Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2548857] 17.09.15 03:11
Odgovori   +    12
Simona, napisala si kratko kriminalno zgodbo, brez srečnega ali nesrečnega konca, brez razrešitve primera, brez forenzike, sicer je tako in tako vseeno, kajti v našem pravosodnem kaosu primeri tako in tako zastarajo, če pa zastaro ne morejo dočakati, naredijo namerno napako v postopku, ki jo naši današnji vrhovni in ustavni sodniški humoristi, ki so razvrednotili ugled sodnika, komaj dočakajo.
anon-350183 sporočil: 144
[#2548993] 17.09.15 11:23
Odgovori   +    2
Vse kaze na to, da imamo intelektualno, strokovno in po cloveski integriteti najslabsega guvernerja v zgodovini, zal v nepravem casu...upati je le, da bo po neizogibnem odhodu Capriolove dobil vsaj viceguvernerja(ko), ki bo pokril ociten strokovni manjko
simona2 sporočil: 2.201
[#2549003] 17.09.15 11:46 · odgovor na: anon-350183 (#2548993)
Odgovori   +    4
Oj,
prvič: seveda je treba ločiti med postopkom prisilke in postopkom odvzema kvalificiranega deleža; meni ni jasno, zakaj bi bilo za prisilko sploh pomembno, a je povezano al ni povezano podjetje oz upnik, ki vlaga prisilko, sej je to vseen - sploh ne vem, kje je višje sodišče dobilo, da bi lahko povezanost pomenila zlorabo procesnih pravic; tako da je bilo po mojem vprašanje povezanost v primeru prisilke bv... je pa seveda problem, predvsem podjetniški problem, nesolventnega podjetje in največjega upnika; po logiki, bi moral imeti največji upnik, to je dutb in this case, največjo besedo, kako bo potekala prisilka - drugače je tako, kot če tistemu, ki zmaga na volitvah, ne bi dal pravice poiskat mandatarja prvemu - ne veš, a ga bo najdu ali ne, a bo najdu soglasje - ampak pinju, mora pa bit prvi.. v bistvu je še huje, ker je poslovno logično, da bo največji upnik na koncu dobil tisto, kar hoče - in to je največ; pri nas pa sistem ni tak -- ne razumem, zakaj ne bi mogli glasovati o dveh predlogih prislik, kot glasuješ o predlogu in o nasprotnem predlogu na skupščini, kdor dobi večno, ajde.. s tem, da seveda se lahko pri prisilki dovoljeno uskladiš pred "skupščino" in zbašeš skup potrebno večino - sam, pls, naj tvoj predlog potem ne poj... (sorry izrazu) manjšincev.. samo ne, v slo se to ne da... ĐorĐevič je dal mnenje, da logično, da se ne moreta voditi dva postopka prisilke, ker bi bilo to nevzdržno, ja seveda bi bilo nevzdržno, ker je zakon napisan tako, da družba, dolžnik, plačuje vse revizorje, cenilce in vsega boga -- 5 prisilk 5 kratni stroški, da ne govorim še o čem drugem; naprej, naš zakon, za razliko od vseh drugih, tudi nima razdeljenih razredov upnikov v posamezni skupini - recimo več razdredov zavarovanih finančnih -- ker kao za to ni bilo potrebe, ja pa pinju v vsakem primeru, posebej v Savi se kaže, kako zelo je bilo potrebno, ampak ne, Nina - mi tega ne rabimo... Čisto vse, kar sem na začetku trdila, da je shit v našem zakonu, se zares izkaže, da je shit.. ne morejo pravniki reševati poslovnih problemov, pa še to ne taki pravniki ; in ta shit res lahko reši samo NIna - in če je Sava - pove strankam - po možnosti vsem - kako nardit, pove sodišču, itd... definitivno verjamem, da je to tako, ker vidim, da je to tako ... samo, če pa nisi Sava - oz državno pomembna naložba :) - potem pa ni Nine - lahko bi rekel, hvala bogu - samo ni hvala bogu, ker bi delala sodišča točno tako, kot je najprej naredilo ljubljansko... in potem se kot največji upnik j... - pa ne gre to tako v pametnem okolju...
drugič: kar se tiče BS, pa je spet malo drugače in že spet zj... zakonodaja, še bolj zj... pa da pravniki pišejo, kdor plača, logično, sodišče pa bere in sodi črkobralsko; sorry - sava in gorenjska banka sta povezani, tako kot sva simonič pa jaz mož pa žena -- seveda formalno nisva, ampak se z aviona vidi, da sva; in bi se seveda lahko pravno muvala ven do upnikov, kako nimava skup niti rjuhe in bi dokazala, da res nimava; sorry, ko mam jaz 48 posto, pa na vseh skupščinah, kjer je manjši kvorum, večino -- sem povezana; ko mam kvalificiran delež, sem povezana, ko mam vse člane ns, sem povezana - zdaj je treba sam uporabiti 527 člen v skladu z realnostjo ne pa pravno fikcijo... sam to je v slo politično in sistemsko nezaželeno in stokovno - pravosodje - neizvajano...
anon-209497 sporočil: 25
[#2549015] 17.09.15 12:19 · odgovor na: simona2 (#2549003)
Odgovori   +    0
Политикин Забавник !
GV-3786 sporočil: 234
[#2549077] 17.09.15 13:45
Odgovori   +    1
Butale d.o.o.
Sve će narod da pozlati!

Strani: 1