23 min
Najbolj brani članki danes
2 uri
Agencija za energijo vztraja: elektrika se bo julija obračunavala po novem in konec! 1
3 ure
Applova prodaja na Kitajskem upadla za petino
3 ure
Top službe – ESA, LTH Castings, NLB, Danfoss, Comtrade, Unior, Gorenjska banka ...
4 ure
Iz NS Triglava odstopil Valjavec
4 ure
Kupil sem delnico še enega podjetja na področju čipov
5 ur
EP potrdil prenovljena fiskalna pravila EU - zadnji korak morajo zdaj storiti še članice
6 ur
Svetovna turistična organizacija in Hrvaška ustanavljata raziskovalni center za trajnostni turizem 2
6 ur
Varovalka pri uvozu kmetijskih proizvodov iz Ukrajine v EU
6 ur
24ur: Kriminalisti obiskali Snežiča in Hajdinjaka
6 ur
(reportaža) Kako je organizirana tovarna japonskih robotov v Kočevju
6 ur
(intervju) Delegirane naloge nikoli ne bi smeli vzeti nazaj
7 ur
L. Mesec po srečanju socialnih partnerjev: Zdaj se bomo ukvarjali z davki in pokojninami! 11
7 ur
Občina Logatec z družbo T-2 v nadgradnjo platforme Logatec Supermesto (PRO)
8 ur
Razkrite bilance 2023: kako so lani poslovala podjetja politikov, znanih odvetnikov, lobistov, profesorjev ... 4
8 ur
Energetika Ljubljana ob koncu kurilne sezone znižuje ceno plina 1
8 ur
Borza NYSE tržne udeležence sprašuje, ali bi podprli prehod na 24-urno trgovanje z delnicami
8 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
8 ur
To je porsche, ki si zasluži pozornost tudi najbolj zagretih ljubiteljev bencinskih hlapov 6
10 ur
Novartis z visoko rastjo dobička in prihodkov

Strani: 1

Polo83 sporočil: 1.177
[#2502651] 25.02.15 09:03
Odgovori   +    2
vseh pa res ne morejo pekarne zasest, tako je vsaj v mariboru
Gustl sporočil: 13.629
[#2502654] 25.02.15 09:17 · odgovor na: Polo83 (#2502651)
Odgovori   +    3
[Polo83]
vseh pa res ne morejo pekarne zasest, tako je vsaj v mariboru
Ljubljana ne zaostaja.
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2502662] 25.02.15 09:54 · odgovor na: Gustl (#2502654)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [Polo83]
> vseh pa res ne morejo pekarne zasest, tako je vsaj v mariboru

Ljubljana ne zaostaja.
najt pravo lokacij pekarne je prava znanost. Recimo Mlinar po več tednov šteje ljudi, ki hodijo mimo, pa v sosednje lokale ipd. Nobene ne psotavijo naključno, ker je 'to ful dobra lokacija'
bc123a sporočil: 48.253
[#2502683] 25.02.15 11:05 · odgovor na: anon-49383 (#2502662)
Odgovori   +    1
[janeztomazic]
> [Gustl]
> > [Polo83]
> > vseh pa res ne morejo pekarne zasest, tako je vsaj v mariboru
>
> Ljubljana ne zaostaja.

najt pravo lokacij pekarne je prava znanost. Recimo Mlinar po več tednov šteje ljudi, ki hodijo mimo, pa v sosednje lokale ipd. Nobene ne psotavijo naključno, ker je 'to ful dobra lokacija'
Ampak dvomim da tako delajo tudi vsi albanci in ostali slascicarji, ki so se na veliko vrgli v ta posel (mlinar je late to the party).

Po moje imamo obsezen pekarniski balon :)
0531Agenc sporočil: 254
[#2502713] 25.02.15 12:54
Odgovori   +    1
Todić mastno naklada. par let stare prostore/pisarne v LJ lahko v urejeni, super zrihtani stavbi najameš že za cca 8 eur ali manj (in to velja tudi za manj kot 200 m2)
sopranos sporočil: 11.404
[#2502823] 25.02.15 19:39 · odgovor na: bc123a (#2502683)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [janeztomazic]
> > [Gustl]
> > > [Polo83]
> > > vseh pa res ne morejo pekarne zasest, tako je vsaj v mariboru
> >
> > Ljubljana ne zaostaja.
>
> najt pravo lokacij pekarne je prava znanost. Recimo Mlinar po več tednov šteje ljudi, ki hodijo mimo, pa v sosednje lokale ipd. Nobene ne psotavijo naključno, ker je 'to ful dobra lokacija'

Ampak dvomim da tako delajo tudi vsi albanci in ostali slascicarji, ki so se na veliko vrgli v ta posel (mlinar je late to the party).

Po moje imamo obsezen pekarniski balon :)
Ja, jaz osebno dvomim, da se jim splača. Sploh pa mi je čudno, da se samo Albanci v ta posel spravljajo. In to tako množično. Človek kdaj dobi občutek, da je to samo krinka za druge dejavnosti. Sploh je hecno, ko jih je na enem naslovu prijavljenih 200. Pa vsi so direktorji, a slovensko ne zna nihče, nekateri tudi pisati ne znajo. Takoj ti je jasno, da on ni noben ta prav direktor in da imajo organizirano množično odpiranje podjetij,da dobijo dovoljenja za bivanje.

No, druga dejavnost, ki jo imajo je pa gradbeništvo. Kolega, ki se s tam ukvarja in je tudi že delal z njimi mi je povedal sledeče - da pojma nimajo o gradnji in da jih mora skoz paziti, da kaj ne zajebajo. Da so sicer pridni, ampak povsem brez izkušenj. Da pa nekje tolk ceno spustijo, da njega dražje material pride, kot pa je cena kakšne čisto albanske firme. Pol se pa vprašajte, kako je možno, da take zadeve laufajo.

Pa da ne boste rekli, da nimam pojma ali pa sem nestrpen. Poznam te zadeve dokaj dobro in ne govorim na pamet.
Gustl sporočil: 13.629
[#2502864] 26.02.15 06:41 · odgovor na: sopranos (#2502823)
Odgovori   +    0
[sopranos]

> Po moje imamo obsezen pekarniski balon :)

Ja, jaz osebno dvomim, da se jim splača. Sploh pa mi je čudno, da se samo Albanci v ta posel spravljajo. In to tako množično.
Zadnji pekarniški pohod, vsaj po LJ, ni Albanski. Albanci so prej že prevzeli male pekarnice, predvsem izven centra, nekatere preuredili v pekarna/kebabdžinica.

Sedaj so na pohodu tuje verige: Mlinar, BackWerk,

...z boljšimi lokacijami in precej boljšo ponudbo...ampak jih je veliko, vojna za tržni delež...
sopranos sporočil: 11.404
[#2503026] 26.02.15 13:18 · odgovor na: Gustl (#2502864)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [sopranos]
>
> > Po moje imamo obsezen pekarniski balon :)
>
> Ja, jaz osebno dvomim, da se jim splača. Sploh pa mi je čudno, da se samo Albanci v ta posel spravljajo. In to tako množično.

Zadnji pekarniški pohod, vsaj po LJ, ni Albanski. Albanci so prej že prevzeli male pekarnice, predvsem izven centra, nekatere preuredili v pekarna/kebabdžinica.

Sedaj so na pohodu tuje verige: Mlinar, BackWerk,

...z boljšimi lokacijami in precej boljšo ponudbo...ampak jih je veliko, vojna za tržni delež...
Ja, Mlinarja je v Ljubljani kar veliko. Drugje še en.

Ampak tisto, kar sem zgoraj pisal, se dogaja po celi Sloveniji. En tak vseslovenski pekar s svojimi prodajalnami je bil Pekarna Pečjak, pa še ena ali dve lokalni pekarni z eno ali dvema enotama. Sedaj so se pa tem pridružile še pekarnice, ki so skoraj v vsaki malo večji vasi. Se mi zdi en tak sistematičen, usklajen pristop. Pa čeprav gre za samostojne pravne subjekte.

A si predstavljate, da recimo 50% Slovencev, ki živi v Avstriji danes začne furati samo en posel? Jaz si ne. Vsak bo nekaj drugega počel. Tukaj pa imajo dve dejavnosti in to je to. Če so imeli pred leti prodajalne sadja, so sedaj kar vsi začeli furati pekarne.
Gustl sporočil: 13.629
[#2503031] 26.02.15 13:23 · odgovor na: sopranos (#2503026)
Odgovori   +    0
[sopranos]
Če so imeli pred leti prodajalne sadja, so sedaj kar vsi začeli furati pekarne.
Sadje so močno prevzeli supermarketi z nižjimi cenami. Pekovsko pecivo je bolj ad hoc produkt.

Strani: 1