Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2479913] 04.12.14 04:44
Odgovori   +    13
Najboljša državna pomoč za Polzelo bi bila, če bi podjetje čim prej v stečaju »umrlo« in naj se na stečajnem pogorišču »rodi« novo podjetje z optimalno proizvodnjo in z optimalnim številom delavcev, brez kakršnihkoli državnih pogojevanj. Enkrat bi v Sloveniji morali dojeti, da smrt enega podjetja pomeni rojstvo drugega.
anon-322195 sporočil: 7
[#2479970] 04.12.14 09:11 · odgovor na: anon-317028 (#2479913)
Odgovori   +    7
.....Ja kako čas beži........ če bi me takrat poslušali bi privarčevali minimalno 1,8 milijona evrov.......za osvežitev spomina tole, kar sem naslavljal ministrom za gospodarstvo:
……….. Dobim povpraševanje v Tovarni nogavic Polzela. Tovarna z zelo staro tehnološko opremo za ogrevanje. Napravimo pregled energetike. Vključim projektante iz tujine, ki so pripravljeni prevzeti obnovo energetskega obratovanja, ga financirati in zagotoviti podjetju prihranek med 600.000 in 1.000.000 EUR/leto. Koliko bi podali po končni odločitvi in podrobnejši študiji. Po moji predstavitvi Predsedniku uprave in članom nadzornega sveta, me zvečer pokliče eden od članov upravnega odbora. »…Predsednik uprave je dejal, da bi takšni ljudje, kot je SP, lahko rešili Slovenijo….« ja lepo za slišati, a kdo sploh želi »rešiti Slovenijo«?. Ne. V kratkem zamenjajo predsednika uprave…seveda nastavijo politično zvesto osebo gospo C….. ki seveda najprej nima časa da me sprejme – mora odpuščati delavce, da prihrani,….ko pa me sprejme, pa imam vsaj priliko izvedeti, kako v Muri dobivajo subvencije, ki jih potrebujejo za privatne nakupe podjetij v Srbiji…… Bravo. Vse se ve, pa spet nobenemu nič. No v kratkem potem podpišejo pogodbo z Bisolom in naj bi, če ni samo obračun kot za obnovo strehe, cca 17.000 EUR/leto za tovarno nogavic, seveda pa Bisol lepo prejema denar za SE. OK. Bisol je vsaj slovensko podjetje. ………..
anon-335706 sporočil: 8
[#2480107] 04.12.14 14:12
Odgovori   +    0
čas vnosa: 04.12.14 14:00
In zakaj naj država, da denar, če ima vlagatelj milijarde in lahko kupi banko!

Strani: 1