Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ne potrebujemo muhastega Putina

Strani: 1

vrac sporočil: 11.068
[#2500366] 16.02.15 23:50
Odgovori   +    18
Zadnja sprememba: vrac 16.02.2015 23:57
Dokler bomo z Rusijo sklenili parkrat več poslov kot z ZDA, se bomo morali še kako ukvarjati s Putinom. Pa to ni nič narobe. Bolj bi bilo pomembno, naj politiki ne delajo škode gospodarstvu z nepremišljenimi izjavami. Mi ne bomo rešili sveta, lahko si pa z nepremišljenostjo otežimo svojo pozicijo,ki je v Rusiji kar dobra, In to je potrebno ohraniti. Seveda pa ne nasprotujem avtorju, ko pravi, naj več poslujemo z Ameriko in Indijo naprimer. Super,le kdo bi lahko bil proti?
FIN-454644 sporočil: 10.890
[#2500376] 17.02.15 07:19
Odgovori   +    3
A bi moral pljuvati po Nemciji in Ameriki?
kzupanc sporočil: 10.519
[#2500439] 17.02.15 11:50
Odgovori   +    0
Vsekakor. Zelo dobro napisano.
anon-198668 sporočil: 2.998
[#2500467] 17.02.15 14:26
Odgovori   +    5
Se strinjam, da Pahor ni pričakoval novinarke, ki jo je zelo očitno pripravila ruske obveščevalna služba z namenom ustvarjanja razdora v EU. Novinarka je bila izredno agresivna a Pahor se ni dal. Po mojem mnenju je dobro odgovarjal na vprašanja. Povedal je, da smo Rusiji prijateljska država, vendar da Rusija ravna narobe ko gre za Ukrajino.

Z novinarjem se ne strinjam, da Pahor ni znal odgovoriti na primerjavo s Krimom. Odločno je povedal, da primerjave ni, novinarka se je strinjala a vseeno poskusila še enkrat, ko je to ponovil. Naredil je točno tisto, kar novinar predlaga: bolje je biti tiho, kajti razložiti razliko bi bilo za Ruse izredno žaljivo.

Pahor je Slovenijo jasno postavil na Zahod, v NATO in v EU. S tem je naredil točno tisto, kar novinar svetuje: ukvarja se z EU in ZDA, ne z Rusijo. Nadalje je celo izrazil svojo podporo ideji federalne EU. Skratka, povsem je izničil propagandni učinek, ki je FSB-GRU načrtoval s to oddajo. Zakaj pa mi tega ne razumemo? Zakaj lezemo v r.t Rusije, ko napadajo drugo evropsko državo in tudi nam posredno grozijo z nuklearnim napadom.

Pahor je odlično opravil svoje delo, kar povem kot človek, ki je na njegov račun napisal cel kupček kritičnih prispevkov.
bozga sporočil: 6.303
[#2500473] 17.02.15 14:44
Odgovori   +    2
Po mojem bo največ od zaostritve odnosov profitirala Kitajska. Gradi se naftovod in tudi hitri vlak Peking-Moskva. Kitajci bodo to situcijo zagotovo izkoristili sebi v prid oziroma za prodor v Evropo še preko Rusije. Evropa pa spet igra ZDA podrejeno vlogo in se ne zna poenotiti praktično o nobeni stvari, niti grški, še manj ukrajinski krizi in vsak predsednik ali pa premier skoraj vsake države nekaj "tumba" po svoje. Evropa praktično nima enakovrednega sogovorca ameriškemu ali pa ruskemu predsedniku. No, kdo je zdaj predsednik Evrope?
anon-51551 sporočil: 1.517
[#2500475] 17.02.15 14:51 · odgovor na: anon-198668 (#2500467)
Odgovori   +    0
[eliot]
Se strinjam, da Pahor ni pričakoval novinarke, ki jo je zelo očitno pripravila ruske obveščevalna služba z namenom ustvarjanja razdora v EU. Novinarka je bila izredno agresivna a Pahor se ni dal. Po mojem mnenju je dobro odgovarjal na vprašanja. Povedal je, da smo Rusiji prijateljska država, vendar da Rusija ravna narobe ko gre za Ukrajino.

Z novinarjem se ne strinjam, da Pahor ni znal odgovoriti na primerjavo s Krimom. Odločno je povedal, da primerjave ni, novinarka se je strinjala a vseeno poskusila še enkrat, ko je to ponovil. Naredil je točno tisto, kar novinar predlaga: bolje je biti tiho, kajti razložiti razliko bi bilo za Ruse izredno žaljivo.

Pahor je Slovenijo jasno postavil na Zahod, v NATO in v EU. S tem je naredil točno tisto, kar novinar svetuje: ukvarja se z EU in ZDA, ne z Rusijo. Nadalje je celo izrazil svojo podporo ideji federalne EU. Skratka, povsem je izničil propagandni učinek, ki je FSB-GRU načrtoval s to oddajo. Zakaj pa mi tega ne razumemo? Zakaj lezemo v r.t Rusije, ko napadajo drugo evropsko državo in tudi nam posredno grozijo z nuklearnim napadom.

Pahor je odlično opravil svoje delo, kar povem kot človek, ki je na njegov račun napisal cel kupček kritičnih prispevkov.

Se popolnoma strinjam s teboj...

Strani: 1