih kolhozov. Vsi ti so nadvse ljubili procente za dokazovanje napredka. Učili so nas, da je Bolgarija povečala proivodnjo umetnih gnojil za 100%, Nemčija pa samo za 10%. Pojasnilo (karikirano): Bolgarija je imela eno tovarno in zgradila še eno in tako povečala prizvodnjo za 100%. Nemčija je imela 10 tovarn in zgradila tudi 1 tovarno, a povečala proizvodnjo samo za 10%. Tako so komiji dokazovali, kako je Bolgarija boljša, kot Nemčija ( ne bi se čudil, če je bil ta profesor Mencinger).
anon-338219 sporočil: 220
[#2560496] 03.11.15 04:47
Odgovori   +    0
čas vnosa: 02.11.15 22:39
za slovenijo sem zelo pesimističen podatki kažejo da se je v letih 2009 do 2014 iz države odselilo preko 40.000 državljanov še polovica jih ni prišla nazaj, zadolženi smo za rekordnih 30 milijard evrov imamo 290.000 prebivalcev pod pragom revščine, torej kje imam razlog za veselje, se vi norca delate ?

Strani: 1