5 ur
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
5 ur
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
5 ur
Najbolj brani članki danes
6 ur
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi 1
7 ur
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
8 ur
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
8 ur
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
8 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
8 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
9 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
9 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
9 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
9 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
9 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
10 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
10 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
11 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
12 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
12 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
12 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Tečaj švicarja gre na roke imetnikom posojil

Strani: 1

anon-295186 sporočil: 149
[#2541658] 18.08.15 07:40
Odgovori   +    12
Sprijaznite se, banke so nategnile velik del nevedne populacije. Tisti kreditojemalci, ki bodo šli s tožbo do konca, jo bodo verjetno dobili. Vprašanje, kaj sploh hočejo...

Da pa pod pretvezo "strokovnosti" vedno znova provocirate bralce s špekulanti, je smešno. Najprej špekulanti, ker so vzeli tak kredit, sedaj vedno znova špekulanti, ker niso konvertirali... čez par let pa špekulanti, ker bi konvertirali ob skoku razmerja (v mokrih sanjah).

Odprite si fx račun, pa se igrajte strokovnjake. Rajo, ki si je reševala eksistenco s kreditom, pa pustite pri miru.
anon-295186 sporočil: 149
[#2541662] 18.08.15 07:48 · odgovor na: anon-49383 (#2541660)
Odgovori   +    2
Problem kredita je bil na datum podpisa kreditne pogodbe. Do tega ne bi smelo priti. To je pa tisto, česar vi ne želite razumeti, ne da pozabljate...
najobj sporočil: 31.920
[#2541705] 18.08.15 10:08 · odgovor na: anon-295186 (#2541662)
Odgovori   +    15
Zadnja sprememba: najobj 18.08.2015 10:09
[amateur_fa]
Problem kredita je bil na datum podpisa kreditne pogodbe. Do tega ne bi smelo priti. To je pa tisto, česar vi ne želite razumeti, ne da pozabljate...
... čuj, zdaj pa še povej, kdo je tebi roko zvijal, da si tisto pogodbo moral podpisat ... khmm, oziroma povej, zakaj si jo podpisal, če nisi špekuliral, da bo v CHF za tebe ugodnejša kot v EUR ...
anon-295186 sporočil: 149
[#2541710] 18.08.15 10:33 · odgovor na: anon-96090 (#2541699)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: Gustl 18.08.2015 15:46
[Damjan2006]
> [xy]
> Ne pisat bedarija.Kredit sem izplačal prjšnji mesec.Obrok se mi je zvišal za 110 evrov.Potem sem pridobil 10 evrov.Ampak še vedno v minusu 100.Kako ti lahko gre taki kredit na roke.Zdaj bi povaše,ker je frank malo upado ljudi moral začet zanimat kredit v Frankih.Daj ne se smešit.

Ko ste kredit dobili, ste zaradi ugodnih razmerij plačevali manj, kot bi v evrih. Torej je bil dobiček že ustvarjen pred operacijo švicarske banke.
A res? Ko smo prvi (!) mesec plačali nižjo anuiteto, smo bili hkrati dolžni več neodplačanega dela glavnice (po menjalnem tečaju). Sedaj pa si še nekajkrat preberi ta stavek in razmišljaj o "ustvarjenem dobičku".
anon-295186 sporočil: 149
[#2541714] 18.08.15 10:37 · odgovor na: (#2541693)
Odgovori   +    5
[NavadniNimda]

"Raja, ki si je reševala eksistenco IN NI PREŠTUDIRALA KAJ POČNE, VERJETNO ZARADI LENOBE."
(Takole sem dopolnil tvoj gornji stavek, da bo bližje resnici.)
Da vas popravim...
Raja je šla na banko po kredit za nepremičnino. Raja ni šla po kredit v CHF. Večina niti ni vedela, da to obstaja. Prijazen in strokovno usposobljen bančnik jim ga je predlagal. Nekateri bančniki so bili celo takšni strokovnjaki, da so kreditno nesposobne "lenuhe" (v EUR) v sekundi spremenili v kreditno sposobne (v CHF).

Večkrat preberi in razmišljaj.
anon-295186 sporočil: 149
[#2541717] 18.08.15 10:40 · odgovor na: najobj (#2541705)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [amateur_fa]
> Problem kredita je bil na datum podpisa kreditne pogodbe. Do tega ne bi smelo priti. To je pa tisto, česar vi ne želite razumeti, ne da pozabljate...

... čuj, zdaj pa še povej, kdo je tebi roko zvijal, da si tisto pogodbo moral podpisat ... khmm, oziroma povej, zakaj si jo podpisal, če nisi špekuliral, da bo v CHF za tebe ugodnejša kot v EUR ...
Preberi zgornji zapis, ko sem odgovarjal "NavadniNimda".

Dojamite, povprečnemu "glupemu" kreditojemalcu pa res niso hobi čtivo Finance.
anon-258692 sporočil: 1.010
[#2541719] 18.08.15 10:47 · odgovor na: anon-295186 (#2541717)
Odgovori   +    12
Če pa švicarska banka ne bi 15.1. nič naredila pa bi še sedaj ploskali in se smejali tistim z € krediti. Zato ne zdaj jokat in krivit slovenske banke, ker je švicarska centralna banka izvedla ukrepe za sprostitev švicarja.
anon-295186 sporočil: 149
[#2541720] 18.08.15 10:51 · odgovor na: anon-258692 (#2541719)
Odgovori   +    3
[FIN-539681]
Če pa švicarska banka ne bi 15.1. nič naredila pa bi še sedaj ploskali in se smejali tistim z € krediti. Zato ne zdaj jokat in krivit slovenske banke, ker je švicarska centralna banka izvedla ukrepe za sprostitev švicarja.
Ne se sramotiti s takimi izjavami. Ljudje s(m)o kredite podpisali ob menjalnem razmerju (1,5 - 1,7). Umetna meja je bila na 1,2. Kar hitro lahko izračunate izgubo, ki je nastala že davno pred letošnjim januarjem.
anon-159194 sporočil: 275
[#2541733] 18.08.15 11:12 · odgovor na: anon-295186 (#2541720)
Odgovori   +    15
A ste upoštevali tudi, koliko je bil kredit v švicarjih ugodnejši zaradi nižje obrestne mere od primerljivega v evrih?

Ne sprenevedajte se. Opozorila o variabilnosti tečaja ste lahko prebrali v kreditni pogodbi ali pa recimo pri notarju, če je bil hipotekarni kredit, da ne govorimo o tem kot splošno znanem dejstvu.

Da pa ljudje gredo po kredit v vrednosti 100.000 € ali več, pri tem pa se ne pozanimajo o posledicah pogodbe, ki jo podpišejo, je neumnost brez primere.
anon-295186 sporočil: 149
[#2541741] 18.08.15 11:22 · odgovor na: (#2541724)
Odgovori   +    3
[NavadniNimda]

Ne moreš kr tko enega človeka obsoditi, da je špekulant. Če bi bil, verjetno res ne bi nasedel na tako "poceni" finto.

Slovenci imajo neznanski problem, ker so neskončno naivni, ali pa neskončno zaupajo državnim organom (in morebiti celo državnim bankam). To res ni hec. :S
Banke so imele 99% več informacij, kot povprečen kreditojemalec. Ravnale so se pa zelo tržno, če ne špekulativno.

Nehigijenično je bilo, da so pri menjalnem razmerju 1:1,65 ponujale tak kredit. Vsak finančni analitik je v tistem obdobju lahko ocenil verjetnost padca razmerja. Ki se je seveda kmalu zgodil.

Večina komentarjev antiCHFjevskih strokovnjakov je govorjenje na pamet. Dejstvo je, da kreditojemalec v CHF po vsej verjetnosti niti v enem trenutku ni bil na boljšem (v celoti), kot tisti s kreditom v EUR. Edino, kar je bilo ugodno, je bila nižja tekoča anuiteta in nižji del obresti. Hkrati je bil že 1. mesec odplačevanja dolžan več (neodplačane glavnice), kot njegov pametni brat v EUR. Vse je odvisno o tega, v katerem obdobju si kupil CHF (vzel kredit). Verjamem, da jih ni veliko, ki jih je podpisalo med 2002 in 2006, ko je bilo razmerje najnižje (razen kakšni insiderji). Največ kreditov je bilo podeljenih med 2007 in 2009, ko se je razmerje dvignilo in so bančne elite zaznale možnost valutnega zaslužka.
pcs sporočil: 5.462
[#2541750] 18.08.15 11:44 · odgovor na: anon-295186 (#2541658)
Odgovori   +    16
Zadnja sprememba: pcs 18.08.2015 11:45
[amateur_fa]
Rajo, ki si je reševala eksistenco s kreditom, pa pustite pri miru.
Kakšno zvezo ima eksistenca z najemanjem kredita? Če bi to držalo bi vsi klošarji stali v vrsti pred bančnimi okenci za kredite v švicarjih...

Če si totalno suh ti ga itak nihče ne bo dal (kar je prav), če pa nekaj imaš pa nisi eksistenčno ogrožen in lahko denimo najameš stanovanje. Je res treba "grlom u jagode" najemat kredit za 30let brez študiranja pogojev?

Lp,
M
anon-295186 sporočil: 149
[#2541753] 18.08.15 11:50 · odgovor na: anon-159194 (#2541733)
Odgovori   +    0
[marko32]
A ste upoštevali tudi, koliko je bil kredit v švicarjih ugodnejši zaradi nižje obrestne mere od primerljivega v evrih?

Ne sprenevedajte se. Opozorila o variabilnosti tečaja ste lahko prebrali v kreditni pogodbi ali pa recimo pri notarju, če je bil hipotekarni kredit, da ne govorimo o tem kot splošno znanem dejstvu.

Da pa ljudje gredo po kredit v vrednosti 100.000 € ali več, pri tem pa se ne pozanimajo o posledicah pogodbe, ki jo podpišejo, je neumnost brez primere.
No, tudi vam se ni treba tako sprenevedati. Preberemo v kreditni pogodbi? Pri notarju? 90% aktivnosti pri najemu kredita se izvede pred pogodbo, ki je samo "formalnost". Pokažite mi 1 primer, ko bi nekdo porabil 1 mesec časa (s kreditnim odborom še več), da bi dogovoril kredit, nato pa bi si ob podpisu pogodbe premislil, ker bi tam prebral neko kitajščino o valutnem tveganju.

Zavedajte se, da je povprečen Slovenec finančno polpismen. In da so v ta namen bančniki, ki morajo korektno informirati. Niso, lahko verjamete. Veste, kakšno je bilo opozorilo o valutnem tveganju? Da pri odplačevanju (!) tečaj niha. Da to vpliva na mesečne obroke. In da je zelo stabilen, da ga priporočajo in podobne puhlice. Graf je ena banka (obiskal sem jih več) pokazala za par mesecev. Večletnega niso pokazali, ker bi se videlo, da smo na vrhu krivulje valutnega razmerja. Niso pa opozorili, da kredit črpaš pri najvišjem tečaju. In da boš (glede na obdobje odplačevanja, ki je za nepremičnine med 10 in 25 let) v vsakem primeru izgubil kake 20-30%, ker si CHF kupil pri najvišjem razmerju v 10 letni krivulji.

Kot je en forumaš pred časom zapisal, banka nima dovoljenja trgovati na valutnih trgih. Banka bi naj služila z obrestmi. S takšnimi krediti je pa še z valuto. Primer: Kredit črpam v 2007, poslovne banke dobijo s strani BS opozorilo, okoli l. 2010 poslovna banka zapre svojo izpostavljenost v CHF, meni še vedno ne pošljejo nobenega "obvestila", da naj delam konverzijo, da je preveč tvegano...

Res je, o kreditu se mora vsak informirati. Le da si "informiranje" vi in npr. frizerka različno razlagata.
anon-295186 sporočil: 149
[#2541756] 18.08.15 11:54 · odgovor na: pcs (#2541750)
Odgovori   +    2
[pcs]
> [amateur_fa]
> Rajo, ki si je reševala eksistenco s kreditom, pa pustite pri miru.

Kakšno zvezo ima eksistenca z najemanjem kredita? Če bi to držalo bi vsi klošarji stali v vrsti pred bančnimi okenci za kredite v švicarjih...

Če si totalno suh ti ga itak nihče ne bo dal (kar je prav), če pa nekaj imaš pa nisi eksistenčno ogrožen in lahko denimo najameš stanovanje. Je res treba "grlom u jagode" najemat kredit za 30let brez študiranja pogojev?

Lp,
M
Glede na to, da ste na straneh Financ, verjetno veste, kaj pomeni "potrošniška družba". Predvsem politika se trudi imeti finančno odvisno populacijo.

Vzemite ljudem kredite in lizinge, pa se bo sčasoma vse ustavilo. Vključno z izdajanjem Financ.
anon-311004 sporočil: 6
[#2541763] 18.08.15 11:58 · odgovor na: anon-96090 (#2541699)
Odgovori   +    3
čas vnosa: 18.08.15 10:14
Imam sam kredit v Švicarjih.Res sem plačeval manj.Če bi vzel kredit v Eur bi imel 25eur večji obrok.Ko sem vzel 2006-kredit v chf sem imel 400eur obroka.Prejšni mesec sem imel 535eur.Zdaj mi je zaradi tečeja in majhnih obresti ta mesec padel na 480eur.Če potegnem črto in mislim da bo na koncu se nekako vse pokrilo.Res pa je da sem vzel kredit 2006- 68000eur,danes sem dolžen še 61000eur.Nobeden pa mi ni znal svetovati,kako in kaj,tako da sem bil v začaranem krogu.Tako je pač.
anon-295186 sporočil: 149
[#2541767] 18.08.15 12:04 · odgovor na: anon-311004 (#2541763)
Odgovori   +    2
[kata55]
Imam sam kredit v Švicarjih.Res sem plačeval manj.Če bi vzel kredit v Eur bi imel 25eur večji obrok.Ko sem vzel 2006-kredit v chf sem imel 400eur obroka.Prejšni mesec sem imel 535eur.Zdaj mi je zaradi tečeja in majhnih obresti ta mesec padel na 480eur.Če potegnem črto in mislim da bo na koncu se nekako vse pokrilo.Res pa je da sem vzel kredit 2006- 68000eur,danes sem dolžen še 61000eur.Nobeden pa mi ni znal svetovati,kako in kaj,tako da sem bil v začaranem krogu.Tako je pač.
Zgolj primerjava mesečnih obrokov ni dovolj. Treba je gledati vse tri komponente - mesečna razdolžnina, obresti in neodplačana glavnica. V skupnem v vsakem primeru izgubite. V tem smislu je bilo s strani banke tveganje minimalno.
anon-295186 sporočil: 149
[#2541787] 18.08.15 13:07 · odgovor na: (#2541722)
Odgovori   +    2
[NavadniNimda]
> [amateur_fa]
> > [NavadniNimda]
> >
> > "Raja, ki si je reševala eksistenco IN NI PREŠTUDIRALA KAJ POČNE, VERJETNO ZARADI LENOBE."
> > (Takole sem dopolnil tvoj gornji stavek, da bo bližje resnici.)
>
> Da vas popravim...
> Raja je šla na banko po kredit za nepremičnino. Raja ni šla po kredit v CHF. Večina niti ni vedela, da to obstaja. Prijazen in strokovno usposobljen bančnik jim ga je predlagal. Nekateri bančniki so bili celo takšni strokovnjaki, da so kreditno nesposobne "lenuhe" (v EUR) v sekundi spremenili v kreditno sposobne (v CHF).

Kateri bančniki? Hočem ime banke, ter ime in priimek bančnika.
Raja se sicer lahko izobrazi, predno gre po denar. Naloga banke je, da dela dobiček, ne da se gre socialno ustanovo, ki šenkava naokoli tuj denar.
Kateri bančniki? Verjetno je vprašanje vezano na stavek o "spreminjanju" kreditne sposobnosti. Vse banke in vsi bančniki. Ker gre za sistemski problem, ko so boniteto ocenjevali glede na tekoče valutno razmerje. Nisi bil zmožen plačati 500 eur anuitete, bil si pa zmožen plačati 450 eur (po kreditu v CHF). Nihče pa ni želel upoštevati tako opevanega "valutnega tveganja" tudi pri ocenjevanju bonitete. Me zanima, kaj so razmišljali v kreditnih odborih, ko so potrjevali takšne kreditne pole.

Tudi sicer pa so kredit v CHF kot "ne tako tvegan" ponujali v vseh bankah, ki sem jih obiskal (NLB, Unicredit, BACE, Probanka...). Kot pa berem, so se menda v eni banki šli še večje svinjarije (Hypo).
najobj sporočil: 31.920
[#2541796] 18.08.15 13:31 · odgovor na: anon-295186 (#2541787)
Odgovori   +    6
[amateur_fa]
> [NavadniNimda]
> > [amateur_fa]
> > > [NavadniNimda]
> > >
> > > "Raja, ki si je reševala eksistenco IN NI PREŠTUDIRALA KAJ POČNE, VERJETNO ZARADI LENOBE."
> > > (Takole sem dopolnil tvoj gornji stavek, da bo bližje resnici.)
> >
> > Da vas popravim...
> > Raja je šla na banko po kredit za nepremičnino. Raja ni šla po kredit v CHF. Večina niti ni vedela, da to obstaja. Prijazen in strokovno usposobljen bančnik jim ga je predlagal. Nekateri bančniki so bili celo takšni strokovnjaki, da so kreditno nesposobne "lenuhe" (v EUR) v sekundi spremenili v kreditno sposobne (v CHF).
>
> Kateri bančniki? Hočem ime banke, ter ime in priimek bančnika.
> Raja se sicer lahko izobrazi, predno gre po denar. Naloga banke je, da dela dobiček, ne da se gre socialno ustanovo, ki šenkava naokoli tuj denar.
>

Kateri bančniki? Verjetno je vprašanje vezano na stavek o "spreminjanju" kreditne sposobnosti. Vse banke in vsi bančniki. Ker gre za sistemski problem, ko so boniteto ocenjevali glede na tekoče valutno razmerje. Nisi bil zmožen plačati 500 eur anuitete, bil si pa zmožen plačati 450 eur (po kreditu v CHF). Nihče pa ni želel upoštevati tako opevanega "valutnega tveganja" tudi pri ocenjevanju bonitete. Me zanima, kaj so razmišljali v kreditnih odborih, ko so potrjevali takšne kreditne pole.

Tudi sicer pa so kredit v CHF kot "ne tako tvegan" ponujali v vseh bankah, ki sem jih obiskal (NLB, Unicredit, BACE, Probanka...). Kot pa berem, so se menda v eni banki šli še večje svinjarije (Hypo).
... čuj, za nazaj je prepozno, za vnaprej pa je osnovno pravilo, da sta tvoj kredit in tvoja plača v isti valuti ...

P.S.: pri vsakem poslu ali dejanju čisto vsak vedno špekulira, da bo s poslom ali dejanjem pridobil, ker noben ne gre v posel ali dejanje s špekulacijo, da bo izgubil ... alzo, vsi smo špekulanti, tako da res ne vem, zakaj se zaradi tega sekiraš ...
anon-295186 sporočil: 149
[#2541800] 18.08.15 13:39 · odgovor na: najobj (#2541796)
Odgovori   +    1
[najobj]
... čuj, za nazaj je prepozno, za vnaprej pa je osnovno pravilo, da sta tvoj kredit in tvoja plača v isti valuti ...

P.S.: pri vsakem poslu ali dejanju čisto vsak vedno špekulira, da bo s poslom ali dejanjem pridobil, ker noben ne gre v posel ali dejanje s špekulacijo, da bo izgubil ... alzo, vsi smo špekulanti, tako da res ne vem, zakaj se zaradi tega sekiraš ...
To sploh ni poanta. Nisem jaz problem.

Problem je, da sistem omogoča instituciji (poslovni banki) poslovati s škodljivimi produkti, ki jih ponuja neukim potrošnikom. Ko pride do "problema", se pa sistem izogiba odgovornosti in jo prelaga na glupega potrošnika.

Obstaja potrošniška zaščita pri hrani, zdravilih... in ostalih produktih. V bančnem sistemu takšne zaščite ni. Ostane ti samo individualna tožba, če ti je to v interesu.
najobj sporočil: 31.920
[#2541809] 18.08.15 13:59 · odgovor na: anon-295186 (#2541800)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 18.08.2015 14:08
[amateur_fa]
> [najobj]
> ... čuj, za nazaj je prepozno, za vnaprej pa je osnovno pravilo, da sta tvoj kredit in tvoja plača v isti valuti ...
>
> P.S.: pri vsakem poslu ali dejanju čisto vsak vedno špekulira, da bo s poslom ali dejanjem pridobil, ker noben ne gre v posel ali dejanje s špekulacijo, da bo izgubil ... alzo, vsi smo špekulanti, tako da res ne vem, zakaj se zaradi tega sekiraš ...
To sploh ni poanta. Nisem jaz problem.

Problem je, da sistem omogoča instituciji (poslovni banki) poslovati s škodljivimi produkti, ki jih ponuja neukim potrošnikom. Ko pride do "problema", se pa sistem izogiba odgovornosti in jo prelaga na glupega potrošnika.

Obstaja potrošniška zaščita pri hrani, zdravilih... in ostalih produktih. V bančnem sistemu takšne zaščite ni. Ostane ti samo individualna tožba, če ti je to v interesu.
... čuj, moja poanta s špekulanti je bila, da se rezultat špekulacije pokaže šele na koncu posla ali dejanja, ker vnaprej noben ne ve, kako se bosta posel ali dejanje iztekla ... khmm, kot tudi institucija (poslovna banka) vnaprej ni 100% vedela, da posluje s "škodljivimi" produkti za kreditojemalca in "koristnimi" za sebe, zato pa se je sama pred valutnim tveganjem verjetno (= pri naših bankah nikoli ne veš) zavarovala in morebitni neugodni izid posla zmanjšala na minimum ...

P.S.: potrošniška zaščita pri hrani, zdravilih in ostalih produktih je bolj namenjena vzdrževanju same sebe oziroma svojega aparata, kot pa je namenjena zaščiti in koristim potrošnika, če mene kaj vprašaš ...
anon-337886 sporočil: 4
[#2541818] 18.08.15 14:18 · odgovor na: najobj (#2541705)
Odgovori   +    3
čas vnosa: 18.08.15 12:00
Kar nekaj vas je ki nimate pojma zakaj kle sploh gre. Ko sem vzel kredit si za 1 EUR dobil 156 CHF, dans je skoraj 1:1. Zakaj vzel v švucarjih, ker me je bančnik prepričal in sem mu verjel. Banke so te kredite oglaševali kot najbolj ugodne kredite. V bistvu pa sploh ni šlo za kredit ampak valutno terminsko pogodbo. Banka se ja valutno zavarovala, meni pa tega niti ponuditi ni hotela. Z ženo imava kredit na 20 let. Vzel 110.000 EUR. Sedaj plačujem že osmo leto obrok trenutni je 900 EUR in sem januarja bil dolžan še 115.000 EUR .... haloooo....če to ni lopovščina od lopovščine. Banki že odplačal cca 100.000 EUR in še vedno sem dolžan več kot sem vzel kredita.
najobj sporočil: 31.920
[#2541836] 18.08.15 15:15 · odgovor na: anon-337886 (#2541818)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: najobj 18.08.2015 15:28
[SLAVEK111]
Kar nekaj vas je ki nimate pojma zakaj kle sploh gre. Ko sem vzel kredit si za 1 EUR dobil 156 CHF, dans je skoraj 1:1. Zakaj vzel v švucarjih, ker me je bančnik prepričal in sem mu verjel. Banke so te kredite oglaševali kot najbolj ugodne kredite. V bistvu pa sploh ni šlo za kredit ampak valutno terminsko pogodbo. Banka se ja valutno zavarovala, meni pa tega niti ponuditi ni hotela. Z ženo imava kredit na 20 let. Vzel 110.000 EUR. Sedaj plačujem že osmo leto obrok trenutni je 900 EUR in sem januarja bil dolžan še 115.000 EUR .... haloooo....če to ni lopovščina od lopovščine. Banki že odplačal cca 100.000 EUR in še vedno sem dolžan več kot sem vzel kredita.
... forum.finance.si/?m=...809&single ...

P.S.: za nazaj je vsakemu lahko biti pameten, ampak za sebe garantiram, da če bi bil na tvojem mestu in bi se zapufal za dvajset let vnaprej, bi se prej probal čimbolj podučiti o možnostih, ki se mi v dvajsetih letih lahko zgodijo in si se zdaj (= prepozno) podučil tudi ti ... aja, pa ne misli, da pizdarijo komurkoli privoščim, mi pa gre na jetra, češ da mora tebi "država" vrniti denar, ker ti ziher ne bi "državi" vrnil ničesar, če bi danes za 1 EUR dobil 2 CHF namesto 1,56 CHF, kot si jih dobil takrat ... evo, in ker si na totem forumu do zdaj napisal samo dva posta, sem malo pošpegal v tvoj prvi post in kot lahko tukaj forum.finance.si/?m=...735&single vidimo, ti itak ne rabiš jamrat ...
vento sporočil: 80
[#2541863] 18.08.15 17:40
Odgovori   +    5
A ni tako, da vzameš kredit v valuti v kateri imaš prihodke? Vse drugo je špekulacija, da bo pa mogoče ugodneje...
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2541868] 18.08.15 18:03 · odgovor na: anon-337886 (#2541818)
Odgovori   +    1
[SLAVEK111]
Kar nekaj vas je ki nimate pojma zakaj kle sploh gre. Ko sem vzel kredit si za 1 EUR dobil 156 CHF, dans je skoraj 1:1. Zakaj vzel v švucarjih, ker me je bančnik prepričal in sem mu verjel. Banke so te kredite oglaševali kot najbolj ugodne kredite. V bistvu pa sploh ni šlo za kredit ampak valutno terminsko pogodbo. Banka se ja valutno zavarovala, meni pa tega niti ponuditi ni hotela. Z ženo imava kredit na 20 let. Vzel 110.000 EUR. Sedaj plačujem že osmo leto obrok trenutni je 900 EUR in sem januarja bil dolžan še 115.000 EUR .... haloooo....če to ni lopovščina od lopovščine. Banki že odplačal cca 100.000 EUR in še vedno sem dolžan več kot sem vzel kredita.
Pri špekulaciji je vedno tako, lahko dobiš ali pa zgubiš.

Če pa igraš na karto sigurnosti, pa lahko nekaj malega zaslužiš, zgubiti pa skoraj ne moreš.

Jaz vedno vežem moj denar na banki, čeprav so obresti sramotno nizke, nočem pa se igrati z raznimi delnicami ali obveznicami. Bogat ne bom nikoli, pa tudi izgubil še nisem nikoli (vsaj do sedaj).
anon-348968 sporočil: 1
[#2541900] 18.08.15 22:05 · odgovor na: najobj (#2541836)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 18.08.15 17:09
Katastrofa, kar vidim prejšnjem primeru. Res grozno.
Ampak, seveda da je špekulacija. Ker so zdaj "kazni" enormne in masovne, se skušajo izvijat z vsemogočimi izgovori. Tudi, da so ponarejeni podpisi na pogodbah ?!?! Ne se smešit.

Kolikokrat sem poslušal od prijatelja: zakaj nisi tudi ti vzel v frankih?
Ker kredit ni velik, nisem našel volje, da bi se poglobil, sem ga pač pustil takšnega kot je, v evrih. Če bi konvertiral, bi pa verjetno s stroški vred, itak več izgubil kot pridobil. Zdaj pač ne. Sreča, ne znanje.

BTW, srebro je tudi padlo, upam da si prodal sredi maja.

Strani: 1