Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj denar, zveze so v Sloveniji pomembne

Strani: 1

anon-180464 sporočil: 4.080
[#2521578] 22.05.15 00:39
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: anon-180464 22.05.2015 00:52
Kljub temu pa nam zveze po novem prodajajo Američani v obliki Facebooka, Linkedina ...
Mi, ki smo mojstri zvez, kupujemo neko tretjerazredno robo od tujcev, ki pojma nimajo o tem. Kako slovensko :-)

Še moje praktične izkušnje.
Linkedin se pogosto uporablja za iskanje službe. Precej anonimno in zato manj učinkovito. Ko je moj prijatelj pred leti iskal službo, je poklical kolege in po tretjem klicu, je bil že praktično zaposlen.
Če bi jaz iskal službo, bi jo iskal prek Linkedina? Nikakor! Poklical bi par bivših sošolcev ali znancev :-)

Pred letom sem rabil eno železno konstrukcijo. Obrnil sem se na privatnika, ki sem ga opazil na nekem sejmu. Naročilo je dokaj brezbrižno sprejel s pavšalno obljubo, naj ga pokličem čez 2 tedna. Naročenega seveda nisem dobil niti čez 2 tedna, niti čez mesec, niti čez 2 meseca. Potem sem se spomnil, da sem nekoč izvedel, da sodelavčev prijatelj pozna sina od nekoga, ki ima podjetje s tako dejavnostjo. Ni problema! Čez 5 dni sem že imel želeno za četrt cene, ki jo je obetal nezanesljivi privatnik.
anon-198658 sporočil: 162
[#2521579] 22.05.15 01:03 · odgovor na: anon-180464 (#2521578)
Odgovori   +    7
Michael Manske odličen članek.
anon-200682 sporočil: 2.095
[#2521597] 22.05.15 08:05
Odgovori   +    7
Zelo dobro opažanje, zato pa smo v tem neučinkovitem močvirju in nas bo kmalu to močvirje pogoltnilo! Težava je, da tudi če imaš denar, pa nimaš dodatnega zagotovila "zvez", so pri nas storitve dražje, slabše opravljene in imaš občutek, da človeka siliš, ko želiš da nekaj naredi za denar! Je pa res, da to daje možnost novi, drugačni miselnosti, ker je prostora za razvoj in kvaliteto veliko, veliko več kot drugje!
Pred kratkim prišel iz Beograda, sem pa ljubitelj gastronomije, prisežem, da bi se tam bal odpreti gostilno, dobesedno ponudbe je na vsakem koraku toliko, da enostavno ne veš kaj bi izbral, da ne govorim o kvaliteti, ki je vrhunska in sem pomislil, kaj zahod, za kulinariko je očitno treba začeti raziskovati ta del Evrope (pa da opozorim, čevapčičev ni nikjer toliko kot v Ljubljani, v Beogradu njihova pristna kuhinja jih sploh nima).
No še enkrat pri nas je ravno zaradi takega načina dela, kot je opisan tudi v članku ogromno prostora za nove ideje, je pa res, da bo treba podelat na kvaliteti.
kzupanc sporočil: 10.519
[#2521622] 22.05.15 09:43
Odgovori   +    2
Dober prispevek. Nekaj svežega, iskrivega, pa še uporabnega za povrh.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2521712] 22.05.15 13:21 · odgovor na: (#2521708)
Odgovori   +    0
[NavadniNimda]
> Ta primer je še posebej zanimiv, ker kaže na nasprotje vsega, kar sem se naučil kot otrok. Mislim, NLB je banka v državni lasti.

Slovenija je dežela državnih hlapčićev, zato NE smemo nasedati ideji, češ da bo državna banka neučinkovita, ko bo tamkajšnjim zaposlenim prišlo pod nos prišla komanda, naj nečesa NE počnejo. Recimo pošiljanje izpiskov. To velja toliko bolj, če so za to, da nič ne delajo, plačani. Konec koncev je to njihova "pravica".

PS.
Ali je res, da ima čisto vsak Slovenec vsaj enega sorodnika, ki je zaposlen na RTVSLO?
Če vzameš, da so pod RTVSLO komando vsi slovenski novinarji in kolumnisti, vključno Finančni, potem je to res;)
anon-117358 sporočil: 57
[#2521726] 22.05.15 14:18
Odgovori   +    3
No, ne vem, če je tako samo pri nas. Že pred 25 leti je bil v angleškem časopisu (torej v državi, ki je eden od centrov kapitalizma) objavljen oglas, ki je šel nekako takole: "Iščete službo? Nikar se ne zanašajte samo na zveze in poznanstva. Pridite v našo kadrovsko agencijo, službo vam lahko najdemo tudi mi." Verjamem, da je še danes enako tudi tam in bi lahko ponovno objavili enak oglas.

Strani: 1