Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako sposobne Slovence pripeljati nazaj

Strani: 1

anon-218201 sporočil: 1.447
[#2538568] 02.08.15 22:42
Odgovori   +    10
Treba bit realen vsi, ki se bodo vrnili se bodo zaradi družine, okolja, prijateljev in zaradi tega, ker imajo radi svoj narod. Saj ne odhajajo na Slovaško, Madžarsko itd. odhajajo v kraje s katerimi se trenutno po ekonomskih kazalcih ne moramo primerjati.
anon-55050 sporočil: 958
[#2538570] 02.08.15 23:07
Odgovori   +    28
Slovenija je odlična, varna, prijetna mikro država.
Če pa hočeš v njej kaj narediti, kaj spremeniti, ali kaj doseči pa kar opusti upanje. Vsi vzvodi moči so tako trdno zabetonirani, da je brez veze kaj poskusiti.
Naloga birokracije in politike je namesto podpreti državljane preprečiti njihovo aktivnost.
Adijo vsem, ki greste ven in vso srečo. Ko boste dobili otroke, jih pripeljite pokazat.
Vsem ki ostajate pa predlog: zberite energijo in testirajte meje. Sami ne boste uspeli. Če bomo to počeli vsi, pa nas ne morejo ustaviti.
anon-38795 sporočil: 647
[#2538576] 03.08.15 01:38
Odgovori   +    17
Ne boste nas. Ker ne bomo ziveli neskoncno.
Prevec se mora spremenit, s strani drzave, pa tudi podjetniki in managerji morajo se svoje narediti. To, da so uspesni, ker jim folk dela za vec kot pol ceneje, ni ravno nekaj za hvaliti.
Ob trenutnem tempu sprememb v Slo, bi rabil kar nekaj reinkarnacij, preden bi bilo malo bolje. Zato sem izkoristil zivljenjsko priloznost - se v tem zivljenju :)
Ja, hotel mamica bo kul za apaticne lenobe. Ce te pa nekaj v tebi zene naprej, potem pa itak slovenski okvirji hitro postanejo premajhni.
anon-307301 sporočil: 64
[#2538578] 03.08.15 06:26
Odgovori   +    3
čas vnosa: 03.08.15 00:12
tudi v tujih državah se je v času gospodarske krize povečala revščina in socialna izključenost je pa seveda odvisno od države do države , vse niso dobre, odvisno kako kaj za koga ipd....v sloveniji je leta 2009 bilo pod pragom revščine 11,3 % kar predstavlja enega nižjih deležev takrat
anon-233233 sporočil: 2.146
[#2538584] 03.08.15 07:56
Odgovori   +    23
Eh, kako so eni pametni. V nekaj stavkih znajo povedati kaj bi bilo treba... in to ravno tisti, ki jim mamice zjutraj pecejo jajcka. V Sloveniji bi bilo potrebno najprej dojeti kdo in kaj smo Slovenci. To, da je fasizem tu doma in da je primitivizem nasa kultura... da je negativna selekcija in meritokracije prezivetveni model... in se marsikaj bi bilo potrebno prepoznati... v narodu, ki casti svercerje in hlapce. Ampak ne, mi smo najboljsi... vsi drugi so ... al holcarji, al balkanci al makaronarji al... karkoli ze. He he, v resnici pa... ima Evropa sreco, da je slovenija tako majhna in da je Slovencev samo 2 miljona. In prav je, da se mladi izseljujejo, saj bodo le tako dojeli o cem govorim. Generacija pa, ki je zadnjih 25 let na oblasti pa... je zafurala narod in prihodnost otrok ... in ni veliko upanja, da bo cez 100 let se kdo govoril slovensko... razen za hec ali za smeh.
bozga sporočil: 6.303
[#2538587] 03.08.15 08:05
Odgovori   +    19
Če sem prav prebral je med tistimi, ki zapuščajo Slovenijo 40% visoko izobraženih in 50% s srednjo izobrazbo in to zna biti problem. Primanjkljaj sicer izravnavamo z uvozom v glavnem iz bivših jugo republik in zanimivo bi bilo videti, če je tudi med njimi 40% visoko izobraženih ali vsaj visoko kvalificiranih ali prihajajo bolj "socialci", ki bi v Sloveniji radi prišli do socialnega stanovanja in koristili zdravstveni in pokojninski sistem Slovenije, ki pa jima dolgoročno ne kaže najbolje. Osebno mislim, da je nekaj v Sloveniji hudo narobe, ta trend izseljevanja je po mojem za slovensko ekonomijo in narod hudo nevaren in zelo verjetno kaže samo na nadaljnje ekonomsko in siceršnjo nazadovanje Slovenije, ki jo dohitevajo Poljska, češka, baltske republike in še kdo, ki je še pred 20 leti bil daleč za nami. Skoraj si upam trditi da odhajajo sposobnejši ali pa vsaj najmanj bolj pogumni, ki bodo "krepili" BDP držav kamor odhajajo, kar ne bi mogel trditi za tiste, ki k nam prihajajo, saj še nisem zasledil, kakšna je struktura priseljencev, ki prihajajo k nam. Če prihajaj k nam enaka struktura kot iz Slovenije odhaja je mogoče še v redu, če pa prihaja slabša struktura se bodo pa povečevali stroški države za socialna stanovanja, socialne pomoči itd. Za Slovence ki odhajajo kolikor vem se ne pričakuje, da bodo na tujem "socialci", niti jih ne čakajo socialna stanovanja in socialne pomoči, ampak lahko računajo samo na svojo iznajdljivost, ki jim v Sloveniji očitnoi ni nič pomagala oziroma je niti niso imeli možnosti pokazati in izkoristiti. Še nekrat, to po mojem ni dobro!
anon-194281 sporočil: 689
[#2538590] 03.08.15 08:19 · odgovor na: anon-233233 (#2538584)
Odgovori   +    8
[Naiven]
Eh, kako so eni pametni. V nekaj stavkih znajo povedati kaj bi bilo treba... in to ravno tisti, ki jim mamice zjutraj pecejo jajcka. V Sloveniji bi bilo potrebno najprej dojeti kdo in kaj smo Slovenci. To, da je fasizem tu doma in da je primitivizem nasa kultura... da je negativna selekcija in meritokracije prezivetveni model... in se marsikaj bi bilo potrebno prepoznati... v narodu, ki casti svercerje in hlapce. Ampak ne, mi smo najboljsi... vsi drugi so ... al holcarji, al balkanci al makaronarji al... karkoli ze. He he, v resnici pa... ima Evropa sreco, da je slovenija tako majhna in da je Slovencev samo 2 miljona. In prav je, da se mladi izseljujejo, saj bodo le tako dojeli o cem govorim. Generacija pa, ki je zadnjih 25 let na oblasti pa... je zafurala narod in prihodnost otrok ... in ni veliko upanja, da bo cez 100 let se kdo govoril slovensko... razen za hec ali za smeh.
Opa, za tebe majmuniča je največji problem fašizem :)
Za mene ste največji problem primitivci podobni tebi ...
macon sporočil: 12.861
[#2538595] 03.08.15 08:29
Odgovori   +    37
Slovenci smo se vso našo zgodovino množično izseljevali; verjetno je bilo eno redkih obdobij, da se nismo, obdobje prvih dvajsetih let po osamosvojitvi.

Pričakujem en večji val izseljevanja, ki pa bo trajal največ dve-tri leta in bo šlo do 5% Slovencev. Eni bodo za sabo potegnili še druge.

Naši vladajoči rdeči oligarhi bodo ob tem kvečjemu pomirjeni, čeprav se bodo seveda spakovali, kako jim je hudo in kako se jim gre za tukajšnjo skupnost. Odšli bodo namreč tisti, ki bi lahko kvečjemu ogrožali njihov kriminalni in debilni primat.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2538623] 03.08.15 11:49
Odgovori   +    16
Kako sposobne Slovence pripeljati nazaj?<
Tako,da nesposobne,ki so in še povzročajo propad,izženemo.
anon-143770 sporočil: 111
[#2538635] 03.08.15 12:56
Odgovori   +    3
Ne verjamem, da bi lahko obrnili odtok možganov, za določene veščine v Sloveniji ni zadosti dobro plačanih delovnih mest.
50% ljudi ki se odseljujejo so sveže upokojeni delavci z bivših jugo republik, tako odtok niti ni tako tragičen.
Na vsak način pa manjka priseljevanje možganov, slovenska industrija potrebuje tehnične kadri in jih je pripravljena tudi plačati, vendar to ovira davčna zakonodaja. Pritegniti visok strokoven kader z tujine je zaradi tega predrago (za isti neto koštajo precej večkot v Avstriji, Nemčiji, CH), da ne omenjam birokracije, ki ne loči med slednjimi in ekonomskimi begunci.
Rešitev bi sigurno bila v znižanju dajatev na delo vsaj za visok tehnični kader (ta prinaša dodano vrednost).
Za kompenzacijo pa naj se že enkrat uvede progresiven davek na nepremičnine!
anon-233233 sporočil: 2.146
[#2538659] 03.08.15 14:02 · odgovor na: anon-194281 (#2538590)
Odgovori   +    3
He he, evo, dokaz se je kar sam javil :)
anon-197386 sporočil: 1.225
[#2538664] 03.08.15 14:15
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: anon-197386 03.08.2015 14:15
Imamo verjentno dovolj dotoka novih mozganskih trustov iz bivsih bratskih republika.
Se to lepo vidi kako se prebilvalstvo nasega glavnega mesta spreminja v balkansko metropolo:

www.jssmol.si/razpis...ja/#id_323

Bolj malo slovencev je dobilo neprofitno stanovanje ....

Torej, boli K slovensko politiko za vrtnitev sposobnih. Zanima jih obstanek na oblasti. Tudi z uvozenimi drzavljani ce treba.
najobj sporočil: 31.920
[#2538667] 03.08.15 14:19 · odgovor na: macon (#2538595)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 03.08.2015 14:22
[macon]
Slovenci smo se vso našo zgodovino množično izseljevali; verjetno je bilo eno redkih obdobij, da se nismo, obdobje prvih dvajsetih let po osamosvojitvi.

Pričakujem en večji val izseljevanja, ki pa bo trajal največ dve-tri leta in bo šlo do 5% Slovencev. Eni bodo za sabo potegnili še druge.

Naši vladajoči rdeči oligarhi bodo ob tem kvečjemu pomirjeni, čeprav se bodo seveda spakovali, kako jim je hudo in kako se jim gre za tukajšnjo skupnost. Odšli bodo namreč tisti, ki bi lahko kvečjemu ogrožali njihov kriminalni in debilni primat.
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, so se celotno slovensko zgodovino Slovenci množično izseljevali, ker nam ves čas niso vladali tuji vladarji, ampak so nam skozi celotno slovensko zgodovino vladali rdeči oligarhi ... khmm, ali pa tebe in tvoje številne somišljenike na totem forumu rahlo jebe logika, sploh ker na totem forumu vsi dobro vemo, da so rdeči oligarhi vladali tudi v obdobju prvih dvajsetih let po osamosvojitvi, ampak razen v blestečih štirih letih Janšatove vladavine, ko smo Slovenci bili svetilnik Evrope in začuda iz Evrope k nam takrat ni bilo nobenih selitev narodov, če se jaz prav spomnim ...

P.S.: če se tebi in tvojim številnim somišljenikom na totem forumu celotna slovenska zgodovina začne šele leta 1945, potem moj komentar, da vas vse skupaj rahlo jebe logika, seveda ne velja, ker vas v tem primeru rahlo jebe slovenska zgodovina ...
macon sporočil: 12.861
[#2538673] 03.08.15 14:34 · odgovor na: anon-149637 (#2538623)
Odgovori   +    7
[rosom]
>Kako sposobne Slovence pripeljati nazaj?

Tako,da nesposobne,ki so in še povzročajo propad,izženemo.
Dosti bi bilo zapreti kriminalce in nadzirati plačilno disciplino.

Žal so kriminalci in dolžniki požrli to družbo.
macon sporočil: 12.861
[#2538678] 03.08.15 14:55 · odgovor na: najobj (#2538667)
Odgovori   +    12
[najobj]
> [macon]
> Slovenci smo se vso našo zgodovino množično izseljevali; verjetno je bilo eno redkih obdobij, da se nismo, obdobje prvih dvajsetih let po osamosvojitvi.
>
> Pričakujem en večji val izseljevanja, ki pa bo trajal največ dve-tri leta in bo šlo do 5% Slovencev. Eni bodo za sabo potegnili še druge.
>
> Naši vladajoči rdeči oligarhi bodo ob tem kvečjemu pomirjeni, čeprav se bodo seveda spakovali, kako jim je hudo in kako se jim gre za tukajšnjo skupnost. Odšli bodo namreč tisti, ki bi lahko kvečjemu ogrožali njihov kriminalni in debilni primat.

... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, so se celotno slovensko zgodovino Slovenci množično izseljevali, ker nam ves čas niso vladali tuji vladarji, ampak so nam skozi celotno slovensko zgodovino vladali rdeči oligarhi ... khmm, ali pa tebe in tvoje številne somišljenike na totem forumu rahlo jebe logika, sploh ker na totem forumu vsi dobro vemo, da so rdeči oligarhi vladali tudi v obdobju prvih dvajsetih let po osamosvojitvi, ampak razen v blestečih štirih letih Janšatove vladavine, ko smo Slovenci bili svetilnik Evrope in začuda iz Evrope k nam takrat ni bilo nobenih selitev narodov, če se jaz prav spomnim ...

P.S.: če se tebi in tvojim številnim somišljenikom na totem forumu celotna slovenska zgodovina začne šele leta 1945, potem moj komentar, da vas vse skupaj rahlo jebe logika, seveda ne velja, ker vas v tem primeru rahlo jebe slovenska zgodovina ...
V devetdesetih so bile službe, danes jih ni. Ljudje sicer lahko fizikalijo ali celo kaj delajo z glavo, vendar jih vsepovsod nategujejo za plačilo. Po parih takih izkušnjah in vsem zaničevanju in grožnjah je čudno, da večim ne poči film in kake barabe ne spravijo vsaj v bolnico, če ne že na Žale.

Slovenija je lažna demokracija, slabo urbanizirana družba na robu zahodne civilizacije, ki se dela, da rabi kupe družboslovnih profilov, potem pa jih seveda nima kam razporediti. Vseskozi gledamo, kako uspevajo debili in pokvarjenci.

Recimo, da glej par stvari: najprej portrete ljubljenega vodje na javnih mestih, ki jih tukaj na srečo ni, vendar lahko le malo za prvim vogalom občudujemo milijon partizanskih spomenikov. Dal bi jih v podobno košaro kot cerkve na vsakem griču, vendar rdečezvezdaška obeležja simbolno označujejo realno posvetno oblast tukaj in zdaj, cerkve so pa pretežno fevdalne ostaline, ki nam neposredno kaj prida ne zajedajo denarnic in narekujejo življenja kot so počele še sto let nazaj in tisoč let v preteklost.

Potem glej nivo pop kulture, ki odraža splošni nivo življa: slovenska je skrajno debilna in primitivna, harmonikarji, ki so abonirani za izražanje slovenstva, prodajajo pravljice o idilični kmečki Arkadiji, ki je nikdar ni bilo, njihov obrtniški nivo pa je igranje ene in iste debilne polke in valčka skozi celo kariero. Če je to izražanje slovenske narodne biti, sem raje Hetit ali Hotentot, ker me je sram.

Slovenska diva je recimo ena Blagne, odcvetela sponzoruša, ki je z mečkalnimi odami prilezla na sam vrh pop kulture. Potem imamo čefurje in počefurjence, ki nam svojo primitivno "sproščenost" prodajajo kot presežek, igro pa vodi zakulisna komunajzarska banda po medijih in založbah, ki tem kretenom tapecira kariere.

Žal je že hrvaška pop kultura na višjem nivoju od slovenske. Žal nimamo enega spodobnega mesta. Ljubljana bi morala glede na velikost dežele in njeno centralno lego imeti ta trenutek 400-500.000 prebivalcev, ampak 5-10% bi moralo biti zahodnih tujcev, ki bi tukaj vsaj nekaj časa živeli in delali in nas s časom spremenili v bolj urbano meščansko družbo. Seveda bodo rdeči branilci tekovin in lopovski mafijaši poskrbeli, da bomo tukaj čimbolj zamrznjeni v času in socializmu, ker tako najlažje kradejo.
najobj sporočil: 31.920
[#2538684] 03.08.15 15:08 · odgovor na: macon (#2538678)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 03.08.2015 15:12
[macon]
> [najobj]
> > [macon]
> > Slovenci smo se vso našo zgodovino množično izseljevali; verjetno je bilo eno redkih obdobij, da se nismo, obdobje prvih dvajsetih let po osamosvojitvi.
> >
> > Pričakujem en večji val izseljevanja, ki pa bo trajal največ dve-tri leta in bo šlo do 5% Slovencev. Eni bodo za sabo potegnili še druge.
> >
> > Naši vladajoči rdeči oligarhi bodo ob tem kvečjemu pomirjeni, čeprav se bodo seveda spakovali, kako jim je hudo in kako se jim gre za tukajšnjo skupnost. Odšli bodo namreč tisti, ki bi lahko kvečjemu ogrožali njihov kriminalni in debilni primat.
> ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, so se celotno slovensko zgodovino Slovenci množično izseljevali, ker nam ves čas niso vladali tuji vladarji, ampak so nam skozi celotno slovensko zgodovino vladali rdeči oligarhi ... khmm, ali pa tebe in tvoje številne somišljenike na totem forumu rahlo jebe logika, sploh ker na totem forumu vsi dobro vemo, da so rdeči oligarhi vladali tudi v obdobju prvih dvajsetih let po osamosvojitvi, ampak razen v blestečih štirih letih Janšatove vladavine, ko smo Slovenci bili svetilnik Evrope in začuda iz Evrope k nam takrat ni bilo nobenih selitev narodov, če se jaz prav spomnim ...
>
> P.S.: če se tebi in tvojim številnim somišljenikom na totem forumu celotna slovenska zgodovina začne šele leta 1945, potem moj komentar, da vas vse skupaj rahlo jebe logika, seveda ne velja, ker vas v tem primeru rahlo jebe slovenska zgodovina ...
V devetdesetih so bile službe, danes jih ni. Ljudje sicer lahko fizikalijo ali celo kaj delajo z glavo, vendar jih vsepovsod nategujejo za plačilo. Po parih takih izkušnjah in vsem zaničevanju in grožnjah je čudno, da večim ne poči film in kake barabe ne spravijo vsaj v bolnico, če ne že na Žale.

Slovenija je lažna demokracija, slabo urbanizirana družba na robu zahodne civilizacije, ki se dela, da rabi kupe družboslovnih profilov, potem pa jih seveda nima kam razporediti. Vseskozi gledamo, kako uspevajo debili in pokvarjenci.

Recimo, da glej par stvari: najprej portrete ljubljenega vodje na javnih mestih, ki jih tukaj na srečo ni, vendar lahko le malo za prvim vogalom občudujemo milijon partizanskih spomenikov. Dal bi jih v podobno košaro kot cerkve na vsakem griču, vendar rdečezvezdaška obeležja simbolno označujejo realno posvetno oblast tukaj in zdaj, cerkve so pa pretežno fevdalne ostaline, ki nam neposredno kaj prida ne zajedajo denarnic in narekujejo življenja kot so počele še sto let nazaj in tisoč let v preteklost.

Potem glej nivo pop kulture, ki odraža splošni nivo življa: slovenska je skrajno debilna in primitivna, harmonikarji, ki so abonirani za izražanje slovenstva, prodajajo pravljice o idilični kmečki Arkadiji, ki je nikdar ni bilo, njihov obrtniški nivo pa je igranje ene in iste debilne polke in valčka skozi celo kariero. Če je to izražanje slovenske narodne biti, sem raje Hetit ali Hotentot, ker me je sram.

Slovenska diva je recimo ena Blagne, odcvetela sponzoruša, ki je z mečkalnimi odami prilezla na sam vrh pop kulture. Potem imamo čefurje in počefurjence, ki nam svojo primitivno "sproščenost" prodajajo kot presežek, igro pa vodi zakulisna komunajzarska banda po medijih in založbah, ki tem kretenom tapecira kariere.

Žal je že hrvaška pop kultura na višjem nivoju od slovenske. Žal nimamo enega spodobnega mesta. Ljubljana bi morala glede na velikost dežele in njeno centralno lego imeti ta trenutek 400-500.000 prebivalcev, ampak 5-10% bi moralo biti zahodnih tujcev, ki bi tukaj vsaj nekaj časa živeli in delali in nas s časom spremenili v bolj urbano meščansko družbo. Seveda bodo rdeči branilci tekovin in lopovski mafijaši poskrbeli, da bomo tukaj čimbolj zamrznjeni v času in socializmu, ker tako najlažje kradejo.
... čuj, svoj P.S. tam zgoraj sem zdaj boldal, ker ga očitno nisi prebral ...

P.S.: v glavnem se strinjam z napisanim v totem postu, kar pa seveda samo potrjuje mojo ugotovitev o težavah z logiko tvojega prvega posta ...
macon sporočil: 12.861
[#2538687] 03.08.15 15:23 · odgovor na: najobj (#2538684)
Odgovori   +    7
[najobj]

... čuj, svoj P.S. tam zgoraj sem zdaj boldal, ker ga očitno nisi prebral ...

P.S.: v glavnem se strinjam z napisanim v totem postu, kar pa seveda samo potrjuje mojo ugotovitev o težavah z logiko tvojega prvega posta ...
Pojma nimam, kaj hočeš povedati. Tole kar imamo zdaj, je seveda pretežno na temeljih leta 1945.

Slovenska zgodovina in nasploh zgodovina me je zelo zanimala in sem jo veliko prebiral.
najobj sporočil: 31.920
[#2538689] 03.08.15 15:29 · odgovor na: macon (#2538687)
Odgovori   +    1
[macon]
> [najobj]
>
> ... čuj, svoj P.S. tam zgoraj sem zdaj boldal, ker ga očitno nisi prebral ...
>
> P.S.: v glavnem se strinjam z napisanim v totem postu, kar pa seveda samo potrjuje mojo ugotovitev o težavah z logiko tvojega prvega posta ...

Pojma nimam, kaj hočeš povedati. Tole kar imamo zdaj, je seveda pretežno na temeljih leta 1945.

Slovenska zgodovina in nasploh zgodovina me je zelo zanimala in sem jo veliko prebiral.
... čuj, v prvem stavku svojega prvega posta si napisal "Slovenci smo se vso našo zgodovino množično izseljevali; verjetno je bilo eno redkih obdobij, da se nismo, obdobje prvih dvajsetih let po osamosvojitvi." in to je glede na slovenske vladarje - samo od 1945 naprej so rdeči - skozi celotno slovensko zgodovino skregano z logiko, češ da so rdeči krivi za izseljevanje ...
macon sporočil: 12.861
[#2538693] 03.08.15 15:38 · odgovor na: najobj (#2538689)
Odgovori   +    9
[najobj]
> [macon]
> > [najobj]
> >
> > ... čuj, svoj P.S. tam zgoraj sem zdaj boldal, ker ga očitno nisi prebral ...
> >
> > P.S.: v glavnem se strinjam z napisanim v totem postu, kar pa seveda samo potrjuje mojo ugotovitev o težavah z logiko tvojega prvega posta ...
>
> Pojma nimam, kaj hočeš povedati. Tole kar imamo zdaj, je seveda pretežno na temeljih leta 1945.
>
> Slovenska zgodovina in nasploh zgodovina me je zelo zanimala in sem jo veliko prebiral.

... čuj, v prvem stavku svojega prvega posta si napisal "Slovenci smo se vso našo zgodovino množično izseljevali; verjetno je bilo eno redkih obdobij, da se nismo, obdobje prvih dvajsetih let po osamosvojitvi." in to je glede na slovenske vladarje - samo od 1945 naprej so rdeči - skozi celotno slovensko zgodovino skregano z logiko, češ da so rdeči krivi za izseljevanje ...
Zmeraj smo bili nekje na obrobju večjih držav in v AO so se ljudje recimo precej izseljevali v Ameriko. Intelektualci, kolikor jih je bilo, so iskali službe na Dunaju, Primorci so gledali v Italijo itd ipd. Trenutno se svet kakih dvajset let gre digitalno produkcijo ali tretjo fazo kapitalizma in Slovenci razvojno zaostajamo za zahodnimi državami, namesto, da bi noter prinašali zaostanek. Več družb, ki so bile za nami, nas prehiteva po levi in po desni.

Seveda rdeči barabini narekujejo družbeni tempo, torej nemoteno krajo in njihovo elitnost ter pomembnost, ki varuje kriminal. Rdeči so krivi za tole tukaj in zdaj. Ni služb, ni denarja, standard pada, poveži s kučanom in bando par tisočev. Igra je enostavna in prozorna.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2538997] 05.08.15 11:08 · odgovor na: macon (#2538678)
Odgovori   +    0
[macon]
> [najobj]
> > [macon]
> > Slovenci smo se vso našo zgodovino množično izseljevali; verjetno je bilo eno redkih obdobij, da se nismo, obdobje prvih dvajsetih let po osamosvojitvi.
> >
> > Pričakujem en večji val izseljevanja, ki pa bo trajal največ dve-tri leta in bo šlo do 5% Slovencev. Eni bodo za sabo potegnili še druge.
> >
> > Naši vladajoči rdeči oligarhi bodo ob tem kvečjemu pomirjeni, čeprav se bodo seveda spakovali, kako jim je hudo in kako se jim gre za tukajšnjo skupnost. Odšli bodo namreč tisti, ki bi lahko kvečjemu ogrožali njihov kriminalni in debilni primat.
>
> ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, so se celotno slovensko zgodovino Slovenci množično izseljevali, ker nam ves čas niso vladali tuji vladarji, ampak so nam skozi celotno slovensko zgodovino vladali rdeči oligarhi ... khmm, ali pa tebe in tvoje številne somišljenike na totem forumu rahlo jebe logika, sploh ker na totem forumu vsi dobro vemo, da so rdeči oligarhi vladali tudi v obdobju prvih dvajsetih let po osamosvojitvi, ampak razen v blestečih štirih letih Janšatove vladavine, ko smo Slovenci bili svetilnik Evrope in začuda iz Evrope k nam takrat ni bilo nobenih selitev narodov, če se jaz prav spomnim ...
>
> P.S.: če se tebi in tvojim številnim somišljenikom na totem forumu celotna slovenska zgodovina začne šele leta 1945, potem moj komentar, da vas vse skupaj rahlo jebe logika, seveda ne velja, ker vas v tem primeru rahlo jebe slovenska zgodovina ...

V devetdesetih so bile službe, danes jih ni. Ljudje sicer lahko fizikalijo ali celo kaj delajo z glavo, vendar jih vsepovsod nategujejo za plačilo. Po parih takih izkušnjah in vsem zaničevanju in grožnjah je čudno, da večim ne poči film in kake barabe ne spravijo vsaj v bolnico, če ne že na Žale.

Slovenija je lažna demokracija, slabo urbanizirana družba na robu zahodne civilizacije, ki se dela, da rabi kupe družboslovnih profilov, potem pa jih seveda nima kam razporediti. Vseskozi gledamo, kako uspevajo debili in pokvarjenci.

Recimo, da glej par stvari: najprej portrete ljubljenega vodje na javnih mestih, ki jih tukaj na srečo ni, vendar lahko le malo za prvim vogalom občudujemo milijon partizanskih spomenikov. Dal bi jih v podobno košaro kot cerkve na vsakem griču, vendar rdečezvezdaška obeležja simbolno označujejo realno posvetno oblast tukaj in zdaj, cerkve so pa pretežno fevdalne ostaline, ki nam neposredno kaj prida ne zajedajo denarnic in narekujejo življenja kot so počele še sto let nazaj in tisoč let v preteklost.

Potem glej nivo pop kulture, ki odraža splošni nivo življa: slovenska je skrajno debilna in primitivna, harmonikarji, ki so abonirani za izražanje slovenstva, prodajajo pravljice o idilični kmečki Arkadiji, ki je nikdar ni bilo, njihov obrtniški nivo pa je igranje ene in iste debilne polke in valčka skozi celo kariero. Če je to izražanje slovenske narodne biti, sem raje Hetit ali Hotentot, ker me je sram.

Slovenska diva je recimo ena Blagne, odcvetela sponzoruša, ki je z mečkalnimi odami prilezla na sam vrh pop kulture. Potem imamo čefurje in počefurjence, ki nam svojo primitivno "sproščenost" prodajajo kot presežek, igro pa vodi zakulisna komunajzarska banda po medijih in založbah, ki tem kretenom tapecira kariere.

Žal je že hrvaška pop kultura na višjem nivoju od slovenske. Žal nimamo enega spodobnega mesta. Ljubljana bi morala glede na velikost dežele in njeno centralno lego imeti ta trenutek 400-500.000 prebivalcev, ampak 5-10% bi moralo biti zahodnih tujcev, ki bi tukaj vsaj nekaj časa živeli in delali in nas s časom spremenili v bolj urbano meščansko družbo. Seveda bodo rdeči branilci tekovin in lopovski mafijaši poskrbeli, da bomo tukaj čimbolj zamrznjeni v času in socializmu, ker tako najlažje kradejo.
Jaz bi rekel, da je dosti bolj kot (trenutno) bolj slabo gospodarstvo ali zanič pop kultura zaskrbljujoče zasmrajeno stanje duha tukaj, ki je preveč zazrto v preteklost namesto v prihodnost.

Kot sem prebral danes na portalplusu eno misel od Thomasa Jeffersona:

"Le državljani imajo zadnjo besedo; in če mislimo, da niso sposobni izvajati kontrole oblasti z dovolj razumno presojo, zdravilo ni to, da jim zadnjo besedo vzamemo, ampak da jih izobrazimo".

Mi to še nismo dojeli, problem je, ker se ne želimo spreminjat, pa nam gre izobraževanje hudo počasi. Jaz pravim da še vsaj 30 let ne bomo čisto normalna država.

p.s.
Helenco pa si kar malo preveč na piko vzel, navsezadnje se takšne pevaljke za svoj segment publike vsepovsod dobro prodajajo. Neglede če pogledaš kaj se vrti v tem segmentu v Nemčiji ali Avstriji ali na jugu in v Sloveniji je tovrstni pofl vsepovsod na podobnem nivoju. Nekako tako kot če ješ čevapiče ali kranjsko klobaso imata v sebi enako količino zdravju škodljivih maščob...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2539001] 05.08.15 11:19 · odgovor na: anon-233233 (#2538584)
Odgovori   +    0
[Naiven]
Eh, kako so eni pametni. V nekaj stavkih znajo povedati kaj bi bilo treba... in to ravno tisti, ki jim mamice zjutraj pecejo jajcka. V Sloveniji bi bilo potrebno najprej dojeti kdo in kaj smo Slovenci. To, da je fasizem tu doma in da je primitivizem nasa kultura... da je negativna selekcija in meritokracije prezivetveni model... in se marsikaj bi bilo potrebno prepoznati... v narodu, ki casti svercerje in hlapce. Ampak ne, mi smo najboljsi... vsi drugi so ... al holcarji, al balkanci al makaronarji al... karkoli ze. He he, v resnici pa... ima Evropa sreco, da je slovenija tako majhna in da je Slovencev samo 2 miljona. In prav je, da se mladi izseljujejo, saj bodo le tako dojeli o cem govorim. Generacija pa, ki je zadnjih 25 let na oblasti pa... je zafurala narod in prihodnost otrok ... in ni veliko upanja, da bo cez 100 let se kdo govoril slovensko... razen za hec ali za smeh.
V tem delu imaš (žal) pretežno prav... se pa glavni problem tega kaže predvsem v tem, da je to slabo za posel.

Strani: 1