Strani: 1

anon-256028 sporočil: 807
[#2516357] 23.04.15 07:07
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: anon-256028 23.04.2015 07:09
Bravo 5ra, nalila si jim čistega vina.Ja, tudi telekomovci se bodo morali zbrihtat' in drugače delat' in obnašat', kajti ko zvoni alarm, je največkrat že prepozno...
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2516369] 23.04.15 08:39
Odgovori   +    13
Spomnimo se filma Poštar (The Postman) Kevina Costnerja, ki je v postapokaliptični zemlji vzpostavljal komunikacijo med ljudmi in poosebljal novo upanje za lepši jutri, podobno kot Telekom v Sloveniji. Bile so kočije, bili so kovači, golobi pismonoše, Morsejeva abeceda...bile so dejavnosti, ki jih več ni. Tudi dejavnost našega Telekoma počasi odmira, pogovorov je manj in so poceni, SMS je manj, delavcev je na Telekomu vsako leto več, svetovalnih pogodb tudi, politka bi želela, da bi nadzorni svet imel vsaj 200 članov, pa vendar se združevanja telekomov ne da ustaviti in vedno večji "združi" manjšega.
Veselo2012 sporočil: 474
[#2516373] 23.04.15 08:55
Odgovori   +    5
Logično, en Samsung se ceni na 500€, dela kot da je star že 3 leta; na e-Bay ali kje drugje na netu dobiš pa Umi-ja za 200e z dvema sim karticama pa še dela kt urca. Design je top, če koga to skrbi, tudi garancija.
anon-115565 sporočil: 57
[#2516385] 23.04.15 09:46
Odgovori   +    9
Na 2 miliona prebivalcev imamo Telekom, Simobil, Tusmobil, T-2, AMIS ... (mogoče sem koga pozabil). To nikakor ne more piti vodo. Ta konkurenca ne more znižati cene storitev, če pa do tega znižanja pride, se zgodijo stečaji in potem to plačamo preko sanacije državnih bank. V času pred krizo, sem se križal, ko so nam v bloku potegnili kar dve optiki do vsakega stanovanja (Telekom in T-2) in to vse "brezplačno".

Po mojem je nujno optimirati infrastrukturo: v mestih imamo potrojeno 3G in tudi 4G omrežje, potrojeno fikno omrežje (baker, kabel, optika), v ruralni predelih pa je večinoma na voljo le GSM s slabim signalom in deljene parice. Preveč baznih postaj tudi škoduje zdravju.

Če je prišlo do razvezave lokalnih zank (paric in optike), potem bi bilo logično, da se upravljanje infrastrukture loči od storitvenega dela. Omrežje se gradi glede na pričakovano število uporabnikov, ne pa na pričakovani tržni delež (prvo se da dosti bolj natančno oceniti). Optimalno omrežje bi bilo stroškovno veliko bolj učinkovito kot pa večkratno omrežja posameznih operaterjev. Interes države je lahko samo 100% dostopnost storitev za vse državljane, čim manjši vpliv na okolje in zdravje ter nič terjatev na slabi banki!

Storitveni del ostane razpršen in liberaliziran.
jurijjurij sporočil: 4.944
[#2516402] 23.04.15 10:50 · odgovor na: anon-115565 (#2516385)
Odgovori   +    4
čas vnosa: 23.04.15 10:49
[financebb]
Na 2 miliona prebivalcev imamo Telekom, Simobil, Tusmobil, T-2, AMIS ... (mogoče sem koga pozabil). To nikakor ne more piti vodo.
Ja pozabil si Telemach, Debitel, Izimobil in morda še koga.
Ta konkurenca ne more znižati cene storitev,
Res je. Telemach je že kupil Tušmobil, novi lastnik Debitela je Telekom, T2 bo zagotovo prodan in Simobil se ozira po Amisu. Na trgu naše vukoyevine bodo ostali le trije ponudniki. Sicer je še to preveč, ampak samo eden bi imel čudovit monopol.
če pa do tega znižanja pride, se zgodijo stečaji in potem to plačamo preko sanacije državnih bank. V času pred krizo, sem se križal, ko so nam v bloku potegnili kar dve optiki do vsakega stanovanja (Telekom in T-2) in to vse "brezplačno".
Ja to je vehementno počel T2 in si skopal globoko jamo iz katere ne vidi rešitve.

Po mojem je nujno optimirati infrastrukturo: v mestih imamo potrojeno 3G in tudi 4G omrežje, potrojeno fikno omrežje (baker, kabel, optika), v ruralni predelih pa je večinoma na voljo le GSM s slabim signalom in deljene parice. Preveč baznih postaj tudi škoduje zdravju.

Če je prišlo do razvezave lokalnih zank (paric in optike), potem bi bilo logično, da se upravljanje infrastrukture loči od storitvenega dela. Omrežje se gradi glede na pričakovano število uporabnikov, ne pa na pričakovani tržni delež (prvo se da dosti bolj natančno oceniti). Optimalno omrežje bi bilo stroškovno veliko bolj učinkovito kot pa večkratno omrežja posameznih operaterjev.
Po svoje imaš prav, vendar stvari niso tako izi.
Interes države je lahko samo 100% dostopnost storitev za vse državljane, čim manjši vpliv na okolje in zdravje ter nič terjatev na slabi banki!

Storitveni del ostane razpršen in liberaliziran.
Eeeeee, tole o interesu države so bolj mokre saje. Interes države naj bi bili tudi kao zdravi davkoplačevalci s službami v donosnem in razvitem realnem sektorju, čim manj ali nič subvencij, visok BDP, odlično šolstvo, čim manjši, učinkovit in poceni javni sektor v službi davkoplačevalcev in državljanov vukoyebine, čim manj obdavčeni davkoplačevalci in .... da ne utrujam sdalje. Pa je ravno obratno.
anon-115565 sporočil: 57
[#2516407] 23.04.15 11:05 · odgovor na: jurijjurij (#2516402)
Odgovori   +    4
To da nekaj ni IZI, še ne pomeni da ni izvedljivo in potrebno. Prenosljivost telefonskih številk, razveza lokalne zanke, nekaj let pred uvedbo je to bila znanstvena fantastika!

Glede mokrih sanj: v poznih 80-ih so bile tudi sanje o samostojni Sloveniji, pa so se uresničile. Interes države je lahko samo javni interes. Trenutna odstopanja NESMEJO postati normalno/želeno/permanentno stanje. Potem bo konec z državo.

LP
anon-258692 sporočil: 1.010
[#2516413] 23.04.15 11:23 · odgovor na: jurijjurij (#2516402)
Odgovori   +    1
Če je operater drag kot žafran, ni čudno, da ljudje to skužijo in se Telekomu (in SImobilu) zmanjšajo prihodki. Dokler bosta ponujala ultra drago "doživetje" in fensi špensi drage pakete, se jima ne bo nič na boljše obrnilo.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2516416] 23.04.15 11:26
Odgovori   +    1
"Če samo pogledamo primer: doma imamo Wi-Fi, ki ga plačujemo ponudniku x, prek njega pa seveda kličemo druge uporabnike po Skypu. Kako bi lahko omejili Skype, se trenutno zdi misija nemogoče,« meni Zorman."

Malo preveč poenostavljate in ne gledate na ponudbo in povpraševanje po storitvah, stroške za zagotavljanje teh storitev, tržne zakonitosti. Zakaj le bi omejili Skype??? Mogoče bo pa enkrat Skype nekaj začel zaračunavati in tisti Wi-Fi bomo dražje plačali ponudniku. Če se nam bo to zdelo racionalno, ponudnik pa ceneje ne bo mogel vzdrževati povezav.
BOY008 sporočil: 596
[#2516417] 23.04.15 11:26
Odgovori   +    1
Dober da mam naročnino okoli 8 evrov prek Simobila. Sem sklestil kolikor se je dalo. Na žalost plačujem za internet še vedno preveč, ker imamm mobilnega. Drugega ni možno.
PetraS sporočil: 2.368
[#2516421] 23.04.15 11:37 · odgovor na: (#2516411)
Odgovori   +    2
am, svetovne analitske družbe napovedujejo, da je v EVROPI prostora za 4 telcome. Skupaj.. V ZDA so že zdaj 4..
BlueOcean sporočil: 129
[#2516433] 23.04.15 12:30
Odgovori   +    0
Bil sem pri Telekomu, ki je nekoliko dražji pa sem se kot pravi Gorenjc preklopil na Simobil, zdaj sem šel nazaj. Simobila ima zelo slabo pokrito omrežje, oziroma ima slabo pokrito celo Ljubljano.Obljubljali so sicer, da bodo storili vse mogoče, a ostalo je v glavnem pri obljubah. Skratka, po mojih izkušnjah je Telekom v vseh segmentih bistveno boljši, razen morda v marketingu.
Seveda jim pa prihodki upadajo: Telekom masakrirajo, da je kar hudo in ob takem voditi kakršnokoli poslovno politiko, je res težko. Pameten gospodar bi stabiliziral omrežje, kolikor se le da, zmanjšal število zaposlenih, trgovine dal v franšizo ali enostavno zaprl, več vložil v marketing, za omrežje v Zadnjem Vogalu bi zahteval sredstva od države. Ostali se pa itak ne znajdejo in najceneje jih je prevzeti preko reklame, tudi individualne, ne prek prevzemov.
anon-328635 sporočil: 1
[#2518257] 04.05.15 09:46
Odgovori   +    1
čas vnosa: 04.05.15 09:42
Za povečanje prihodkov skrbi država z uvedbo prenosa podatkov pri davčnih blagajnah in podobnimi kretenizmi, ki stanejo več kot bo neto učinek. Zato ne sodelujem z državnimi mafijskimi podjetji, kjer sedi po pisarnah na tisoče parazitov.

Strani: 1