3 ure
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
3 ure
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
4 ure
Najbolj brani članki danes
5 ur
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi 1
5 ur
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
6 ur
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
6 ur
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
6 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
6 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
7 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
8 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
8 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
8 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
8 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
8 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
9 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
9 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
10 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
10 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
10 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj me ne skrbi za Avstrijo

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2506777] 11.03.15 22:43
Odgovori   +    21
Zadnja sprememba: anon-317028 11.03.2015 22:46
Slovencev naj ne skrbi za Avstrijo, kajti ta država nima Erjavca in politične anomalije (glodavcev), ki se ji reče Desus.
anon-186171 sporočil: 166
[#2506790] 12.03.15 06:10
Odgovori   +    25
Zadnja sprememba: anon-186171 12.03.2015 06:11
V kolikor bi bila jużna meja Avstrije na Kolpi mi Slovenci nebi imeli danes nobenih problemov. Od razpada AvstroOgrske nam je slo samo navzdol v vseh ozirih. Ideja Jugoslavenizma je bila za Slovence pogubna.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2506798] 12.03.15 07:13
Odgovori   +    9
Mittelstand je tudi ves avstrijski turizem.Kaj pomeni za državo pa je splošno znano.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2506799] 12.03.15 07:20 · odgovor na: anon-186171 (#2506790)
Odgovori   +    3
[1212TOMSI]
V kolikor bi bila jużna meja Avstrije na Kolpi mi Slovenci nebi imeli danes nobenih problemov. Od razpada AvstroOgrske nam je slo samo navzdol v vseh ozirih. Ideja Jugoslavenizma je bila za Slovence pogubna.
Imeli bi problem,ki se imenuje begunci. Od tistih,ki prihajajo iz vzhodnih držav (Moldavija,Belorusija)do Čečenov in tistih,ki pridejo ,če imajo srečo živi v Evropo,s čolni.Da ne omenim množičnega priseljevanja iz držav Evropske unije,Romunov,Bolgarov.To je problem o katerem pa ni zaželjeno pisati.Če že pa se imenuje drugače.
bc123a sporočil: 48.253
[#2506814] 12.03.15 07:45
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: bc123a 12.03.2015 07:46
Problem kopiranja resitev iz avstrije je v tem, da oni imajo nekaj, cesar mi nimamo. V avstriji je "status quo" povsem sprejemljiva strategija za izhod iz krize, ravno zaradi tega kar pisete:
Drugič, nezanemarljiv del avstrijskega gospodarstva so skriti šampioni, imenujejo jih mittelstand. Gre za izjemno robustna podjetja, ki so pogosto že desetletja v lasti istih družin. Kot so ugotovili na graški univerzi Campus 02, ta podjetja v povprečju zaposlujejo 405 ljudi, imajo 56 milijonov evrov letnih prihodkov, skoraj vse pa izvozijo. Nekakšni akrapoviči, torej. S to razliko, da imajo v Avstriji nekaj sto takšnih akrapovičev.
Mi tega nimamo, pri nas mora to sele nastati. Zato ne moremo kopirati avstrijske strategije, ampak razmisljati o tem, kako doseci razmere, da se taksna podjetja pojavljajo.

Velikokrat slisim, da bi morali kopirati avstrijo in nemcijo, kar je absolutno narobe: ti drzavi nista noben texas (v pozitivnem liberalnem pomenu besede), ampak sta globoko zbirokratizirani in eurokratizirani drzavi, ki jima dober standard nosi velika kolicina "speha" (kot pisete, stabilna stara podjetja, v nemciji tako majhna kot velika), ki je nastal v nekih drugih casih; seveda to rasti ne ovira kot pri nas, kjer mora ta del gospodarstva sele nastati!

Nemcija in avstrija sta glede novih tehnologij, startupov in podobnega prakticno mizerni v primerjavi z gospodarsko bolj liberalnimi drzavami; kdaj ste nazadnje slisali da bi kak velikan (kalibra google, facebook, apple, microsoft, itd) prevzel kaksno veliko tehnolosko firmo, nastalo v avstriji ali nemciji? Jaz nazadnje za Jambo, ki jo je leta 2004 (!) za 230 miljonov evrov kupil Verisign.

Tudi nemcija je svoj "harz IV" preporod pod schroederjem zgradila skoraj izkljucno na notranji devalvaciji (pri cemer je bil tajming le te izjemno srecen, ko je svet parabolicno rasel, drugace bi reforme propadle).

Poskusite odpreti podjetje v nemciji, ni primerjave recimo z UK ali ZDA.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2506816] 12.03.15 07:49
Odgovori   +    8
Odmeval je zapis britanskega Telegrapha, da je v osrčju Evrope nastala nova mini Grčija.
To je seveda neumen senzacionalizem. Če v evrskem območju obstaja druga Grčija, je to Italija:
www.finance.si/8805800/
(v osmih mesecih od tega komentarja se ni nič bistveno spremenilo).

Res pa je, da se zna v Avstriji v nekaj mesecih še grdo poslabšati. Težave z bančnimi luknjami pometajo pod preprogo bolj trmasto, kot s(m)o jih pri nas. Kdor bo začel kričati, naj pač kriči, številke pa zelo zelo jasno kažejo, da je tako.

Ampak to so predvidevanja za prihodnost; po mojem bo to grdo poslabšanje neizbežno, ker enkrat se je potrebno soočiti z resnico, so me pa pretekle izkušnje naučile, da časovnega okvirja ne bom napovedoval; lahko je čez dva meseca, lahko pa bodo potisnili v prihodnje leto, pojma nimam kaj vse se da zmutiti, če je za to dovolj politične volje v lokalni prestolnici in dovolj politične podpore v Bruslju in Frankfurtu.

Če se osredotočimo na sedanjost in znotraj nje na tiste evrske države, ki naj bi nam bile za vzor, pa FT (ki je po moji subjektivni oceni vseeno bolj objektiven od Telegrapha, pa tudi v tem konkretnem primeru trditve podpre s tremi grafikoni) ugotavlja, kot sem tudi sam že nekajkrat tukaj ugotavljal, da je najbolj oblačno na Finskem:

www.ft.com/intl/cms/...ab7de.html
bc123a sporočil: 48.253
[#2506818] 12.03.15 07:51 · odgovor na: anon-15342 (#2506816)
Odgovori   +    0
[TadejK]
Če se osredotočimo na sedanjost in znotraj nje na tiste evrske države, ki naj bi nam bile za vzor, pa FT (ki je po moji subjektivni oceni vseeno bolj objektiven od Telegrapha, pa tudi v tem konkretnem primeru trditve podpre s tremi grafikoni) ugotavlja, kot sem tudi sam že nekajkrat tukaj ugotavljal, da je najbolj oblačno na Finskem:

www.ft.com/intl/cms/...ab7de.html
Kitajska te ne skrbi? Res je izven EU, a njena senca mocno pada po celem svetu.
anon-363684 sporočil: 200
[#2506825] 12.03.15 08:09
Odgovori   +    5
čas vnosa: 12.03.15 08:01
Zanimivo perverzna karikatura.

Ko Sloveniji analitiki napovedo sranje, se jih kuje v nebo. Ko so analitiki izjemno posevno izracunali bancno luknjo v Sloveniji, s tem nimate tezav.

Ko Avstriji analitiki napovedo zgolj stagniranje in niti ne padca, so pa naenkrat neumestni panicarji?

In a se damo zmenit za pravilo? Ce velja severnjasko nacelo da je treba dolgove posteno vrnit, velja to tudi za vrle avstrijce. In 10 mlrd dolga Hypa za katerega jamci Koroska dezela naj se vrne. Nic bail-in in podobnih jajc. Jamcili ste, placajte. Tako kot bi/bo morala Slovenija za TES, EFSF ali pa DARS.

A oni nebi? Prekleti siviljski komunajzerski kardeljanski.. Avstrijci...
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2506878] 12.03.15 09:36 · odgovor na: bc123a (#2506818)
Odgovori   +    1
[bc123a]
Kitajska te ne skrbi? Res je izven EU, a njena senca mocno pada po celem svetu.
Mene marsikaj skrbi, ampak kot si sam napisal, sem se omejil na EU in še znotraj nje konkretno na EZ.
anon-364615 sporočil: 1
[#2507010] 12.03.15 16:07
Odgovori   +    2
čas vnosa: 12.03.15 15:13
če je to kriza v Avstriji, naj traja še 100 let!

lp od avstrijskega davčnega rezidenta.
anon-365377 sporočil: 7
[#2507011] 12.03.15 16:07
Odgovori   +    0
čas vnosa: 12.03.15 14:53
avstrijski bančni sistem je med najstabilnejšimi v eu, mimogrede, revščine je manj kot v sloveniji , po podatkih Eurostata je bilo leta 2013 socialno izključenih 18,8 % odstotka avstrijcev in 20,5 odstotka slovencev , razlika

Strani: 1