Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Odkar je v nemških rokah, teče kot namazan

Strani: 1

anon-58102 sporočil: 4
[#2495926] 01.02.15 15:21
Odgovori   +    0
Nic posebnega nisem prebral v clanku, razen razpotegnjena statistika. Skoda...
abrame sporočil: 1.628
[#2495948] 01.02.15 18:29 · odgovor na: anon-58102 (#2495926)
Odgovori   +    1
Novo je, da so Ducatijevi motocikli odkar imajo nemško elektroniko zanesljivejši. To je bila v bistvu edina resnična hiba sicer izjemnega in uravnoteženega motocikla ....
Ostale predpotopne rešitve kot je npr. sekundarni pogon z verigo (preveč vzdrževanja) in izpuh speljan pod sedež (namesto pod motorjem), ki jih v sodobnosti rešujejo z za nekaj EUR dražjimi, a glede na ceno nesorazmerno boljšimi rešitvami, so za masodonte še vedno neželjena debata, kaj šele pot.
anon-202150 sporočil: 1.066
[#2496281] 02.02.15 18:59 · odgovor na: abrame (#2495948)
Odgovori   +    2
[abrame]
Novo je, da so Ducatijevi motocikli odkar imajo nemško elektroniko zanesljivejši. To je bila v bistvu edina resnična hiba sicer izjemnega in uravnoteženega motocikla ....
Ostale predpotopne rešitve kot je npr. sekundarni pogon z verigo (preveč vzdrževanja) in izpuh speljan pod sedež (namesto pod motorjem), ki jih v sodobnosti rešujejo z za nekaj EUR dražjimi, a glede na ceno nesorazmerno boljšimi rešitvami, so za masodonte še vedno neželjena debata, kaj šele pot.
Hja... Ne pomnim, da bi mi na motociklu ali avtomobilu kdaj crknil kak sklop elektronike z napisom Magneti Marelli, kar za Bosch ne morem ravno trditi. Tudi konektorji in razna tipala ohohonemških proizvajalcev se ne pri mojih, ne pri motociklih mojih prijateljev niso izkazali kot zanesljivejši od italijanske konkurence, so pa morda "cenovno zanesljivejši" za prodajalce megle v salonih in servisih...
Čemu pod ritnice obešat tiste pregrešnno težke kose nerjavnega jekla, ki se bi jih zaradi teže nedvomno razveselila tudi kaka romska družina, pa tudi sam nikdar nisem najbolj zastopil. Morda sem prešprical kako uro osnovnošolske fizike, in v resnici težo dvigniti od tal izboljša vozne lastnosti?
abrame sporočil: 1.628
[#2496316] 02.02.15 22:30 · odgovor na: anon-202150 (#2496281)
Odgovori   +    0
Pozimi, ko se večina motoristov ne vozi, bi pod sedež speljani izpušni lonec še nekako funkcioniral, v poletni vročini, predvsem pa ob gravitacijskih zakonih pa sigurno ne.
Pri elektroniki malokoga zanima kaj na njej piše, dokler se ne pojavijo problemi => nepremičnina ....

Strani: 1