Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako visoko so pa vam občine navile NUSZ?

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2556686] 15.10.15 23:12
Odgovori   +    17
Tudi v Kranju se je NUSZ dvignil za iz cca. 40 EUR na 110 EUR.

Mojstri so dvignili vrednost točke. Ampak kaj češ, ljudje še naprej volijo te ljudi. Vedno ena in ista združba, ki potem črpa denar iz občine. A kaj ko večino volivcev dobijo z enim zastonj pivom, kakšnim minimalnim vložkom v neko specifično infrastrukturo. Sami pa potem na polno črpajo denar.
anon-69737 sporočil: 2
[#2556751] 16.10.15 09:37
Odgovori   +    4
Pozdravljeni,
rad bi vam sporočil, da so v mojem primeru v občini Nova Gorica, dvignili vrednost točke (vem ker se pozanimal, da so na novo oblikovali vrednost točk, kot sem bral članek pa to ne smejo za več kot je dvig cen življenskih potrebščin)za več kot 100% za hišo, kjer ni bilo nikakršnih sprememb že par desetletij, pa tudi v kraju se ni nič spremenilo. Skratka, ko sem šel po pojasnilo so me odpravili češ taka je nova vrednost točke. Torej očitno tega ne bi smeli narediti? Kaj mi preostane, račun sem že poravnal?
anon-48752 sporočil: 29
[#2556766] 16.10.15 10:09 · odgovor na: anon-69737 (#2556751)
Odgovori   +    2
Odlok na ustavno presojo dat, ni druge.
Tas sporočil: 481
[#2556769] 16.10.15 10:17 · odgovor na: anon-69737 (#2556751)
Odgovori   +    1
Običajno imajo občine zapisano omejitev. Ni pa nujno. LP, Tanja
anon-268539 sporočil: 2.339
[#2556930] 17.10.15 08:36 · odgovor na: anon-69737 (#2556751)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-268539 17.10.2015 08:44
[martinjag]
Pozdravljeni,
rad bi vam sporočil, da so v mojem primeru v občini Nova Gorica, dvignili vrednost točke (vem ker se pozanimal, da so na novo oblikovali vrednost točk, kot sem bral članek pa to ne smejo za več kot je dvig cen življenskih potrebščin)za več kot 100% za hišo, kjer ni bilo nikakršnih sprememb že par desetletij, pa tudi v kraju se ni nič spremenilo. Skratka, ko sem šel po pojasnilo so me odpravili češ taka je nova vrednost točke. Torej očitno tega ne bi smeli narediti? Kaj mi preostane, račun sem že poravnal?
Nasvet:
1.) Odlok o določitvi nove vrednosti točk za potrebe izračuna nadomestila (davka) za uporabo zazidanega in nezazidanega stavbnega zemljišča je veljaven, domnevam, da so lokalni oblastniki zadevo dobro premislili in plačujete račune, vendar vedno lahko polemizirate in ukrepate vsaj za naprej.
2.) Pridobite si besedilo Odloka, ki ga občine praviloma objavijo bodisi v občinskih glasilih ali v Uradnem listu, izračunajte razliko in poglejte, če imajo zapisane omejitve.
3.) Primerjajte vrednosti točk s podobnimi zemljišči v lastni občini in sosednjimi občinami.
4.) Vsebinsko ocenite kriterije za določitev obdavčitve vašega zemljišča.
5.) ČE se ne strinjate z višino davka, napišite polemičen članek za občinsko glasilo. ČE boste neupravičeno cenzurirani, lahko napišite podpisan letak in poskrbite, da ga bodo dobili v nabiralnike soobčanke in soobčani. Imamo internet. Poiščite somišljenike in ustanovite civilno gibanje, ČE menite, da povišanje ni upravičeno in da ni pravega posluha s strani občine. Pokličite lahko novinarja/ko regionalnega ali vseslovenskega medija,…
6.) In, nenazadnje: tožb NE svetujem oz. naj bo to ena od zadnjih možnosti. Vedno. NAJPREJ poskusite z iskanjem informacij, dialogom in argumentirano razpravo z zaposlenimi na vaši občini. Bo bistveno manj stresno in ceneje. Mislim, da boste pozitivno presenečeni.

Ne pišem na pamet, saj sem pred leti, ko so občine lahko začele samostojno določati višino nadomestila in je bilo po Sloveniji nekaj očitnih zlorab tega pooblastila, ukrepal in uspel.

Strani: 1