Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Evropa: begunci in reforme

Strani: 1

bozga sporočil: 6.303
[#2551410] 24.09.15 01:31
Odgovori   +    12
Po mojem zaenkrat propaganda in čustvena evforija prevladujeta nad treznostjo in razumom, ki bosta pa zagotovo nastopila malo kasneje, ko bodo udarili ven prvi resni problemi. Na pamet govoriti o tem kako velika priložnost so begunci je po mojem najmanj čudaško, zakaj jih potem niso povabili že prej, ko so se utapljali v morju, ampak to razglašajo šele sedaj, ko so se končno prebili v EU. Zakaj so taisti omejevali prost pretok delavcev recimo iz Poljske in so se bali nekaj tisoč poljskih inštalaterjev, zdaj pa kar naenkrat pri številki skoraj milijon obračajo ploščo. Jasno, da so begunci velika priložnost za delodajalce, saj bodo lahko zaradi silovitega povečanja ponudbe na trgu dela poklatili plače in lažje pritisnili na sindikate. Po mojem bo prva resna posledica povečane ponudbe na trgu dela znižanje plač evopskih delavcev. Pa še to, za razliko od Daimlerja, ki bo očitno zaposloval bo po mojem veliko večji VW zelo verjetno odpuščal in me prav zanima koliko beguncev bo zaposlil VW. Če se bo pa pokazalo, da so z clean dizli, deklariranimi malimi porabami in konji goljufali tudi ostali nemški proizvajalci, bo pa iz tega nastal lahko še velik problem.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2551440] 24.09.15 09:09
Odgovori   +    9
Wer sind die mysteriösen Aufwiegler am Grenzzaun?
Kdo so misteriozni hujskači na mejni pregradi? Tipi,ki z megafoni usmerjajo množice v katerih je veliko njihovih podtaknjencev in podobnih kot tisti,ki trenutno čepi v madžarskem zaporu zaradi imetja sedem ponarejenih potnih listov in v vsakem šengensko vizo. Kdaj bodo evropski uradniki sploh pogledali globje v problem in poskušali najti rešitve drugje,ne na mejah posameznih držav?Ko vidim in poslušam Junkerja,imam malo upanja,da kmalu.Frau Merkel pa naj se baše s to svojo multikultiwillkommen čorbo,ki jo je skuhala.
Kdo so hujskači je opisano v nemškem časopisu Die Welt.
GV-0633 sporočil: 508
[#2551498] 24.09.15 10:40
Odgovori   +    15
Ko berem razglabljanja kolumnistov o begunski krizi se mi zdi, da se mlajše generacije niti ne zavedajo, da je za vse te krize kriv materializem, pohlep, hlastanje po denarju in ekonomskih dobrinah in neusmiljeno tržno gospodarstvo. Mladi so v tem zrasli in ne vedo, da je lahko tudi drugače. Nihče noče priznati, da bi lahko vsi živeli v blaginji, če ne bi bilo verskih nasprotij in boja za oblast. Nemčija bi že leta nazaj lahko začela reševati demografsko podhranjenost z ukrepi, kot so štipendije , subvencije za mlade družine, znižane najemnine in kup drugih ukrepov. V blaginji ni problem ustvariti družino in imeti več otrok, V strahu pa je to težko, predvsem v strahu pred revščino. Tisoči beguncev z neko drugo kulturo, ki se nočejo asimilirati in želijo samo materialni del Evrope, ne bodo nikogar rešili, pač pa poglobili in razklali države kjer jih bo veliko. To, da nam pa še nakladate o zgodovinskih priložnostih ob tej krizi je pa res absurd. Zakaj pa Nemčija spreminja zakonodajo in že sedaj ustvarja pogoje za življenje beguncev v getih, ker zmanjšuje socialne pravice in možnost zaposlovanja. Vse je neka farsa, kot slaba grozljivka na platnu. Kup lepo oblečenih mladih, večinoma kosmatih in z najnovejšimi telefoni v rokah. To je slika večine beguncev. Pijani Junker in zblojena Merklca pa nas šopata in seveda tudi vi v svojem članku o tem, kako je priseljevanje teh beguncev lahko tudi zgodovinska priložnost za Evropo. Res ste čudaki vsi skupaj. Srbija in Hrvaška sta že v sporu. Kaj se bo na koncu skuhalo bo vplivalo predvsem na običajne državljane in sigurno ne bo dobro.
anon-232314 sporočil: 1.069
[#2551506] 24.09.15 10:54 · odgovor na: bozga (#2551410)
Odgovori   +    9
Po mojem bo prva resna posledica povečane ponudbe na trgu dela znižanje plač evopskih delavcev.
Malo morgen. Preregulirana Evropa jim ne bo dovolila delati. Čez eno leto bo tistih 80% moških "beguncev" zdolgočasenih, ziritiranih, brezposelnih in jim bo po glavi začelo hodit vse mogoče. In nekaj % jih bo poseglo bo zelo drastičnih ukrepih. Pa bomo imeli nove full-page naslovnice po časopisih. Pa začudenje mainstream politikov.

Strani: 1