Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.812
[#2498492] 10.02.15 06:32
Odgovori   +    15
Zadnja sprememba: 0513ANITO 10.02.2015 06:36
No še jaz ponovim eno vajo.

K meni kot direktroju firme NE pa lastniku sta lani in letos prišli dve komercialiostki ponujat kredite. Ena je bila iz une Ruske druga pa iz Francoske banke.

Vse lepo in prav. Povem, da smo hipotetično zainteresirani za limit oz revolving v višni 100.000€. Jasno povem na sestanku, da edino jamstvo, ki ga ponujam kot direktor je zavarovanje s strani firme (menice, hipoteke, nepremičnine, nezapadli računi, DDV)

Ma oni meni v ponudbi najprej napišejo, da pa brez OSEBNEGA jamstva pa ne bo šlo.

Osebno jamstvo je IZKLJUČENO. Ponovim kar nekajkrat.
V državi, ki krši vse zakone (glej sorodni članek Tadeja K) samo najbolj nori ljudje dajejo osebna jamstva.

Drage bančne pičke. Če jaz hočem od vas kredit in imam primerljivo vsoto lastnih osebnih sredstev z backuppu, meni še na misel ne pride, da vam podpisujem neke blankete BIANCO osebnih menic. Jebite se. Take kredite daje črnogorska mafija na tromosovju.

BDW. Firma ima boniteto AA po Bisnodu, Svoje poslovne in skladišče prostore, in vse zaloge 100% v svoji lasti in plačane do dobaviteljev.

Aja pa še tole:

Človek se niti ne rabi spraševat zakaj se bankirji prostituirao okoli naše firme. Ja zato vendar, ker odlično stojimo. 20 let zapored imamo dobiček. Iz nič slo v 14 letih odkar sem v firmi kupili 2 lastna poslovna prostora in zaloge, ki nam omogočajo dobro pozicijo na trgu glede na konkurenco.
anon-107699 sporočil: 59
[#2498545] 10.02.15 10:01
Odgovori   +    0
"V primerjavi s povprečjem evrskega območja, ki znaša 1,77 odstotka, so slovenska posojila dražja za 1,37 odstotne točke. Je pa razlika manjša kot v preteklosti, še konec leta 2013 je denimo presegala dve odstotni točki."

"Statistika sporoča, da za skoraj poldrugo odstotno točko; severni sosedi si milijon evrov lahko sposodijo po 1,7-odstotni obrestni meri."
bc123a sporočil: 48.253
[#2498547] 10.02.15 10:12 · odgovor na: 0513ANITO (#2498492)
Odgovori   +    6
[0513ANITO]
K meni kot direktroju firme NE pa lastniku sta lani in letos prišli dve komercialiostki ponujat kredite. Ena je bila iz une Ruske druga pa iz Francoske banke.

Vse lepo in prav. Povem, da smo hipotetično zainteresirani za limit oz revolving v višni 100.000€. Jasno povem na sestanku, da edino jamstvo, ki ga ponujam kot direktor je zavarovanje s strani firme (menice, hipoteke, nepremičnine, nezapadli računi, DDV)

Ma oni meni v ponudbi najprej napišejo, da pa brez OSEBNEGA jamstva pa ne bo šlo.
Saj bi bilo smesno, ce ne bi bilo zalostno. Take kredite res lahko ponujajo kar na tromostovju.
Vinci sporočil: 5.933
[#2498551] 10.02.15 10:27 · odgovor na: 0513ANITO (#2498492)
Odgovori   +    11
[0513ANITO]
No še jaz ponovim eno vajo.

K meni kot direktroju firme NE pa lastniku sta lani in letos prišli dve komercialiostki ponujat kredite. Ena je bila iz une Ruske druga pa iz Francoske banke.

Vse lepo in prav. Povem, da smo hipotetično zainteresirani za limit oz revolving v višni 100.000€. Jasno povem na sestanku, da edino jamstvo, ki ga ponujam kot direktor je zavarovanje s strani firme (menice, hipoteke, nepremičnine, nezapadli računi, DDV)

Ma oni meni v ponudbi najprej napišejo, da pa brez OSEBNEGA jamstva pa ne bo šlo.
Bom še jaz. Meni so samo ponujali (ne iz omenjenih bank, enih drugih), do dejanske ponudbe pa nikoli ni prišlo. Zakaj ne? Ko sem povedal, da me zanima in naj mi pošljejo ponudbo, mi pošljejo tri obrazce za izpolnit, da mi bodo sploh lahko posredovali ponudbo.

Cel dan bi porabil, da bi izpolnil tiste obrazce, zato sem jih poslal v tri pizde materne. Tile leni bančniki se niti toliko ne potrudijo, da bi obrazce sami izpolnili s podatki, ki jih dobijo v javnih bazah. Če bi kdo od teh levih bančnikov kdaj probal izpolniti tiste obrazce, bi hitro ugotovil, kaj vse je z njimi narobe, dokler se pa drugi z njimi jebemo, pa jim je vseeno.

Strani: 1