Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Bruselj učinkovito nad pijane voznike

Strani: 1

tupamaros sporočil: 3.720
[#2517419] 29.04.15 09:09
Odgovori   +    8
Uporaba alkoholne zapore zagona motorja, lot je opisana na Balkanu ni uporabna. Enostavno, npr. nekomu, recimo ženi ali sopotniku ki nista pila rečem pihni v zaporo avto vžge in gremo.
0703Boski sporočil: 2.154
[#2517423] 29.04.15 09:19
Odgovori   +    10
Šoltes, to bo to, ja. Na avtocesti postaviti omejitev 80 povsod, izven naselja na 60, v naselju pa max 30.
In potem mi Šoltes prosim razloži, zakaj Nemčija vodi na področju števila smrtnih žrtev v prometu :))

Vse kar znajo in poznajo tej naši gospodje so omejitve in kazni. Da bi pa pričeli delati na vzgoji in prometni infrastrukturi, pa nikomur na pamet ne pade.
lp
anon-104967 sporočil: 1.542
[#2517424] 29.04.15 09:24 · odgovor na: tupamaros (#2517419)
Odgovori   +    5
[tupamaros]
Uporaba alkoholne zapore zagona motorja, lot je opisana na Balkanu ni uporabna. Enostavno, npr. nekomu, recimo ženi ali sopotniku ki nista pila rečem pihni v zaporo avto vžge in gremo.
Zgleda, da bo zmeraj večje število butalskih predstavnikov v Bruslju rezultiralo z vse večjim številom butalskih ukrepov. Butalski policaj je tudi rešil problem lopova, s tem, da je Cefizlju zaklical : "Zapik!" in je bila stvar rešena.

Jug in Balkan bosta ta ukrep seveda z levo roko povozila. Se spomnim, pred časom so v Neaplju uvedli obvezno pripenjanje varnostnega pasu v avtu. No, rezultat je bil ta, da je eden čez noč obogatel, ko je začel prodajat bele majice s poševno belo črto. Še jaz bi imel eno, amppak moram najprej izklučit to presneto piskajoče sranje v avtu, ki razgraja, kadar se ne pripašem. In itak se ne bi nikjer, kjer se meni ne zdi smiselno.
Jaka1955 sporočil: 660
[#2517426] 29.04.15 09:27
Odgovori   +    2
Za vse te gospode bi bilo obvezno nekajmesečno učenje vožnje v kakšni azijski prestolnici. Recimo Manila za začetek, potem lahko kakšno rečemo :-)
vrac sporočil: 11.068
[#2517427] 29.04.15 09:34 · odgovor na: anon-104967 (#2517424)
Odgovori   +    4
[fxm12000]
> [tupamaros]
> Uporaba alkoholne zapore zagona motorja, lot je opisana na Balkanu ni uporabna. Enostavno, npr. nekomu, recimo ženi ali sopotniku ki nista pila rečem pihni v zaporo avto vžge in gremo.

Zgleda, da bo zmeraj večje število butalskih predstavnikov v Bruslju rezultiralo z vse večjim številom butalskih ukrepov. Butalski policaj je tudi rešil problem lopova, s tem, da je Cefizlju zaklical : "Zapik!" in je bila stvar rešena.

Jug in Balkan bosta ta ukrep seveda z levo roko povozila. Se spomnim, pred časom so v Neaplju uvedli obvezno pripenjanje varnostnega pasu v avtu. No, rezultat je bil ta, da je eden čez noč obogatel, ko je začel prodajat bele majice s poševno belo črto. Še jaz bi imel eno, amppak moram najprej izklučit to presneto piskajoče sranje v avtu, ki razgraja, kadar se ne pripašem. In itak se ne bi nikjer, kjer se meni ne zdi smiselno.
Šoltesov predlog je zares butast. Primer so ZDA,kjer je omejitev na AC pri 110 kilometrih na uro in ravno zaradi tega imajo na ameriških cestah več mrtvih kot na primerljivih evropskih,kjer je predpisana hitrost višja. Človek pri prenizki povprečni hitrosti prej zaspi za volanom.

O nepotrebnosti obveznega pripenjanja z varnostnim pasom se pa ne strinjam s tvojim mnenjem. 90% smrtnih nesreč se zgodi v radiju 10 kilometrov od doma povzročitlja nesreče. Če bi se vozniki privezovali manjkrat, bi bilo spet enako žrtev in težko ponesrečenih na cestah kot jih je že bilo pred recimo 30, 40 leti.
anon-104967 sporočil: 1.542
[#2517429] 29.04.15 09:46 · odgovor na: vrac (#2517427)
Odgovori   +    2
[vrac]
> [fxm12000]
> > [tupamaros]
> > Uporaba alkoholne zapore zagona motorja, lot je opisana na Balkanu ni uporabna. Enostavno, npr. nekomu, recimo ženi ali sopotniku ki nista pila rečem pihni v zaporo avto vžge in gremo.
>
> Zgleda, da bo zmeraj večje število butalskih predstavnikov v Bruslju rezultiralo z vse večjim številom butalskih ukrepov. Butalski policaj je tudi rešil problem lopova, s tem, da je Cefizlju zaklical : "Zapik!" in je bila stvar rešena.
>
> Jug in Balkan bosta ta ukrep seveda z levo roko povozila. Se spomnim, pred časom so v Neaplju uvedli obvezno pripenjanje varnostnega pasu v avtu. No, rezultat je bil ta, da je eden čez noč obogatel, ko je začel prodajat bele majice s poševno belo črto. Še jaz bi imel eno, amppak moram najprej izklučit to presneto piskajoče sranje v avtu, ki razgraja, kadar se ne pripašem. In itak se ne bi nikjer, kjer se meni ne zdi smiselno.

Šoltesov predlog je zares butast. Primer so ZDA,kjer je omejitev na AC pri 110 kilometrih na uro in ravno zaradi tega imajo na ameriških cestah več mrtvih kot na primerljivih evropskih,kjer je predpisana hitrost višja. Človek pri prenizki povprečni hitrosti prej zaspi za volanom.

O nepotrebnosti obveznega pripenjanja z varnostnim pasom se pa ne strinjam s tvojim mnenjem. 90% smrtnih nesreč se zgodi v radiju 10 kilometrov od doma povzročitlja nesreče. Če bi se vozniki privezovali manjkrat, bi bilo spet enako žrtev in težko ponesrečenih na cestah kot jih je že bilo pred recimo 30, 40 leti.
Verjetno res. Ampak jaz sem pač zagovornik tega, da sem za svoja ravnanja odgvoren sam ne pa trop enih pisunov v kaki ntrpani pisarni. Naj me glede tega pustijo pri miru, nimam pa nič proti, če napišejo kaj v smislu, če se ti bo kaj zgodilo, pa nisi bil pripasan, nema zavarovanja pa še kaj v tem smislu. Ne pa, da je obvezno, da me nekaj žuli, ko sedim v avtu.

Dodatna stvar je pa v tem, da so ljudje pač taki kot so: nabij jim obvezo varnostnih pasov, dodatno jih zavaruj z airbagi, abs-i, še kup varovalk, ki jih menda že vsak avto ima, še pihanje zdaj, et voila: varen sem ko bubica, lahko furam kot se mi zdi, itak so oni , ki so odgovorni, pomislili na vse, še kazni so dodali do neba. Torej je poskrbljeno za vse, jaz lahko v miru brez glave vozim in pizdim na cel svet, ko se mi slučajno (ne , ne ravno slučajno), kaj zgodi.
bigl sporočil: 18.363
[#2517436] 29.04.15 10:03
Odgovori   +    1
Slovenske ceste na dolenjskem in štajerskem bodo na pol prazne:-). Lep dan.
tupamaros sporočil: 3.720
[#2517440] 29.04.15 10:13 · odgovor na: anon-104967 (#2517424)
Odgovori   +    4
[fxm12000]
> [tupamaros]
> Uporaba alkoholne zapore zagona motorja, lot je opisana na Balkanu ni uporabna. Enostavno, npr. nekomu, recimo ženi ali sopotniku ki nista pila rečem pihni v zaporo avto vžge in gremo.

Jug in Balkan bosta ta ukrep seveda z levo roko povozila. Se spomnim, pred časom so v Neaplju uvedli obvezno pripenjanje varnostnega pasu v avtu. No, rezultat je bil ta, da je eden čez noč obogatel, ko je začel prodajat bele majice s poševno belo črto. Še jaz bi imel eno, amppak moram najprej izklučit to presneto piskajoče sranje v avtu, ki razgraja, kadar se ne pripašem. In itak se ne bi nikjer, kjer se meni ne zdi smiselno.
Kot prebivalec Balkana ti dam nasvet za nepripenjanje če te moti piskajoča naprava. Enostavno pas pripneš in se zatem vsedeš na sedež. Nisi pripet in pskanja ni. Motnja odpravljena za posledice si sam odgovoren.

LP
Tupamaros
anon-104967 sporočil: 1.542
[#2517441] 29.04.15 10:16 · odgovor na: tupamaros (#2517440)
Odgovori   +    0
[tupamaros]
> [fxm12000]
> > [tupamaros]
> > Uporaba alkoholne zapore zagona motorja, lot je opisana na Balkanu ni uporabna. Enostavno, npr. nekomu, recimo ženi ali sopotniku ki nista pila rečem pihni v zaporo avto vžge in gremo.
>
> Jug in Balkan bosta ta ukrep seveda z levo roko povozila. Se spomnim, pred časom so v Neaplju uvedli obvezno pripenjanje varnostnega pasu v avtu. No, rezultat je bil ta, da je eden čez noč obogatel, ko je začel prodajat bele majice s poševno belo črto. Še jaz bi imel eno, amppak moram najprej izklučit to presneto piskajoče sranje v avtu, ki razgraja, kadar se ne pripašem. In itak se ne bi nikjer, kjer se meni ne zdi smiselno.

Kot prebivalec Balkana ti dam nasvet za nepripenjanje če te moti piskajoča naprava. Enostavno pas pripneš in se zatem vsedeš na sedež. Nisi pripet in pskanja ni. Motnja odpravljena za posledice si sam odgovoren.

LP
Tupamaros
U, bog te mazo, to moram pa takoj preverit. Tako enostavno , da se človek še spomnit ne more. Thx
anon-166099 sporočil: 1.195
[#2517445] 29.04.15 10:27
Odgovori   +    4
Dej Šoltes a se lahko zmenimo, da si raje tiho in vlečeš plačo, kot pa da seješ take neumne ideje? zmanjšati povprečno hitrost, sej ne vem kaj jeste v Bruslju ampak ne vpliva dobro na vas...
najobj sporočil: 31.920
[#2517446] 29.04.15 10:27
Odgovori   +    4
... V številnih državah članicah bodo tako ljudje, ki so zaradi opitosti že kršili prometna pravila, še vedno lahko sedli za volan, vendar samo, če bodo njihova vozila opremljena z omenjeno napravo. ...

... alzo, bistvo "učinkovitega" ukrepa marsovcev iz Evropske komisije in EU parlamenta je dobro plačan biznis za proizvajalce naprave, ki bi zaznale preveliko koncentracijo alkohola v sapi, ker bodo marsovci iz Evropske komisije in EU parlamenta ob pihanju toti napravi vsakokrat znova povedali, da je sapa od voznika in ne od sovoznika ali pa mogoče celo od nekoga, ki bo stal pred gostilno in za primerni honorar namesto pijanih pihal v napravo ...

P.S.: do zdaj sem mislil, da je negativna selekcija med politiki predvsem slovenska značilnost, pa vidim, da tudi v EU velja pravilo, večji butl si, boljši si ...
anon-104967 sporočil: 1.542
[#2517455] 29.04.15 10:57 · odgovor na: anon-104967 (#2517441)
Odgovori   +    0
[fxm12000]
> [tupamaros]
> > [fxm12000]
> > > [tupamaros]
> > > Uporaba alkoholne zapore zagona motorja, lot je opisana na Balkanu ni uporabna. Enostavno, npr. nekomu, recimo ženi ali sopotniku ki nista pila rečem pihni v zaporo avto vžge in gremo.
> >
> > Jug in Balkan bosta ta ukrep seveda z levo roko povozila. Se spomnim, pred časom so v Neaplju uvedli obvezno pripenjanje varnostnega pasu v avtu. No, rezultat je bil ta, da je eden čez noč obogatel, ko je začel prodajat bele majice s poševno belo črto. Še jaz bi imel eno, amppak moram najprej izklučit to presneto piskajoče sranje v avtu, ki razgraja, kadar se ne pripašem. In itak se ne bi nikjer, kjer se meni ne zdi smiselno.
>
> Kot prebivalec Balkana ti dam nasvet za nepripenjanje če te moti piskajoča naprava. Enostavno pas pripneš in se zatem vsedeš na sedež. Nisi pripet in pskanja ni. Motnja odpravljena za posledice si sam odgovoren.
>
> LP
> Tupamaros

U, bog te mazo, to moram pa takoj preverit. Tako enostavno , da se človek še spomnit ne more. Thx

Preveril, deluje. Odlično.
anon-104967 sporočil: 1.542
[#2517468] 29.04.15 11:52 · odgovor na: anon-104967 (#2517455)
Odgovori   +    1
[fxm12000]
> [fxm12000]
> > [tupamaros]
> > > [fxm12000]
> > > > [tupamaros]
> > > > Uporaba alkoholne zapore zagona motorja, lot je opisana na Balkanu ni uporabna. Enostavno, npr. nekomu, recimo ženi ali sopotniku ki nista pila rečem pihni v zaporo avto vžge in gremo.
> > >
> > > Jug in Balkan bosta ta ukrep seveda z levo roko povozila. Se spomnim, pred časom so v Neaplju uvedli obvezno pripenjanje varnostnega pasu v avtu. No, rezultat je bil ta, da je eden čez noč obogatel, ko je začel prodajat bele majice s poševno belo črto. Še jaz bi imel eno, amppak moram najprej izklučit to presneto piskajoče sranje v avtu, ki razgraja, kadar se ne pripašem. In itak se ne bi nikjer, kjer se meni ne zdi smiselno.
> >
> > Kot prebivalec Balkana ti dam nasvet za nepripenjanje če te moti piskajoča naprava. Enostavno pas pripneš in se zatem vsedeš na sedež. Nisi pripet in pskanja ni. Motnja odpravljena za posledice si sam odgovoren.
> >
> > LP
> > Tupamaros
>
> U, bog te mazo, to moram pa takoj preverit. Tako enostavno , da se človek še spomnit ne more. Thx


Preveril, deluje. Odlično.
Dobil dodaten nasvet in tudi preveril: če si sam v avtu, pripneš v svoj zaklep sosedov varnostni pas. Tako se lahko v nujnem primeru hitro pripneš s svojim pasom, kar je v osnovnem primeru malo težje, ker se moraš najprej odpnet , potem pa potegnit pas izpod riti ali preko glave in je možno, da policaji ali kdo drug to tvojo telovadbo opazijo.

Za vsak primer je pa dobro imet še ono neapeljsko belo majico s črno poševno črto gor. Če si malo razmišljen, ali pa telefoniraš ali pa film med vožnjo gledaš.
drugmirko sporočil: 1.301
[#2517484] 29.04.15 12:57 · odgovor na: anon-104967 (#2517455)
Odgovori   +    4
[fxm12000]
> [fxm12000]
> > [tupamaros]
> > > [fxm12000]
> > > > [tupamaros]
> > > > Uporaba alkoholne zapore zagona motorja, lot je opisana na Balkanu ni uporabna. Enostavno, npr. nekomu, recimo ženi ali sopotniku ki nista pila rečem pihni v zaporo avto vžge in gremo.
> > >
> > > Jug in Balkan bosta ta ukrep seveda z levo roko povozila. Se spomnim, pred časom so v Neaplju uvedli obvezno pripenjanje varnostnega pasu v avtu. No, rezultat je bil ta, da je eden čez noč obogatel, ko je začel prodajat bele majice s poševno belo črto. Še jaz bi imel eno, amppak moram najprej izklučit to presneto piskajoče sranje v avtu, ki razgraja, kadar se ne pripašem. In itak se ne bi nikjer, kjer se meni ne zdi smiselno.
> >
> > Kot prebivalec Balkana ti dam nasvet za nepripenjanje če te moti piskajoča naprava. Enostavno pas pripneš in se zatem vsedeš na sedež. Nisi pripet in pskanja ni. Motnja odpravljena za posledice si sam odgovoren.
> >
> > LP
> > Tupamaros
>
> U, bog te mazo, to moram pa takoj preverit. Tako enostavno , da se človek še spomnit ne more. Thx


Preveril, deluje. Odlično.
ja.... v izogib temu, da te pas pod ritjo žuli (saj naj bi to bil, če prav razumem, razlog za tvojo "nepokorščino") ti predlagam, da greš recimo na kak odpad ali pa si kako drugače zrihtaš (po tem smo Slovenci vendar znani in je itak "raison d'etre" našega obstoja in samoizpolnitve) sponko varnostnega pasu, katero potem lahko vtakneš v pripono in ugasneš piskanje...
pa tudi "telovadba" v eventuelni prisotnosti organov zakona bo veliko elegantnejša, predvsem pa bolj varna, kot "kolovratenje" s svojim ali sovoznikovim pasom... in popolnoma se strinjam s tabo.... nepripenjanje s pasom ne bi smelo bit kaznivo, saj s tam lahko škodiš izključno sebi! to je približno tako, kot da bi bilo kaznivo kajenje cigarete v samici...

ne morem se pa strinjat, da je nepripenjanje stvar "odgovornosti za svoja dejanja", saj ne vključuje precejšnjega faktorja imenovanega "neodgovornost drugih v prometu"! pripet pas pa te marskdaj lahko zaščiti tudi v teh primerih... torej, če jih boš zaradi nepripetega pasu fasal (ne daj Bog terminalno) v nesreči, ki se ne bo zgodila po tvoji krivdi, jaz temu ne bi rekel da si "sprejel odgovornost za svoje dejanje" ampak, da si -oprosti sledečim nevljudnim formulacijiam, niso mišljene tako- hudo plačal kapriciozno neumnost! hladni in neobčutljivi pragmatiki bi temu rekli tudi "naravna selekcija"... včasih so v savani tiste med nami, ki niso dobro predvideli možnih razvojev dogodkov pojedli levi, danes jih pa "prometna džungla.". :) ;)

in ker sem glih v "pokroviteljskem modu" bi Šoltesu prišepnil, da se bo število žrtev zmanjšalo na praktično 0, če bomo hitrost vozil v prometu znižali na 0km/h! kar se pa v novodobne avtomobile namontiranih varnostnih sistemov tiče pa mislim, da bi na varnost in obzirnost vožnje najbolj vplival sledeč sistem: namesto neživljenskih omejitev, airbagov, večstopenjskih zategovanikov varnostnih pasov in vse gomile varnostne elektronike bi morali na sredino volana vsakega avtomobila namontirat 15 centimetrsko zašiljeno šipko! grem stavit, da bi mela neprimerno večji vpliv na "splošno vozniško kulturo", kot pa vse birokratske domislice skupaj.... je pa res, da tako kot vse na tem svetu, tudi ta ne bi bila imuna na različne oblike "eskiviranja". kot žal tudi ne na zlorabe....
tako... mode pokroviteljskega duhovičenja "off" :)
anon-104967 sporočil: 1.542
[#2517486] 29.04.15 13:07 · odgovor na: drugmirko (#2517484)
Odgovori   +    0
[drugmirko]
> [fxm12000]
> > [fxm12000]
> > > [tupamaros]
> > > > [fxm12000]
> > > > > [tupamaros]
> > > > > Uporaba alkoholne zapore zagona motorja, lot je opisana na Balkanu ni uporabna. Enostavno, npr. nekomu, recimo ženi ali sopotniku ki nista pila rečem pihni v zaporo avto vžge in gremo.
> > > >
> > > > Jug in Balkan bosta ta ukrep seveda z levo roko povozila. Se spomnim, pred časom so v Neaplju uvedli obvezno pripenjanje varnostnega pasu v avtu. No, rezultat je bil ta, da je eden čez noč obogatel, ko je začel prodajat bele majice s poševno belo črto. Še jaz bi imel eno, amppak moram najprej izklučit to presneto piskajoče sranje v avtu, ki razgraja, kadar se ne pripašem. In itak se ne bi nikjer, kjer se meni ne zdi smiselno.
> > >
> > > Kot prebivalec Balkana ti dam nasvet za nepripenjanje če te moti piskajoča naprava. Enostavno pas pripneš in se zatem vsedeš na sedež. Nisi pripet in pskanja ni. Motnja odpravljena za posledice si sam odgovoren.
> > >
> > > LP
> > > Tupamaros
> >
> > U, bog te mazo, to moram pa takoj preverit. Tako enostavno , da se človek še spomnit ne more. Thx
>
>
> Preveril, deluje. Odlično.

ja.... v izogib temu, da te pas pod ritjo žuli (saj naj bi to bil, če prav razumem, razlog za tvojo "nepokorščino") ti predlagam, da greš recimo na kak odpad ali pa si kako drugače zrihtaš (po tem smo Slovenci vendar znani in je itak "raison d'etre" našega obstoja in samoizpolnitve) sponko varnostnega pasu, katero potem lahko vtakneš v pripono in ugasneš piskanje...
pa tudi "telovadba" v eventuelni prisotnosti organov zakona bo veliko elegantnejša, predvsem pa bolj varna, kot "kolovratenje" s svojim ali sovoznikovim pasom... in popolnoma se strinjam s tabo.... nepripenjanje s pasom ne bi smelo bit kaznivo, saj s tam lahko škodiš izključno sebi! to je približno tako, kot da bi bilo kaznivo kajenje cigarete v samici...

ne morem se pa strinjat, da je nepripenjanje stvar "odgovornosti za svoja dejanja", saj ne vključuje precejšnjega faktorja imenovanega "neodgovornost drugih v prometu"! pripet pas pa te marskdaj lahko zaščiti tudi v teh primerih... torej, če jih boš zaradi nepripetega pasu fasal (ne daj Bog terminalno) v nesreči, ki se ne bo zgodila po tvoji krivdi, jaz temu ne bi rekel da si "sprejel odgovornost za svoje dejanje" ampak, da si -oprosti sledečim nevljudnim formulacijiam, niso mišljene tako- hudo plačal kapriciozno neumnost! hladni in neobčutljivi pragmatiki bi temu rekli tudi "naravna selekcija"... včasih so v savani tiste med nami, ki niso dobro predvideli možnih razvojev dogodkov pojedli levi, danes jih pa "prometna džungla.". :) ;)

in ker sem glih v "pokroviteljskem modu" bi Šoltesu prišepnil, da se bo število žrtev zmanjšalo na praktično 0, če bomo hitrost vozil v prometu znižali na 0km/h! kar se pa v novodobne avtomobile namontiranih varnostnih sistemov tiče pa mislim, da bi na varnost in obzirnost vožnje najbolj vplival sledeč sistem: namesto neživljenskih omejitev, airbagov, večstopenjskih zategovanikov varnostnih pasov in vse gomile varnostne elektronike bi morali na sredino volana vsakega avtomobila namontirat 15 centimetrsko zašiljeno šipko! grem stavit, da bi mela neprimerno večji vpliv na "splošno vozniško kulturo", kot pa vse birokratske domislice skupaj.... je pa res, da tako kot vse na tem svetu, tudi ta ne bi bila imuna na različne oblike "eskiviranja". kot žal tudi ne na zlorabe....
tako... mode pokroviteljskega duhovičenja "off" :)
Mislim, da na koncu lahko potegneva pod črto eno misel: uporabljat zdravo pamet, tako vozniki kot predpisopisalci.

Ampak, ker je znana misel, da se ljudje in narodi začnejo razumno obnašati, ko so izčrpane vse druge možnosti, bo pač najboljše za sproščanje ventila takole duhovičenje ali pač izumljanje kakih neumnosti. Na tem področju je konkurenca tako huda, da ni nikoli dolgčas.
drugmirko sporočil: 1.301
[#2517512] 29.04.15 18:09 · odgovor na: anon-104967 (#2517486)
Odgovori   +    1
[fxm12000]
Mislim, da na koncu lahko potegneva pod črto eno misel: uporabljat zdravo pamet, tako vozniki kot predpisopisalci.

Ampak, ker je znana misel, da se ljudje in narodi začnejo razumno obnašati, ko so izčrpane vse druge možnosti, bo pač najboljše za sproščanje ventila takole duhovičenje ali pač izumljanje kakih neumnosti. Na tem področju je konkurenca tako huda, da ni nikoli dolgčas.
tako nekako.... predvsem tisto o zdravi pameti.
žal nas pa vsakdanjik prepričuje v nasprotno. in to predvsem o tistem z zdravo pametjo...
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2517561] 30.04.15 08:04
Odgovori   +    2
Evropski poslanec Igor Šoltes je ob tem opozoril, da je treba v EU za povečanje varnosti na evropskih cestah več storiti preventivno, pri čemer je izpostavil, da bi se število žrtev v cestnem prometu lahko zmanjšalo že z znižanjem povprečne omejitve hitrosti za 10 km/h.
Opozarjam evropskega posranca Kardelja Jr. Jr.-ja, da bi znižanje povprečne omejitve hitrosti za 130 km/h popolnoma izničilo število smrtnih žrtev na cestah in popolnoma ustavilo promet, trgovino in gospodarstvo. Opozarjam ga tudi, da so možgani zato, da se jih konstruktivno in smiselno uporablja.

Jabolko očitno še vedno ne pade daleč od komunista.
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2517564] 30.04.15 08:09 · odgovor na: anon-104967 (#2517429)
Odgovori   +    0
[fxm12000]
Verjetno res. Ampak jaz sem pač zagovornik tega, da sem za svoja ravnanja odgvoren sam ne pa trop enih pisunov v kaki ntrpani pisarni. Naj me glede tega pustijo pri miru, nimam pa nič proti, če napišejo kaj v smislu, če se ti bo kaj zgodilo, pa nisi bil pripasan, nema zavarovanja pa še kaj v tem smislu. Ne pa, da je obvezno, da me nekaj žuli, ko sedim v avtu.
S teboj bi se sicer popolnoma strinjal, če ne bi tvoja neodgovornost udarila po žepu tudi mene. Invalidsko zavarovanje, zdravstveni stroški, ... jih boš plačal sam? Go ahead. Ali pa plačuj drakonsko višje premije zaradi višjega tveganja, kot pri ostalih zavarovanjih. Dokler se gremo solidarnost in vsi vplačujemo (približno, vsaj pri isti plači to velja) isto, potem boš sprejel pravila ali pa sprejel posledice.

Ne moremo se iti osebne odgovornosti pri ravnanjih, pri posledicah pa solidarnosti. To je navaden fašizem.
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2517565] 30.04.15 08:12 · odgovor na: anon-104967 (#2517468)
Odgovori   +    1
[fxm12000]
Dobil dodaten nasvet in tudi preveril: če si sam v avtu, pripneš v svoj zaklep sosedov varnostni pas. Tako se lahko v nujnem primeru hitro pripneš s svojim pasom, kar je v osnovnem primeru malo težje, ker se moraš najprej odpnet , potem pa potegnit pas izpod riti ali preko glave in je možno, da policaji ali kdo drug to tvojo telovadbo opazijo.

Za vsak primer je pa dobro imet še ono neapeljsko belo majico s črno poševno črto gor. Če si malo razmišljen, ali pa telefoniraš ali pa film med vožnjo gledaš.
Imaš še kakšen nasvet za učinkovito vožnjo pod vlivom alkohola ali drog? Kako zbiješ pešca in uspešno zbežiš? Kako voziš v rdečo luč, ne da te dobijo kamere?
0702NOVAK sporočil: 158
[#2517598] 30.04.15 11:43
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: 0702NOVAK 30.04.2015 11:45
No prvi odgovor tistemu s pasom. Vzameš izvijač razdreš pripenjalni mehanizem razmakneš kontakt in je to to max 5 minut dela. Kar se pa tiče te bistre naprave lahko pa z lahkoto s seboj voziš balon, ki ga napihneš pred pitjem in nato spustiš nealkoholiziran zrak v napravo. Verjetno bo deloval tudi naprava za napihovanje balonov, koles itd.. vse kar ustvarja pritisk in nima alkohola v zraku.
anon-11625 sporočil: 118
[#2517605] 30.04.15 12:23 · odgovor na: anon-104967 (#2517424)
Odgovori   +    1
verjetno nisi slišal za črnogorsko varianto...uporabljajo samo "šnolo" brez pasu, šnolo vtakne not in nič ne piska, pripasan pa ni......videl na lastne oči.....
dz1975 sporočil: 2.264
[#2517620] 30.04.15 13:17
Odgovori   +    0
Največja nevarnost v prometu so vsa odstopanja od nekega normalnega/povprečnega načina vožnje in hitrosti. Tako je vožnja po AC z 90 km/h precej bolj nevarna kot vožnja z 200 km/h. Da o spremebah hitrostnih omejitev vsakih 50 metrov ne govorim (primer lnpr. okalna cesta LJ - Vrhnika).
anon-104967 sporočil: 1.542
[#2517622] 30.04.15 13:26 · odgovor na: anon-45881 (#2517565)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-104967 30.04.2015 13:29
[markoff]
> [fxm12000]
> Dobil dodaten nasvet in tudi preveril: če si sam v avtu, pripneš v svoj zaklep sosedov varnostni pas. Tako se lahko v nujnem primeru hitro pripneš s svojim pasom, kar je v osnovnem primeru malo težje, ker se moraš najprej odpnet , potem pa potegnit pas izpod riti ali preko glave in je možno, da policaji ali kdo drug to tvojo telovadbo opazijo.
>
> Za vsak primer je pa dobro imet še ono neapeljsko belo majico s črno poševno črto gor. Če si malo razmišljen, ali pa telefoniraš ali pa film med vožnjo gledaš.

Imaš še kakšen nasvet za učinkovito vožnjo pod vlivom alkohola ali drog? Kako zbiješ pešca in uspešno zbežiš? Kako voziš v rdečo luč, ne da te dobijo kamere?
Pa, našlo bi se: zaenkrat samo prepisujem iz dnevnih novic, kot jih zasledim. Nisem nek extra inovator, edino pas me žuli. Bitka s policijskim nadzorom tu nima veze.
anon-317711 sporočil: 662
[#2517639] 30.04.15 15:34 · odgovor na: anon-45881 (#2517565)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 30.04.15 15:29
To sporočilo je izbrisal avtor (20.04.2016 17:38)
anon-8475 sporočil: 219
[#2518018] 02.05.15 15:50 · odgovor na: anon-104967 (#2517455)
Odgovori   +    1
V primeru take 'uporabe' varnostnih pasov, ti priporočam še izklop varnostnih vreč. Kolikor jaz poznam varnostne sisteme v avtomobilih, ti to zoprno piskanje preneha po kakšnih 3 minutah, lučka pa še vedno utripa (vsaj pri meni je tako), računalnik pa izklopi vreče. V primeru trčenja, ti pa si neprivezan, ti bo varnostna vreča, po domače povedano, odbila glavo (sicer ne dobesedno, posledice pa bodo gotovo hujše, kot če se vreča ne bi sprožila).
LP
alfa55 sporočil: 2.730
[#2518325] 04.05.15 15:24
Odgovori   +    0
Prodajam balončke, ki jih napihnete, preden greste pit. Po žurki vsebino balončka izpihnete v senzor...

Strani: 1