Strani: 1

FIN-277951 sporočil: 128
[#2539668] 07.08.15 14:42
Odgovori   +    5
Še malo pa se bomo ponovno pogovarjali s pomočjo špage in jogurtovih lončkov.
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2539670] 07.08.15 14:47 · odgovor na: FIN-277951 (#2539668)
Odgovori   +    3
[FIN-277951]
Še malo pa se bomo ponovno pogovarjali s pomočjo špage in jogurtovih lončkov.
Po čem pa to sklepaš?
anon-79614 sporočil: 11
[#2539688] 07.08.15 15:39 · odgovor na: (#2539678)
Odgovori   +    7
težava je v tem, ker ta del, "za najmanj denarja", ne pije vode...
sopranos sporočil: 11.404
[#2539696] 07.08.15 16:09
Odgovori   +    2
Ja, prepocasi je rasel. No, a je kaj cudnega, ce je lastnik brez denarja? Naj prodajo zadevo kot celoto, recimo Simobilu ali Telemachu, delno poplacajo upnike in zacnejo na novo.
sopranos sporočil: 11.404
[#2539702] 07.08.15 16:28 · odgovor na: (#2539699)
Odgovori   +    13
[rename]
Kot sem spremljal, čisto solidno poslujejo, bremeni jih investicija v infrastrukturo, ki se pač ne povrne v 10 ali 15 letih, še posebej ne, ker so na začetku poslovanja imeli absolutno prenizke cene svojih storitev.

Sedaj pa so očitno na meji, saj je ravno T2 prisilil državnega monopolista k bistvenemu znižanju cen in tudi v investicijo v nove tehnologije. Brez T2 bi še danes furali enmegabitni ADSL za 50€.

Kdorkoli bo že kupil T2 v stečajnem postopku, bo naredil odličen posel.
Dobil bo očiščeno firmo in odlično infrastrukturo. Podjetje bo dobičkonosno praktično čez noč.
T-2 je imel na zacetku 2 velika problema. Telekom ga je oviral, tako da je bila rast pocasnejsa od pricakovane. Druga velika tezava je bila lastnistvo, saj je bil lastnik kapitalsko presibek. Upam, da se to spremeni, ko bodo prodali t-2 v stecaju.
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2539703] 07.08.15 16:30 · odgovor na: (#2539699)
Odgovori   +    3
[rename]
Kot sem spremljal, čisto solidno poslujejo, bremeni jih investicija v infrastrukturo, ki se pač ne povrne v 10 ali 15 letih, še posebej ne, ker so na začetku poslovanja imeli absolutno prenizke cene svojih storitev.

Sedaj pa so očitno na meji, saj je ravno T2 prisilil državnega monopolista k bistvenemu znižanju cen in tudi v investicijo v nove tehnologije. Brez T2 bi še danes furali enmegabitni ADSL za 50€.

Kdorkoli bo že kupil T2 v stečajnem postopku, bo naredil odličen posel.
Dobil bo očiščeno firmo in odlično infrastrukturo. Podjetje bo dobičkonosno praktično čez noč.
Ne prek poloznic, midva sva to rajanje placala prek javnega dolga. Projekt tudi s petkratvecjimi prihodki ne bi zvozil.
sopranos sporočil: 11.404
[#2539711] 07.08.15 16:37 · odgovor na: (#2539705)
Odgovori   +    9
[rename]
Predvsem ga je monopolist Telekom nezakonito oviral.
Točno vem, kako so delali, ker sem videl na kar nekaj primerih osebno.
Na zahtevek za priklop so odgovarjali, da ni tehničnih možnosti.
Če pa si na istem naslovu oddal vlogo za SIOL, pa so te takoj priklopili.
In takih primerov je bilo po pripovedovanju (na neuradnem forumu T-2) na stotine, kaj stotine - na tisoče.
Seveda pa v Sloveniji ni pravne države, zato tudi tožba proti državnemu monopolistu ni bila uspešna.
V normalni državi bi Telekom izgubil stotine milijonov na takšnih odškodninskih tožbah, nova podjetja pa bi normalno delovala.
Prištej v T2 bilanco tistih 100 ali 150 milijonov, kolikor znaša tožbeni zahtevek do T2 in dobiš povsem drugačno sliko.
Ja, imas prav. Ampak Slovenija JE banana drzava, zato moras to vkalkulirati v poslovanje. In ker je tako, je v Sloveniji jeba delati posel.
anon-185072 sporočil: 2.904
[#2539743] 07.08.15 20:07 · odgovor na: (#2539678)
Odgovori   +    0
[rename]
T2 ima najboljse storitve za najmanj denarja.
Ocitno gre s tem premnogim v nos in predvsem zmanjsuje vrednost Telekoma, kajne?
Sramotno, kaj pocne DUTB. In kdo bo pokril poslovno skodo, ki jo je utrpel T2, ko so prvic uvedli stecaj, potem pa ga je sodisce prekinilo? V kolikor se bomzgodba cez par mesecev spet ponovila?
Bo kdo odgovarjal za svojo trmo?

Pozicija: nisem zaposlen na t2 in nimam nobenih povezav z lastniki.
saj ni problema, naj T-2 plača vse pufe pa bo. tako je to ko ponujaš storitve za najmanj denarja, tek na kratke proge.
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2539760] 08.08.15 05:49 · odgovor na: (#2539735)
Odgovori   +    0
[rename]
> [janeztomazic]
> > [rename]
> > Kot sem spremljal, čisto solidno poslujejo, bremeni jih investicija v infrastrukturo, ki se pač ne povrne v 10 ali 15 letih, še posebej ne, ker so na začetku poslovanja imeli absolutno prenizke cene svojih storitev.
> >
> > Sedaj pa so očitno na meji, saj je ravno T2 prisilil državnega monopolista k bistvenemu znižanju cen in tudi v investicijo v nove tehnologije. Brez T2 bi še danes furali enmegabitni ADSL za 50€.
> >
> > Kdorkoli bo že kupil T2 v stečajnem postopku, bo naredil odličen posel.
> > Dobil bo očiščeno firmo in odlično infrastrukturo. Podjetje bo dobičkonosno praktično čez noč.
>
> Ne prek poloznic, midva sva to rajanje placala prek javnega dolga. Projekt tudi s petkratvecjimi prihodki ne bi zvozil.

Poslovnega porocila za 2014 se ni na AJPES.
Tudi ne vem, kako poslujejo v 2015.
Porocilo 2013 razkriva 137m dolgorocnih obveznosti(od tega 100m bankam) in 22m kratkorocnih.
Dobrih 17m imajo kratkrocnih terjatev.
V sredstvih imajo preko 230m, od tega 206m dolgorocnih.
52,7m letnega prihodka - tvoj petkratnik torej preko 263m in ti pravis,da to se vedno ne bi bilo vzdrzno?
Pretiravas bistveno prevec, saj nismo v gostilni, ampak na forumu financ ;-)

Ce so s temi stevilkami pridelali 3m izgube, na 12m podlage in bi letno odplacevali cirka 10m dolgorocnih obveznosti in pokrili se izgubo, potem takole od oka to lahko dosezejo z manj kot 70m letnega prihodka, tocneje 52,7+10+1,5+0,5 = 64,7... Kar pomeni dvig cen za 20% ;-)

Ja, seveda je to poenostavljeno....ampak ti si ene 4,5x pretiraval ;-)
Ti seveda nisi uposteval, da bi 5x visji prihodki prinesli ene 3,4 x visje stroške ce bi slo optimalno. Priklop novega uporabnika stane, moras mu placat vsaj skatlico v stanovanju, ce ne televizorja oz tablice.

Ideja dajmo naredit zasebni telekom z dnarjem od bank in ga prodat za milijardo se je pac sfizila, stranski produkt pa je da je za koncne stranke nekaj casa pomenilo, da smo imeli poceni super storitev.
anon-43949 sporočil: 4.362
[#2539765] 08.08.15 08:18 · odgovor na: anon-49383 (#2539760)
Odgovori   +    10
[janeztomazic]
Ideja dajmo naredit zasebni telekom z dnarjem od bank in ga prodat za milijardo se je pac sfizila, stranski produkt pa je da je za koncne stranke nekaj casa pomenilo, da smo imeli poceni super storitev.

Skratka: zasebni telekom ima v podalpju lahko samo vemokdo, vsem ostalim se mora poslovanje tako ali drugače sfižiti.
Prav tako lahko Telekom prodamo samo temu istemu vemokomu, vsem ostalim je treba prodajo na vse načine preprečiti.
In tako ima vemokdo prav vse v rokah že sedem desetletij in se z vsem tem igra kot z igračko.

Temu poravimo demokracija, pravna država in svobodni trg...
Blagor ubogim na duhu, ki v tem ne vidijo nobenega problema.
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2539776] 08.08.15 09:54 · odgovor na: (#2539678)
Odgovori   +    7
[rename]
T2 ima najboljse storitve za najmanj denarja.
Ocitno gre s tem premnogim v nos in predvsem zmanjsuje vrednost Telekoma, kajne?
Sramotno, kaj pocne DUTB. In kdo bo pokril poslovno skodo, ki jo je utrpel T2, ko so prvic uvedli stecaj, potem pa ga je sodisce prekinilo? V kolikor se bomzgodba cez par mesecev spet ponovila?
Bo kdo odgovarjal za svojo trmo?

Pozicija: nisem zaposlen na t2 in nimam nobenih povezav z lastniki.
Kar počne DUBT ni sramota. Je legitimna in normalna zahteva enega izmed upnikov, saj je očitno, da je v predhodnih postopkih prišlo do favoriziranja in nezakonitega poplačila upnika in s tem oškodovanja vseh preostalih.

Na T-2 sem postal pozoren, ko mi je eden izmed kupcev izjavil, da mi dolga ne more poplačati, saj mu dolguje Gratel. Ta je gradil optično omrežje za T-2 in ko sem si ogledal bilance Gratela in T-2 mi je postalo jasno kje je problem. Namreč, poslovni model širitve T-2 je temeljil na dokapitalizacijah s strani lastnikov Zvon1 in Zvon2, predvsem pa na zadolževanju. Do leta 2008 je zadeva potekala normalno, T-2 se je širil, gradil optično omrežje, Gratel kot ekskluzivni izvajalec je mlatil blazne dobičke (približno 5 milijonov dobička pri 25 milijonih prometa v letu 2007), lastnik Jurij Krč , je bil zlizan z upravo in cerkvenimi lastniki (mimogrede, pobožen in pošten kristjan, kot mi je izjavil njegov znanec), pa je pristal med najbogatejšimi na lestvici uspešnih Slovencev. No, do leta 2009, ko se je pokazalo, da je T-2 prezadolžen, lastniki tudi, optično omrežje v bilančnih knjigah pa precenjeno. Logično, saj je razlika odhajala v žep podjetja Gratel.
Da bi rešili kar se je rešiti dalo, so Jurij Krč, uprava T-2 in cerkveni lastniki izvedli klasičen manever poplačila upnika Gratel (ki mu je T-2 dolgoval napihnjenih 60 milijonov iz leto 2008 in 2009), dolg spremenili v kapital, končni lastnik pa je postal Garnol, v lasti Jurija Krča. Ter pri tem "pozabili" na vse preostale upnike, predvsem državna banke NLB in NKBM, ki so celotno veseljačenje financirale. Zato DUBT, ki je bančne terjatve prevzel, zahteva stečaj.
To je ozadje, ospredje pa so pravni manevri sedanjega lastnika, ki se temu upira z vsemi štirimi.
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2539802] 08.08.15 13:12 · odgovor na: (#2539768)
Odgovori   +    0
[rename]
Skatlica v stanovanju je pokrita s prvo mesecno narocnino, ali dvema najvec.
Ce je linksys router 50$ tudi ta skatlica ni kaj dosti vec, razen seveda, ko jih je Telekom nekajkrat preplaceval pri "nasi" Iskri, ker se je tovarisijsko biznisiralo. In se bo najbrz biznisiralo se naprej, saj so zdrave sile,obranile Telekom pred gldimi tujci.

T2 dolguje manj, kot znasa luknja v Stozicah.
Pri cemer je Zokijev amfitearer kup betona, T2 pa je tehnolosko podjetje, ki je pripeljalo nove tehnologije in prisililo monopolista k nizanju cen in investiranju v optiko, itd. Ce vidis v t2 bad guyse zato, ker niso "nasi" pa bi jih videl tudi v primeru, da bi t2 dosegal dobicke....

Podobno, kot se pljuva po dr.Duhovniku, ker bo (tehnolosko) saniral Kanin. Poveste, da je hotel neuspesno olastniniti Litostroj, ne poveste pa, da gre za enega najvecjih strokovnjakov v strojnistvu, cloveka, ki je skupaj z dr.Peklenikom dobesedno pripeljal NC in CNC tehnologijo v Jugoslavijo.... Verjetno bi Kanin bolje saniral kaksen efdevejevc s poreklom, kajne?
Ce je tako enostavno, zakaj potem T2 ne cveti? Verjetno zato ne, ker povprecni prihodek na uporabnika upada. Smetana je od zic sla v aplikacije in druzaba omrezja.
anon-24983 sporočil: 7.885
[#2539813] 08.08.15 13:35 · odgovor na: (#2539782)
Odgovori   +    0
[rename]
Zelo na krstko:
- ce bo dutb iztrzil 100m se bo skoraj poplacal slaba terjatev. Torej je t2 le nekaj vreden, ne?
- ce ga bo prodal za drobiz, se vedno pomeni, da je vredno poslovanje nadaljevati, a slaba terjatev bo ostala na bremenu dutb. Bo pa nekdo prisel poceni do dobrega podjetja. Morda pa je to namen vztrajanja na stecaju?
- ce interesentov ne bo, bodo likvidirali in zaprli? Skoda za uporabnike, odlicno za konkurenco.

Kar je pocel Krc sem bolj kot ne spremljal iz medijev. Reseval je svoje terjatve kot je vedel in znal. Ce je kaj nezakonitega, so za to sodisca. Bancna luknja je posledica zlizanosti Jamnika iz NLB s cerkvenimi Zvonovi.

Pomembno je, da firma ni ugasnila in da -ponavljam- ne gre za tisoce kubikov betona, kot je v Stozicah, kjer je prav tako 100milijonska luknja.
Ja nekaj je vreden, kolikor ima naročnikov recimo. Saj AMIS svoje infrastrukutre nima, ima vse v najemu, pa posluje in je verjetno tudi nekaj vreden.
Ha, ha do dobrega podjetja. V bistvu do njega prideš takoj, samo one vodilne moraš zamenjat.
No interesent sigurno bo, oziroma so že.

Brez veze ono loputanje, kako jih je Telekom oviral. Vse so sami zasrali, ko niso gledali na nič drugega kot samo na število uporabnikov. Ne vem kako zdaj poslujejo, logika je da več uporabnikov bi morala biti nižja cene, pa se stalno hvalijo z več uporabniki, potem pa podražijo, se pravi jim nekaj ne štima.

Zasrali so pa itak vse na začetku, pa srali še lep čas. V bistvu ko so začeli z optiko tam niso imeli konkurence, cene so bile pa pol nižje kot na žici. Zakaj je bilo to potrebno ? Mogoče so na ta račun dobili par naročnikov, izgubili pa cel kup denarja. Jaz bi vedno menjal za isto ceno žico za optiko, ne vem zakaj je morala biti potem pol cenejša.
Kot drugo so naročnike pridobivali še na ono foro, da si na računalniku lahko zastonj gledal vse kanale zastonj. No ne vem koliko so s tem dobili novih naročnikov, izgubili so dosti denarja. Recimo da so bili pa tukaj oni nelojalna konkurenca Telekomu, da ne bi samo o tem kako je Telekom njih oškodoval.

Pač napaka je bila, da so pri optiki imeli pol nižjo ceno, medtem ko drugje niso bili ravno cenejši od konkurence, kolikor se spomnim, sem jaz šel od Telekoma k Amisu, ker je bil ugodnejši na žici. Tukaj niso nič naredili precej časa, tako da niso dobivali novih naročnikov, s polovično ceno na optiki pa delali izgubo.

No zdaj so se tudi na žici popravili z VDSL 20/2, jaz sem potem šel od Amisa ravno zaradi tega, takrat je Amis za približno isto ceno (se mi zdi, da je bilo še 3 evre dražje) imel ADSL od Telekoma 4/768. No pa Amis ni imel naročnine na mobilni in ne osnovnega paketa TV za povrh.

Drugače pa T-2 ni ravno ne vem kaj. Z mobilno telefonijo imajo kar drage tarife, pa nimajo infrastrukture, so menjali najprej na Simobil, potem na Telekom...
Za televizijo jih Telemach nese daleč..., fiksna telefonija niti ni več pomembna, verjetno dela samo izgubo, tako da neka prednost jim je v bistvu samo povezava, tukaj so glede na hitrost in ceno najboljši, pa tudi kakih izpadov ni ravno.

No toliko od mene kot uporabnika, vprašanje pa je kolikšen delež imajo pa v večjih firmah, verjetno se od onih da kar lep denar potegnit...
anon-24983 sporočil: 7.885
[#2539817] 08.08.15 13:44 · odgovor na: (#2539806)
Odgovori   +    0
[rename]
Zdaj pa ze orenk puhlice trosis.
Druzabna omrezja?
Koliko pa te stanejo druzabna omrezja? Mene nic.
Placujem pa za dostop do interneta in to neposredno providerju, T2.
Tudi storitve (?) so diskutabilne, oz. se vsak odloca, kaj bo placeval, vkljucno z narocnino na Finance.
A vendar storitev brez infrastrukture ne bi bilo mozno prodajati.
Kaj naj bi po tvojem, t2 se ponujal? Spletno trgovino od zobne paste do ajfonov? S tem se ukvarjajo drugi, trgovci vseh sort.
T2 pa je odlicen providerinfrastrukture.
Lahko se SIOL ukvarja s televizijo, novicarskih portalom itd. Gre za drzavnega monopolista, ki si to lahko privosci. Ekonomske racunice pa nimajo ne za siol.net se manj za planet tv.

Res neverjetno lahkotno kritiziras podjetje, ki je v Slovenijo prineslo najvecji tehnoloski preskok na podrocju interneta.
"Pozicija: nisem zaposlen na t2 in nimam nobenih povezav z lastniki."

Kako nimaš nobenih povezav z lastniki, če imaš pri njih internet... :) Verjetno lastniki nimajo nobene povezave s firmo...
Ha, ha v bistvu si eden od onih, ki je leta užival, da je imel poceni internet na račun drugih, v tem primeru tudi na račun davkoplačevalcev.

Moje geslo je: Never trust janševik. :) Ker ti so vedno neodvisni, nepristranski..., nimajo nobene povezave z nikomer....

No ja, če že razkrivaš kao neko svojo pozicijo, bi lahko navedel, da si njihov uporabnik. Jaz sem to napisal, samo ne v tako pompoznem stilu kot ti, pa ono kar bi moral napisati pa nisi, to da si njihov uporabnik.

No ja, verjetno bo tega konec, pa kdorkoli bo že kupil T-2.
anon-184513 sporočil: 3.006
[#2539860] 08.08.15 17:10 · odgovor na: (#2539745)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 07.08.15 20:26
[rename]
Priajtelj dragi, kako pa naj bi po tvojem t2 prisel na trg? Z visjimi cenami od konkurence?
Ce jih Telekom ob pomoci drzavnih institucij ne bi oviral od prvega dne, potem bi t2 bistveno lazje posloval.
Brez t2 bi se dandanes imeli megabitni adsl in mesecno narocnino nad 50€.
Konkurenca Telekomu pa bi bil ISDN na premog.
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2539869] 08.08.15 17:34 · odgovor na: (#2539806)
Odgovori   +    0
[rename]
Zdaj pa ze orenk puhlice trosis.
Druzabna omrezja?
Koliko pa te stanejo druzabna omrezja? Mene nic.
Placujem pa za dostop do interneta in to neposredno providerju, T2.
Tudi storitve (?) so diskutabilne, oz. se vsak odloca, kaj bo placeval, vkljucno z narocnino na Finance.
A vendar storitev brez infrastrukture ne bi bilo mozno prodajati.
Kaj naj bi po tvojem, t2 se ponujal? Spletno trgovino od zobne paste do ajfonov? S tem se ukvarjajo drugi, trgovci vseh sort.
T2 pa je odlicen providerinfrastrukture.
Lahko se SIOL ukvarja s televizijo, novicarskih portalom itd. Gre za drzavnega monopolista, ki si to lahko privosci. Ekonomske racunice pa nimajo ne za siol.net se manj za planet tv.

Res neverjetno lahkotno kritiziras podjetje, ki je v Slovenijo prineslo najvecji tehnoloski preskok na podrocju interneta.
Zgleda, da se pogovarja drug mimo drugega.

Hotel sem povedat, da ti je včasih operater zaračunl vsak SMS, pa se je to preselilo na družbena omrežja. Pa MMS je zaračunal, pa paket ti je sestavil. Pa roaming ti je zaračunal, sto minut tako, 50 tako, od polnoči do štirih zjutraj pol centa. "V nekaj letih bomo zaračunavali samo prenos podatkov" je nedavno rekel šef Swisscoma. Včasih so si operaterji uporabnika prodajali za 500 evrov, zdaj pa kdo ve, kolk je en vreden.

Oba sva uživala v poceni in hitrem internetu pri T2. Jaz mislim, da tak poslovni model ni vzdržen, ti misliš, da je.

P.S. stečajni upravitelj bo zelo hitro ugotovil, da je dokumentacija za omrežje (vpis katastrskih številk, služnosti ... jako pomanjkljiva in neurejena)
anon-24983 sporočil: 7.885
[#2539899] 08.08.15 21:19 · odgovor na: (#2539827)
Odgovori   +    0
[rename]
Cisto vsak je lahko ze dolgo vrsto let uporabnik T2, zato res ne vem, kaksno razkritje je to, ce sem njihova stranka?
Mobilno telefonijo imajo sicer zanic, vendar pa internet in TV odlicno.
Stacionarni telefon je pa samo se za prah nabirat ;-)
Je razkritje, če si dolgo vrsto let uporabnik T2, ker si to uporabljal tako, da so drugi financirali, konkretno davkoplčevalci.

TV je v bistvu slaba, daleč od odličnega. Nekako so vedno zadnji, sicer sama televizija mislim da deluje, jaz je niti nimam, samo preko računalnika kaj pogledam. Jebi ga pa dam izjavo na RTV Slovenija, da nimam televizije, pa se lahko malo j...., vsaj tukaj mi ni treba putiti rdečim, da me ravbajo, no za ta denar če bi se mi gledalo bi že skoraj oni HD paket pri T-2 vzel. Ampak so pa zadaj definitivno, recimo nimajo niti sport kluba HD, pa samo 1 in 2, še 3 ne premorejo, baje predrago, za druge pa ni. Mislim da so tudi Šport TV imeli HD zadnji...

V glavnem se mi zdi, da največ izgubljajo uporabnike razvno zaradi TV sheme.

No ja zame je najvažnejši internet, klinc ko mi Telekom ni hotel optike priklopit, drugače bi šel tja za 2 leti..., baje jih je v bloku premalo vzelo, pa se jim ni splačalo vleči noter. Tako da na žici pa 20/2 težko dobiš, Telekom te olupi, Amis ima samo ADSL (vsaj imel je), VDSL nima. Ostalo mi pa ni pomembno.

No ja hitrosti je tudi preko glave zame, verjetno se bo rabilo večjo, ko bo prišel kak nov format televizije, še dosti večja ločljivost, 3D...., za ostalo kar rabim pa je dovolj, vse dela normalno.
bc123a sporočil: 48.253
[#2539904] 08.08.15 22:33 · odgovor na: anon-49383 (#2539802)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bc123a 08.08.2015 22:36
[janeztomazic]
Ce je tako enostavno, zakaj potem T2 ne cveti? Verjetno zato ne, ker povprecni prihodek na uporabnika upada. Smetana je od zic sla v aplikacije in druzaba omrezja.
Ja, zato pa tako cvetijo telekomova socialna omrezja in ostale storitve, pravis?

Telcoji naj se predvsem potrudijo ucinkovito trzit fizicne zmogljivosti omrezij, za aplikacije bodo ze drugi skrbeli.

Saj volkswagen tudi nima v lasti taxi sluzb, pa proizvajalci tovornjakov se tudi ne ukvarjajo s aplikacijami, kot sta transport in spedicija?

Glede T2: crkne VDSL modem (v njihovi lasti, narocniku je samo posojen) in traja dva dni da dobis nekoga na njihovi "24 ur" tehnicni podpori, da poslje enga mulca, ki zamenja napajalnik.

To naj postimajo (enako velja za telekom, tam je veselica predvsem z billingom odkar so zdruzili siol+telekom+mobitel, pri cemer niso imeli unikatnih kljucev v bazah), ne pa da se grejo aplikacije.

Se vsaka aplikacija je telekomu crknila (= jo je ukinil) prej ali slej.
bc123a sporočil: 48.253
[#2539912] 08.08.15 23:56 · odgovor na: (#2539910)
Odgovori   +    1
[rename]
V 3 letih, dvakrat mrknil napajalnik - prvic zamenjali se isti dan, drugic naslednji dan dopoldan.
Kar se tega tice nimam pripomb, je bil,prej Telekom bolj pocasen glede servisiranja.
Hitrost servisa je tudi tu bila bliskovita, a zmotilo me je, da reklamirajo 24urno podporo, ki to ni. Telekom (tule jim je treba dati pohvalo) ima tudi ob 2 ponoci na 080 1000 dostopnega nekoga, ki ti lahko pove, ali je problem pri tebi ali pri njih (simptom je bil da se modem ni sinhroniziral na omrezje, ni pa bil cisto mrtev, dve lucki sta svetili). Vcasih je ze to dovolj, klincevi napajalnik lahko kupi stranka tudi sama, ce se ji mudi.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2539916] 09.08.15 07:29 · odgovor na: bc123a (#2539912)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-187668 09.08.2015 07:37
[bc123a]
> [rename]
> V 3 letih, dvakrat mrknil napajalnik - prvic zamenjali se isti dan, drugic naslednji dan dopoldan.
> Kar se tega tice nimam pripomb, je bil,prej Telekom bolj pocasen glede servisiranja.


Hitrost servisa je tudi tu bila bliskovita, a zmotilo me je, da reklamirajo 24urno podporo, ki to ni. Telekom (tule jim je treba dati pohvalo) ima tudi ob 2 ponoci na 080 1000 dostopnega nekoga, ki ti lahko pove, ali je problem pri tebi ali pri njih (simptom je bil da se modem ni sinhroniziral na omrezje, ni pa bil cisto mrtev, dve lucki sta svetili). Vcasih je ze to dovolj, klincevi napajalnik lahko kupi stranka tudi sama, ce se ji mudi.
Moja internetna povezava je pri Telekomu in imam v zvezi z napajalnikom z njimi dobre izkušnje. Napajalnik modema je delal, vendar je oddajal moteč zvok, zato sem ga nesel skupaj z modemom v njihovo poslovalnico v BTC in so vse skupaj takoj zamenjali.
anon-320179 sporočil: 14
[#2540073] 10.08.15 13:36
Odgovori   +    0
čas vnosa: 10.08.15 13:14
Mobilna telefonija jim še sedaj ne deluje v tujini, s pogodbami zavajajo potrošnike. Ob reklamacijah te imajo za bedaka, skratka neprofesionalen odnos. Kako bodo potem pridobivali stranke.
depersin sporočil: 10.224
[#2541027] 14.08.15 14:27 · odgovor na: anon-24983 (#2539813)
Odgovori   +    1
[fiston]
Kot drugo so naročnike pridobivali še na ono foro, da si na računalniku lahko zastonj gledal vse kanale zastonj. No ne vem koliko so s tem dobili novih naročnikov, izgubili so dosti denarja. Recimo da so bili pa tukaj oni nelojalna konkurenca Telekomu, da ne bi samo o tem kako je Telekom njih oškodoval.
Spet kažeš, da nimaš pojma o poslu. Jasno, da moraš na začetku privabiti z vabljivo ponudbo. Tudi minus boš delal na začetku, tako je.

Če jih Telekom ne bi oviral, bi bili na boljšem.

Strani: 1