Strani: 1

anon-169504 sporočil: 2.361
[#2544908] 31.08.15 22:43
Odgovori   +    1
Podnaslov članke je:
"Evropski politiki, zbrani na Bledu, so reševanju begunske krize namenili veliko besed, kdaj bodo sledila dejanja?"

Najprej sem že mislil popljuvati Novico, kaj ga spet serje s temi populističnimi (pod)naslovi.
Potem sem prebral članek in ugotovil, da je podnaslov povsem na mestu. Težki bleferji.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2544935] 01.09.15 07:27
Odgovori   +    4
Evropski politiki ta čas niti ne vedo kako zaustaviti plaz. Skupne ugotovitve zelo hitro razpadejo zaradi internih načinov obravnave.Ko se bo v Evropi pričel zimski čas,v morjih pa pogosti viharji, bo plaz beguncev malo usahnil,politiki se bodo hvalili kako so uspeli urediti to vprašanje.Danes pa še nobeden (mogoče redki) ne pomisli kaj se bo pričelo dogajati pomladi leta 2016 in dalje v teku leta.KATASTROFA za Evropo. Kaj?Motim se? Vprašajte avstralske politike.

In še vloga medijev.Poročajo o revežih,ki rešujejo svoja življenja.Poročajo o tragedijah,kažejo slike objokanih otrok in podobne prizore z namenom vzbujanja usmiljenja.Zelo hitro pa izrežejo slike mladih Afričanov,ki protestirajo zaradi pomanjkanja njim ustrezne hrane,bivanja v šotorih in drugih pogojih.Seveda,ljudi se ne sme razburjati.
Pa še en primer.Včeraj (nemška TV-Tagesschau)je prikazala deklico v kupeju vlaka,staro okrog 10-12 let ,ki v lepi angleščini pove,da želi v Nemčijo zato,da bo živela v pogojih,ki nudijo ugodno življenje.Nek drug potnik je povedal,da hoče študirati in postati inženir.S tem ni nič narobe,narobe je to,da nobeden noče priznati,da je pravih "beguncev" samo okrog 20% od števila do sedaj znanega.
In kot zadnje na to temo.Če že škof apelira na obnašanje,govor in sprejem,bodo njegove besede nekaj vredne šele takrat,ko bo njegova institucija zagotovila bivanje,šolanje ali celo službe nekaj sto beguncem.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2545032] 01.09.15 11:32
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-317028 01.09.2015 11:44
Vsi postavljeni zidovi so zgražanja vredni pa vendar stojijo in jih nihče ne ruši. Ograje in zidove na mejah imajo Bolgarija, Grčija, Španija, ZDA, Izrael, Ciper, Indija, Južna in Severna Koreja, Libanon in Sirija, obrambne ograje so postavljene tudi na meji med Marokom in Zahodno Saharo, kjer stoji ograja iz peska, med Bocvano in Zimbabvejem, kjer je električna ograja, Južno Afriko in Mozambikom, Malezija in Tajska imata mejni zid, ograje pa so tudi na mejah Savdske Arabije in Iraka, Irana in Iraka ter Kuvajta in Iraka, ki so jo financirali Američani. Pred dobrim letom je ruska vojska začela graditi ograjo med Severno in Južno Osetijo, spornim ozemljem na meji z Gruzijo. Uzbekistan je postavil ograjo na meji s Kirgizijo in Afganistanom, da bi se zaščitil pred teroristi...Leta 2011 je bilo na svetu 45 mejnih ograj, zidov ali razdelitvenih pregrad (po Siolu), z najnovejšo madžarsko jih je nekaj več. Ograje med Slovenijo in Hrvaško, ki se tako in tako ne drži nobenega mednarodnega dogovora, svet niti opazil ne bi.

Strani: 1