Strani: 1 2

anon-258837 sporočil: 1.755
[#2481437] 09.12.14 11:54
Odgovori   +    15
Zadnja sprememba: anon-258837 09.12.2014 11:55
Mene najbolj zanima, ali je FURS sploh pripravljen na to, kajti ponavadi se ravno tam zatakne, saj jim programska oprema že sedaj nagaja. Po moje se jim bo brez ustrezne nadgradnje sesul sistem, kot se je to že zgodilo v preteklosti.

Finance pogrešam vprašanje, koliko bo vpeljava davčnih blagajn stala FURS, saj se bodo morali tudi oni ustrezno opremiti in ali je ta strošek res upravičen z vidika pričakovanih prihodkov, ki po moje ne bodo takšni kot so na Hrvaškem, ker že imamo virtualne davčne blagajne. Na koncu bo to zgolj še en populističen pristop, ki ga bomo plačevali davkoplačevalci in gospodarstvo.
anon-67839 sporočil: 648
[#2481444] 09.12.14 12:02
Odgovori   +    18
Čakaj malo.
"Na vladi so minuli teden dejali, da bodo davčno blagajno morali imeti vsi, ki opravljajo gospodarsko dejavnost."
Jaz ne poslujem z gotovino in bom moral zdaj imeti blagajno???

Se pravi, če se ne vozim z biciklom moram imeti pumpo in čelado???
crt sporočil: 27.122
[#2481445] 09.12.14 12:04 · odgovor na: anon-67839 (#2481444)
Odgovori   +    1
[GV-3361]
Čakaj malo.
"Na vladi so minuli teden dejali, da bodo davčno blagajno morali imeti vsi, ki opravljajo gospodarsko dejavnost."
Jaz ne poslujem z gotovino in bom moral zdaj imeti blagajno???
ja. lahko bi pa bili iskreni in temu rekli davek na firmo :)
Se pravi, če se ne vozim z biciklom moram imeti pumpo in čelado???
hja, lahko bi se pa vozil...

saj poznas tisti osnovnosolski vic... nekako v smislu:

policaj zaracuna kazen cloveku na obali jezera, kjer je prepovedano ribarjenje.
ampak saj jaz nisem lovil rib!
ze mogoce, ampak imate opremo pri sebi.
dobro, potem bom pa jaz vas prijavil zaradi posilstva!
ja kako??
ker imate opremo vedno pri sebi.

pravzaprav me to spominja na clanek, kjer sem tega posiljevalca ze uporabil, logika bogov je podobna... www.finance.si/33218...5%BDerjava
pcs sporočil: 5.462
[#2481462] 09.12.14 12:28
Odgovori   +    11
Če ustrezne blagajne in tiskalnika še nimate, je strošek nakupa te opreme lahko hitro 500 evrov in več, plus plačilo za program, ki lahko stane od sto do nekaj sto evrov (lahko pa se odločite za prej omenjeni najem storitev).
Se pravi nekdo, ki ne posluje z gotovino in zdaj račune sestavlja v Excelu, bo moral nabaviti cca 300-500 eur vreden program in vnesti vanj vse izdelke (od 1 dan do več tednov dela), po možnosti podpisati še pogodbo o vzdrževanju tega programa.

Das ist ja fantastisch!
www.youtube.com/watc...qzKif8Y0sg

Lp,
M
crt sporočil: 27.122
[#2481463] 09.12.14 12:29 · odgovor na: pcs (#2481462)
Odgovori   +    3
[pcs]
Se pravi nekdo, ki ne posluje z gotovino in zdaj račune sestavlja v Excelu, bo moral nabaviti cca 300-500 eur vreden program in vnesti vanj vse izdelke (od 1 dan do več tednov dela), po možnosti podpisati še pogodbo o vzdrževanju tega programa.

Das ist ja fantastisch!
www.youtube.com/watc...qzKif8Y0sg
in se varianta za zenske (recimo kajulci bi lahko bila kandidatka)
www.youtube.com/watc...zfN9c9P4T0
tupamaros sporočil: 3.720
[#2481464] 09.12.14 12:30
Odgovori   +    19
Bomo z uvedbo davčnih blagajn skočili v bazen brez vode?
Ni panike, v bazen brez vode smo skočili 2009 ko je z državnim udarom odpravljen uspešni Janša in je postal predsednik vlade Borut Pahor. Luč na koncu tunela, ki jo je videl je bil vlak, ki nas je dokončno povozil.

LP
Tupamaros
anon-293260 sporočil: 76
[#2481465] 09.12.14 12:32
Odgovori   +    5
Če bo sistem e-blagajn tako postavljen kot je bil davek na nepremičnine, lahko kar pričnejo izpolnjevati pole za novi javni dolg!

Cesarju kar je cesarjevega! Ampak nič več! Pri nas pa vse pada, ker bi rad cesar še kaj več kot vse kar mu pripada!

Enostavno, ampak za tem se skrivajo mnoga načela: enakosti, sorazmernosti, pravičnosti, legitimnosti (ne le legalnosti), ...
crt sporočil: 27.122
[#2481466] 09.12.14 12:32 · odgovor na: tupamaros (#2481464)
Odgovori   +    6
[tupamaros]
>Bomo z uvedbo davčnih blagajn skočili v bazen brez vode?

Ni panike, v bazen brez vode smo skočili 2009 ko je z državnim udarom odpravljen uspešni Janša in je postal predsednik vlade Borut Pahor.
borut pahor je predsednik vlade postal ob priloznosti volitev leta 2008.

(kaj sploh se ostane drzavnim udarom)
dronyx sporočil: 4.602
[#2481469] 09.12.14 12:38
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: dronyx 09.12.2014 12:39
Kaj se zdaj jokate!? Pošteno bi prikazovali prihodke in obračunali davek pa država niti pomislila ne bi, da so potrebne davčne blagajne. Davčne blagajne pa ne rešijo sive cone plačil po sistemu "keš na roko". Če bi imel jaz besedo pri odločanju bi enostavno ukinil plačevanje z gotovino, ampak samo prek plačilni kartic. Tam pa potem ni šanse, da se izognete nadzoru nad denarnim tokom.
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2481475] 09.12.14 12:42 · odgovor na: dronyx (#2481469)
Odgovori   +    8
[dronyx]
Kaj se zdaj jokate!? Pošteno bi prikazovali prihodke in obračunali davek pa država niti pomislila ne bi, da so potrebne davčne blagajne. Davčne blagajne pa ne rešijo sive cone plačil po sistemu "keš na roko". Če bi imel jaz besedo pri odločanju bi enostavno ukinil plačevanje z gotovino, ampak samo prek plačilni kartic. Tam pa potem ni šanse, da se izognete nadzoru nad denarnim tokom.
Ti pa si šaljivec.

Če se ukine gotovina, se takoj rodi alternativno plačino sredstvo, nad katerim država nima oblasti.

Itak take valute že obstajajo
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2481477] 09.12.14 12:43 · odgovor na: dronyx (#2481469)
Odgovori   +    6
[dronyx]
Davčne blagajne pa ne rešijo sive cone plačil po sistemu "keš na roko".
To bridko razočaranje je okusil tudi Dejan Židan.
crt sporočil: 27.122
[#2481478] 09.12.14 12:44 · odgovor na: dronyx (#2481469)
Odgovori   +    19
[dronyx]
Kaj se zdaj jokate!? Pošteno bi prikazovali prihodke in obračunali davek pa država niti pomislila ne bi, da so potrebne davčne blagajne.
:))

kaj se zdaj jokate, ce se ne bi zaposlili v javnem sektorju, zdaj ne bi bilo treba tam nizat plac...
dronyx sporočil: 4.602
[#2481482] 09.12.14 12:46 · odgovor na: 0513ANITO (#2481475)
Odgovori   +    2
Če se ukine gotovina, se takoj rodi alternativno plačino sredstvo, nad katerim država nima oblasti.
Če ima država natančno evidenco vseh tvojih izdatkov in prihodkov verjemi da bo takoj ugotovila, če bilanca ne štima in boš ne samo plačal davek od razlike, ampak še ustrezno kazen. Ostane potem za rešit samo še problem menjave blaga za blago.
murje sporočil: 5.120
[#2481485] 09.12.14 12:49
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: murje 09.12.2014 12:50
SAJ NI RES, PA JE!

"Že od nekdaj si si vladarji pridrževali pravico, da so si poleg vidne desetine, ki jim je pripadala, vzeli še eno nevidno desetino s pomočjo razvrednotenja
kovancev."
Ernst Wagemann
bc123a sporočil: 48.253
[#2481488] 09.12.14 12:50 · odgovor na: dronyx (#2481482)
Odgovori   +    2
[dronyx]
>Če se ukine gotovina, se takoj rodi alternativno plačino sredstvo, nad katerim država nima oblasti.

Če ima država natančno evidenco vseh tvojih izdatkov in prihodkov verjemi da bo takoj ugotovila, če bilanca ne štima in boš ne samo plačal davek od razlike, ampak še ustrezno kazen. Ostane potem za rešit samo še problem menjave blaga za blago.
To je seveda norost in fasizem.

Ampak glede davcnih blagajn je pa tako, da verjetno marsikateri obrtnik, ki posteno prijavlja ves promet, po tihem podpira davcne blagajne, ker mu gre nelojalna konkurenca utajevalcev na zivce. Ampak v sedanji politicni klimi bo to le malokdo priznal.
dronyx sporočil: 4.602
[#2481520] 09.12.14 13:27 · odgovor na: bc123a (#2481488)
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (09.12.2014 13:31)
vrac sporočil: 11.068
[#2481523] 09.12.14 13:36 · odgovor na: crt (#2481466)
Odgovori   +    0
Veš kaj, dosmrtni predsedniki volitev ne priznavajo, če niso izvoljeni s 101%.
huxtable sporočil: 8
[#2481524] 09.12.14 13:37
Odgovori   +    13
Kaj pa razbremenjevanje gospodarstva? Najprej je bilo treba kupiti program za "virtualno blagajno", zdaj bo treba pa še davčno blagajno. Vse skupaj ni majhen strošek za podjetnika, je pa dober zaslužek za IT podjetja, ki se s prodajo teh produktov ukvarjajo.
Zakaj ne bi država npr. olajšala življenje nam podjetnikom tako, da bi plačilo prispevkov, ki jih plačujemo vsak mesec, omogočila z enim samim nakazilom namesto štirih nakazil, kot je to sedaj? Od tega sta dva prispevka - za starševsko varstvo in za zaposlovanje res minimalna - 1,56 oz. 1,57 EUR. Ne mi govorit, da je to problem. Podjetnik bi nakazal celoten znesek vseh prispevkov na zbirni račun, država (možno je avtomatska prerazporeditev po kontih) pa bi ta znesek razdelila po kontih za ZPIZ, zdravstvo, itd. Seveda je treba od vsakega nakazila oz. položnice plačati še bančno provizijo 4x namesto 1x. To je moj predlog in verjamem, da ga bi podprla večina podjetnikov. Sicer pa ne verjamem, da bo država na račun davčnih blagajn obogatela, saj verjamem, da nas je večina podjetnikov poštenih in izdajamo račune.
pcs sporočil: 5.462
[#2481527] 09.12.14 13:46 · odgovor na: bc123a (#2481488)
Odgovori   +    5
[bc123a]
Ampak glede davcnih blagajn je pa tako, da verjetno marsikateri obrtnik, ki posteno prijavlja ves promet, po tihem podpira davcne blagajne, ker mu gre nelojalna konkurenca utajevalcev na zivce. Ampak v sedanji politicni klimi bo to le malokdo priznal.
Obrtniki (ploščice, pohištvo, gradbena dela etc) se lahko zmenijo čisto brez računov, davčna blagajna tu nič ne spremeni.

Nek učinek bi bil najbrž ravno pri gostilnah, kafičih in pri raznih drobnih prodajalnah, ki delajo z gotovino. Drugje je to neumnost.

Lp,
M
notomi sporočil: 768
[#2481534] 09.12.14 14:03
Odgovori   +    3
Vsi bi morali plačevati davke brez izjeme! Tudi kmetije in tržnice. Zakaj bazen brez vode? Poglejte primer Hrvaške! Vendar so tu za pobirati še drugi davki in prispevki, ne samo pri malih bifejčkih! Kdo bo pa to opravil. Brez plačanih obveznosti državi ne bi smelo biti plač, brez plačanih prispevkov za delavce pa bi morala iti družba po enem mesecu v stečaj! Zakaj smo pa včasih čahko vse plačevali in še kako zbirali denar za plače in prispevke. Danes ni niti pol toliko krizno stanje kot je bilo L91 do 98!
anon-104967 sporočil: 1.542
[#2481545] 09.12.14 14:32 · odgovor na: dronyx (#2481469)
Odgovori   +    4
[dronyx]
Kaj se zdaj jokate!? Pošteno bi prikazovali prihodke in obračunali davek pa država niti pomislila ne bi, da so potrebne davčne blagajne. Davčne blagajne pa ne rešijo sive cone plačil po sistemu "keš na roko". Če bi imel jaz besedo pri odločanju bi enostavno ukinil plačevanje z gotovino, ampak samo prek plačilni kartic. Tam pa potem ni šanse, da se izognete nadzoru nad denarnim tokom.
No, evo, jaz sem na čisto drugem bregu. Jaz bi nasprotno uvedel kompletno vse kot poslovanje z gotovino, razen za one, ki se jim ne ljubi denarja štet.

Potem bi seveda uvedel izplačila bruto plač v gotovini in neke vrste saldakontno računovodstvo za vse obveznosti in prispevke. Tako bi na svojem eračunu pri dursu ali katerikoli že državni ustanovi, saj jih je dovolj, bi se že ena našla, imel spisek obveznosti , tako imensko vse penzioniste, ki so od tvojega plačila odvisni, vse zdravstvene , socialne, izobraževalne, itd.. organizacije z imenom , naslovom in zneskom, ki naj ga plačaš.
Seveda bi imel tudi naslov svojega pokojninskega in zdravstvenega računa, pa še kakega drugega varnostnega računa, ki bi ga pač po svoji ideji polnil (da ne rečem , tudi praznil, ampak to je zdajle že preveč navreč)

Naprej , saj je preveč tega, da bi zdajle tu razpredal, bi se pač ponudile še razne možnosti, ki jih pač po izbiri plačaš, od sindikatov do kakih drugih nujnih storitev.

Dolgi zimski večeri se bližajo, pa je treba začet čimprej s kakimi fantazijskimi zgodbami za pripovedovanje in poslušanje ob prasketanju ognja na domačem ognjišču.
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2481547] 09.12.14 14:35 · odgovor na: pcs (#2481527)
Odgovori   +    4
[pcs]
> [bc123a]
> Ampak glede davcnih blagajn je pa tako, da verjetno marsikateri obrtnik, ki posteno prijavlja ves promet, po tihem podpira davcne blagajne, ker mu gre nelojalna konkurenca utajevalcev na zivce. Ampak v sedanji politicni klimi bo to le malokdo priznal.

Obrtniki (ploščice, pohištvo, gradbena dela etc) se lahko zmenijo čisto brez računov, davčna blagajna tu nič ne spremeni.

Nek učinek bi bil najbrž ravno pri gostilnah, kafičih in pri raznih drobnih prodajalnah, ki delajo z gotovino. Drugje je to neumnost.

Lp,
M
Tudi to je neumnost.

Največji mafijozi imajo lokale zato, da skozi blagajno operejo stotisoče € denarja, ki izvira iz prodaje mamli, prostitucije, ect...

Tist DDV, ki ga pri tem pobere država za legalizacijo denarja je plunk v morje.
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2481550] 09.12.14 14:38 · odgovor na: notomi (#2481534)
Odgovori   +    7
[notomi]
Vsi bi morali plačevati davke brez izjeme! Tudi kmetije in tržnice. Zakaj bazen brez vode? Poglejte primer Hrvaške! Vendar so tu za pobirati še drugi davki in prispevki, ne samo pri malih bifejčkih! Kdo bo pa to opravil. Brez plačanih obveznosti državi ne bi smelo biti plač, brez plačanih prispevkov za delavce pa bi morala iti družba po enem mesecu v stečaj! Zakaj smo pa včasih čahko vse plačevali in še kako zbirali denar za plače in prispevke. Danes ni niti pol toliko krizno stanje kot je bilo L91 do 98!
Hajde odjebi.

Čisti kmetje, ki se ne odločijo za eno od oblik (d.o.o. ali sp.) plačujejo davek na katasterski dohodek.

Ta davek je ekvivalent pavšalni obdavlčitvi.

Kar pomeni, da plačaš davek, četudi ti toča ali suša 100% uniči pridelek.

Lažnivce ki zavajajo je potrebno takoj zarkrinkati.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2481581] 09.12.14 15:17
Odgovori   +    6
Andrej Mertelj ni verodostojen sogovornik o davčnih blagajnah, ker je že dolgo časa okužen z njimi in lobira za uvedbo blagajn, ki mu 1000 – kratno povečujejo možnost zaslužka. Seveda, da bo v tej skorumpirani državi hvaležen malim židančkom, erjavčkom in podobnim prav napadalnim političnim zagovornikom blagajn.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2481584] 09.12.14 15:24
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (09.12.2014 15:26)
anon-24983 sporočil: 7.885
[#2481595] 09.12.14 15:47 · odgovor na: 0513ANITO (#2481475)
Odgovori   +    0
[0513ANITO]
> [dronyx]
> Kaj se zdaj jokate!? Pošteno bi prikazovali prihodke in obračunali davek pa država niti pomislila ne bi, da so potrebne davčne blagajne. Davčne blagajne pa ne rešijo sive cone plačil po sistemu "keš na roko". Če bi imel jaz besedo pri odločanju bi enostavno ukinil plačevanje z gotovino, ampak samo prek plačilni kartic. Tam pa potem ni šanse, da se izognete nadzoru nad denarnim tokom.

Ti pa si šaljivec.

Če se ukine gotovina, se takoj rodi alternativno plačino sredstvo, nad katerim država nima oblasti.

Itak take valute že obstajajo
Ja samo ne vem, kakšna naj bi bila ona alternativa. Očitno imate dela vsi preveč, pa se lahko preseravate.

Se spomnim enega električarja, ki mi je prišel bojler pogledat, ko je crknil pa mu ni bilo pomoči. Pa je zaračunal 10 evrov. Pa mu dam stotko, pa me najprej napizdi, da tega ne jemlje, ker je takih dosti ponarejenih. Potlej me še napizdi, da nima za menjat, pa da bi moral imeti drobiž pripravljen, ko pride mojster.
Potem je mene razpizdilo, pa se vsedem za kompjuter, pa mu rečem, naj hitro pove številko računa, da mu bom nakazal prek spletne banke. He, he potem je mojster hitro pomenjal ono stotko in pobral šila in kopita na brzino, seveda ni variante, da bi izstavil kak račun.
anon-24983 sporočil: 7.885
[#2481597] 09.12.14 15:54 · odgovor na: dronyx (#2481469)
Odgovori   +    0
[dronyx]
Kaj se zdaj jokate!? Pošteno bi prikazovali prihodke in obračunali davek pa država niti pomislila ne bi, da so potrebne davčne blagajne. Davčne blagajne pa ne rešijo sive cone plačil po sistemu "keš na roko". Če bi imel jaz besedo pri odločanju bi enostavno ukinil plačevanje z gotovino, ampak samo prek plačilni kartic. Tam pa potem ni šanse, da se izognete nadzoru nad denarnim tokom.
Mah te davčne blagajne so v glavem zaradi tega ker so inšpektorji leni. Se da vse brez davčnih blagajn. Ja one lenobe pa davčne blagajne vseeno ne bodo v celoti rešile.

Debilno je že to, da bilanc v glavnem niti ne gledajo. Pa rabiš za eno kako dobro minuto, pa že lahko najdeš goljufa.

Recimo se spomnim elektroinštalaterja, ki je vgradil tam za preko 2 milijona takrat še tolarjev materiala, računov pa izdanih samo za 100 jurjev več. Pa ga nihče ni gledal. Razen tega je imel izgubo, niti prispevkov ni imel plačanih, pa z novim avtomobilom se je prevažal...

Pa recimo frizerke, ki je imela 1 zaposleno, pa je vedno iz svojega računa nakazala denar za plačo. He, he pa je tudi nihče ni preverjal, verjetno tako dobra duša, da ni imela dela, pa zaposleno, pa ji denar dajala kaj vem od kje, recimo od svojih prihrankov.

No mogoče so jo pustili pri miru, ker so se one tudi pri nji na črno frizirale...

Tako da problem je v tem, ne pa da nekaj lovijo z nekimi davčnimi blagajnami.
Je pa še vprašanje, če so dovolj visoke kazni, da se sploh splača tako preverjanje, da bi recimo malo preveril premoženje in prihodke...
anon-234292 sporočil: 147
[#2481603] 09.12.14 16:28
Odgovori   +    0
odlicno. podpiram davcne blagajne. ne vem zakaj je tukaj mesanje hrusk in jabolk. davcne blagajne resujejo pobiranje davkov ne sive ekonomije. najprej naj se resi pobiranje davkov. je pa res da za moje pojme tole ne bodo spravili skup do septembra. sicer pa bi davcne blagajne prvo uvedel v sisteme kjer poslujejo z gotovino in prometom nad 1 mio eur. namrec sem mnenja da je najvec goljufij ravno v velikih sistemih kjer so visokodovrseni racunalniski sistemi kjer je analitika na prvem mestu in taki mali zlonamerni hrosci ki popravljako promet so pac hiba v sistemu ki je preopsezen za nadzor. sploh sistemi ki dnevno delujejo na popustih in dnevnih akcijah. kar se pa tice gotovinskega poslovanja, ne vem in ne razumem argumentov zakaj bi to omejevali. to so samo signali da cash bezi ven iz drzave in brezgotovinsko poslovanje daje zopet potuho bankam ki ocitno le niso tako dobro zalozene kot nas farbajo. ce ukinemo gotovino zakaj se jo potem sploh tiska. res nebuloze do konca.
anon-335396 sporočil: 1
[#2481609] 09.12.14 16:47
Odgovori   +    2
čas vnosa: 09.12.14 15:55
Po mojem mnenju je smiselna vzpostavitev davčnih blagajn samo pri storitvenih dejavnostih. Imam manjšo trgovino in mi ni jasno, kje bi lahko jaz utajil davek ? Vstopni DDV plačam, ko material nabavim in če ne bi napisal računa za prodan material, bi imel konec leta inventurni manjko od katerega plačam davek... Ali pa sem samo preveč pošten za Slovenijo ?
tupamaros sporočil: 3.720
[#2481617] 09.12.14 17:14 · odgovor na: tupamaros (#2481464)
Odgovori   +    1
[tupamaros]
>Bomo z uvedbo davčnih blagajn skočili v bazen brez vode?

Ni panike, v bazen brez vode smo skočili 2009 ko je z državnim udarom odpravljen uspešni Janša in je postal predsednik vlade Borut Pahor. Luč na koncu tunela, ki jo je videl je bil vlak, ki nas je dokončno povozil.

LP
Tupamaros

Prav, naj bo 2008. "Državni udar" je izveden po nalogu skrivnega poveljstva iz ozadja.

LP
Tupamaros

Strani: 1 2