Strani: 1

bigl sporočil: 18.363
[#2548554] 16.09.15 09:38
Odgovori   +    1
Finančno opismenjejvanje podpiram, a ne na takšen način. Bistvo financ so motivi in riziki in tega se otroc ne morejo naučit iz prebranega zgoraj. Važena pa je, da se je začelo. Lep dan.
anon-291451 sporočil: 275
[#2548638] 16.09.15 12:17 · odgovor na: bigl (#2548554)
Odgovori   +    2
... Bistvo financ so motivi in riziki ...
Ne vem sicer, kaj konkretno si želel povedati v zgornjem stavku ....

Meni se zdijo recimo zanimive "otroške" zgodbice od Kiyosakija, življenjepis, resničen/izmišljen bogati očka ipd..

Svojemu otroku seveda ne bi priporočal nobenega organiziranega finančnega izobraževanja - razen da bi potem doma debatirala o "smešnicah" ki jih bi bržkone tam slišali. Drugo je zaupanja vreden mentor z izkušnjami - beri: ustvarjenim premoženjem.
bigl sporočil: 18.363
[#2548648] 16.09.15 12:46 · odgovor na: anon-291451 (#2548638)
Odgovori   +    2
[1sandi2]
> ... Bistvo financ so motivi in riziki ...

Ne vem sicer, kaj konkretno si želel povedati v zgornjem stavku ....

Meni se zdijo recimo zanimive "otroške" zgodbice od Kiyosakija, življenjepis, resničen/izmišljen bogati očka ipd..

Svojemu otroku seveda ne bi priporočal nobenega organiziranega finančnega izobraževanja - razen da bi potem doma debatirala o "smešnicah" ki jih bi bržkone tam slišali. Drugo je zaupanja vreden mentor z izkušnjami - beri: ustvarjenim premoženjem.
Eni si že zelo mladi postavijo za cilj, da bodo miljonarji. Recimo W. Buffett, pa mu je uspelo že za časa gimnazije biti bogatejši od svojih profesorjev. Da pa je ta posel povezan z riziki in verjetnostjo, pa je spoznal, ko je prvič izgubil vložen denar sorodnikov in prijateljev. Od takrat je njegov prvi cilj delovanja, ne izgubljaj svojega denarja, poenostavljeno. To sem hotel povedat. Lep dan.

Strani: 1