27 min
Kako visoke dividende bodo letos izplačale banke v Sloveniji?
44 min
Cinkarna: Dividendo bomo predlagali, 17. maja bo znano, kolikšno 2
50 min
Koliko so lani zaslužili menedžerji borznih družb in koliko jim je pobrala država 9
56 min
Dubaj: po besnem deževju in poplavah na cestah vlada prometni kaos, na letališču zastoji
1 ura
Spletni pogovor v živo: Kako brati bilance v 2024
2 uri
(e-knjiga) Kako znani Slovenci skrbijo za svoje finance
2 uri
S kozmetiko nad vrste
2 uri
ZPIZ je določil nove pokojninske osnove 1
3 ure
V Slovenijo prek madžarskega AutoWallisa prihajajo kitajski kombiji 2
3 ure
Špekulacija: ali je Ivan Anušić novi Plenković? 1
3 ure
Šola borze, 11. del: Tehnična analiza delnice (2) 1
3 ure
Sum dogovarjanja o cenah, AVK preiskal štiri dobavitelje računalnikov
3 ure
Marec je v EU zaznamoval precejšnji upad prodaje e-avtov 2
3 ure
Večer: ministrstvo zahteva prestavitev novega sistema omrežnin za dve leti. Agencija: o tem ne razmišljamo 2
4 ure
Bundesbank: gospodarske razmere v Nemčiji nekoliko boljše, a hkrati zelo negotove
4 ure
Sprejet zakon, kaj morajo zdravniki delati med stavko, Fides že napovedal ustavno presojo
4 ure
Pomembna nova zmaga podjetniških izbrisancev na ustavnem sodišču 1
4 ure
Fiskalni svet ima več pripomb na proračune za obdobje 2024 in 2027
5 ur
Slovenski Siemens prejemnik nagrade Feniks za najboljši projekt poslovnega svetovanja
5 ur
Hrvaški velikan z avtodeli je na zadnjem pohodu prevzel tudi slovenski del Stahlgruberja

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Pismo urednice: Zakaj so Čehi pravi frajerji

Strani: 1

joze sporočil: 674
[#2548794] 16.09.15 19:35
Odgovori   +    17
Čehi (tudi Slovaki še najbolj pa Poljaki kar se bo videlo v prihodnosti) so postali bogatejši, ker so evropska sredstva namenili za nakup strojev za proizvodnjo, predvsem v podjetjih z zasebno lastnino. Dočim pri nas pa smo ta denar vložili v beton in prenapihnili gradbeni sektor.

Pritegnili so tudi ogromno tujih investicij.

Oni bodo še naprej rastli mi pa bomo stagnirali oz nazadovali napram njim.
bc123a sporočil: 48.253
[#2548798] 16.09.15 20:22 · odgovor na: joze (#2548794)
Odgovori   +    2
[joze]
Čehi (tudi Slovaki še najbolj pa Poljaki kar se bo videlo v prihodnosti) so postali bogatejši, ker so evropska sredstva namenili za nakup strojev za proizvodnjo, predvsem v podjetjih z zasebno lastnino. Dočim pri nas pa smo ta denar vložili v beton in prenapihnili gradbeni sektor.

Pritegnili so tudi ogromno tujih investicij.

Oni bodo še naprej rastli mi pa bomo stagnirali oz nazadovali napram njim.
ti si sploh na tekocem glede poljske?!
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2548799] 16.09.15 20:24
Odgovori   +    0
Pri Čehih na majci najbolša firma pri nas shirana, lahko bi dali pa tud Krko =).
FIN-368181 sporočil: 2.807
[#2548801] 16.09.15 20:26
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: FIN-368181 16.09.2015 20:30
Na Čehe in okoliške CEE narode sem zmeraj gledal s spoštovanjem, sploh, ko sem ob sodelovanju z njimi imel priložnost spoznati njihovo zgodovino, način delovanja in mentaliteto. Veliko ljudi, tudi nekateri blizu temu časopisu, so še ne tako daleč nazaj zelo zaničljivo gledali na ta del Evrope. Pred leti, v 2. letu krize sem napovedal, da nas bodo v 5 letih dohiteli, če bomo doma tako cincali...in res se je zgodilo
joze sporočil: 674
[#2548804] 16.09.15 20:57 · odgovor na: bc123a (#2548798)
Odgovori   +    6
[bc123a]
> [joze]
> Čehi (tudi Slovaki še najbolj pa Poljaki kar se bo videlo v prihodnosti) so postali bogatejši, ker so evropska sredstva namenili za nakup strojev za proizvodnjo, predvsem v podjetjih z zasebno lastnino. Dočim pri nas pa smo ta denar vložili v beton in prenapihnili gradbeni sektor.
>
> Pritegnili so tudi ogromno tujih investicij.
>
> Oni bodo še naprej rastli mi pa bomo stagnirali oz nazadovali napram njim.

ti si sploh na tekocem glede poljske?!
Recimo da sem. Sem živel na Poljskem. Delam v multinacionalki in imam tedenske stike s kolegi, ki delajo na Poljksem
spiderman sporočil: 1.741
[#2548805] 16.09.15 21:03
Odgovori   +    12
Ravno sem službeno na Češkem v malem kraju 30 km pred Ostravo.
Že na poti, ko gledaš nove zgradbe ob cesti in avtomobile, ti je jasno, da smo "popušili" na celi črti.
Tako, da je skrajni čas, da "lik Čeha" izgine iz sestave naših raznih "duhovitih" komedij.
Predlagam, da ga zamenjajo kar z likom "Balkano-Slovenca".
anon-258837 sporočil: 1.755
[#2548807] 16.09.15 21:15 · odgovor na: (#2548803)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: anon-258837 16.09.2015 21:16
[rename]
Ceska je krenila na pravo pot, ker je razcistila, da je komunizem najvecje zlo.
Za predsednika so izvolili Havla in s tem odprli vrata v zahodni svet.
Pri nas pa so mediji zavajali z zgodbo o uspehu, ko je zgolj prospektualna liberalna stranka desetletje utrjevala dogovorno ekonomijo, oldboyse in njihove naslednike, odganjala tuj kapital na 101 nacin in varovala udbaske zlocince in njihove komandante.

Ni sans, da se kdaj ujamemo Cehe.

Točno tako. Raja pa še vedno verjame, da je JJ glavni krivec za vse...
www.reporter.si/kome...4%8D/55321
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2548812] 16.09.15 21:50 · odgovor na: FIN-368181 (#2548801)
Odgovori   +    0
[FIN-368181]
Na Čehe in okoliške CEE narode sem zmeraj gledal s spoštovanjem, sploh, ko sem ob sodelovanju z njimi imel priložnost spoznati njihovo zgodovino, način delovanja in mentaliteto. Veliko ljudi, tudi nekateri blizu temu časopisu, so še ne tako daleč nazaj zelo zaničljivo gledali na ta del Evrope. Pred leti, v 2. letu krize sem napovedal, da nas bodo v 5 letih dohiteli, če bomo doma tako cincali...in res se je zgodilo
To pa je jaka napoved v 5ih letih so Čehi napredovali za 1% mi pa nazadovali za 2% (stopnja razvitosti glede na EU). Nostradamus res.
spiderman sporočil: 1.741
[#2548813] 16.09.15 21:51 · odgovor na: spiderman (#2548805)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: spiderman 16.09.2015 21:52
Aja, pa še to...
luštna, prostorna soba, z masažno banjo v kopalnici 36€, za večerjo puranov dunajski s prilogo+2 točena pirčka 8€...
...ko takole hodiš malo po sosednjih državah vidiš kakšni klošarji smo Slovenci dejansko (p)ostali.
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2548815] 16.09.15 22:05 · odgovor na: joze (#2548804)
Odgovori   +    0
[joze]
> [bc123a]
> > [joze]
> > Čehi (tudi Slovaki še najbolj pa Poljaki kar se bo videlo v prihodnosti) so postali bogatejši, ker so evropska sredstva namenili za nakup strojev za proizvodnjo, predvsem v podjetjih z zasebno lastnino. Dočim pri nas pa smo ta denar vložili v beton in prenapihnili gradbeni sektor.
> >
> > Pritegnili so tudi ogromno tujih investicij.
> >
> > Oni bodo še naprej rastli mi pa bomo stagnirali oz nazadovali napram njim.
>
> ti si sploh na tekocem glede poljske?!

Recimo da sem. Sem živel na Poljskem. Delam v multinacionalki in imam tedenske stike s kolegi, ki delajo na Poljksem
Kolega bil tam in rekel, da je kot v Bosni.
FIN-368181 sporočil: 2.807
[#2548836] 16.09.15 23:37 · odgovor na: anon-218201 (#2548812)
Odgovori   +    4
[lukey90]
> [FIN-368181]
> Na Čehe in okoliške CEE narode sem zmeraj gledal s spoštovanjem, sploh, ko sem ob sodelovanju z njimi imel priložnost spoznati njihovo zgodovino, način delovanja in mentaliteto. Veliko ljudi, tudi nekateri blizu temu časopisu, so še ne tako daleč nazaj zelo zaničljivo gledali na ta del Evrope. Pred leti, v 2. letu krize sem napovedal, da nas bodo v 5 letih dohiteli, če bomo doma tako cincali...in res se je zgodilo

To pa je jaka napoved v 5ih letih so Čehi napredovali za 1% mi pa nazadovali za 2% (stopnja razvitosti glede na EU). Nostradamus res.
Takrat so se mi večinoma smejali...
klemenstp sporočil: 2.568
[#2548846] 17.09.15 00:00 · odgovor na: anon-218201 (#2548815)
Odgovori   +    3
[lukey90]
> [joze]
> > [bc123a]
> > > [joze]
> > > Čehi (tudi Slovaki še najbolj pa Poljaki kar se bo videlo v prihodnosti) so postali bogatejši, ker so evropska sredstva namenili za nakup strojev za proizvodnjo, predvsem v podjetjih z zasebno lastnino. Dočim pri nas pa smo ta denar vložili v beton in prenapihnili gradbeni sektor.
> > >
> > > Pritegnili so tudi ogromno tujih investicij.
> > >
> > > Oni bodo še naprej rastli mi pa bomo stagnirali oz nazadovali napram njim.
> >
> > ti si sploh na tekocem glede poljske?!
>
> Recimo da sem. Sem živel na Poljskem. Delam v multinacionalki in imam tedenske stike s kolegi, ki delajo na Poljksem

Kolega bil tam in rekel, da je kot v Bosni.
Letos bil že nekajkrat tam, čez 10 dni bom spet, mesta urejena bolj kot pri nas, turistov več kot pri nas, edino nekateri ga tam preveč pijejo. Zelo so kulturni in prijazni. Predlagam izlet npr. v Lublin ob Ukrajini, pol vidiš, da je LJ v primerjavi z enim ne glavnim mestom, še vedno nekje na nivoju malo večje vasi.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2548879] 17.09.15 08:19
Odgovori   +    1
Čehi so frajerji! Se še spomnite, ko so si privoščili (precej) manj kot mi? No, povprečen Čeh si lahko zdaj privošči več kot povprečen Slovenec.
Jaz sem bil v Pragi enkrat, še v svinčenih časih. Moram reči da je bila že takrat zelo lepo urejena in čista, vse pa zelo poceni. So pa bile tudi negativne plati, menjava denarja na cesti je bila nevarno početje, si moral pošteno pazit, da te Čehi niso obrali do kosti. Ja pa nočno življenje je tudi že bilo, prostitutke so te vlekle za rokav.
MM1411 sporočil: 4.807
[#2548881] 17.09.15 08:24 · odgovor na: spiderman (#2548813)
Odgovori   +    3
[spiderman]
Aja, pa še to...
luštna, prostorna soba, z masažno banjo v kopalnici 36€, za večerjo puranov dunajski s prilogo+2 točena pirčka 8€...
...ko takole hodiš malo po sosednjih državah vidiš kakšni klošarji smo Slovenci dejansko (p)ostali.
Da so Čehi naredili velik korak v primerjavi s Slovenijo absolutno drži!

Res je kar praviš, kraje tam okoli dokaj dobro poznam, tudi ostali del CZ, samo nobeden od tukajšnjih komentatorjev ne omeni, kolikšna je plača (OD) v CZ....naj vas podatek, katerega izrečejo Čehi ne zavede, namreč v CZ ko se pogovarjaš o plači vsi govorijo o bruto plači, medtem ko se v SLO govori o neto.

Tisti ki Češko poznajo samo kot izletniško destinacijo Praga (Praha), naj povem da Praga ni Češka, da je v Češki razlika med bogatimi in revnimi daleč večja kot v Sloveniji....itd

Zato ponavljam, Čehi so naredili velik korak v primerjavi s Slovenijo, bil tam pred 1990 večkrat in tudi sedaj sem pogosto. Děkuji Vám pan Havel!
anon-207862 sporočil: 1.476
[#2548904] 17.09.15 09:04
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-207862 17.09.2015 09:05
In potem razni xyz strokovnjaki pametujejo, kako bodo dvignili nivo s pomočjo dviga standardov znanj, uvedli preverjanje licenc, zregulirali bogznašta s pomočjo raznih kronskih inštitucij tipa IZS in pri tem sami pokasirali. Revčki smo. Na mednarodnih tenderjih za sodelovanje na večjih projektih ne moremo zraven ker preprosto nimamo referenc! Investitor in le investitor lahko dvigne nivo - razvije del poslovnega okolja nihče drug! Najmanj s to razni sindikati in državni monopolisti!!! Lastnik odloča kako veliki in napredni podsistemi pritičejo določenemu poslovnemu okolju. To potegne za seboj posledično vse...ali povozi tiste, ki spijo. Ne pa regulacije kar počez. V tej državi, ki to niti več ni se po eni strani vpije pojdimo naprej, obenem pa se določene predimenzionirane sfere zapirajo za sindikalne zidove in "strokovna združenja".
live.finance.si/1549...i-razpisih
bc123a sporočil: 48.253
[#2548927] 17.09.15 09:40 · odgovor na: joze (#2548804)
Odgovori   +    0
Potem si ze slisal za poljske antireforme? In to, da niso v evroconi kar jim je zelo pomagalo, tudi?
najobj sporočil: 31.908
[#2548948] 17.09.15 10:18 · odgovor na: joze (#2548804)
Odgovori   +    0
[joze]
> [bc123a]
> > [joze]
> > Čehi (tudi Slovaki še najbolj pa Poljaki kar se bo videlo v prihodnosti) so postali bogatejši, ker so evropska sredstva namenili za nakup strojev za proizvodnjo, predvsem v podjetjih z zasebno lastnino. Dočim pri nas pa smo ta denar vložili v beton in prenapihnili gradbeni sektor.
> >
> > Pritegnili so tudi ogromno tujih investicij.
> >
> > Oni bodo še naprej rastli mi pa bomo stagnirali oz nazadovali napram njim.
> ti si sploh na tekocem glede poljske?!
Recimo da sem. Sem živel na Poljskem. Delam v multinacionalki in imam tedenske stike s kolegi, ki delajo na Poljksem
... čuj, kaj jaz to lahko kako preverim ali pa ti moram verjeti na besedo ? ... khmm, samo vprašam ...

P.S.: ko boš naslednjič spet pisal o svojih fantazijah, prej vsaj malo poguglaj, katere multinacionalke imajo svoja predstavništva v Sloveniji in na Poljskem, ker bi imena in naslovi delovali dosti bolj prepričljivo ...

Strani: 1