Strani: 1

pcs sporočil: 5.462
[#2519818] 12.05.15 16:51
Odgovori   +    8
1. Davčne blagajne
Predvidoma jih boste morali imeti vsi, ki poslujete z gotovino, od začetka prihodnjega leta naprej.
Pozor: "Gotovina" bodo po novem tudi kartice in paypal.
t.co/VxfoT2pF4E

...ta pa vključuje bankovce in kovance, ki so v obtoku kot
plačilno sredstvo, plačilne kartice, čeke in druge načine plačila, ki niso neposredna nakazila na transakcijski račun, odprt pri ponudniku plačilnih storitev.


Mramorjevanje se začenja. Tole je po moje megalomanski zajeb, vzamem nazaj vse kar sem kdaj dobrega izrekel o tem človeku.

Lp,
M
bc123a sporočil: 48.253
[#2519843] 12.05.15 19:41 · odgovor na: pcs (#2519818)
Odgovori   +    2
[pcs]
>1. Davčne blagajne
>Predvidoma jih boste morali imeti vsi, ki poslujete z gotovino, od začetka prihodnjega leta naprej.

Pozor: "Gotovina" bodo po novem tudi kartice in paypal.
t.co/VxfoT2pF4E

...ta pa vključuje bankovce in kovance, ki so v obtoku kot
plačilno sredstvo, plačilne kartice, čeke in druge načine plačila, ki niso neposredna nakazila na transakcijski račun, odprt pri ponudniku plačilnih storitev.


Mramorjevanje se začenja. Tole je po moje megalomanski zajeb, vzamem nazaj vse kar sem kdaj dobrega izrekel o tem človeku.
In kako si to budale predstavljajo? Kam pa pride denar, ki ga poberes preko kreditnih kartic, ce ne direktno na racun?! Saj ga nakaze banka, s katero imas pogodbo o procesiranju kartic, saj ti ne pripeljejo gotovine v kombiju?!
pcs sporočil: 5.462
[#2519850] 12.05.15 20:03 · odgovor na: bc123a (#2519843)
Odgovori   +    6
[bc123a]
In kako si to budale predstavljajo? Kam pa pride denar, ki ga poberes preko kreditnih kartic, ce ne direktno na racun?! Saj ga nakaze banka, s katero imas pogodbo o procesiranju kartic, saj ti ne pripeljejo gotovine v kombiju?!
Za malo firmo, ki ne prejema gotovine, zdaj dela predračune v excelu, vse izvaža in ima veliko različnih izdelkov po naročilu, to pomeni veliko komplikacijo in dodatne stroške. Tako z blagajno, ki je sploh ne potrebujejo, kot tudi z davčno blagajno.

Tole je velika poenostavitev dela za birokrate. Podatke imajo ali jih lahko pridobijo brez težav tako za kreditne kartice kot tudi za paypal. Ne rečem za bitcoin, tam ga res nimajo (ali pač?).

Naj se že nehajo sprenevedat in vse podjetnike lepo pripnejo na ketne in pod video nadzor v delovna taborišča, itak se gibljemo v to smer, dajmo to že jutri, ni treba, da ta gradualni prehod v totalitarizem traja 5-10 let. Grrr!

Lp,
M

Strani: 1