Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Koliko bo Slovenijo stala begunska kriza?

Strani: 1

sirota sporočil: 1.047
[#2558119] 22.10.15 08:43
Odgovori   +    11
bc123a sporočil: 48.253
[#2558121] 22.10.15 08:53 · odgovor na: sirota (#2558119)
Odgovori   +    10
[sirota]
No comment !!!!

www.reporter.si/slov...r%C5%BEave
Nemcija in avstrija ne moreta zapreti meje nic bolj kot slovenija. Zato je edini pametni nacin obnasanja slovenije to, da migrante cimbolj NEOVIRANO pospremi do avstrijske meje. Samo politiki tega ne razumejo.
sirota sporočil: 1.047
[#2558124] 22.10.15 09:03 · odgovor na: bc123a (#2558121)
Odgovori   +    29
Na živce mi gre idealizirana, močno olepšana, predstavitev "begunstva" in medijska blokada! Nekdo me hoče žejnega prepeljati preko vode!

LP
bc123a sporočil: 48.253
[#2558126] 22.10.15 09:06 · odgovor na: sirota (#2558124)
Odgovori   +    8
[sirota]
Na živce mi gre idealizirana, močno olepšana, predstavitev "begunstva" in medijska blokada! Nekdo me hoče žejnega prepeljati preko vode!
Ampak to nima veze s tem, da na drugi strani novinarji paranoijo s tem, da bo avstrija zaprla mejo. Ne bo je, razen ce zgradi ograjo (v tem primeru pa jo moramo mi se pred njo).
sirota sporočil: 1.047
[#2558135] 22.10.15 09:17 · odgovor na: bc123a (#2558126)
Odgovori   +    8
Se bojim, da bomo o "beguncih" slišali še veliko, preveč in s slabim prizvokom! EEEEE... pa, da se motim.

LP
vrac sporočil: 11.068
[#2558166] 22.10.15 10:04
Odgovori   +    25
Najhujše bo,ker bomo ostali brez turistov. Slovenija bo obveljala kot država,ki je preplavljena z migranti in tja ponavadi turisti ravno ne derejo. Zato čimprej zavarovat mejo z ograjami. Pa kaj so naši politiki na oblasti sploh mislili, ko so čvekali, da smo pripravljeni na begunsko krizo? Kako naj bomo pripravljeni? Nismo in nikoli ne bomo. Ko nekateri pišejo kako Avstrija ne bo zaprla meje, se zelo motijo. Jo je na nek način že. Oni obvladujejo zeleno mejo in jih vse tiste, ki bežijo nekontrolirano v pol ure polovijo in jih vračajo v Slovenijo, kot da smo jih mi povabili. Mi pa južne meje ne branimo! To kar pa delajo Hrvati sem pa napovedal jaz že prvi dan. Kdor jr pričakoval drugačno ravnanje je skregan s pametjo. Če so kljub sporazumu, da jih bodo zaustavili, spustili v Slovenijo JLA, potem ne vem kaj so ljudje pričakovali, da z migranti bo pa drugače? Ni moglo biti. Sicer so pa Nemci in Avstrijci isti. Tudi oni nam bodo pokazali sredinec in rešuj se sam kakor veš in znaš. Evrope, za katero smo v sanjah mislili da je, ni več. Sicer pa najprej kar bi moral Cerar storiti je zamenjati obe ministrici.
XKMET4 sporočil: 33
[#2558169] 22.10.15 10:11
Odgovori   +    34
Edini pameten politik, ki mu je dejansko kaj do svojih državljanov, je Orban. Latvija tudi že gradi ograjo. Bavarci bodo, kot najbogatejša nemška zvezna država, tudi zelo kmalu dosegli svoje. Naša večno čakajoča Vlada pa bo Slovenijo spremenila v hot spot in odstopila, ko bo zafrknila vse, kar se zafrkniti da. Počasi se bo treba začeti učiti Madžarsko, ker to, kar se vali čez Slovenijo, je daleč od civiliziranih in miroljubnih ljudi. Azil na Madžarskem bo kmalu edino, kar nam bo preostalo, če se Vlada ne spakira kmalu stran in prepusti vladanja tistim, ki vedo, kako se zadevam streže v izrednih razmerah.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2558174] 22.10.15 10:21
Odgovori   +    4
"Kot je v torek pojasnil državni sekretar na ministrstvu za notranje zadeve Boštjan Šefic, je Slovenijo obvladovanje begunske krize doslej stalo 2,4 milijona evrov. Šefic pravi, da so v to številko že vštete tudi večmesečne pogodbe za najem prostorov, v katerih so nastanjeni begunci."
Na Švedskem in v Nemčiji država nima dovolj prostora za namestitev migrantov, zato se zanašajo na zasebni sektor, ki lahko priskrbi bivališča, račune pa bo plačala država. Podobno bo verjetno tudi pri nas.

In kakšne so cene? "Devet tisoč evrov mesečno za namestitev otroka ... Za dan nastanitve odraslega begunca državi računajo 37 evrov." www.siol.net/novice/...uncev.aspx
Gustl sporočil: 13.629
[#2558182] 22.10.15 10:43 · odgovor na: bc123a (#2558126)
Odgovori   +    12
[bc123a]
> [sirota]
> Na živce mi gre idealizirana, močno olepšana, predstavitev "begunstva" in medijska blokada! Nekdo me hoče žejnega prepeljati preko vode!

Ampak to nima veze s tem, da na drugi strani novinarji paranoijo s tem, da bo avstrija zaprla mejo. Ne bo je, razen ce zgradi ograjo (v tem primeru pa jo moramo mi se pred njo).

Saj ni treba, da nepredušno zapre zeleno mejo (good luck with that). Dovolj je, da zablokira glavne ceste, glavne kolovoze, reke in hribi gredo njim v prid,...in v kombinaciji s slabim vremenom, ki bo razmočil, poplavil, spremenil v blat...ti to pač tako zoža lijak, da če v SLO prihajajo z istim tempom, jih bomo imeli 100K tu nabasanih na severno-vzhodni meji.
anon-216634 sporočil: 2.252
[#2558184] 22.10.15 10:49
Odgovori   +    18
slovenija počasi postaja "hot spot".
naši pa še kar mencajo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mirovniki pa bi za to drhal postavili 30.ooo mobilnih, ogrevanih zabojnikov !!
veleizdaja !

www.portalplus.si/11...u-kolapsa/
anon-216634 sporočil: 2.252
[#2558189] 22.10.15 11:10 · odgovor na: anon-216634 (#2558184)
Odgovori   +    11
nehote se mi pred očmi prikazuje znani zemljevid kalifata IS v eu.
konča na slovensko-avstrijski meji.
pcs sporočil: 5.462
[#2558191] 22.10.15 11:19
Odgovori   +    14
Pri nas se šotorji "vžgejo sami od sebe", BBC pa poroča, da so jih zažgali migrantje:
www.dailymail.co.uk/...ntrol.html

A blaze tore through a migrant camp in Slovenia after refugees set fire to their tents in a protest at their treatment, it was reported today.
pcs sporočil: 5.462
[#2558193] 22.10.15 11:24 · odgovor na: Gustl (#2558182)
Odgovori   +    1
[Gustl]
Saj ni treba, da nepredušno zapre zeleno mejo (good luck with that). Dovolj je, da zablokira glavne ceste, glavne kolovoze, reke in hribi gredo njim v prid,...in v kombinaciji s slabim vremenom, ki bo razmočil, poplavil, spremenil v blat...ti to pač tako zoža lijak, da če v SLO prihajajo z istim tempom, jih bomo imeli 100K tu nabasanih na severno-vzhodni meji.
Če te količine ljudi nimaš kam preusmerit, kot je to lahko storila Madžarska, tudi švoh ograja ne bo zdržala prav dolgo. Že pod tisto položeno bodečo žico na Madžarskem se je folk plazil. Streljat pa po folku ne moreš.

Lp,
M
Gustl sporočil: 13.629
[#2558195] 22.10.15 11:33 · odgovor na: pcs (#2558193)
Odgovori   +    10
[pcs]
> [Gustl]
> Saj ni treba, da nepredušno zapre zeleno mejo (good luck with that). Dovolj je, da zablokira glavne ceste, glavne kolovoze, reke in hribi gredo njim v prid,...in v kombinaciji s slabim vremenom, ki bo razmočil, poplavil, spremenil v blat...ti to pač tako zoža lijak, da če v SLO prihajajo z istim tempom, jih bomo imeli 100K tu nabasanih na severno-vzhodni meji.

Če te količine ljudi nimaš kam preusmerit, kot je to lahko storila Madžarska, tudi švoh ograja ne bo zdržala prav dolgo. Že pod tisto položeno bodečo žico na Madžarskem se je folk plazil. Streljat pa po folku ne moreš.

Primerjaj čas potreben za plazenje pod bodečo žico 5 km stran od cestnega prehoda po blatu ali snegu vs. organiziran prehod meje. In sedaj pomnoži z nekaj 10K pa bo takoj jasno, kaj pomeni tako zaprtje meje.

Nihče ne pravi, da bo dolgoročno uspešno, pravim, da bo kratkoročno lahko katastrofalno za SLO, če mi ne naredimo istega. In potem po verigi do...ja, najebala bo Grčija...

Po mojem vsi čakajo sneg. Vsak, ki je bil kdaj pozimi v Makedoniji, mu je lahko jasno, da alpsko vreme ne bo nujno največji problem.
Nantl sporočil: 1.160
[#2558201] 22.10.15 11:41 · odgovor na: pcs (#2558193)
Odgovori   +    5
[pcs]

Streljat pa po folku ne moreš.
Kdo to pravi ? Če greš malo med folk in poslušaš ... bi jaz rekel da to ni neko zelo razširjeno mnenje.
In od folka, ki je brez dnarja in upanja (in rabi svoje frustracije nekako reševati, magari s streljanjem kao beguncev), do politika, ki bi rad bil všečen ....

- samo povem.
vrac sporočil: 11.068
[#2558204] 22.10.15 11:52 · odgovor na: Nantl (#2558201)
Odgovori   +    0
[Nantl]
> [pcs]
>
>Streljat pa po folku ne moreš.

Kdo to pravi ? Če greš malo med folk in poslušaš ... bi jaz rekel da to ni neko zelo razširjeno mnenje.
In od folka, ki je brez dnarja in upanja (in rabi svoje frustracije nekako reševati, magari s streljanjem kao beguncev), do politika, ki bi rad bil všečen ....

- samo povem.
A ker je brez dnarja in upanja bi pa nekdo kar pobijal? In politik,ki bi dovolil streljanje po migrantih naj bi bil ljudem všečen? Bodi malo bolj resen, prosim! Končno gre za ljudi.
pcs sporočil: 5.462
[#2558205] 22.10.15 11:52 · odgovor na: Nantl (#2558201)
Odgovori   +    6
[Nantl]

Kdo to pravi ? Če greš malo med folk in poslušaš ... bi jaz rekel da to ni neko zelo razširjeno mnenje.
In od folka, ki je brez dnarja in upanja (in rabi svoje frustracije nekako reševati, magari s streljanjem kao beguncev), do politika, ki bi rad bil všečen ....

- samo povem.
Bojim se, da bo sčasoma prišlo tudi do tega.

Lp,
M
pcs sporočil: 5.462
[#2558207] 22.10.15 11:56 · odgovor na: vrac (#2558204)
Odgovori   +    6
[vrac]
A ker je brez dnarja in upanja bi pa nekdo kar pobijal? In politik,ki bi dovolil streljanje po migrantih naj bi bil ljudem všečen? Bodi malo bolj resen, prosim! Končno gre za ljudi.
No ja, skoraj zagotovo ne nekdo brez upanja in denarja (tisti imajo dovolj svojih težav), prej kak ekstremist, ki se bo v EU populaciji prej ko slej našel. Zna ratat grdo tole, če se folku odpelje.

Lp,
M
Gustl sporočil: 13.629
[#2558208] 22.10.15 11:58 · odgovor na: Nantl (#2558201)
Odgovori   +    0
[Nantl]
> [pcs]
>
>Streljat pa po folku ne moreš.

Kdo to pravi ? Če greš malo med folk in poslušaš ... bi jaz rekel da to ni neko zelo razširjeno mnenje.
In od folka, ki je brez dnarja in upanja (in rabi svoje frustracije nekako reševati, magari s streljanjem kao beguncev), do politika, ki bi rad bil všečen ....

- samo povem.
True...tule je en "lep" kolaž: twitter.com/gustlovi...7012018176
bc123a sporočil: 48.253
[#2558213] 22.10.15 12:14 · odgovor na: Gustl (#2558182)
Odgovori   +    5
[Gustl]
> [bc123a]
> > [sirota]
> > Na živce mi gre idealizirana, močno olepšana, predstavitev "begunstva" in medijska blokada! Nekdo me hoče žejnega prepeljati preko vode!
>
> Ampak to nima veze s tem, da na drugi strani novinarji paranoijo s tem, da bo avstrija zaprla mejo. Ne bo je, razen ce zgradi ograjo (v tem primeru pa jo moramo mi se pred njo).


Saj ni treba, da nepredušno zapre zeleno mejo (good luck with that). Dovolj je, da zablokira glavne ceste, glavne kolovoze, reke in hribi gredo njim v prid,...in v kombinaciji s slabim vremenom, ki bo razmočil, poplavil, spremenil v blat...ti to pač tako zoža lijak, da če v SLO prihajajo z istim tempom, jih bomo imeli 100K tu nabasanih na severno-vzhodni meji.
Se bodo lahko avstrijski novinarji potem zgrazali nad avstrijci, ne nad nami, kar tudi steje. Saj ko so jih hrvati dumpnili na naso mejo, so bili za avstrijske novinarske podgane (sorry, nothing personal, ampak te dvolicnosti so pa res bolane) krivi slovenci, da jih kao zadrzujejo, ceprav so avstrijci hoteli omejitve.

Poglej mejo v prekmurju. Mala malca prehod onih njiv. Ce so se tako hitro znasli ob madzarskem zaprtju meje, se bodo tudi tule.

Mission impossible. Je pa nekaj drugega, so vseeno prebrisani avstrijci. So jih dali neogrete sotore, in se je ze nekaj beguncev vrnilo v slovenijo. Ta strategija majhnega podjebavanja oziroma delanja poti dovolj tezke, da si nekdo rece "qrc, bom pa ostal tu do pomladi" je najvecja nevarnost, ne pa zaprtje mej.
bc123a sporočil: 48.253
[#2558216] 22.10.15 12:27 · odgovor na: Gustl (#2558208)
Odgovori   +    3
[Gustl]
> [Nantl]
> > [pcs]
> >
> >Streljat pa po folku ne moreš.
>
> Kdo to pravi ? Če greš malo med folk in poslušaš ... bi jaz rekel da to ni neko zelo razširjeno mnenje.
> In od folka, ki je brez dnarja in upanja (in rabi svoje frustracije nekako reševati, magari s streljanjem kao beguncev), do politika, ki bi rad bil všečen ....
>
> - samo povem.

True...tule je en "lep" kolaž: twitter.com/gustlovi...7012018176
Mojega odlicnega posta na to temo nisi prebral?

forum.finance.si/?m=...394&single
Gustl sporočil: 13.629
[#2558223] 22.10.15 12:32 · odgovor na: bc123a (#2558216)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [Gustl]
> > [Nantl]
> > > [pcs]
> > >
> > >Streljat pa po folku ne moreš.
> >
> > Kdo to pravi ? Če greš malo med folk in poslušaš ... bi jaz rekel da to ni neko zelo razširjeno mnenje.
> > In od folka, ki je brez dnarja in upanja (in rabi svoje frustracije nekako reševati, magari s streljanjem kao beguncev), do politika, ki bi rad bil všečen ....
> >
> > - samo povem.
>
> True...tule je en "lep" kolaž: twitter.com/gustlovi...7012018176

Mojega odlicnega posta na to temo nisi prebral?

forum.finance.si/?m=...394&single
Sem zdele. Podpišem.

In iz prve roke povem, je ta strah že prisoten.
Nantl sporočil: 1.160
[#2558241] 22.10.15 12:55 · odgovor na: pcs (#2558205)
Odgovori   +    2
[pcs]

Bojim se, da bo sčasoma prišlo tudi do tega.

Lp,
M
Jaz tudi. :(
pcs sporočil: 5.462
[#2558248] 22.10.15 13:08 · odgovor na: bc123a (#2558213)
Odgovori   +    8
[bc123a]
Mission impossible. Je pa nekaj drugega, so vseeno prebrisani avstrijci. So jih dali neogrete sotore, in se je ze nekaj beguncev vrnilo v slovenijo. Ta strategija majhnega podjebavanja oziroma delanja poti dovolj tezke, da si nekdo rece "qrc, bom pa ostal tu do pomladi" je najvecja nevarnost, ne pa zaprtje mej.
Yep, ker če se tako odloči samo par % smo že v riti.

Lp,
M
anon-216634 sporočil: 2.252
[#2558252] 22.10.15 13:23
Odgovori   +    2
sicer se je ta tekst že pojavil v komentarju pod drugim člankom, a ker ga je res vredno prebrati, dajem povezavo :

plagiator-plagiator....ogoco.html
anon-258837 sporočil: 1.755
[#2558262] 22.10.15 13:58
Odgovori   +    4
Veliko, izgubili bomo tudi schengensko mejo z Avstrijo, kjer so že v pripravljenosti za zaprtje meje.

Obvezno branje: www.portalplus.si/11...u-kolapsa/
notomi sporočil: 768
[#2558296] 22.10.15 16:02
Odgovori   +    7
Zapreti meje in jih poslati nazaj. Naj jih Merklova v Nemčijo vozi z letali, če jih tam potrebujejo. Mladeniči iz Sirije in Afganistana pa naj branijo doma svojo domovino, premoženje, žene in ščitijo otroke. To je podla in ekonomsko motivirana selitev, predvsem pa vdor islama v EU! To nas bo še veliko stalo v prihodnje. Naši politiki naj organizirajo referendum, pa bomo videli! Naj dajo našim otrokmom malice itd. Še enkrat, to ni humanitarna kriza, to je povsem nekaj drugega, le naši naivni politiki padajo na finte fotografij trpečih otrok, res je škoda zanje...! In Hrvati, so se odrezali kot vsakokrat do sedaj. Saj poznate pregovore o tem narodu, da ne bo kaj narobe napisano...!
FIN-527377 sporočil: 1.005
[#2558315] 22.10.15 17:01
Odgovori   +    11
Pravkar sem imel vprašljivo čast poslušati na prvem programu slovenskega radia Manifest skupine somišljenikov zbranih pod imenom "Društvo novinarjev Slovenije" glede poročanja o krizi beguncev/"beguncev" in me je navdal z grozo. Bolj ali manj isti ljudje, ki so pred nekaj leti v menda svinčenih časih Janševe vlade množično podpisovali nek drug pamflet, bojda namenjen obrambi svobode izražanja 571 zatiranih novinarjev, se zdaj postavljajo v vlogo nekdanjega CK ZKS in z identičnim izrazoslovjem in z enakega grozečega prestola zapovedujejo medijem in njihovim bralcem kaj in kako pisati in brati, kakšne slike objavljati in gledati, kaj takoj odcenzurirati. Skupinica maničnih levičarjev, ki diktira družbi svoj lastni Pravorek in ki ima neomejeno pravico izražati svoje zapovedi drugim celo preko javne RTV, za katero mi država vsak mesec krade iz žepa.

Sramota! Pozivam predsednika tega orwellovskega Velikega brata, da v imenu poštenosti, če je kaj še ima, takoj odstopi. Kolikor toliko normalne člane DNS pa, da se vprašajo v kakšnem totalitarnem monstrumu so se prostovoljno znašli in kakšne vodje izvolili.

Strani: 1