Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Direktorji podjetij, na banko bo treba iti!

Strani: 1

anon-50481 sporočil: 286
[#2508361] 19.03.15 07:32
Odgovori   +    8
Samo nakladanje gospoda, ki še nikoli ni resnično sodeloval z bankami... ni res, banke bodo še naprej enako poslovale z podjetji kot so do danes, samo bodo - v povprečju - želele še več zavarovanj kot v preteklosti... glede finančnih podatkov in dogajanja v podjetju jih pa aktivno !ne zanima! kaj se dogaja s podjetji, oziroma, želijo samo vnesti podatke v svojo računalniško platformo, ki zatem izpljune boniteto in že se pogovarjamo o pogojih... torej bojazen da bodo bankirji postali kaj bolj vešči ocenjevanja bonitet podjetij ali ocenjevanja sposobnosti odplačevanja kreditov so povsem odveč...
0513ANITO sporočil: 10.824
[#2508387] 19.03.15 08:24 · odgovor na: anon-50481 (#2508361)
Odgovori   +    14
No mene bankirji obletavajo kot muhe.

Jih sprejmem na obisk in jim jasno povem, da osebne menice odpadejo in da naj ne delajo ponudbe v kateri zahtevajo moje osebno jamstvo.

Čez čas oni pošljejo ponudbe: In glej ga zlomka, notri je zahteva za moje osebne menice.

WTF

Kaj vam ni jasno bankirji prfuknjeni.

Sem vam jasno povedal, da osebno jamstvo odpade. Takega kredita mi sploh ne ponujat, ker ga ne rabim in ga tudi ne bi nikoli vzel.

Sploh dokler živi in delam tle v Sloveniji, ker me potem en davčni idiot lahko odere do kosti.
bmertelj sporočil: 48
[#2508466] 19.03.15 10:18
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bmertelj 19.03.2015 10:20
Zaradi krize je med podjetniki in bankami zavladalo neverjetno nezaupanje! To je velik problem, ker eni brez drugih ... slabo. En čas si lahko govorimo, da jih nočemo več videti, samo ko bo pa prišla nova priložnost, bi bilo pa zelo dobro ob sebi imeti finančnega partnerja -- kot ga ima konkurent iz neke druge države, recimo.

Ja, res je, bankirji ne razumejo podjetnikovih pogledov in besed. Če nekaj ne razumeš, čez čas nehaš tudi poslušati. Na nekem projektu sem spoznal, da tudi obratno velja - podjetniki ne razumemo bančnega posla, niti njihovih problemov, jezika.

Kot dva zakonca v slabem zakonu :)

Potrebujemo mediatorje, pomoč pri komunikaciji. Podjetniki potrebujejo dobrega finančnika, ki razume podjetnika in njegov posel, ter pripravi pravo zgodbo za bančnike. Resnično, pošteno zgodbo, ki pa pove to, kar bančniki potrebujejo, da se upajo podati v partnerstvo.

Vsak dan govorim z direktorji in tam kjer ni dobrega finančnika, ki razume posel in banke, imajo težave ali zamujene poslovne priložnosti zaradi slabega financiranja.

Pritoževanje nad bankami nam pač ne bo pomagalo, v akcijo bo treba, kot piše g. Peterlin. A vendar dobite si finančnika, ki vam bo zadevo pomagal pripraviti. Lahko tudi kakega priporočim.

Strani: 1