Strani: 1

anon-187668 sporočil: 5.835
[#2547415] 10.09.15 23:52
Odgovori   +    5
"Gorenje ... Prizadevajo si ustvariti inovativne izdelke z dobrim dizajnom, ki so preprosti za uporabo."
Na spletni strani gorenje.si noben njihov model pomivalnih strojev nima sodobnega inverterskega motorja. Tako je težko tekmovati s tekmeci, ki ta motor imajo.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2547419] 11.09.15 01:31 · odgovor na: anon-187668 (#2547415)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: anon-180464 11.09.2015 01:31
[menim]
> "Gorenje ... Prizadevajo si ustvariti inovativne izdelke z dobrim dizajnom, ki so preprosti za uporabo."

Na spletni strani gorenje.si noben njihov model pomivalnih strojev nima sodobnega inverterskega motorja. Tako je težko tekmovati s tekmeci, ki ta motor imajo.
Najbrž je bilo mišljeno pralni stroj?
Sicer pa pralni stroj z inverterskim motorjem? Kaj bi s tem? Morda malo manj ropota, oprano je pa enako.

Bolj fensi bi bil pralni stroj, ki bi na podlagi umazanosti perila (izločkov telesa na perilu) določil zdravstveno stanje in kondicijo družinskih članov. V povezavi s fitnes napravami pa bi individualno določil režim vadbe in te naprej v povezavi z zabavno elektroniko zraven vadbe ustrezno razvedrilo ali okolje vadbe.

Da ne omenjam povezav v drugo smer, v kuhinjo, kjer bi naprave iz istih podatkov priporočale zalogo ustrezne hrane v hladilniku ter v povezavi z internetno bazo še ustrezne recepte po okusu družinskih članov, kjer bi iz sledenja dnevnemu ritmu bil upoštevan tudi razpoložljiv čas potreben za pripravo.

Klinc pa inverterski motor. Zakaj pa imamo ideje in domišljijo?
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2547425] 11.09.15 06:04
Odgovori   +    4
Koliko ljudi je moralo Gorenje zaposlitvi po nastopu »triade« Cerar, Židan, Erjavec?
bc123a sporočil: 48.253
[#2547452] 11.09.15 08:48
Odgovori   +    21
Internet stvari oziroma pametne naprave so naslednja velika zgodba v panogi gospodinjskih aparatov
Proizvajalcem, enako kot proizvajalcem avtomobilov: jebite se.

Najprej se naucite narediti navadne elektronsko krmiljene aparate, ki se ne bodo kvarili se znotraj garancije.

Ker ce "zmrzne" kuhalna plosca pri vklopljenih 3 ploscah, to ni enako kot ce mi zmrzne PC. Je precej huje.

In ko boste to znali, potem bomo videli, ali vam "dovolimo" da se igrate z Internet of Things.

Ok?
bc123a sporočil: 48.253
[#2547454] 11.09.15 08:52 · odgovor na: anon-180464 (#2547419)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: bc123a 11.09.2015 08:53
[kekez]
Najbrž je bilo mišljeno pralni stroj?
Sicer pa pralni stroj z inverterskim motorjem? Kaj bi s tem? Morda malo manj ropota, oprano je pa enako.

Bolj fensi bi bil pralni stroj, ki bi na podlagi umazanosti perila (izločkov telesa na perilu) določil zdravstveno stanje in kondicijo
Jebes fensi. Ko enkrat gres v pralnico na kovance in tam operes perilo v 40 minutah (katerikoli program ze) v profi masini znamke recimo SpeedQueen, potem vidis, kako lepo te nategujejo proizvajalci bele tehnike.

Na Candyevem pralnem stroju dodas samo funkcijo "vec vode", da ni ne packa tiste svinjarije skoraj na suho, pa namesto 3 ure pere 3 ure in pol. Zaradi malo vec vode, jebenti!

Moj naslednji stroj bo SpeedQueen. Res stane 2500 EUR+, ampak zivljenjska doba pa je 25 let.

www.speedqueen.com/p...shers.aspx

Aja. Energijski rating je verjetno F. BMK :)
smrk sporočil: 198
[#2547456] 11.09.15 08:59
Odgovori   +    5
Namesto iot integrirajte raje pranje brez detergentov...kaj ti pomaga sms, da so cunje oprane, ce zraven onesnazis 100 litrov pitne vode. Jaki napredek in razvoj za 22 stoletje....
depersin sporočil: 10.224
[#2547464] 11.09.15 09:42 · odgovor na: smrk (#2547456)
Odgovori   +    2
[smrk]
Namesto iot integrirajte raje pranje brez detergentov...kaj ti pomaga sms, da so cunje oprane, ce zraven onesnazis 100 litrov pitne vode. Jaki napredek in razvoj za 22 stoletje....
Že z našim obstojem onesnažujemo vodo. Ne vidim pa smisla v pretiranem varčevanju z vodo, ker je imamo itak dovolj.

To bi prišlo v poštev tam, kjer je voda problem.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2547465] 11.09.15 09:46 · odgovor na: anon-180464 (#2547419)
Odgovori   +    4
[kekez]
Najbrž je bilo mišljeno pralni stroj?
Ne, pisal sem o pomivalnem stroju.
www.gorenje.si/izdel...lni-stroji
Sicer pa pralni stroj z inverterskim motorjem? Kaj bi s tem? Morda malo manj ropota, oprano je pa enako.
O inverterskem oziroma brezkrtačnem motorju (BLCD), ki ga ima pomivalni stroj Beko:
"Tehnologija s pomočjo BLCD motorja ritmično spreminja pritisk vode in s tem omogoča nov način pomivanja. Intenzivnost delovanja prilagaja glede na stopnjo občutljivosti in umazanosti posode. Tehnologija uporablja različno raven vodnega pritiska v spodnji in zgornji košari, pri čemer je spodnja košara izpostavljena visokemu, zgornja pa nižjemu vodnemu pritisku.

Spremenljivi pritisk vode pomeni naslednje: manjši hrup in tišje delovanje pomivalnega stroja, tehnologija mešanega pomivanja pomeni višji pritisk za zelo umazano posodo in nižji pritisk vode za občutljivejšo posodo." www.beko-si.com/

"Beko smart dishwashers operate in silence. Enjoy quiet conversations with your friends next to your ultra quiet dishwasher. Beko ultra quiet dishwasher operates at 39 dBA sound level, which you may hardly find in a library." www.beko.com/

Pomivalni stroji Gorenje imajo nivo hrupa: od 44 dB do 49 dB.
Ker so pomivalni stroji v kuhinji, je vsak decibel hrupa manj več kot dobrodošel.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2547467] 11.09.15 09:54 · odgovor na: smrk (#2547456)
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: anon-180464 11.09.2015 09:54
[smrk]
Namesto iot integrirajte raje pranje brez detergentov...kaj ti pomaga sms, da so cunje oprane, ce zraven onesnazis 100 litrov pitne vode. Jaki napredek in razvoj za 22 stoletje....
Ja ok, tu gre tudi za onesnaževanje in ne le "za porabo".
Mi pa ni jasno, ko me moji otroci opozarjajo med umivanjem zob: "Zapiraj vodo, da ne teče v prazno." Ta "v prazno" se namreč ne onesnažuje. In tako jih pač učijo v šoli, kjer so svojo prakso privlekli od kod? Iz Arabije?

Namreč, ko jih vprašam, kaj za vraga se zgodi s prihranjeno vodo. Ali ostane v gorah, če zaprem pipo, da ne steče dol, mi nihče ne zna odgovoriti.

Na netu je mogoče najti prakso, ko so tudi Nemce tako učili in ti vzamejo to zares. Potem se je kanalizacija poleti ustavljala, pa so zato morali gasilci včrpavati dodatno vodo skozi jaške. To ti je res nek prihranek!
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2547472] 11.09.15 10:05 · odgovor na: bc123a (#2547454)
Odgovori   +    1
[bc123a]
Moj naslednji stroj bo SpeedQueen. Res stane 2500 EUR+, ampak zivljenjska doba pa je 25 let.
To je precej več kot pralni stroj Miele, ki je pri nas med najdražjimi, če pa ima SpeedQueen življenjsko dobo 25 let, se verjetno nakup splača.

Pri opranem perilu me je motil močan vonj po prašku, ki ga ima večina pralnih praškov. Nato sem v DM odkril pralni prašek, ki nima vonja in sedaj perem z njim. Na ovitku praška je tudi zapisano, da ne povzroča alergij.
bc123a sporočil: 48.253
[#2547485] 11.09.15 11:08 · odgovor na: smrk (#2547456)
Odgovori   +    8
[smrk]
Namesto iot integrirajte raje pranje brez detergentov...kaj ti pomaga sms, da so cunje oprane, ce zraven onesnazis 100 litrov pitne vode. Jaki napredek in razvoj za 22 stoletje....
to varcevanje z vodo v pralnih strojih je nonsens. Ker samo za pisanje porabi ena druzina nekajkrat vec vode. Razen ce ti je vsec vonj po urinu in po mali potrebi ne splakujes.
bc123a sporočil: 48.253
[#2547487] 11.09.15 11:11 · odgovor na: anon-187668 (#2547465)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: bc123a 11.09.2015 11:12
[menim]
"Tehnologija s pomočjo BLCD motorja ritmično spreminja pritisk vode in s tem omogoča nov način pomivanja. Intenzivnost delovanja prilagaja glede na stopnjo občutljivosti in umazanosti posode. Tehnologija uporablja različno raven vodnega pritiska v spodnji in zgornji košari, pri čemer je spodnja košara izpostavljena visokemu, zgornja pa nižjemu vodnemu pritisku.

Pejd v kaksno pralnico in si poglej kako delujejo profi stroji. Te ritmicnosti in neke fancy zadeve so samo PR nateg. Rabis dovolj vode, dovolj mocan motor ter dovolj praska.

Tako kot pri avtih so pralne stroje v dirki za A+++++++++ certifikatom naredili skoraj ze neuporabne in pokvarljive. Ko se vam prvic pokvari inverterski motor boste vedeli. Serviser bo ze navajen hoditi k vam.

Ce jaz rabim oprati 10 kg perila na 40C, rabim z najmodernejsim strojem cel dan (12 ur). Ker menca tisto ubogo perilo po 3.5 ure.

Ne rabim tega.
bc123a sporočil: 48.253
[#2547488] 11.09.15 11:13 · odgovor na: anon-187668 (#2547472)
Odgovori   +    1
[menim]
> [bc123a]
> Moj naslednji stroj bo SpeedQueen. Res stane 2500 EUR+, ampak zivljenjska doba pa je 25 let.

To je precej več kot pralni stroj Miele, ki je pri nas med najdražjimi, če pa ima SpeedQueen življenjsko dobo 25 let, se verjetno nakup splača.

Pri opranem perilu me je motil močan vonj po prašku,
morda pa zaradi varcevanja z vodo? tisto, kar jaz prinesem iz zeton-pralnice ima zelo malo vonja, ceprav stroj dozira sam tekoce pralno sredstvo, mehcalec in razkuzilo.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2547489] 11.09.15 11:21 · odgovor na: bc123a (#2547488)
Odgovori   +    0
[bc123a]
morda pa zaradi varcevanja z vodo?
Nekaj let že nisem pral z odišavljenimi praški in ne vem ali je vonj po parfumih zaradi varčevanja z vodo.
tisto, kar jaz prinesem iz zeton-pralnice ima zelo malo vonja, ceprav stroj dozira sam tekoce pralno sredstvo, mehcalec in razkuzilo.
Koliko stane eno pranje v žeton-pralnici?
bc123a sporočil: 48.253
[#2547490] 11.09.15 11:27 · odgovor na: anon-187668 (#2547489)
Odgovori   +    1
[menim]
> [bc123a]
> morda pa zaradi varcevanja z vodo?

Nekaj let že nisem pral z odišavljenimi praški in ne vem ali je vonj po parfumih zaradi varčevanja z vodo.
> tisto, kar jaz prinesem iz zeton-pralnice ima zelo malo vonja, ceprav stroj dozira sam tekoce pralno sredstvo, mehcalec in razkuzilo.

Koliko stane eno pranje v žeton-pralnici?
odvisno od pralnice, jaz vem za 4 EUR za 9 kg stroj in 7 EUR za 18 kg stroj. Susenje ekstra, vendar pa za razliko od domacih susilcev znajo industrijski susiti tudi na 35C.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2547493] 11.09.15 11:45 · odgovor na: bc123a (#2547490)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> Koliko stane eno pranje v žeton-pralnici?


odvisno od pralnice, jaz vem za 4 EUR za 9 kg stroj in 7 EUR za 18 kg stroj. Susenje ekstra, vendar pa za razliko od domacih susilcev znajo industrijski susiti tudi na 35C.
Ni malo. Bolj udobno je prati doma, eno uro kot imam nastavljeno, da pere moj pralni stroj, ni moteče, saj je stroj v kopalnici in je dokaj tih. Inverterski motor pa seveda postane slišen, ko je vklopljena centrifuga.
bc123a sporočil: 48.253
[#2547497] 11.09.15 11:57 · odgovor na: anon-187668 (#2547493)
Odgovori   +    0
[menim]
> [bc123a]
> > Koliko stane eno pranje v žeton-pralnici?
>
>
> odvisno od pralnice, jaz vem za 4 EUR za 9 kg stroj in 7 EUR za 18 kg stroj. Susenje ekstra, vendar pa za razliko od domacih susilcev znajo industrijski susiti tudi na 35C.

Ni malo. Bolj udobno je prati doma, eno uro kot imam nastavljeno, da pere moj pralni stroj, ni moteče, saj je stroj v kopalnici in je dokaj tih. Inverterski motor pa seveda postane slišen, ko je vklopljena centrifuga.
jaz naberem komot v dveh tednih 16 kg perila, in ce se mi opere v 40 minutah namesto v dveh dneh je to zame super prihranek casa in z veseljem dam tudi vec, ne samo 7 EUR.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2547547] 11.09.15 14:20 · odgovor na: anon-187668 (#2547465)
Odgovori   +    0
[menim]
> [kekez]
> Najbrž je bilo mišljeno pralni stroj?

Ne, pisal sem o pomivalnem stroju.
www.gorenje.si/izdel...lni-stroji
> Sicer pa pralni stroj z inverterskim motorjem? Kaj bi s tem? Morda malo manj ropota, oprano je pa enako.

O inverterskem oziroma brezkrtačnem motorju (BLCD), ki ga ima pomivalni stroj Beko:
"Tehnologija s pomočjo BLCD motorja ritmično spreminja pritisk vode in s tem omogoča nov način pomivanja. Intenzivnost delovanja prilagaja glede na stopnjo občutljivosti in umazanosti posode. Tehnologija uporablja različno raven vodnega pritiska v spodnji in zgornji košari, pri čemer je spodnja košara izpostavljena visokemu, zgornja pa nižjemu vodnemu pritisku.

Spremenljivi pritisk vode pomeni naslednje: manjši hrup in tišje delovanje pomivalnega stroja, tehnologija mešanega pomivanja pomeni višji pritisk za zelo umazano posodo in nižji pritisk vode za občutljivejšo posodo." www.beko-si.com/

"Beko smart dishwashers operate in silence. Enjoy quiet conversations with your friends next to your ultra quiet dishwasher. Beko ultra quiet dishwasher operates at 39 dBA sound level, which you may hardly find in a library." www.beko.com/

Pomivalni stroji Gorenje imajo nivo hrupa: od 44 dB do 49 dB.
Ker so pomivalni stroji v kuhinji, je vsak decibel hrupa manj več kot dobrodošel.
To me še bolj čudi, saj po mojem mnenju Gorenje ne izdeluje pomivalnih strojev. Te pač outsourcajo.
Moj prvi pomivalni je bil Gorenje made in Germany, na las enak zraven stoječemu Boschu, le da je imel Bosch pravokotne knofe, Gorenje pa okrogle.

Za pomivalne stroje pa sploh ne vidim neke logike pri inverterskih motorjih. Motorji pri pomivalnem stroju so "zadnje nepomembno sviralo".

Drugi del o tlakih se bolj bere kot reklamno sporočilo.

O hrupu pa, hmm...
Ljudje smo navajeni na neko stopnjo hrupa. Moram reči, da se mi moj gorenje pomivalni stroj zdi ravno prav hrupen. Še tako se je včasih zgodilo, da je kakšen od mojih mulcev ponevedoma sredi pranja odprl vrata misleč, da je stroj idle. Če bi bil preveč tih... Nekoč sem si naredil en računalnik brez ventilatorjev in je bil absolutno tih. Velikokrat se mi je zgodilo, da sem pritisnil stikalo za vklop, ker sem mislil, da ni vključen in sem ga s tem v resnici izključil.

Zanimiva je tudi telefonska štorija. Ko se je začel digitalni prenos zvoka, so najprej šparali prenos podatkov tako, da so prenašali samo govor, tišine pa ne. Če imaš ob ušesu povsem tiho slušalko, pa zna biti kar nadležno. In potem so nekaj izumljali z lokalnim generatorjem šumov, ki je delal vtis vzpostavljene zveze. Sicer so piloti na tole navajeni. Tam radijska zveza ne deluje, kadar ni govora. Ob govoru pa se aktivira. Precej nadležno, dokler se ne navadiš.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2547561] 11.09.15 15:32 · odgovor na: anon-180464 (#2547547)
Odgovori   +    0
[kekez]
Za pomivalne stroje pa sploh ne vidim neke logike pri inverterskih motorjih.
Moj prejšnji Candy pomivalni stroj ni imel inverterskega motorja in je bil precej bolj glasen kot sedanji pomivalni stroj, ki ga ima. Da je razlika, se vidi tudi po podatku nivoja hrupa: 47 dB (Gorenje brez inverterskega motorja) in moj sedanji letos kupljeni pomivalni stroj: 43 dB (z inverterskim motorjem). Oba imata približno enako ceno.
Motorji pri pomivalnem stroju so "zadnje nepomembno sviralo".
Nekatere firme dajo za inverterski motor (ki nima krtačk) celo 10 let garancije. To je precej več kot za običajni motor, ki ima krtačke. Krtačke se pač obrabijo. ;-)
anon-84062 sporočil: 1.393
[#2547670] 12.09.15 22:27 · odgovor na: anon-180464 (#2547547)
Odgovori   +    0
[kekez]
> [menim]
> > [kekez]
> Pomivalni stroji Gorenje imajo nivo hrupa: od 44 dB do 49 dB.
> Ker so pomivalni stroji v kuhinji, je vsak decibel hrupa manj več kot dobrodošel.

To me še bolj čudi, saj po mojem mnenju Gorenje ne izdeluje pomivalnih strojev. Te pač outsourcajo.
Odkar so preselili Askotovo proizvodno linijo v Velenje jih delajo, vendar malo modelov prodajajo pod znamko Gorenje+, stanejo pa okoli 1000 EUR. In nivo hrupa je naveden kot 42dB.

Tisto kar prodajajo kot Gorenje (brez plusa), je pa SMEG (dražji modeli) ali ena kitajska firma (cenejši). Prej so bili pa Boschevi, ampak kolikor vem nič več. Z nekaj truda lahko proizvajalca prepoznaš po katalogih rezervnih delov.

Inverterski motor... po mojem v pomivalnem stroju motor črpalke ni glavni vir hrupa, njegove krtačke pa ne glavna omejitev življenjske dobe. In tudi če, jih lahko poceni zamenjaš, medtem ko te crknjeno elektronsko vezje takoj stane 100 EUR (pred kratkim preizkušeno pri Boschu).
anon-101884 sporočil: 230
[#2562012] 09.11.15 22:53
Odgovori   +    0
gorenje in kitajci.... vsi so iste barve

Strani: 1