3 ure
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
4 ure
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
4 ure
Najbolj brani članki danes
5 ur
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi 1
6 ur
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
7 ur
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
7 ur
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
7 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
7 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
7 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
8 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
8 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
8 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
8 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
9 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
9 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
10 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
11 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
11 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
11 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj bi definitivno morali vedeti najstniki

Strani: 1

anon-184116 sporočil: 255
[#2545254] 02.09.15 07:48
Odgovori   +    2
Že davno je bilo, kar sta bili najstnici, in vajini svetovalci tudi.

Danes najstniki ne vedo samo to, kaj so davki, temveč poznajo tudi lakoto, pomankanje in s petnajstimi leti množično iščejo delo. Brez dela še za sendvič nimajo, kaj šele za vožnjo v šolo in domov.

Kdor ima srečo, da ima doma računalnik, pa itak pri omenjenih letih obvlada z njim vse živo. Mnogo, mnogo več, kot si bosta avtorici znali sploh predstaviti, da je z racunalnikom sploh delati mogoce. Oni se že zdaj znajdejo na IT trgu. Bolj so zaposljivi, kot bi bili avtorici, če bi imeli smolo in bi se nepričakovano znašli na prostem trgu.
0430ABAKU sporočil: 1.781
[#2545270] 02.09.15 08:53 · odgovor na: anon-184116 (#2545254)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: 0430ABAKU 02.09.2015 09:04
[pregreha]
Že davno je bilo, kar sta bili najstnici, in vajini svetovalci tudi.

Danes najstniki ne vedo samo to, kaj so davki, temveč poznajo tudi lakoto, pomankanje in s petnajstimi leti množično iščejo delo. Brez dela še za sendvič nimajo, kaj šele za vožnjo v šolo in domov.

Kdor ima srečo, da ima doma računalnik, pa itak pri omenjenih letih obvlada z njim vse živo. Mnogo, mnogo več, kot si bosta avtorici znali sploh predstaviti, da je z racunalnikom sploh delati mogoce. Oni se že zdaj znajdejo na IT trgu. Bolj so zaposljivi, kot bi bili avtorici, če bi imeli smolo in bi se nepričakovano znašli na prostem trgu.
Potem se ni dosti spremenilo.
Od 1980-90 smo imeli enake probleme. Tudi mi smo (vsaj zase lahko potrdim):
"poznajo tudi lakoto, pomankanje in s petnajstimi leti množično iščejo delo. Brez dela še za sendvič nimajo, kaj šele za vožnjo v šolo in domov."

In tudi "Kdor ima srečo, da ima doma računalnik", za katerega smo garali cele počitnice in ga potem še švercali prek severne meje. Vsaj tega danes ni treba.

Kasneje so se stvari potem toliko spremenile, da se je na vse te tegobe pozabilo.

Pa sploh ne vse. Danes še vedno obstaja prehrana v šolah, študentski boni ...
Mi smo v srednji šoli hodili na malico v bližnjo trgovino na sendvič po normalnih cenah. Kosil ni bilo. V študentskih časih tudi v trgovino ali v poceni restavracijo. Spet normalne cene. Bonov ni bilo...

Saj ne rečem, da ne bi smelo biti bolje. Ni pa ravno katastrofa, če je spet, kot je že bilo.
anon-78945 sporočil: 23
[#2545305] 02.09.15 10:21 · odgovor na: 0430ABAKU (#2545270)
Odgovori   +    4
čas vnosa: 02.09.15 09:54
Se popolnoma strinjam s teboj. Tudi jaz sem hodil v srednjo šolo in kaj? Denarja nisem imel sendvič (maslo + kruh), če sem kje staknil denar pa je bil sendvič ,salama sir njam njam :) Pa, da slučajno ne govorim o mojem očetu !
Danes je vse lažje , je pa ena resnica. Danes se veliko več pričakuje. Na vseh področjih. Ne loči se več od nujno potrebno in luksuz. Prioritete so zeloo pomešane. In če so prioritete pomešane je tudi življenje zelo oteženo... Ampak poudarjam, takrat si nastale situacije kriv sam.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2545335] 02.09.15 11:42
Odgovori   +    2
Saj so podjetniki kar prav povedali, predvsem Trobiš in Lotrič. Sicer pa predvsem to, da znajo vsaj za 5 tuje jezike (najmanj dva), da imajo neko vsaj malo bolj uporabno izobrazbo, da razumejo moderne tehnologije (to itak pri večini ni več problem) in predvsem to da gredo vsaj za nekaj časa v tujino, da vidijo malo sveta in imajo oči odprte za nove priložnosti. Tudi če ne ostanejo tam, mogoče jim le uspe dvignit nos iz te vukojebine.
anon-322019 sporočil: 72
[#2614781] 04.09.16 22:29
Odgovori   +    3
čas vnosa: 03.09.16 22:00
yep, tole pa bo!

Predvsem Fanatik in Kandusa imata veliko za povedat na to temo! Prvi itak ni izgubljal časa s šolo, še srednjo ne (..sic!) ta druga je pa pozabila omenit ata Mižigoja, ki je postoril vse potrebno, da piksna zdaj lahko deli nasvete kako in kaj!

Me vse skupaj spominja na mojo profesorico francoščine na bežigrajski, ki je eno prvih lekcij porabila za to, da je razložila, kako je treba v Parizu "envoyer des lettres en recommandé pa la poste" ker, a veste, eni tega sploh ne znajo! Ko so uvedli usmerjeno izobraževanje ( ..za nepoučene iz socializma, to je bila natanko tista šolska politika, po kateri se cedijo sline omenjanim "podjetnikom"), pa je izjavila, da ona vajencev ne bo učila in odšla v penzijo!

Te mokre sanje "podjetništva" po bolj "praktičnih" veščinah torej niso ravno nekaj novega, prej relikvija popitovskih možganov. In ni treba veliko soli da nekdo izračuna, da je ravno generacija usmerjenčkov kot smo jih klicali sedaj tista, ki v največji meri kroji klimo v solzni dolini! S svojimi praktičnimi znanji akrapovičeve baže!

"Auspuh, finansije i svetska politika" bi se glasil začetek kakšnega jugo vica.... mi pa smo še naprej drgnili vektorski produkt in integrale (danes jim v bolj "praktični" matematiki tega ni treba več, tudi v gimnazijah ne), medtem pa je Fanatik ni izgubljal časa s šolo in je "polagal" ovinek na Gradu.

In ko po tehnični fakulteti, magisteriju (pa ne bolonjskem...) in po tridesetih letih dela v visoki tehnologiji naredim rezime, lahko svojemu otroku ki se ravno odloča za študij samo svetujem: stran od gospodarstva, stran od tovrstih spakov.... na vsakega "podjetnika" jih pride najmanj dvajset ki bodo garali kot mi do bridkega konca za tuj blagor in za tuje pankrte in če si ne upaš stavit na eno od tistih redkih znosnih državnih služb, potem je edino o čemer se strinjam z enim od komentatorjev, stran iz te vukojebine!
bc123a sporočil: 48.253
[#2614828] 05.09.16 10:19 · odgovor na: anon-184116 (#2545254)
Odgovori   +    2
[pregreha]
Danes najstniki ne vedo samo to, kaj so davki, temveč poznajo tudi lakoto, pomankanje in s petnajstimi leti množično iščejo delo. Brez dela še za sendvič nimajo, kaj šele za vožnjo v šolo in domov.

Kdor ima srečo, da ima doma računalnik, pa itak pri omenjenih letih obvlada z njim vse živo. Mnogo, mnogo več, kot si bosta avtorici znali sploh predstaviti, da je z racunalnikom sploh delati mogoce. Oni se že zdaj znajdejo na IT trgu. Bolj so zaposljivi, kot bi bili avtorici, če bi imeli smolo in bi se nepričakovano znašli na prostem trgu.
Ti ne govoris o sloveniji, kajne?

Strani: 1