Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Vzpon neideološkosti, padec razuma

Strani: 1

anon-117477 sporočil: 1.475
[#2510474] 26.03.15 22:59
Odgovori   +    28
Odlično.

S tem, da marksistična ideologija temelji na ekonomski znanosti (Marx je bil ekonomist!) iz prve polovice 19. stoletja, od katere so bili nekateri ključni deli že zdavnaj zavrženi ali popravljeni (npr. delovna teorija vrednosti in iz nje izhajajoča teorija izkoriščanja). Torej samopercipirana podoba edine zveličavne "Resnice" temelji na podrtih temeljih. Z Marxom je opravil že Eugen von Boehm-Bawerk.
vrac sporočil: 11.068
[#2510480] 27.03.15 00:58
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: vrac 27.03.2015 01:02
Churchill je nekoč dejal nekako v tem stilu: Če nisi levičar, ko si mlad, nimaš srca, če nisi konservativec ko si star pa nimaš pameti. In Rok Novak je nekako premlad za konservativca, tako zelo mlad, da njegove neoliberalne teze izgledajo že kar malce humorno...
anon-203614 sporočil: 790
[#2510487] 27.03.15 07:08
Odgovori   +    48
Predstavljajte si, da s kopico prijateljev odidete na kosilo. Račun se lahko odločite poravnati tako: plačate vsak zase, plačate skupaj in si račun razdelite na enake dele, plača en sam za vse.
Večina posameznikov bo na primer, če ne plačajo sami, vzela za privzeto, da je neprimerno, da naročijo najdražjo reč na meniju (njihova izbira je torej omejena).
Večina mogoče že, tista z manirami in vestjo. Si pa tisti, ki se počutijo bolj enake, z lahkoto naročijo najdražje, pa še nekaj porcij si dajo zaviti za domov. Tem se reče politiki. To so tisti, ki neumorno zagovarjajo vse javno.
tupamaros sporočil: 3.720
[#2510494] 27.03.15 07:47
Odgovori   +    28
Tako smo »zagovorniki kapitala« menda preprosto nezmožni doumeti neizogibno pot proti idealni končni fazi razvoja: komunizmu. Če tako človek malce prebira te Marxove umotvore, opazi, da se v tem svetu sprtih razredov politični filozofiji reče ideologija in da je marksistična ideologija pač Resnica in je zato sploh nima smisla nazivati z ideologija. Druge ideologije pa so zlonamerna propaganda ljudi, ki niti nimamo razumskih zmogljivosti, da bi dojeli veličino Resnice, zato nam »zagovorniki proletariata« niso dolžni argumentov in pojasnil. Ti imajo (monopol nad) Resnico. Preostali smo pa nepopravljivo ideološki.
Sam se spomninjam Resnice s katero so nas neutrudno šopali že v osnovni šoli. "Komunizem je na horizontu". No, kot osnovnošolec o tej paroli nisem kaj dosti razmišljal. Le takrat ko so jo ponavljali vsaj enkrat na dan. Danes poguglaš in zveš kaj je to horizont. Horizont je navidezna črta med nebom in zemljo. Bolj se ji približuješ, bolj se oddaljuje. In, postane jasno koliko je ta parola zvita. Sanjati je dovoljeno, jutri je nov dan.

LP
Tupamaros
anon-170100 sporočil: 826
[#2510496] 27.03.15 07:52
Odgovori   +    17
Marksisti so dilemo, kako naročiti in kdo naj plača že zdavnaj razrešili. Vrsto homo sapiens sapiens so razdelili na dve podvrsti: delovno ljudstvo in avantgardo. To odnose zelo poenostavi, saj se ve, kdo naj misli in kaj naj misli. Vse ostalo je ideološko in kot tako skrajno zavržno ter kazensko pregonljivo.
anon-247964 sporočil: 6.948
[#2510498] 27.03.15 07:58
Odgovori   +    44
Seveda je ta neideološkost še kako ideološka, saj v sebi nosi točno določeno opredelitev, ki je sam na sebi ideološka. Toda bistveno vprašanje je, zakaj smo ravno v Sloveniji tako zelo "neideološki". Pravzaprav se moramo vprašati zakaj skrivamo svoja mnenja za to neideološkostjo. zakaj nimamo poguma povedati svojega mnenja, saj vendar živimo v svobodni demokratični družbi, mar ne? Ali pa temu ni tako? V teh 25 letih bi se že morali navaditi na večstrankarski sistem, kjer se soočajo različne ideje, različni pogledi na svet, različne ideologije ali pa vrednostni sistemi. Toda to se ni nikoli zgodilo. Zelo kmalu po nastopu političnih strank so nam začeli govoriti o strankokraciji (Kučan in tovarišija), o nepotrebnosti političnih strank, pravzaprav o njihovi škodljivosti. Poudarjati se je začelo, da so stranke škodljive za državo in posledično za družbo. O tem katere stranke so najbolj škodljive je škoda izgubljati besede, treba je le malo polistati po naših medijih, ki so ostali še v enopartijskem sistemu, ki je očitno njihov ideal.
Sedaj pa k bistvu. Ideologija temelji na vrednotah, ki jih zagovarjajo posamezniki ali posameznik. In naša družba spreminja od leta 1945 dalje prav to, vrednote. Najprej so, tako za začetek pobili tiste, ki se niso strinjali z novim nedemokratičnim svetom, z novimi revolucionarnimi vrednotami. Potem so potencialne nasprotnike razlastili, zapirali, jim odvzeli državljanstvo, jih poslali na prisilno delo ali pa jih prisilili v izgnanstvo. Teror je bil neizprosen, pravzaprav nepojmljiv, saj je bil njegov namen vsaditi strah v slehernega prebivalca Slovenije. Res da je potem teror počasi izginjal, toda izginil ni nikoli. Ljudi, ki se z režimom niso v celoti strinjali so zapirali, izgubili so službe in nihče se jih ni upal zaposliti, nekateri so imeli prepoved javnega nastopanja (profesorji prepoved predavanj), nekateri niso smeli objavljati in tako naprej. Zapiranju in preganjanju po so sodiščih se še danes niso povsem odpovedali, tudi službo lahko kaj hitro izgubiš, če si javni uslužbenec, preprečijo ti napredovanje ali pa te enostavno medijsko umorijo. Stanje strahu, ki je zažrto v družbo se tako vzdržuje. In najpreprostejši odgovor povprečnih ljudi je "neideološkost", skrivanje v varni sredini, v povprečju. To učijo izkušnje, to otroke učijo prestrašene mame in napol impotentni očetje. Skratka, "neideološkost" ali če hočete vsegliharstvo je varno, nudi udobje za ceno svobode in napredka.
Ker je to postalo prevladujoča družbena drža, smo izumili sistem uravnilavke, v katerem se ljudje bolje počutijo. Vso odgovornost smo preložili na državo, ki naj poskrbi za vse. Postali smo družba, ki ne priznava selekcije, zato jo lahko vodijo medli povprečneži brez jasnih stališč in žal tudi brez vrednot. Brav zato ker so brez njih, veliko govorijo o morali, integriteti, vrednotah in pravu, ki ga seveda dojemajo, tako kot so naučeni, kot revolucionarno pravo.
In zgodba se v Sloveniji še kar nadaljuje. Najprej umor ni več umor, genocid ni genocid, ker je to baje naravno pravo. Tako smo izgubili vrednoto pravičnosti, saj je vse postalo relativno. Toda to ni bilo dovolj. Uspeh je postal zaničevan. Profit, ki ga ustvari posameznik je še danes razumljen kot naglavni greh. Temu smo prilagodili naše šolstvo, vsi enaki, vsi bebci! In sedaj ta "mavrična koalicija" (le od kdaj je mavrica samo rdeča?) ruši še zadnje pribežališče posameznika - družino. Najprej so nam ustvarjali družbo nepopolne družine, saj so nagrajevali eno-starševske družine z različnimi bonitetami, da so razbili tradicionalno pojmovanje družine. Kdor se ni poročil je bil nagrajen. Očitno to ni bilo dovolj, sedaj smo družino kar ukinili. Torej ukinjamo varnost, okolje kjer se posameznik, pa naj bo otrok ali odrasel, počuti varnega. Ideologija strahu se nadaljuje brez milosti.
Seveda ima to posledice tudi v ekonomij, gospodarstvu, financah ... Družbo vodijo ljudje brez idej, ker se teh bojijo, brez vizije, predvsem pa brez pokončnosti. To so tako imenovani neideološki ljudje, brez vrednot in brez idej. Slovenci, pohabljeni kot smo, jih volimo in jim ploskamo. Zbudili se bomo šele, ko bo taka neperspektivna družba prišla do svojega neizogibnega konca, kajti brez selektivnosti, brez močnih idej, brez vrednot, je družba obsojena na propad.
7175S sporočil: 2.561
[#2510525] 27.03.15 09:27
Odgovori   +    25
" fantastično lagodno je biti neideološki! "

Točno tako! Biti neideološki za večino predatorjev in parazitov pomeni, da je bistvo tvojega udejstvovanja le gonja za čim več denarja, ki ga boš spotoma prekanaliziral na svoj tekoči račun. Takšni neideološki osebki, za takšnega se je prvi razglašal Gregor Virant, so pripravljeni na licitacijo in torej za primerno vsoto prestopajo iz leve "sredine" na desno "sredino". V takšno neideološko čredo spada tudi večina profesorjev na slovenskih samozapravljalnih družboslovnih fakultetah, le da je trenutno murgelska mafija najboljši plačnik in ta čreda po večini dela za komuniste. V Sloveniji je vsaj 20.000 visoko izobraženih "idiotov", ki so se pripravljeni prodati tudi "hudiču", če bi jim to omogočilo priti do vile z bazenom in zajetne vsote na računu v Švici ali v kakšni drugi davčno prijazni državi. Ni jih malo, ki bi šli za primerno vsoto celo za 5 letsedet na Dob v "kmečke apartmaje" s prostimi izhodi, ker kaj pa je to proti 40 ali 45 let resnega dela v gospodarstvu.
najobj sporočil: 31.917
[#2510554] 27.03.15 10:32 · odgovor na: (#2510503)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 27.03.2015 10:33
[republican]
> [vrac]
> Churchill je nekoč dejal nekako v tem stilu: Če nisi levičar, ko si mlad, nimaš srca, če nisi konservativec ko si star pa nimaš pameti. In Rok Novak je nekako premlad za konservativca, tako zelo mlad, da njegove neoliberalne teze izgledajo že kar malce humorno...
Očitno ima več pameti, kot srca ;)
... ja, ampak tudi malo več kot nič je več kot nič, tako da se na njegovem mestu jaz s tem ne bi preveč hvalil ...
tupamaros sporočil: 3.720
[#2510560] 27.03.15 10:41 · odgovor na: anon-170100 (#2510496)
Odgovori   +    8
[FIN-259198]
Marksisti so dilemo, kako naročiti in kdo naj plača že zdavnaj razrešili. Vrsto homo sapiens sapiens so razdelili na dve podvrsti: delovno ljudstvo in avantgardo. To odnose zelo poenostavi, saj se ve, kdo naj misli in kaj naj misli. Vse ostalo je ideološko in kot tako skrajno zavržno ter kazensko pregonljivo.
Dodal bi še tretjo podvrsto, novinarje, ki je zadolžena za zadostno mero kruha in iger.

LP
Tupamaros
anon-316368 sporočil: 957
[#2510577] 27.03.15 11:08 · odgovor na: anon-247964 (#2510498)
Odgovori   +    18
kugy je Rokov prispevek (ne glede na to, da je Rokov prispevek za mladenična odličen) še dodatno izboljšal - skoraj ni kaj več dodati. Morda le to, da je velik del 'neideološkosti' pri tistem delu slovenskega homo sapiens sapiensa, ki bi potencialno lahko neobremenjeno razmišljal, možno pripisati čito navadni lenobi. Dodatno gledano pa je duševna lenoba je središčni del slovenske šolske doktrine.
anon-316368 sporočil: 957
[#2510578] 27.03.15 11:08 · odgovor na: anon-247964 (#2510498)
Odgovori   +    3
kugy je Rokov prispevek (ne glede na to, da je Rokov prispevek za mladenična odličen) še dodatno izboljšal - skoraj ni kaj več dodati. Morda le to, da je velik del 'neideološkosti' pri tistem delu slovenskega homo sapiens sapiensa, ki bi potencialno lahko neobremenjeno razmišljal, možno pripisati čito navadni lenobi. Dodatno gledano pa je duševna lenoba je središčni del slovenske šolske doktrine.
anon-203614 sporočil: 790
[#2510633] 27.03.15 12:15 · odgovor na: anon-117477 (#2510474)
Odgovori   +    7
Z Marxom je opravil že Eugen von Boehm-Bawerk.
mises.org/library/co...-and-value
mises.org/library/ka...his-system

Pa ne pozabit na Carla Mengerja.
anon-217226 sporočil: 142
[#2510704] 27.03.15 13:43 · odgovor na: anon-203614 (#2510487)
Odgovori   +    3
[0701CITYX]
> Predstavljajte si, da s kopico prijateljev odidete na kosilo. Račun se lahko odločite poravnati tako: plačate vsak zase, plačate skupaj in si račun razdelite na enake dele, plača en sam za vse.

> Večina posameznikov bo na primer, če ne plačajo sami, vzela za privzeto, da je neprimerno, da naročijo najdražjo reč na meniju (njihova izbira je torej omejena).

Večina mogoče že, tista z manirami in vestjo. Si pa tisti, ki se počutijo bolj enake, z lahkoto naročijo najdražje, pa še nekaj porcij si dajo zaviti za domov. Tem se reče politiki. To so tisti, ki neumorno zagovarjajo vse javno.
»Tem se reče politiki« A ja?

Že spet vsegliharstvo. Torej, če so vsi isti, nima smisla izbrati koga drugega (namesto sedanje komunajzarske mafije). Pa smo tam. In se bo spremenilo ob svetem nikoli.

Evo, temu se reče navadna manipulacija.
anon-217226 sporočil: 142
[#2510723] 27.03.15 14:07 · odgovor na: anon-247964 (#2510498)
Odgovori   +    12
[kugy]
Seveda je ta neideološkost še kako ideološka, saj v sebi nosi točno določeno opredelitev, ki je sam na sebi ideološka. Toda bistveno vprašanje je, zakaj smo ravno v Sloveniji tako zelo "neideološki". Pravzaprav se moramo vprašati zakaj skrivamo svoja mnenja za to neideološkostjo. zakaj nimamo poguma povedati svojega mnenja, saj vendar živimo v svobodni demokratični družbi, mar ne? Ali pa temu ni tako? V teh 25 letih bi se že morali navaditi na večstrankarski sistem, kjer se soočajo različne ideje, različni pogledi na svet, različne ideologije ali pa vrednostni sistemi. Toda to se ni nikoli zgodilo. Zelo kmalu po nastopu političnih strank so nam začeli govoriti o strankokraciji (Kučan in tovarišija), o nepotrebnosti političnih strank, pravzaprav o njihovi škodljivosti. Poudarjati se je začelo, da so stranke škodljive za državo in posledično za družbo. O tem katere stranke so najbolj škodljive je škoda izgubljati besede, treba je le malo polistati po naših medijih, ki so ostali še v enopartijskem sistemu, ki je očitno njihov ideal.
Sedaj pa k bistvu. Ideologija temelji na vrednotah, ki jih zagovarjajo posamezniki ali posameznik. In naša družba spreminja od leta 1945 dalje prav to, vrednote. Najprej so, tako za začetek pobili tiste, ki se niso strinjali z novim nedemokratičnim svetom, z novimi revolucionarnimi vrednotami. Potem so potencialne nasprotnike razlastili, zapirali, jim odvzeli državljanstvo, jih poslali na prisilno delo ali pa jih prisilili v izgnanstvo. Teror je bil neizprosen, pravzaprav nepojmljiv, saj je bil njegov namen vsaditi strah v slehernega prebivalca Slovenije. Res da je potem teror počasi izginjal, toda izginil ni nikoli. Ljudi, ki se z režimom niso v celoti strinjali so zapirali, izgubili so službe in nihče se jih ni upal zaposliti, nekateri so imeli prepoved javnega nastopanja (profesorji prepoved predavanj), nekateri niso smeli objavljati in tako naprej. Zapiranju in preganjanju po so sodiščih se še danes niso povsem odpovedali, tudi službo lahko kaj hitro izgubiš, če si javni uslužbenec, preprečijo ti napredovanje ali pa te enostavno medijsko umorijo. Stanje strahu, ki je zažrto v družbo se tako vzdržuje. In najpreprostejši odgovor povprečnih ljudi je "neideološkost", skrivanje v varni sredini, v povprečju. To učijo izkušnje, to otroke učijo prestrašene mame in napol impotentni očetje. Skratka, "neideološkost" ali če hočete vsegliharstvo je varno, nudi udobje za ceno svobode in napredka.
Ker je to postalo prevladujoča družbena drža, smo izumili sistem uravnilavke, v katerem se ljudje bolje počutijo. Vso odgovornost smo preložili na državo, ki naj poskrbi za vse. Postali smo družba, ki ne priznava selekcije, zato jo lahko vodijo medli povprečneži brez jasnih stališč in žal tudi brez vrednot. Brav zato ker so brez njih, veliko govorijo o morali, integriteti, vrednotah in pravu, ki ga seveda dojemajo, tako kot so naučeni, kot revolucionarno pravo.
In zgodba se v Sloveniji še kar nadaljuje. Najprej umor ni več umor, genocid ni genocid, ker je to baje naravno pravo. Tako smo izgubili vrednoto pravičnosti, saj je vse postalo relativno. Toda to ni bilo dovolj. Uspeh je postal zaničevan. Profit, ki ga ustvari posameznik je še danes razumljen kot naglavni greh. Temu smo prilagodili naše šolstvo, vsi enaki, vsi bebci! In sedaj ta "mavrična koalicija" (le od kdaj je mavrica samo rdeča?) ruši še zadnje pribežališče posameznika - družino. Najprej so nam ustvarjali družbo nepopolne družine, saj so nagrajevali eno-starševske družine z različnimi bonitetami, da so razbili tradicionalno pojmovanje družine. Kdor se ni poročil je bil nagrajen. Očitno to ni bilo dovolj, sedaj smo družino kar ukinili. Torej ukinjamo varnost, okolje kjer se posameznik, pa naj bo otrok ali odrasel, počuti varnega. Ideologija strahu se nadaljuje brez milosti.
Seveda ima to posledice tudi v ekonomij, gospodarstvu, financah ... Družbo vodijo ljudje brez idej, ker se teh bojijo, brez vizije, predvsem pa brez pokončnosti. To so tako imenovani neideološki ljudje, brez vrednot in brez idej. Slovenci, pohabljeni kot smo, jih volimo in jim ploskamo. Zbudili se bomo šele, ko bo taka neperspektivna družba prišla do svojega neizogibnega konca, kajti brez selektivnosti, brez močnih idej, brez vrednot, je družba obsojena na propad.
To je to. V strahu pred posledicami, ki so, ljudje izberejo najlažjo, preživetveno pot. Odločno zastopanje lastnih stališč (če so ta nasprotna režimskemu levičarstvu), je neizpodbitno nevarno. Ne le s konkretnimi posledicami, človeka čaka tudi odurna diskreditacija (črnuhar, desničar, fundamentalist, janšist). Najlaže je »preživeti« brez lastnega prepričanja. Pardon, še boljše je tuliti v režimski rog.

Sesutje vrednot je novemu razredu (po Đilasu) očitno uspelo. Kaj sploh še komu pomeni svoboda, kaj osebno dostojanstvo. Od človeka do pokveke je le majhen korak. In potem dobimo na volitvah to kar imamo.

F. Prešeren: »Manj strašna noč je v črne zemlji krili, kot so pod svetlim soncem sužni dnovi«. Kaj bi danes napisal veliki mož, največji med največjimi slovenskimi pesniki?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2510744] 27.03.15 14:56 · odgovor na: anon-247964 (#2510498)
Odgovori   +    0
[kugy]
Seveda je ta neideološkost še kako ideološka, saj v sebi nosi točno določeno opredelitev, ki je sam na sebi ideološka. Toda bistveno vprašanje je, zakaj smo ravno v Sloveniji tako zelo "neideološki". Pravzaprav se moramo vprašati zakaj skrivamo svoja mnenja za to neideološkostjo. zakaj nimamo poguma povedati svojega mnenja, saj vendar živimo v svobodni demokratični družbi, mar ne? Ali pa temu ni tako? V teh 25 letih bi se že morali navaditi na večstrankarski sistem, kjer se soočajo različne ideje, različni pogledi na svet, različne ideologije ali pa vrednostni sistemi. Toda to se ni nikoli zgodilo. Zelo kmalu po nastopu političnih strank so nam začeli govoriti o strankokraciji (Kučan in tovarišija), o nepotrebnosti političnih strank, pravzaprav o njihovi škodljivosti. Poudarjati se je začelo, da so stranke škodljive za državo in posledično za družbo. O tem katere stranke so najbolj škodljive je škoda izgubljati besede, treba je le malo polistati po naših medijih, ki so ostali še v enopartijskem sistemu, ki je očitno njihov ideal.
Sedaj pa k bistvu. Ideologija temelji na vrednotah, ki jih zagovarjajo posamezniki ali posameznik. In naša družba spreminja od leta 1945 dalje prav to, vrednote. Najprej so, tako za začetek pobili tiste, ki se niso strinjali z novim nedemokratičnim svetom, z novimi revolucionarnimi vrednotami. Potem so potencialne nasprotnike razlastili, zapirali, jim odvzeli državljanstvo, jih poslali na prisilno delo ali pa jih prisilili v izgnanstvo. Teror je bil neizprosen, pravzaprav nepojmljiv, saj je bil njegov namen vsaditi strah v slehernega prebivalca Slovenije. Res da je potem teror počasi izginjal, toda izginil ni nikoli. Ljudi, ki se z režimom niso v celoti strinjali so zapirali, izgubili so službe in nihče se jih ni upal zaposliti, nekateri so imeli prepoved javnega nastopanja (profesorji prepoved predavanj), nekateri niso smeli objavljati in tako naprej. Zapiranju in preganjanju po so sodiščih se še danes niso povsem odpovedali, tudi službo lahko kaj hitro izgubiš, če si javni uslužbenec, preprečijo ti napredovanje ali pa te enostavno medijsko umorijo. Stanje strahu, ki je zažrto v družbo se tako vzdržuje. In najpreprostejši odgovor povprečnih ljudi je "neideološkost", skrivanje v varni sredini, v povprečju. To učijo izkušnje, to otroke učijo prestrašene mame in napol impotentni očetje. Skratka, "neideološkost" ali če hočete vsegliharstvo je varno, nudi udobje za ceno svobode in napredka.
Ker je to postalo prevladujoča družbena drža, smo izumili sistem uravnilavke, v katerem se ljudje bolje počutijo. Vso odgovornost smo preložili na državo, ki naj poskrbi za vse. Postali smo družba, ki ne priznava selekcije, zato jo lahko vodijo medli povprečneži brez jasnih stališč in žal tudi brez vrednot. Brav zato ker so brez njih, veliko govorijo o morali, integriteti, vrednotah in pravu, ki ga seveda dojemajo, tako kot so naučeni, kot revolucionarno pravo.
In zgodba se v Sloveniji še kar nadaljuje. Najprej umor ni več umor, genocid ni genocid, ker je to baje naravno pravo. Tako smo izgubili vrednoto pravičnosti, saj je vse postalo relativno. Toda to ni bilo dovolj. Uspeh je postal zaničevan. Profit, ki ga ustvari posameznik je še danes razumljen kot naglavni greh. Temu smo prilagodili naše šolstvo, vsi enaki, vsi bebci! In sedaj ta "mavrična koalicija" (le od kdaj je mavrica samo rdeča?) ruši še zadnje pribežališče posameznika - družino. Najprej so nam ustvarjali družbo nepopolne družine, saj so nagrajevali eno-starševske družine z različnimi bonitetami, da so razbili tradicionalno pojmovanje družine. Kdor se ni poročil je bil nagrajen. Očitno to ni bilo dovolj, sedaj smo družino kar ukinili. Torej ukinjamo varnost, okolje kjer se posameznik, pa naj bo otrok ali odrasel, počuti varnega. Ideologija strahu se nadaljuje brez milosti.
Seveda ima to posledice tudi v ekonomij, gospodarstvu, financah ... Družbo vodijo ljudje brez idej, ker se teh bojijo, brez vizije, predvsem pa brez pokončnosti. To so tako imenovani neideološki ljudje, brez vrednot in brez idej. Slovenci, pohabljeni kot smo, jih volimo in jim ploskamo. Zbudili se bomo šele, ko bo taka neperspektivna družba prišla do svojega neizogibnega konca, kajti brez selektivnosti, brez močnih idej, brez vrednot, je družba obsojena na propad.
Se strinjam z večino napisanega, razen s tem zadnjim o družini. Nihče ti ne ne prepoveduje imeti družino in seveda tudi poroka ni pogoj za družino.
Še manj drži, da so samski nagrajeni za svoj status, saj, roko na srce, ima naša država eno od najbolj radodarnih zakonodaj za povečanje rodnosti. Pa nič ne pomaga. Ker je problem seveda drugje...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2510746] 27.03.15 15:00 · odgovor na: najobj (#2510554)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-204390 27.03.2015 15:01
[najobj]
> [republican]
> > [vrac]
> > Churchill je nekoč dejal nekako v tem stilu: Če nisi levičar, ko si mlad, nimaš srca, če nisi konservativec ko si star pa nimaš pameti. In Rok Novak je nekako premlad za konservativca, tako zelo mlad, da njegove neoliberalne teze izgledajo že kar malce humorno...

> Očitno ima več pameti, kot srca ;)

... ja, ampak tudi malo več kot nič je več kot nič, tako da se na njegovem mestu jaz s tem ne bi preveč hvalil ...
Če ciljaš na to da nima srca, pa se vprašaj, koliko srca imajo tisti, ki po naročilu mečejo kocke v parlament (nelevičarske vlade). Več kot nič je, kot ugotavljaš, več kot nič, medtem ko slednji, ki jih omenjam imajo na obeh frontah manj ali enako nič.
najobj sporočil: 31.917
[#2510750] 27.03.15 15:13 · odgovor na: anon-204390 (#2510746)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 27.03.2015 15:23
[vickibedi]
> [najobj]
> > [republican]
> > > [vrac]
> > > Churchill je nekoč dejal nekako v tem stilu: Če nisi levičar, ko si mlad, nimaš srca, če nisi konservativec ko si star pa nimaš pameti. In Rok Novak je nekako premlad za konservativca, tako zelo mlad, da njegove neoliberalne teze izgledajo že kar malce humorno...
>
> > Očitno ima več pameti, kot srca ;)
>
> ... ja, ampak tudi malo več kot nič je več kot nič, tako da se na njegovem mestu jaz s tem ne bi preveč hvalil ...
Če ciljaš na to da nima srca, pa se vprašaj, koliko srca imajo tisti, ki po naročilu mečejo kocke v parlament (nelevičarske vlade). Več kot nič je, kot ugotavljaš, več kot nič, medtem ko slednji, ki jih omenjam imajo na obeh frontah manj ali enako nič.
... eh, samo malo sem se z besedami poigral, čeprav mi je malo hecno, da se je slavni Churchill motil in to nobenega ne moti ... evo, pa sem se še enkrat malo z besedami poigral ...

P.S.: ciljal sem na pamet, ker dečko malo preveč enostransko gleda na svet, da bi bil to znak velike pameti ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2510756] 27.03.15 15:34 · odgovor na: najobj (#2510750)
Odgovori   +    4
[najobj]
> [vickibedi]
> > [najobj]
> > > [republican]
> > > > [vrac]
> > > > Churchill je nekoč dejal nekako v tem stilu: Če nisi levičar, ko si mlad, nimaš srca, če nisi konservativec ko si star pa nimaš pameti. In Rok Novak je nekako premlad za konservativca, tako zelo mlad, da njegove neoliberalne teze izgledajo že kar malce humorno...
> >
> > > Očitno ima več pameti, kot srca ;)
> >
> > ... ja, ampak tudi malo več kot nič je več kot nič, tako da se na njegovem mestu jaz s tem ne bi preveč hvalil ...

> Če ciljaš na to da nima srca, pa se vprašaj, koliko srca imajo tisti, ki po naročilu mečejo kocke v parlament (nelevičarske vlade). Več kot nič je, kot ugotavljaš, več kot nič, medtem ko slednji, ki jih omenjam imajo na obeh frontah manj ali enako nič.

... eh, samo malo sem se z besedami poigral, čeprav mi je malo hecno, da se je slavni Churchill motil in to nobenega ne moti ... evo, pa sem se še enkrat malo z besedami poigral ...

P.S.: ciljal sem na pamet, ker dečko malo preveč enostransko gleda na svet, da bi bil to znak velike pameti ...
Ne potrebuješ velike pameti, samo malo zdrave pameti. In ravno slednje dandanašnji v Sloveniji primanjkuje kot vode v Sahari.
anon-335988 sporočil: 5
[#2510758] 27.03.15 15:44
Odgovori   +    2
čas vnosa: 27.03.15 15:14
Zanimivo, se strinjam, sam razmišljam podobno, pa vendar tudi drugače.

Pravijo, da je največji dosežek hudiča to, da je ljudi prepričal, da ne obstaja.

Menim, da je enako z ideologijo, katerokoli. TAko je bilo z marksistično ideologijo, toda danes je tako z ekonomsko ideologijo.

Že sam izraz RACIONALIZIRATI predpostavlja, da je razumen, neideološki. V resnici pa danes racionalizirati pomeni le ekonomizirati - narediti razumno z ekonomskega stališča, ne pa tudi psihološkega, socialnega, zdravstvenega, ekološkega. vse to je pahnjeno na območje ideologije, medtem ko si je ekonomska ideologija uzurpirala mesto razuma, torej - neideologije.

Lp, Miha
anon-203614 sporočil: 790
[#2510777] 27.03.15 16:48 · odgovor na: anon-217226 (#2510704)
Odgovori   +    2
[ajevsenak2]
> [0701CITYX]
> > Predstavljajte si, da s kopico prijateljev odidete na kosilo. Račun se lahko odločite poravnati tako: plačate vsak zase, plačate skupaj in si račun razdelite na enake dele, plača en sam za vse.
>
> > Večina posameznikov bo na primer, če ne plačajo sami, vzela za privzeto, da je neprimerno, da naročijo najdražjo reč na meniju (njihova izbira je torej omejena).
>
> Večina mogoče že, tista z manirami in vestjo. Si pa tisti, ki se počutijo bolj enake, z lahkoto naročijo najdražje, pa še nekaj porcij si dajo zaviti za domov. Tem se reče politiki. To so tisti, ki neumorno zagovarjajo vse javno.

»Tem se reče politiki« A ja?

Že spet vsegliharstvo. Torej, če so vsi isti, nima smisla izbrati koga drugega (namesto sedanje komunajzarske mafije). Pa smo tam. In se bo spremenilo ob svetem nikoli

Evo, temu se reče navadna manipulacija.
Če pa so vsi glih, česa ne razumeš? Iz katere malhe so plačani in kdo jim določa višino plače in bonitete, ki jih "nujno" potrebujejo (poceni kosila, službene računalnike in tablice, telefone, žepnino za delo z volilci na terenu in ostale p... materne)? Kdo določa, kakšen delež svojega premoženja moramo podložniki prispevati, da imajo oni za plače i razonodu?

Ukvarjati se s politiko pomeni (dobro) živeti od sadov tujega dela. Pa še lastne frustracije in nizkotne vzgibe lahko izživijo in preko zakonodaje vsem(!) podložnikom vsiljujejo razne prepovedi in zapovedi po svojem okusu. Super, ne? Moralen poklic, kajne?

Vsi so glih, ja. Ti pa še kar naprej hodi na volitve in upaj, da bodo izvoljeni tapravi in tapošteni.
anon-220564 sporočil: 280
[#2510800] 27.03.15 18:07 · odgovor na: najobj (#2510750)
Odgovori   +    9
[najobj]
> [vickibedi]
> > [najobj]
> > > [republican]
> > > > [vrac]
> > > > Churchill je nekoč dejal nekako v tem stilu: Če nisi levičar, ko si mlad, nimaš srca, če nisi konservativec ko si star pa nimaš pameti. In Rok Novak je nekako premlad za konservativca, tako zelo mlad, da njegove neoliberalne teze izgledajo že kar malce humorno...
> >
> > > Očitno ima več pameti, kot srca ;)
> >
> > ... ja, ampak tudi malo več kot nič je več kot nič, tako da se na njegovem mestu jaz s tem ne bi preveč hvalil ...

> Če ciljaš na to da nima srca, pa se vprašaj, koliko srca imajo tisti, ki po naročilu mečejo kocke v parlament (nelevičarske vlade). Več kot nič je, kot ugotavljaš, več kot nič, medtem ko slednji, ki jih omenjam imajo na obeh frontah manj ali enako nič.

... eh, samo malo sem se z besedami poigral, čeprav mi je malo hecno, da se je slavni Churchill motil in to nobenega ne moti ... evo, pa sem se še enkrat malo z besedami poigral ...

P.S.: ciljal sem na pamet, ker dečko malo preveč enostransko gleda na svet, da bi bil to znak velike pameti ...
Imaš prav, dečko ni pameten. Če bi bil pameten, bi vedel, da ni pametno nasprotovati Resnici. Ko bo to spoznal, bo postal inteligenten. Zato imamo pri nas toliko inteligence, a bore malo pameti.
anon-217226 sporočil: 142
[#2510911] 28.03.15 17:54 · odgovor na: anon-203614 (#2510777)
Odgovori   +    2
[0701CITYX]
> [ajevsenak2]
> > [0701CITYX]
> > > Predstavljajte si, da s kopico prijateljev odidete na kosilo. Račun se lahko odločite poravnati tako: plačate vsak zase, plačate skupaj in si račun razdelite na enake dele, plača en sam za vse.
> >
> > > Večina posameznikov bo na primer, če ne plačajo sami, vzela za privzeto, da je neprimerno, da naročijo najdražjo reč na meniju (njihova izbira je torej omejena).
> >
> > Večina mogoče že, tista z manirami in vestjo. Si pa tisti, ki se počutijo bolj enake, z lahkoto naročijo najdražje, pa še nekaj porcij si dajo zaviti za domov. Tem se reče politiki. To so tisti, ki neumorno zagovarjajo vse javno.
>
> »Tem se reče politiki« A ja?
>
> Že spet vsegliharstvo. Torej, če so vsi isti, nima smisla izbrati koga drugega (namesto sedanje komunajzarske mafije). Pa smo tam. In se bo spremenilo ob svetem nikoli
>
> Evo, temu se reče navadna manipulacija.

Če pa so vsi glih, česa ne razumeš? Iz katere malhe so plačani in kdo jim določa višino plače in bonitete, ki jih "nujno" potrebujejo (poceni kosila, službene računalnike in tablice, telefone, žepnino za delo z volilci na terenu in ostale p... materne)? Kdo določa, kakšen delež svojega premoženja moramo podložniki prispevati, da imajo oni za plače i razonodu?

Ukvarjati se s politiko pomeni (dobro) živeti od sadov tujega dela. Pa še lastne frustracije in nizkotne vzgibe lahko izživijo in preko zakonodaje vsem(!) podložnikom vsiljujejo razne prepovedi in zapovedi po svojem okusu. Super, ne? Moralen poklic, kajne?

Vsi so glih, ja. Ti pa še kar naprej hodi na volitve in upaj, da bodo izvoljeni tapravi in tapošteni.
Torej, ali si manipulator po profesiji, ali pa v to, kar pišeš resno verjameš. Potem ti ni pomoči in si, oprosti izrazu – cepec. Kdo drug, razen politike (in politikov) naj bi po tem (po tvojem) upravljal z državo? Kdo, tudi če so to klošarji, bodo s tem postali politiki. Bomo tudi tu mi izumili nekaj še neizumljenega? Mar nismo imeli dovolj že enega (norega) izumitelja Kardelja?

Če pa so vsi glih, česa ne razumeš?
Evo, to je druga manipulacija. Seveda niso vsi isti. So tudi pošteni, so tudi takšni, ki jim je mar za interese državljanov. Pa tudi, če bi bili vsi slabi, so nekateri boljša, ali manj slabša izbira. Tisti, ki prepričuje o tem, da so vsi isti, sugerira, da nima smisla sploh izbrati koga drugega. Torej naj ostanem jaz, naj ostane moja klika, naj ostane vse tako kot je. Četudi gre vse v »maloro«. Ja, tako, čestitam, ti in tvoji somišljeniki so TERNA za murgelsko bratovščino, da vlada v Sloveniji še naslednjih tisoč let. Čestitam, še enkrat.

Vsi so glih, ja. Ti pa še kar naprej hodi na volitve in upaj, da bodo izvoljeni tapravi in tapošteni.
Tale zadnja je pa »smetana na torti«. Ti torej očitno ne hodiš na volitve (ker »tapravih« in »tapoštenih« bojda ni). Ja, kaj se potem razburjaš? Zaradi prav takšnih imamo to kar imamo (demokraturo, krivosodje in mafijsko murgelkreaturo od države). Stari Grki, izumitelji demokracije (ki je bila sicer omejena samo na moške svobodnjake) so tistim, ki se niso udeleževali reševanja skupnih zadev (to je volitev), rekli – IDIOTES.

Sorry, ampak s tabo je polemika nesmiselna, tako da, kar se mene tiče, sva zaključila.
anon-203614 sporočil: 790
[#2510938] 28.03.15 22:13 · odgovor na: anon-217226 (#2510911)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-203614 28.03.2015 22:17
Spoštovani ne-idiot, preberi si še enkrat zadnji stavek iz mojega prejšnjega posta. To je to. Ti pa še kar naprej izvoli in voli parazite. Manjše zlo, ne?
anon-217226 sporočil: 142
[#2511033] 29.03.15 15:03 · odgovor na: anon-203614 (#2510938)
Odgovori   +    0
[0701CITYX]
Spoštovani ne-idiot, preberi si še enkrat zadnji stavek iz mojega prejšnjega posta. To je to. Ti pa še kar naprej izvoli in voli parazite. Manjše zlo, ne?
Spoštovani 0701CITYX, tebi res ni pomoči. Murgelska plaketa t ne uide. Pa zbogom.
anon-203614 sporočil: 790
[#2511092] 29.03.15 22:39 · odgovor na: anon-217226 (#2511033)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-203614 29.03.2015 22:41
[ajevsenak2]
> [0701CITYX]
> Spoštovani ne-idiot, preberi si še enkrat zadnji stavek iz mojega prejšnjega posta. To je to. Ti pa še kar naprej izvoli in voli parazite. Manjše zlo, ne?

Spoštovani 0701CITYX, tebi res ni pomoči. Murgelska plaketa t ne uide. Pa zbogom.
Spoštovani ne-idiot, če je zmerjanje z Murglami vse, kar zmoreš, tudi prav. Važno, da daš na naslednjih volitvah glas za tapoštene, za tiste, ki jim je mar - koliko ti bodo vzeli od plače in premoženja
najobj sporočil: 31.917
[#2511148] 30.03.15 09:54 · odgovor na: anon-220564 (#2510800)
Odgovori   +    0
[ToneBarka]
> [najobj]
> > [vickibedi]
> > > [najobj]
> > > > [republican]
> > > > > [vrac]
> > > > > Churchill je nekoč dejal nekako v tem stilu: Če nisi levičar, ko si mlad, nimaš srca, če nisi konservativec ko si star pa nimaš pameti. In Rok Novak je nekako premlad za konservativca, tako zelo mlad, da njegove neoliberalne teze izgledajo že kar malce humorno...
> > >
> > > > Očitno ima več pameti, kot srca ;)
> > > ... ja, ampak tudi malo več kot nič je več kot nič, tako da se na njegovem mestu jaz s tem ne bi preveč hvalil ...
>
> > Če ciljaš na to da nima srca, pa se vprašaj, koliko srca imajo tisti, ki po naročilu mečejo kocke v parlament (nelevičarske vlade). Več kot nič je, kot ugotavljaš, več kot nič, medtem ko slednji, ki jih omenjam imajo na obeh frontah manj ali enako nič.
> ... eh, samo malo sem se z besedami poigral, čeprav mi je malo hecno, da se je slavni Churchill motil in to nobenega ne moti ... evo, pa sem se še enkrat malo z besedami poigral ...
>
> P.S.: ciljal sem na pamet, ker dečko malo preveč enostransko gleda na svet, da bi bil to znak velike pameti ...
Imaš prav, dečko ni pameten. Če bi bil pameten, bi vedel, da ni pametno nasprotovati Resnici. Ko bo to spoznal, bo postal inteligenten. Zato imamo pri nas toliko inteligence, a bore malo pameti.
... khmm, in Jezus mu je dejal: »Jaz sem pot, resnica in življenje. Nihče ne pride k Očetu drugače kot po meni.« ...

P.S.: če si na kaj drugega mislil, bolj jasno povej ...

Strani: 1