Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Bloombergov hipermuhasti evro

Strani: 1

BlazVo sporočil: 2.599
[#2545229] 02.09.15 00:15
Odgovori   +    11
Evro je postal carry trade valuta, zato v risk-off situaciji pridobiva, ker spekulanti zapirajo pozicije tveganih nalozb v drugih valutah in vracajo evre (reverse carry trade)
anon-88574 sporočil: 933
[#2545240] 02.09.15 07:34
Odgovori   +    3
Bolj zanimivo je bilo zadnje dni gibanje cene surove nafte, ki je v pon pridobila 7%, včeraj pa nazaj zgubila 7%.

Pa naj ob takih nihanjih praktično vsega še kdo reče da je na trgu premalo likvidnosti.
anon-1006 sporočil: 1.881
[#2545264] 02.09.15 08:33 · odgovor na: BlazVo (#2545229)
Odgovori   +    2
[BlazVo]
Evro je postal carry trade valuta, zato v risk-off situaciji pridobiva, ker spekulanti zapirajo pozicije tveganih nalozb v drugih valutah in vracajo evre (reverse carry trade)
Carry trade sedaj ni aktualen, ker so razlike v obrestnih merah premajhne.
najobj sporočil: 31.920
[#2545296] 02.09.15 10:07
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: najobj 02.09.2015 10:12
... In si sploh ne upam v posteljo; kdo ve, kaj vse usodnega se lahko zgodi na valutnih trgih v naslednjih nekaj minutah?! ...

... čuj, TadejK ... evo, lahko me imaš za čudaka, ampak kot sem pod tvojimi članki že neštetokrat napisal, se profit danes ne dela več s kvaliteto proizvodov, ker vsi znajo proizvajat dovolj kvalitetno, ampak se profit dela z zmanipuliranimi tečaji na svetovnih "trgih" valut, nafte, kovin in česarkoli, s čemer se v svetu danes trguje in je za kakršnokoli proizvodnjo nujno potrebno ...

P.S.: totega www.youtube.com/watc...6vi528gseA strica vedno znova limam, ker je tako lepo prostodušno povedal, če mogoče kdo ne ve ali pa je pozabil, kdo ima dovolj denarja, da v svetovni igri "pokra" premaga vse nasprotnike, pa sploh ni važno kakšne "karte" ima v resnici v svojih rokah ... aja, napisano velja in bo veljalo, dokler bodo na globaliziranem trgu dolar jemali resno in dokler drugorazredne članice evra ne bodo spoznale, kako jih z enotno valuto prvorazredni nategujejo in se bodo vrnili na svoje valute, ki jih ne moreš tako zelo manipulirat, ker jih je preveč in je različnih poslov v njih preveč ...
najobj sporočil: 31.920
[#2545308] 02.09.15 10:26 · odgovor na: (#2545301)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 02.09.2015 10:27
[republican]
> [najobj]
> na svoje valute, ki jih ne moreš tako zelo manipulirat, ker jih je preveč in je različnih poslov v njih preveč ...
Ti pa si naiven.
... OK, saj sem naiven, ampak nisem pa tako zelo naiven, da zgoraj ob manipuliranju ne bi napisal "tako zelo" ...
najobj sporočil: 31.920
[#2545315] 02.09.15 10:38 · odgovor na: (#2545311)
Odgovori   +    6
[republican]
Z manjšimi valutami še lažje manipuliraš, kot z Evrom.
... ja, zato pa sem zgoraj napisal, da se ti manjših valut ne splača manipulirat, ker ne veš, v kateri valuti je kateri posel sklenjen, ker je različnih poslov po celem svetu enostavno preveč ...

P.S.: moje poste je dobro prebrati zelo dobro, preden se brezveze zaletavaš v njih ...
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2545348] 02.09.15 12:21 · odgovor na: najobj (#2545296)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: anon-238577 02.09.2015 12:23
[najobj]
... In si sploh ne upam v posteljo; kdo ve, kaj vse usodnega se lahko zgodi na valutnih trgih v naslednjih nekaj minutah?! ...

... čuj, TadejK ... evo, lahko me imaš za čudaka, ampak kot sem pod tvojimi članki že neštetokrat napisal, se profit danes ne dela več s kvaliteto proizvodov, ker vsi znajo proizvajat dovolj kvalitetno, ampak se profit dela z zmanipuliranimi tečaji na svetovnih "trgih" valut, nafte, kovin in česarkoli, s čemer se v svetu danes trguje in je za kakršnokoli proizvodnjo nujno potrebno ...
Na srečo to sploh ni res in je samo navadna komunajzarska propaganda, to so si izmislili Rusi, ker če bi res neki kriminalci lahko manipulirali devizne tečaje, bi pomenilo da poštenega kapitalističnega prostega trga sploh ni več;

in kakšen bi to bil kapitalizem, če bi neki komunajzarji, Židje, udbomafija, ali pa vsi ti skupaj lahko čez noč ruknili našo omiljeno valuto par procentov dol in bi mi čez noč izgubili toliko vrednosti našega prišparanega kapitala? To sploh ne bi bil več kapitalizem.

PS
Pa zakaj moram jaz trošit svoje žetone, kje je zdaj tisti Navadni amerikanski agent, ki je plačan za odkrivanje komunistične propagande??
anon-244484 sporočil: 3.467
[#2545371] 02.09.15 13:29
Odgovori   +    2
Spoštovani Tadej,
"American way of life" je potrebno braniti, papir pa prenese vse.

Ekonomija je kot veda tako raztegljiva, da črno postane belo in obratno. Taka pisanja je veno potrebno brati iz konteksta interesov. Kaj bi se zgodilo z USA in njenimi prebivalci, če bi dolar naenkrat ne bil več svetovna valuta?

Potrebno je samo zasejati dvom, pa si zmagal; tudi če samo nekajkrat spremeniš naslov.

Pa mirno spanje
anon-106712 sporočil: 3.698
[#2545376] 02.09.15 13:43 · odgovor na: najobj (#2545296)
Odgovori   +    1
[najobj]
... čuj, TadejK ... evo, lahko me imaš za čudaka, ampak kot sem pod tvojimi članki že neštetokrat napisal, se profit danes ne dela več s kvaliteto proizvodov, ker vsi znajo proizvajat dovolj kvalitetno, ampak se profit dela z zmanipuliranimi tečaji na svetovnih "trgih" valut, nafte, kovin in česarkoli, s čemer se v svetu danes trguje in je za kakršnokoli proizvodnjo nujno potrebno ...
P.S.: totega www.youtube.com/watc...6vi528gseA strica vedno znova limam, ker je tako lepo prostodušno povedal, če mogoče kdo ne ve ali pa je pozabil, kdo ima dovolj denarja, da v svetovni igri "pokra" premaga vse nasprotnike, pa sploh ni važno kakšne "karte" ima v resnici v svojih rokah ... aja, napisano velja in bo veljalo, dokler bodo na globaliziranem trgu dolar jemali resno in dokler drugorazredne članice evra ne bodo spoznale, kako jih z enotno valuto prvorazredni nategujejo in se bodo vrnili na svoje valute, ki jih ne moreš tako zelo manipulirat, ker jih je preveč in je različnih poslov v njih preveč ...
Sem mislil, da sem padel v zono somraka, ker skoraj do pike sem hotel napisat, pa sem šel najprej brat komentarje.
Bi se pa na tej osnovi dalo napisat lep članek, kako je nateg sveta vladar. Samo dovolj žetonov za stavo moraš imet, pa si zmagal, jebeš karte.
anon-106712 sporočil: 3.698
[#2545377] 02.09.15 13:45 · odgovor na: anon-238577 (#2545348)
Odgovori   +    2
[fibonaci]
Na srečo to sploh ni res in je samo navadna komunajzarska propaganda, to so si izmislili Rusi, ker če bi res neki kriminalci lahko manipulirali devizne tečaje, bi pomenilo da poštenega kapitalističnega prostega trga sploh ni več;

in kakšen bi to bil kapitalizem, če bi neki komunajzarji, Židje, udbomafija, ali pa vsi ti skupaj lahko čez noč ruknili našo omiljeno valuto par procentov dol in bi mi čez noč izgubili toliko vrednosti našega prišparanega kapitala? To sploh ne bi bil več kapitalizem.

PS
Pa zakaj moram jaz trošit svoje žetone, kje je zdaj tisti Navadni amerikanski agent, ki je plačan za odkrivanje komunistične propagande??
Fibonaci, tole jemljem kot sarkazem in aktiviranje Nimde, da bo branje bolj zabavno.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2545411] 02.09.15 14:59 · odgovor na: anon-1006 (#2545264)
Odgovori   +    0
[BOR]
> [BlazVo]
> Evro je postal carry trade valuta, zato v risk-off situaciji pridobiva, ker spekulanti zapirajo pozicije tveganih nalozb v drugih valutah in vracajo evre (reverse carry trade)

Carry trade sedaj ni aktualen, ker so razlike v obrestnih merah premajhne.
Torej verjameš v teorijo, da je evro čudežno postal safe haven ?

(razlika libor euribor > 0,3 %, kar spet ni tako malo)
najobj sporočil: 31.920
[#2545417] 02.09.15 15:10 · odgovor na: anon-238577 (#2545348)
Odgovori   +    3
[fibonaci]
> [najobj]
> ... In si sploh ne upam v posteljo; kdo ve, kaj vse usodnega se lahko zgodi na valutnih trgih v naslednjih nekaj minutah?! ...
>
> ... čuj, TadejK ... evo, lahko me imaš za čudaka, ampak kot sem pod tvojimi članki že neštetokrat napisal, se profit danes ne dela več s kvaliteto proizvodov, ker vsi znajo proizvajat dovolj kvalitetno, ampak se profit dela z zmanipuliranimi tečaji na svetovnih "trgih" valut, nafte, kovin in česarkoli, s čemer se v svetu danes trguje in je za kakršnokoli proizvodnjo nujno potrebno ...
Na srečo to sploh ni res in je samo navadna komunajzarska propaganda, to so si izmislili Rusi, ker če bi res neki kriminalci lahko manipulirali devizne tečaje, bi pomenilo da poštenega kapitalističnega prostega trga sploh ni več;

in kakšen bi to bil kapitalizem, če bi neki komunajzarji, Židje, udbomafija, ali pa vsi ti skupaj lahko čez noč ruknili našo omiljeno valuto par procentov dol in bi mi čez noč izgubili toliko vrednosti našega prišparanega kapitala? To sploh ne bi bil več kapitalizem.

PS
Pa zakaj moram jaz trošit svoje žetone, kje je zdaj tisti Navadni amerikanski agent, ki je plačan za odkrivanje komunistične propagande??
... eh, NavadniNimda zdaj nima časa, ker tukaj forum.finance.si/?m=...351&single kot Valjhun, sin Kajtimara, boj krvavi že dolgo bije za krščansko vero ...
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2545426] 02.09.15 15:21 · odgovor na: najobj (#2545417)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [fibonaci]
>
... eh, NavadniNimda zdaj nima časa, ker tukaj forum.finance.si/?m=...351&single kot Valjhun, sin Kajtimara, boj krvavi že dolgo bije za krščansko vero ...
nisem vedel da gre kristjanom tako slabo, da jih morajo branit tudi verniki neoliberalne utopije in bivši ateisti.
premza sporočil: 4.276
[#2545427] 02.09.15 15:22
Odgovori   +    1
Res je, da se danes marsikaj dogaja hitreje kot kdaj prej, a če bi zdaj valute izgubljale in spet pridobivale status varnega zatočišča v nekaj tednih ali mesecih, bi to pomenilo, da je hitrost tega dogajanja potisočerila.
Varno zatočišče, ki v enem tednu ni več varno, pravzaprav nikoli ni bilo varno zatočišče.

Zdaj pa še vprašanje. Je oblikovanje vrednosti valut na podlagi ponudbe in povpraševanja na medvalutnih trgih res najboljši način? Teoretično bi lahko (npr. ob slabi likvidnosti) nekdo z relativno majhnim poslom znatno premikal vrednost valute od katere so odvisni milijardni posli.

Izmišljen primer z naše borze.
Imaš kupone vzajemnega sklada, za katerega veš, da ima v svojem portfelju 10% delnic neke precej (ali pa popolnoma) nelikvidne družbe. Greš na borzo (načeloma se lahko tudi vnaprej dogovoriš s prodajalcem) in kupiš eno omenjeno delnico za 10-kratnik njene "realne" cene. Skladu si v trenutku podvojil vrednost. V naslednjem trenutku pa zahtevaš izplačilo. Seveda sklad tistih 10 (zdaj že 50) odstotkov portfelja ne more prodati po isti ceni, saj je vrednost očitno nerealna.

Po sploh ni nujno, da gre za teorijo zarote. Lahko gre zgolj za paniko, ki potem premika tečaje sem ter tja brez vsake realne podlage in ekonomiji dela sive lase.

Sam se nekako nagibam k temu, da bi se lahko medsebojna razmerja valut določala na osnovi zunanjetrgovinske bilance posameznih držav. Nekako po tem principu... če je država neto uvoznica, potem je njena valuta "precenjena", če pa je neto izvoznica, je njena valuta "podcenjena". Ni pa mi všeč "centralnoplanski" prizvok te ideje.

Nimam pojma, nisem ekonomist, samo na glas razmišljam.
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2545432] 02.09.15 15:37 · odgovor na: premza (#2545427)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-238577 02.09.2015 15:38
Preden začneš s takim izgubljanjem časa si malo poglej plitvino domače "borze" in velikosti forex trgov, pa ti bo malo bolj jasno.
premza sporočil: 4.276
[#2545435] 02.09.15 15:55 · odgovor na: anon-238577 (#2545432)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: premza 02.09.2015 16:03
[fibonaci]
Preden začneš s takim izgubljanjem časa si malo poglej plitvino domače "borze" in velikosti forex trgov, pa ti bo malo bolj jasno.
Panika premika trge ne glede na velikost (velikost trgov, ne velikost panike:).

Veliko je danes psihologija. Informacije se širijo bliskovito hitro. Sploh ne rabiš denarja da kaj premakneš, rabiš le medije in dobro lansirane in tempirane "novice".
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2545469] 02.09.15 16:40 · odgovor na: premza (#2545435)
Odgovori   +    0
[premza]
> [fibonaci]
> Preden začneš s takim izgubljanjem časa si malo poglej plitvino domače "borze" in velikosti forex trgov, pa ti bo malo bolj jasno.

Panika premika trge ne glede na velikost (velikost trgov, ne velikost panike:).

Veliko je danes psihologija. Informacije se širijo bliskovito hitro. Sploh ne rabiš denarja da kaj premakneš, rabiš le medije in dobro lansirane in tempirane "novice".
To je res, Bloomberga in podobnih nima smisla resno komentirati, ker je to samo dnevna propaganda. Danes eno, jutri drugo. To premika trge in s tem veliki (največji) dobro služijo. To je ves trik.
Ampak na plitvem trgu nimaš česa premikati, ker pač ničesar ni.
anon-19362 sporočil: 937
[#2545626] 03.09.15 13:32
Odgovori   +    1
Nekaj teoretičnih osnov (npr. kako deluje global exchange rate system, katere težave povzročajo fleksibilni/fiksni tečaji, apreciacija/deprecijacij, carry trade spekulacije, problemi menjalnega tečaja EMU, itd.) si lahko preberite v sledeči UNCTAD analizi: unctad.org/en/Docs/t...ch6_en.pdf

Študija omenja na strani 22 celo model (managed floating exchange rate mechanism), katerega je Slovenija uspešno uporabljala pred vstopom v EMU.


lp,
a

Strani: 1