Strani: 1

hansi sporočil: 862
[#2516367] 23.04.15 08:19 · odgovor na: (#2516363)
Odgovori   +    11
[alek14]
Ker skoraj nič energijske hiše niso fizikalno možne, so Nemčija, Francija in Norveška (čeprav slednja ni v EU) odstopile od nadaljnjega povečevanja zahtev za stavbe. Izkazalo se je, da "skoraj nič energijske stavbe" porabijo več energije, kot "nizkoenergijske". Razlika je namreč v večjem energijskem vložku v gradnjo take stavbe. Poleg tega pa je bivanje v takih stavbah največkrat izjemno neudobno.

So pa taki absurdni standardi gradnje zadušili gradbeništvo v EU.
Tako, da: pozabite čim prej na "skoraj nič energijske stavbe".
Absolutno se strinjam s komentarjem!

Z bistveno predragimi predpisanimi napravami, ki jih mora graditelj obvezno vgraditi se konfort bivanja ne dviguje.
Z filtriranimi prezračevalnimi napravi sicer odstranimo alergene iz zraka, in je zaradi tega alergijska reakcija telesa, ko pridemo na prosto hujša. Telesu ne dovolimo, da se navadi na alergene in razvije odpornost.
Poleg tega uporabniki centraliziranih sistemov ne uporabljajo 24/7/365, ampak jih ugašajo. Nihče me ne more prepričati, da se v ceveh ne more ustvariti kondenz, neistoče in bakterije.
Nisem nasprotnik prezračevalnih sistemov ampak zagovornik, ampak zaradi nemogočih predpisov določeni sistemi izpadejo, kljub temu, da imajo nekatere prednosti pred drugimi. Administrativno predpisovanje centraliziranih sistemov omejuje trg in onemogoča strankam, da bi se samostojno odločili za lasten konfort.
Dragi Vladarji. Današnji standard nizkoenergijske hiše povsem ustreza porabi energije in konfortu. Z birokratizacijo ne boste dosegli ničesar, dokler bodo certificirani energetski svetovalci kvasili neumnosti.
Pustite inženirski stroki nekaj svobode!!

Strani: 1