Strani: 1

anon-187668 sporočil: 5.835
[#2503517] 27.02.15 23:23
Odgovori   +    2
"Nevrokirurg Koršič poudarja, da je sam absolutno za evtanazijo. »Če bi morali mene oživljati in bi vedel, da bom ostal v breme svojcem in družbi, da sam ne bom imel praktično nič več od življenja - sem absolutno za.« ... Čeprav Marjan Koršič zagovarja evtanazijo, si, kot pravi, ne predstavlja, kdo bi jo pri nas lahko izvajal, kdo bi vbrizgnil smrtni odmerek. »Tega sam nekomu ne bi mogel narediti,« pravi."
Naloga zdravnika je, da zdravi in ohranja življenje in ne, da ga vzame. Evtanazijo lahko povsem zadovoljivo opravlja državni uradnik, ki od države dobi dovoljenje, da evtanazijo izvaja, seveda pod pogoji, ki jih določa zakon. Da pa mora hkrati znati pravilno vbrizgniti smrtni odmerek, se razume samo po sebi in za kaj takega ne potrebuje medicinske izobrazbe, še manj pa, da bi bil zdravnik.
anon-327192 sporočil: 1.234
[#2503631] 28.02.15 15:37 · odgovor na: anon-187668 (#2503517)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 28.02.15 14:44
[menim]
> "Nevrokirurg Koršič poudarja, da je sam absolutno za evtanazijo. »Če bi morali mene oživljati in bi vedel, da bom ostal v breme svojcem in družbi, da sam ne bom imel praktično nič več od življenja - sem absolutno za.« ... Čeprav Marjan Koršič zagovarja evtanazijo, si, kot pravi, ne predstavlja, kdo bi jo pri nas lahko izvajal, kdo bi vbrizgnil smrtni odmerek. »Tega sam nekomu ne bi mogel narediti,« pravi."

Naloga zdravnika je, da zdravi in ohranja življenje in ne, da ga vzame. Evtanazijo lahko povsem zadovoljivo opravlja državni uradnik, ki od države dobi dovoljenje, da evtanazijo izvaja, seveda pod pogoji, ki jih določa zakon. Da pa mora hkrati znati pravilno vbrizgniti smrtni odmerek, se razume samo po sebi in za kaj takega ne potrebuje medicinske izobrazbe, še manj pa, da bi bil zdravnik.


To je podobno kot država s politično nomenklaturo, ki naj bi zagotavljala normalno življenje državljanov ! No naša državna nomenklatura z boratom in cmerkotom na čelu deluje kot bi delali kje v belgiji kjer izvajajo evtanazijo nad samomorilci saj zaradi njih okrepov umiramo državljani na obroke brez možnosti da se preživi
vrac sporočil: 11.068
[#2503636] 28.02.15 15:51
Odgovori   +    2
Ljudje,ne odpirajte Pandorine skrinjice!Ne kvasite neumnosti, verjemite avtoritetam kot sta strokovna direktorica OI in dr. Voljču ali recimo Predsedniku ZZ. Življenje je sveto in neponovljivo!

Strani: 1