Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Podražijo se lahko tudi omrežnine za plin

Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.823
[#2483619] 14.12.14 22:50
Odgovori   +    9
Oprostite. Ampak spodnja izjava:

"Če je cev prevelika za količine prenesenega plina, morajo kompresorji več delati. Torej so višji stroški na enoto plina. Te pa bodo najbrž prenesli v ceno za končne uporabnike,« nam je pred nedavnim dejal ekonomist Matej Lahovnik, ki je bil ob začetku gradnje gospodarski minister. "

Je pa skregana s fiziko.

Lahovnik naj se drži svojega foha. Tehniko naj pa pusti pri miru.
Upor namreč raste s kvadratom hitrost. :)
sopranos sporočil: 11.404
[#2483649] 15.12.14 08:07
Odgovori   +    5
Moje izkušnje kažejo, da je plin razmeroma draga zadeva. Ljudje, ki želijo znižati svoje stroške se vračajo na drva ali pa vgrajujejo toplotne črpalke. Poleg tega, vsaj v mojem kraju, prihaja do vedno večjega deleža večstanovanjskih stavb, ki dobivajo nove, bolj izolativne fasade. Tako da je pričakovati, da se bo v bodoče prodaja plina v Sloveniji zmanjševala in ne povečevala.
0513ANITO sporočil: 10.823
[#2483652] 15.12.14 08:13 · odgovor na: sopranos (#2483649)
Odgovori   +    4
[sopranos]
Moje izkušnje kažejo, da je plin razmeroma draga zadeva. Ljudje, ki želijo znižati svoje stroške se vračajo na drva ali pa vgrajujejo toplotne črpalke. Poleg tega, vsaj v mojem kraju, prihaja do vedno večjega deleža večstanovanjskih stavb, ki dobivajo nove, bolj izolativne fasade. Tako da je pričakovati, da se bo v bodoče prodaja plina v Sloveniji zmanjševala in ne povečevala.
TČ je dobra že samo s tega vidika ker ima vsak prikluček za elektriko.

In tako plačaš priključno moč samo enkrat (za elektriko) in ne še posebej za plin ali recimo daljinsko.
sopranos sporočil: 11.404
[#2483668] 15.12.14 09:13 · odgovor na: 0513ANITO (#2483652)
Odgovori   +    7
Meni se hecno zdi to, da gremo po eno strani nazaj, ne naprej. Pred 200 leti se je kurilo na drva. Od takrat smo naredili ogromen napredek v tehnologiji in pri pridobivanju novih energentov. Ampak zaradi raznih davčnih, družbenih in birokratskih prijemov, se sedaj spet vračamo na izhodišče. Spet se povečuje ogrevanje z drvi.
0513ANITO sporočil: 10.823
[#2483670] 15.12.14 09:16 · odgovor na: sopranos (#2483668)
Odgovori   +    5
[sopranos]
Meni se hecno zdi to, da gremo po eno strani nazaj, ne naprej. Pred 200 leti se je kurilo na drva. Od takrat smo naredili ogromen napredek v tehnologiji in pri pridobivanju novih energentov. Ampak zaradi raznih davčnih, družbenih in birokratskih prijemov, se sedaj spet vračamo na izhodišče. Spet se povečuje ogrevanje z drvi.
Točno.

Negativna selekcija komusocialcev in podobnih malopridnih tičev je že obrnila evolucijo.

Evolucija gre sedaj nazaj od človeka proti opici. (Če sploh)

Strani: 1