Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kdo si upa: Goran Kavs

Strani: 1

tasilo sporočil: 9.830
[#2536972] 24.07.15 01:28
Odgovori   +    13
(X) spet ukvarjamo z novimi birokratskimi BLESARIJAMI

Te nesrečne BLESARIJE so spet z one strani Kolpe, kjer "blesav" po naše pomeni dobesedno butast, trapast, bebav, bebast, neumen ... Nikar mi ne recite, da Slovenci za te pojme nimamo svojih izrazov. Seveda jih imamo, od nekdaj jih imamo, ampak ... a niso več dovolj "fensi", dovolj "internaconalno balkansk", ali kaj??

(>) spet ukvarjamo z novimi birokratskimi TRAPARIJAMI, OSLARIJAMI (če nočemo napisati nesmisli, neumnostmi)

Lp, Hanibal Lector


PS: Gustl, a bo tko "v redu"? 'Čm réč, a bo tko dobr?
Gustl sporočil: 13.629
[#2536975] 24.07.15 06:01 · odgovor na: tasilo (#2536972)
Odgovori   +    0
[tasilo]
(X) spet ukvarjamo z novimi birokratskimi BLESARIJAMI

Te nesrečne BLESARIJE so spet z one strani Kolpe, kjer "blesav" po naše pomeni dobesedno butast, trapast, bebav, bebast, neumen ... Nikar mi ne recite, da Slovenci za te pojme nimamo svojih izrazov. Seveda jih imamo, od nekdaj jih imamo, ampak ... a niso več dovolj "fensi", dovolj "internaconalno balkansk", ali kaj??

(>) spet ukvarjamo z novimi birokratskimi TRAPARIJAMI, OSLARIJAMI (če nočemo napisati nesmisli, neumnostmi)

Lp, Hanibal Lector


PS: Gustl, a bo tko "v redu"? 'Čm réč, a bo tko dobr?
Bo. Hvala za razumevanje in upoštevanje.

Blesarije pa ostanejo. Štej to v kategorijo "orto, mega, džabest". Dovolj zmoti uho in oko, da pritegne pozornost.
pobalin sporočil: 14.456
[#2537003] 24.07.15 08:34 · odgovor na: Gustl (#2536975)
Odgovori   +    0
[Gustl]
Štej to v kategorijo "orto, mega, džabest". Dovolj zmoti uho in oko, da pritegne pozornost.
Gustl, v katero kategorijo naj štejem tole matematiko, ki mi je z matematično zmoto pritegnila pozornost:
Ker se mladiči večinoma skotijo zgodaj spomladi, imajo sveže, surovo, neobdelano mleko na voljo od sredine februarja do sredine novembra. V povprečju dnevno na kmetiji tako namolzejo okoli 200 litrov mleka, kar na letni ravni pomeni skoraj 70 tisoč litrov mleka.
www.agrobiznis.si/88...jega-mleka
Če računam po svoje, dobim ven 9 mesecev oz. 273-4 dni krat 200 litrov je slabih 54,6 do 54,8 tisoč litrov. Kaj meniš, kdo računa prav in kdo narobe?
Gustl sporočil: 13.629
[#2537005] 24.07.15 08:38 · odgovor na: pobalin (#2537003)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [Gustl]
> Štej to v kategorijo "orto, mega, džabest". Dovolj zmoti uho in oko, da pritegne pozornost.

Gustl, v katero kategorijo naj štejem tole matematiko, ki mi je z matematično zmoto pritegnila pozornost:

> Ker se mladiči večinoma skotijo zgodaj spomladi, imajo sveže, surovo, neobdelano mleko na voljo od sredine februarja do sredine novembra. V povprečju dnevno na kmetiji tako namolzejo okoli 200 litrov mleka, kar na letni ravni pomeni skoraj 70 tisoč litrov mleka.
> www.agrobiznis.si/88...jega-mleka

Če računam po svoje, dobim ven 9 mesecev oz. 273-4 dni krat 200 litrov je slabih 54,6 do 54,8 tisoč litrov. Kaj meniš, kdo računa prav in kdo narobe?

Pošiljam urednici, hvala.
pobalin sporočil: 14.456
[#2537009] 24.07.15 08:48 · odgovor na: Gustl (#2537005)
Odgovori   +    2
[Gustl]
Pošiljam urednici, hvala.
Ni za kaj. Pozabil sem poudariti, da sem nenavadne številke opazil, čeprav v članku nikjer ni besede blesarija. :-)
tasilo sporočil: 9.830
[#2537015] 24.07.15 09:11 · odgovor na: Gustl (#2536975)
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: tasilo 24.07.2015 09:20
[Gustl]
Blesarije pa ostanejo. Štej to v kategorijo "orto, mega, džabest". Dovolj zmoti uho in oko, da pritegne pozornost.
Dragi Gustl, ne gre za to, kaj se "zdi" meni ali kaj jaz kam štejem. Jezik sledi, in mora slediti, nekaterim vsaj minimalnim standardom in ti standardi niso zrasli na mojem zeljniku. Predolga razprava za ta forum, a naj na hitro ponazorim ravno na tem primeru.

Žal, [*1]"blesarije" in [*2]"orto, mega, (ali stari dobri "super") ter [*3]"džabest" niti približno ne spadajo v isto kategorijo.

[*1] "Blesarije" so "orto" izraz z one strani Kolpe, za katerega imamo Slovenci popolnoma enakovredne in stoletja dodobra uveljavljene ustreznice! Predstavlaj si, dragi Gustl: na oni strani Kolpe NIKOLI NIKOLI(!!!) ne bodo pisali o "birokratskim traparijama ili oslarijama"!

[*2] "orto, mega, (ali stari dobri "super") so predpone, ki izvirajo od daleč daleč nazaj in iz (dandanes) "nevtralne in univerzalne" klasične grščine ali latinščine. (Zato se temu reče klasika!)

[*3] "džabest" je novodobna in slengovska skovanka iz SH "džabe" (zastonj; zaman) in ang. (the) best. -- Slengizmi so posebna kategorija, ki spet nastajajo po svojih "pravilih". Nekateri se primejo in preživijo, nekateri pa sčasoma odmrejo in izginejo.


Zakaj pa potem ne napišete "budalaštine"?? To bi bilo ekvivalentno in spet srbohrvaško. A Tina je "pobedvala" na več tekmah, Udrih je "zakucal" več košev, in Finance imajo veliko "predplatnikov"??

Izraz "blesarije" je tako sporen, da bi ga morali pisati vsaj v narekovajih, če že ravno tako vztrajate pri njem.

In žal, na tak način in na veliko nejevoljo marsikoga zavestno pačite, deformirate in srbohrvatizirate jezik. Od resnega medija ne pričakujemo tako ignorantskega in neodgovornega odnosa do jezika. Razočaran sem, da nimate toliko občutka za jezik in vse, kar iz tega sledi ter kakšne posledice potegne za seboj. Nižate raven jezika, akoravno :) vas ne skrbi, da si s takimi gestami kvarite tudi ugled; saj vendar niste nemoderirana spletna stran za mularijo, temveč resen poslovni časopis/medij.
Dovolj zmoti uho in oko, da pritegne pozornost.
Zelo ceneno iskanje pozornosti. Uho in oko preveč zmoti. Pozornost boš gotovo pritegnil tudi, če boš na gala banketu brbal po nosu ali prinesel svoj burek.

Skratka, daj, Gustl, ne lomi ga ... Mislim, da si prebihten za tako poceni razlage. In navsezadnje, vprašaj za mnenje hišne lektorice. Najmanj štiri imate! Me res zanima, kaj bodo rekle.
Gustl sporočil: 13.629
[#2537016] 24.07.15 09:20 · odgovor na: tasilo (#2537015)
Odgovori   +    0
[tasilo]
> [Gustl]
> Blesarije pa ostanejo. Štej to v kategorijo "orto, mega, džabest". Dovolj zmoti uho in oko, da pritegne pozornost.

Dragi Gustl, ne gre za to, kaj se "zdi" meni ali kaj jaz kam štejem. Jezik sledi, in mora slediti, nekaterim vsaj minimalnim standardom in ti standardi niso zrasli na mojem zeljniku. Predolga razprava za ta forum, a naj na hitro ponazorim ravno na tem primeru.

Žal, [*1]"blesarije" in [*2]"orto, mega, (ali stari dobri "super") ter [*3]"džabest" niti približno ne spadajo v isto kategorijo.

[*1] "Blesarije" so "orto" izraz z one strani Kolpe, za katerega imamo Slovenci popolnoma enakovredne in stoletja dodobra uveljavljene ustreznice! Predstavlaj si, dragi Gustl: na oni strani Kolpe NIKOLI NIKOLI(!!!) ne bodo pisali o "birokratskim traparijama ili oslarijama"!

[*2] "orto, mega, (ali stari dobri "super") so predpone, ki izvirajo od daleč daleč nazaj in iz (dandanes) "nevtralne in univerzalne" klasične grščine ali latinščine. (Zato se temu reče klasika!)

[*3] "džabest" je novodobna in slengovska skovanka iz SH "džabe" (zastonj; zaman) in ang. (the) best. -- Slengizmi so posebna kategorija, ki spet nastajajo po svojih "pravilih". Nekateri se primejo in preživijo, nekateri pa sčasoma odmrejo in izginejo.


Zakaj pa potem ne napišete "budalaštine"?? To bi bilo ekvivalentno in spet srbohrvaško. A Tina je "pobedvala" na več tekmah, Udrih je "zakucal" več košev, in Finance imajo veliko "predplatnikov"??

Izraz "blesarije" je tako sporen, da bi ga morali pisati vsaj v narekovajih, če že ravno tako vztrajate pri njem.

In žal, na tak način in na veliko nejevoljo marsikoga zavestno pačite, deformirate in srbohrvatizirate jezik. Od resnega medija ne pričakujemo tako ignorantskega in neodgovornega odnosa do jezika. Razočaran sem, da nimate toliko občutka za jezik in vse, kar iz tega sledi ter kakšne posledice potegne za seboj. Nižate raven jezika, akoravno :) vas ne skrbi, da si s takimi gestami kvarite tudi ugled; saj vendar niste nemoderirana spletna stran za mularijo, temveč resen poslovni časopis/medij.

> Dovolj zmoti uho in oko, da pritegne pozornost.

Zelo ceneno iskanje pozornosti. Uho in oko preveč zmoti. Pozornost boš gotovo pritegnil tudi, če boš na gala banketu brbal po nosu ali prinesel svoj burek.

Skratka, daj, Gustl, ne lomi ga ... Mislim, da si prebihten za tako poceni razlage. In navsezadnje, vprašaj za mnenje hišne lektorice. Najmanj štiri imate! Me res zanima, kaj bodo rekle.
Sej se mi ne da, veš, imam delo.

Blesarije ostanejo.
tasilo sporočil: 9.830
[#2537025] 24.07.15 09:52 · odgovor na: Gustl (#2537016)
Odgovori   +    3
[Gustl]
> [tasilo]
> > [Gustl]
> > Blesarije pa ostanejo. Štej to v kategorijo "orto, mega, džabest". Dovolj zmoti uho in oko, da pritegne pozornost.
>
> Dragi Gustl, ne gre za to, kaj se "zdi" meni ali kaj jaz kam štejem. Jezik sledi, in mora slediti, nekaterim vsaj minimalnim standardom in ti standardi niso zrasli na mojem zeljniku. Predolga razprava za ta forum, a naj na hitro ponazorim ravno na tem primeru.
>
> Žal, [*1]"blesarije" in [*2]"orto, mega, (ali stari dobri "super") ter [*3]"džabest" niti približno ne spadajo v isto kategorijo.
>
> [*1] "Blesarije" so "orto" izraz z one strani Kolpe, za katerega imamo Slovenci popolnoma enakovredne in stoletja dodobra uveljavljene ustreznice! Predstavlaj si, dragi Gustl: na oni strani Kolpe NIKOLI NIKOLI(!!!) ne bodo pisali o "birokratskim traparijama ili oslarijama"!
>
> [*2] "orto, mega, (ali stari dobri "super") so predpone, ki izvirajo od daleč daleč nazaj in iz (dandanes) "nevtralne in univerzalne" klasične grščine ali latinščine. (Zato se temu reče klasika!)
>
> [*3] "džabest" je novodobna in slengovska skovanka iz SH "džabe" (zastonj; zaman) in ang. (the) best. -- Slengizmi so posebna kategorija, ki spet nastajajo po svojih "pravilih". Nekateri se primejo in preživijo, nekateri pa sčasoma odmrejo in izginejo.
>
>
> Zakaj pa potem ne napišete "budalaštine"?? To bi bilo ekvivalentno in spet srbohrvaško. A Tina je "pobedvala" na več tekmah, Udrih je "zakucal" več košev, in Finance imajo veliko "predplatnikov"??
>
> Izraz "blesarije" je tako sporen, da bi ga morali pisati vsaj v narekovajih, če že ravno tako vztrajate pri njem.
>
> In žal, na tak način in na veliko nejevoljo marsikoga zavestno pačite, deformirate in srbohrvatizirate jezik. Od resnega medija ne pričakujemo tako ignorantskega in neodgovornega odnosa do jezika. Razočaran sem, da nimate toliko občutka za jezik in vse, kar iz tega sledi ter kakšne posledice potegne za seboj. Nižate raven jezika, akoravno :) vas ne skrbi, da si s takimi gestami kvarite tudi ugled; saj vendar niste nemoderirana spletna stran za mularijo, temveč resen poslovni časopis/medij.
>
> > Dovolj zmoti uho in oko, da pritegne pozornost.
>
> Zelo ceneno iskanje pozornosti. Uho in oko preveč zmoti. Pozornost boš gotovo pritegnil tudi, če boš na gala banketu brbal po nosu ali prinesel svoj burek.
>
> Skratka, daj, Gustl, ne lomi ga ... Mislim, da si prebihten za tako poceni razlage. In navsezadnje, vprašaj za mnenje hišne lektorice. Najmanj štiri imate! Me res zanima, kaj bodo rekle.

Sej se mi ne da, veš, imam delo.

Blesarije ostanejo.
Te skrbi, kaj bi rekle lektorice?? Samo en "pošiljam lektoricam" nucaš.
anon-104053 sporočil: 3
[#2537054] 24.07.15 11:09 · odgovor na: Gustl (#2537016)
Odgovori   +    6
Samo res, kaj imate na financah s to besedo. A jo ne be raje izkoreninili, kot da jo non-stop promovirate. V SSKJ-ju jo ni!
tasilo sporočil: 9.830
[#2537085] 24.07.15 13:01 · odgovor na: anon-104053 (#2537054)
Odgovori   +    7
Žal ne boš prišel daleč, niti ti niti kdo drug. Finance namreč v takem primeru raje uporabljajo argument moči proti moči argumenta. Ampak to je splošni modus operandi v celem Rovtestanu ... pardon, reči moram Vukojebini, da bodo ja vsi razumeli.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2537090] 24.07.15 13:18 · odgovor na: tasilo (#2537085)
Odgovori   +    1
[tasilo]
Žal ne boš prišel daleč, niti ti niti kdo drug. Finance namreč v takem primeru raje uporabljajo argument moči proti moči argumenta. Ampak to je splošni modus operandi v celem Rovtestanu ... pardon, reči moram Vukojebini, da bodo ja vsi razumeli.
Sem ti pustil prvi del sporočila pod WD-40 :)))

Lepo in pravilno reagiraš. Ponujaš jim možne slovenske izraze. Bojim se samo, da te ne bodo začeli uporabljati za Živ internetni slovar, ali celo za živega SKKja. :))

Moj drgi prijatelj fibonacij bi bil precej bolj zadržan. :)) Inštrukcije se plačajo. :))

Za konec si bom hudomušno privoščil še retorično vprašanje:

Čemu to počenjaš? :))

l.p. m.
Gustl sporočil: 13.629
[#2537092] 24.07.15 13:24 · odgovor na: tasilo (#2537025)
Odgovori   +    0
[tasilo]
> [Gustl]
> Blesarije ostanejo.

Te skrbi, kaj bi rekle lektorice?? Samo en "pošiljam lektoricam" nucaš.
hehe. Ne razumes.

Blesarije si je izmislila Simona, lahko se gres z njo prepucavat, anpak recimo lektorice vsekakor niso tolk...eeee....blesave, da bi se to sle :)
anon-316368 sporočil: 957
[#2537093] 24.07.15 13:28 · odgovor na: tasilo (#2536972)
Odgovori   +    4
(X) spet ukvarjamo z novimi birokratskimi BLESARIJAMI
Te nesrečne BLESARIJE so spet z one strani Kolpe, kjer "blesav" po naše pomeni dobesedno butast, trapast, bebav, bebast, neumen ... Nikar mi ne recite, da Slovenci za te pojme nimamo svojih izrazov. Seveda jih imamo, od nekdaj jih imamo, ampak ... a niso več dovolj "fensi", dovolj "internaconalno balkansk", ali kaj??
(>) spet ukvarjamo z novimi birokratskimi TRAPARIJAMI, OSLARIJAMI (če nočemo napisati nesmisli, neumnostmi)
Lp, Hanibal Lector
Da pristavim piskerček in malo pomagam (prosto po SSKJ)

bedastoča
idiotija
idiotizem
imbecilnost
debilnost
larifari
neslanost
nesmisel
neumnost
nonsens
norčarija
norčija
norčavost
oslarija
oslovstvo
otročarija
prifrknjenost
prismodarija
prismodija
prismojenost
prismuknjenost
topoglavost
traparija
zagovedenost
zblojenost
tasilo sporočil: 9.830
[#2537120] 24.07.15 14:12 · odgovor na: anon-333107 (#2537090)
Odgovori   +    3
[FrRoSt]
Sem ti pustil prvi del sporočila pod WD-40 :)))
Odgovorim ti kasneje.
Moj drgi prijatelj fibonacij bi bil precej bolj zadržan. :)) Inštrukcije se plačajo. :))
Tisto, kar je zastonj, pa itak ni nič vredno ... Pri nas je tako. No ja, moram biti pošten, Hanibal je pri več kot 650 prispevkih ene 5x pa res dobil lupčka na ritko. Tudi od "grešnic", jöö ...
Za konec si bom hudomušno privoščil še retorično vprašanje:

Čemu to počenjaš? :))
A man's gotta do what a man's gotta do. Oh, pardon vendar... moram prevesti v slovenštino: što se móra, nije teško. (Prevod ni doslovce dobeseden, ali je po vsem normama za slovenštino in mentalitet na ovoj intermedmrežnoj adresi.)
tasilo sporočil: 9.830
[#2537132] 24.07.15 14:46 · odgovor na: Gustl (#2537092)
Odgovori   +    3
[Gustl]
> [tasilo]
> > [Gustl]
> > Blesarije ostanejo.
>
> Te skrbi, kaj bi rekle lektorice?? Samo en "pošiljam lektoricam" nucaš.

hehe. Ne razumes.
Še predobro.
Blesarije si je izmislila Simona,
Ja, saj nekaj takega sem tudi domneval. Ampak nikar naj si ne laska -- in tudi tebi menda ni treba laskati ji --, ni si jih "izmislila". Pobrala jih je južno od Kolpe in zdaj vsi povsem nekritično opletate naravnost z ... eee ... blesarijami. Kaže, da so ji blesarije pri srcu. In kaže, da je nalezljivo.
lahko se gres z njo prepucavat, anpak recimo lektorice vsekakor niso tolk...eeee....blesave, da bi se to sle :)
Res?! To naj vendar povedo lektorice, ne ti. -- Naj jim jaz pišem?
tasilo sporočil: 9.830
[#2537134] 24.07.15 14:52 · odgovor na: (#2537121)
Odgovori   +    2
Sem ti že tam odgovoril, pa so izbrisali moj odgovor preden si ga prebral. S tem se povedal vse.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2537136] 24.07.15 15:21 · odgovor na: tasilo (#2537120)
Odgovori   +    0
[tasilo]
Tisto, kar je zastonj, pa itak ni nič vredno ... Pri nas je tako. No ja, moram biti pošten, Hanibal je pri več kot 650 prispevkih ene 5x pa res dobil lupčka na ritko. Tudi od "grešnic", jöö ...
=> zato je pri nas vse tako drago! :)) Da se nič ne izplača. :))

Posledica tega: da vsi pametujejo, za šanki, na forumih, v parlamentu in izven skratka ... :)) dela jih pa bolj malo, ...zato nam tudi primanjkuje črncev :)))

Tole tvojo zadevo in prizadevanja bi bilo potrebno nekako drugače urediti. Bolj smiselno. Drugje. Tu je premajhen domet in skoraj škoda časa in energije. Premajhen izkoristek! Neprimeren.

Moral bi dobiti kakšen tedenski termin na nacionalki. Da bi lahko pojasnjeval in osvetljeval smielni in logični govor.

Nekaj podobnega, kot je oddaja frekvenca X; radijska oddaja. val202...


Aha. Še tole: morda preveč uporabljaš ritko, in premalo glavco! :))
> Čemu to počenjaš? :))

A man's gotta do what a man's gotta do. Oh, pardon vendar... moram prevesti v slovenštino: što se móra, nije teško. (Prevod ni doslovce dobeseden, ali je po vsem normama za slovenštino in mentalitet na ovoj intermedmrežnoj adresi.)
Pričam i ja svetski! :))

Što se mora, mora se! :)))

Dobiš še anekdoto. Vsaj do konca vikenda. Odvisno od prostega razpoložljivega časa.

*Če si morda vsaj malo ljubitelj filma in razpolagaš s prostim časom, si lahko ogledaš film Poslednji Samuraj. Da boš nekako lažje razumel anekdoto. Tale odlični falični Tom je dobro odigral tudi v filmu Na robu jutrišnjega dne, ki ga sedaj vetijo na HBo. Zanimiva ideja, s katero se poigravajo v filmu. In polno krasnih praktičnih obeskov in dejanj. V sredo sem si ga prvič ogledal.

Uživaj. :))

l.p. m.

Strani: 1