Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Bo Slovenija deležna ostrih sankcij EU?

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2466542] 21.10.14 22:50
Odgovori   +    46
Zadnja sprememba: anon-317028 21.10.2014 22:55
Osnutek Slovenskega proračuna je švicarski sir z luknjami, kjer se je mogoče nastaniti. Proračun je nekakšna strateška zvijačnost namišljenega nadzgodovinskega subjekta, ki se mu reče Cerarjeva vlada, ki nadaljuje z zvijačami predhodne vlade. In kakšen bo učinek takega nejasnega proračuna? Ustvarilo se bo nekakšno na pol kriminalno okolje v katerem bodo pajdaško vodeni politiki, javni sektor in upokojenci, poskušali izbojevati kar največ lastnih koristi. V Sloveniji »oblast ne obstaja« bi rekel Foucault, obstajajo le odnosi, snop ali manj organiziranih, piramidasto razvrščenih in precej slabo usklajenih odnosov. Cerarjeva oblast brez oblasti (anarhija?) naj bi izhajala iz enega središča (katerega in kje?) in bo v procesu razširjanja, okužbe, rakastega razraščanja postopoma prodrla do najmanjših in najbolj obrobnih celic (Grosrichard, Foucault). V Sloveniji se oblast ne snuje od zgoraj navzdol, kajti v družbi delujejo nekakšne mikrooblasti (tudi neodvisni župani), ki bodo s Cerarjem imele samostojno razmerje »skorajda na štiri oči«. Seveda, plačniki tega incestualnega razmerja bodo podjetniki in gospodarstvo.
anon-105119 sporočil: 3.426
[#2466543] 21.10.14 22:53
Odgovori   +    13
seveda kot po navadi nihče ne bo za nič odgovarjal,
četudi bomo davkoplačevalci zaradi malomarnosti birokratov na fin ministrstvu in poslancev morali spet plačati na milijone evrov kazni,
bo pa cerar to moralno-etično reševal tako, da bo upokojencem ukinil regres.
Več kot očitno je, da s tako nesposobno in neodgovorno birokratsko garnituro v EU nimamo več kaj iskati.
Prepričan sem, da tudi cerar s tako cmerarsko politiko ne bo dočakal konec mandata.
Bolje, da izstopimo iz EU danes kot pa jutri.
bc123a sporočil: 48.253
[#2466546] 21.10.14 23:18 · odgovor na: anon-105119 (#2466543)
Odgovori   +    12
[stoychi]
seveda kot po navadi nihče ne bo za nič odgovarjal,
Zakaj bi kdo odgovarjal? Pa res kdo misli, da so te stvari pozabljene, druge pa implementirane ekspresno po nakljucku? Saj zakonodaja, ki je porezala lastnike obveznic je itak nastala po pritisku iz Bruslja, ki ga sedaj nihce noce priznati, se najmanj pa bruseljski uradniki.
FIN-454644 sporočil: 10.890
[#2466570] 22.10.14 07:21
Odgovori   +    28
Tudi ce kaj implementiramo, najdemo obvod za ene in ""transparentnost"" za druge. Vse demokraticne nadzorne institucije od varuha clovekovih pravic, do infozamascenke, KPK, vse sluzi zgolj obracunu z opozicijo.
crt sporočil: 27.191
[#2466577] 22.10.14 07:40
Odgovori   +    7
ker je ravno na tapeti druga novica, da je poleg slovenskega predloga proracuna eu zavrnila tudi avstrijskega, prilagam se nekaj o tem, kako se zapleta avstrijska (in morda nemska) zgodba z resevanjem bank www.forbes.com/sites...man-banks/
anon-327192 sporočil: 1.234
[#2466610] 22.10.14 08:51 · odgovor na: bc123a (#2466546)
Odgovori   +    19
čas vnosa: 22.10.14 04:58
[bc123a]
> [stoychi]
> seveda kot po navadi nihče ne bo za nič odgovarjal,

Zakaj bi kdo odgovarjal? Pa res kdo misli, da so te stvari pozabljene, druge pa implementirane ekspresno po nakljucku? Saj zakonodaja, ki je porezala lastnike obveznic je itak nastala po pritisku iz Bruslja, ki ga sedaj nihce noce priznati, se najmanj pa bruseljski uradniki.
nespodobni in nesposobni FDV ci in nesposobni pravniški lopovi nas bodo hitro pripeljal do bridkega konca !

sanjajo o vellikem gobarju non stop press
anon-178479 sporočil: 18.832
[#2466618] 22.10.14 09:07 · odgovor na: anon-105119 (#2466543)
Odgovori   +    30
[stoychi]
seveda kot po navadi nihče ne bo za nič odgovarjal,
četudi bomo davkoplačevalci zaradi malomarnosti birokratov na fin ministrstvu in poslancev morali spet plačati na milijone evrov kazni,
bo pa cerar to moralno-etično reševal tako, da bo upokojencem ukinil regres.
Več kot očitno je, da s tako nesposobno in neodgovorno birokratsko garnituro v EU nimamo več kaj iskati.
Prepričan sem, da tudi cerar s tako cmerarsko politiko ne bo dočakal konec mandata.
Bolje, da izstopimo iz EU danes kot pa jutri.
Če ti EU ni všeč, se lahko odpelješ v Albanijo in tam ostaneš.
kzupanc sporočil: 10.519
[#2466632] 22.10.14 09:31
Odgovori   +    6
Uhuhu! Odlično napisano.
najobj sporočil: 31.920
[#2466643] 22.10.14 09:40
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: najobj 22.10.2014 09:43
... Slovenija je »pozabila« kar na tri direktive EU s finančnega področja, s katerimi bi morala nacionalno zakonodajo uskladiti že lani. ...

... OK, call me stupid vendar ni samo Slovenija »pozabila« kar na tri direktive EU s finančnega področja, s katerimi bi morala nacionalno zakonodajo uskladiti že lani, ampak je tudi Tadej pozabil v "jeziku za telebane" napisati, kaj približno se z njimi ureja in zakaj se po njegovem mnenju Slovenija tem direktivam izmika ...

P.S.: če namen članka ni bila vsebina direktiv, ampak je bil namen članka povedati, da so "pozabljivci" za svojo "pozabljivost" - to je poleg »bail-in« pravzaprav edina konkretna stvar, ki sem jo v članku razbral - bili nagrajeni, je to sicer čisto druga pesem, ampak potem pa sem zato še bolj firbčen, kaj se skriva v totih treh direktivah ... no, seveda pa nisem tako firbčen, da bi šel direktive brat v originalu in gruntat, kaj pravzaprav pomenijo ... aja, saj ne bi nič komentiral, če med komentarji ne bi prebral, da je članek odličen, jaz pa sem nesrečen, ker čisto nič ne razumem ...
philips sporočil: 6.715
[#2466654] 22.10.14 09:51 · odgovor na: bc123a (#2466546)
Odgovori   +    4
[bc123a]
> [stoychi]
> seveda kot po navadi nihče ne bo za nič odgovarjal,

Zakaj bi kdo odgovarjal? Pa res kdo misli, da so te stvari pozabljene, druge pa implementirane ekspresno po nakljucku? Saj zakonodaja, ki je porezala lastnike obveznic je itak nastala po pritisku iz Bruslja, ki ga sedaj nihce noce priznati, se najmanj pa bruseljski uradniki.
Malo špekulacije. Rezanje je bilo v interesu nekaterih lastnikov obveznice. Ker če bi se zmenili (kot pri NKBM) in porezali npr. 75 % bi to težko padlo na US. Ker pa so rezali kot so (100 % in še na skrajno šalabajzerski osnovi) imajo zdaj lastniki velike šanse da jim na US uspe. Seveda bodo v tem primeru dobili nazaj 100 %.
tupamaros sporočil: 3.720
[#2466663] 22.10.14 10:02
Odgovori   +    22
Cerar se še ni "seznanil" s direktivami pa "intenzivno premislil" in seveda skupaj z FM kot ponavadi pospravil v predal. Saj vlada , ki se od julija ukvarja sama s sabo in Janezom Janšo nima časa narediti zadane naloge. Denarno škodo bomo itak plačali davkoplačevalci. Predlagam, da dobijo vsaj rumeni karton (rdeči bi bil bolj primeren). Človek ne more verjeti kakšni butalci so na oblasti in še državo vodijo z ustavno večino. In mediji pišejo in pripovedujejo floskulo, da imajo volivci vedno prav.
tupamaros sporočil: 3.720
[#2466679] 22.10.14 10:31 · odgovor na: anon-178479 (#2466618)
Odgovori   +    18
[Aleister]
> [stoychi]
> seveda kot po navadi nihče ne bo za nič odgovarjal,
> četudi bomo davkoplačevalci zaradi malomarnosti birokratov na fin ministrstvu in poslancev morali spet plačati na milijone evrov kazni,
> bo pa cerar to moralno-etično reševal tako, da bo upokojencem ukinil regres.
> Več kot očitno je, da s tako nesposobno in neodgovorno birokratsko garnituro v EU nimamo več kaj iskati.
> Prepričan sem, da tudi cerar s tako cmerarsko politiko ne bo dočakal konec mandata.
> Bolje, da izstopimo iz EU danes kot pa jutri.

Če ti EU ni všeč, se lahko odpelješ v Albanijo in tam ostaneš.
Sam dopustoval celi junij mesec v Albaniji in sem se veliko bolje počutil kot tu doma. Srečuješ umirjene, prijazne in nesfrustrirane ljudi.TV dnevniki, časopisi... niso zapolnjeni z idiotskimi obrazi slovenskih političnih multipraktikov, na FDV izšolanih novinarje, na nivoju TOZD - ovskih pisunov poročevalcev in bebavih voditeljev oddaj. Na cestah Albanije sem se počutil za razliko od Slovenije varnega in spoštovanega.

LP
Tupamaros
anon-209917 sporočil: 454
[#2466686] 22.10.14 10:45
Odgovori   +    4
Ko se uspejo preriniti v politiko skrbijo še samo za svojo rit, pa naj gre za čisto lokalno področje ali visoke državne funkcije. Volijo se vedno novi, vodijo pa nas vedno isti stari in vse volitve in menjave na oblasti so čisti blef.
Nantl sporočil: 1.160
[#2466694] 22.10.14 10:59
Odgovori   +    2
... jah, če si tu dumb za pobiranje nagrad, je tu še vedno drzavni zbor in nlb.
Vsekakor še en razlog več za ohraniti nlb v državni lasti.
anon-49022 sporočil: 830
[#2466749] 22.10.14 11:59 · odgovor na: najobj (#2466643)
Odgovori   +    23
Najprej, članek je mega, o *takih* stvareh bi morale biti sklicane izredne seje državnega zbora, če mene vprašate... Kje so vzroki, kdo je zatajil, kdo bo odgovarjal?
[najobj]
..je tudi Tadej pozabil v "jeziku za telebane" napisati, kaj približno se z njimi ureja in zakaj se po njegovem mnenju Slovenija tem direktivam izmika ...
V primeru direktive 2013/36/EU gre za NAJPOMEMBNEJŠO bančno direktivo po letu 2006, tki. CRD IV direktivo, ki skupaj s CRR uredbo tvori tki. "basel III" pravila, ki so alfa in omega vsega evropskega bančništva. Urejajo kapitalske zahteve (CRD = Capital Requirements Directive), ki jim banke morajo slediti. Katerim zahtevam torej sedaj morajo naše banke slediti, me zanima. Beats-me!

Pripravljala se je leta, stručnjaki iz MF in BS so tedensko hodili v Bruselj / Frankfurt /.. usklajevati to besedilo, leta in leta! Kako koristni in sploh strokovni so bili, nam daje slutiti dejstvo, da besedila niso znali pregnesti v zakon. S sprejemom zamujajo 10 mesecev in 22 dni. Zaenkrat.

Da te direktive še ni prenešene v zakonodajo, je zeeeelo hudo.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#2466785] 22.10.14 13:06 · odgovor na: tupamaros (#2466679)
Odgovori   +    2
[tupamaros]
> [Aleister]
> > [stoychi]
> > seveda kot po navadi nihče ne bo za nič odgovarjal,
> > četudi bomo davkoplačevalci zaradi malomarnosti birokratov na fin ministrstvu in poslancev morali spet plačati na milijone evrov kazni,
> > bo pa cerar to moralno-etično reševal tako, da bo upokojencem ukinil regres.
> > Več kot očitno je, da s tako nesposobno in neodgovorno birokratsko garnituro v EU nimamo več kaj iskati.
> > Prepričan sem, da tudi cerar s tako cmerarsko politiko ne bo dočakal konec mandata.
> > Bolje, da izstopimo iz EU danes kot pa jutri.

>
> Če ti EU ni všeč, se lahko odpelješ v Albanijo in tam ostaneš.

Sam dopustoval celi junij mesec v Albaniji in sem se veliko bolje počutil kot tu doma. Srečuješ umirjene, prijazne in nesfrustrirane ljudi.TV dnevniki, časopisi... niso zapolnjeni z idiotskimi obrazi slovenskih političnih multipraktikov, na FDV izšolanih novinarje, na nivoju TOZD - ovskih pisunov poročevalcev in bebavih voditeljev oddaj. Na cestah Albanije sem se počutil za razliko od Slovenije varnega in spoštovanega.

LP
Tupamaros
Pri nas je tudi izgledalo obetavno dokler nismo vstopili v EU. Potem je šlo pa po jugoslovansko navzdol z FDV plagiatoršek kadri na vseh nivojih in še se ni ustavilo.
najobj sporočil: 31.920
[#2466798] 22.10.14 13:23 · odgovor na: anon-49022 (#2466749)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 22.10.2014 13:26
[mikmik]
Najprej, članek je mega, o *takih* stvareh bi morale biti sklicane izredne seje državnega zbora, če mene vprašate... Kje so vzroki, kdo je zatajil, kdo bo odgovarjal?

> [najobj]
> ..je tudi Tadej pozabil v "jeziku za telebane" napisati, kaj približno se z njimi ureja in zakaj se po njegovem mnenju Slovenija tem direktivam izmika ...
V primeru direktive 2013/36/EU gre za NAJPOMEMBNEJŠO bančno direktivo po letu 2006, tki. CRD IV direktivo, ki skupaj s CRR uredbo tvori tki. "basel III" pravila, ki so alfa in omega vsega evropskega bančništva. Urejajo kapitalske zahteve (CRD = Capital Requirements Directive), ki jim banke morajo slediti. Katerim zahtevam torej sedaj morajo naše banke slediti, me zanima. Beats-me!

Pripravljala se je leta, stručnjaki iz MF in BS so tedensko hodili v Bruselj / Frankfurt /.. usklajevati to besedilo, leta in leta! Kako koristni in sploh strokovni so bili, nam daje slutiti dejstvo, da besedila niso znali pregnesti v zakon. S sprejemom zamujajo 10 mesecev in 22 dni. Zaenkrat.

Da te direktive še ni prenešene v zakonodajo, je zeeeelo hudo.
... OK, to sicer še vedno ni v "jeziku za telebane", je pa vseeno boljše kot nič ...

P.S.: po mojem morajo banke v zvezi s kapitalskimi zahtevami še najbolj slediti zahtevam, ki se skrivajo v bonitetnih ocenah in ki se jim je bolj težko izmikat, ker one kar same pridejo, sploh če so slabe ... ja, ampak saj sem rekel, da sem tudi na tem področju teleban, tako da na moje mnenje jaz ne bi dal kaj dosti na tvojem mestu ...
GV-0633 sporočil: 508
[#2466806] 22.10.14 13:39
Odgovori   +    8
Bratušca, Čefur in Mavko bi morali že zdavnaj v arest. Še sedaj ne vemo koliko milijonov je izginilo med sanacijo bank in tudi zaradi mafijsko organizirane DUTB kot pralnice denarja, bi moral že nekdo sedeti. Na famoznih dopisnih sejah vlade, ker rednih tako niso poznali, so sprejemali samo tisto kar jim je polnilo žepe. Nova vlada se pa ukvarja z Janšo in njegovimi bivšimi sodelavci ter z izračuni, kako narod zatolči do kraja. O vrnitvi pokradenega denarja pa nič. Pogrezamo se s četrto brzino, naslednje leto bo pa jok in stok počez in povprek, ker ne bo denarja. Nova recesija, ki si jo je s podporo Ukrajini skuhala na pobudo ZDA EVropa se bo pač manifestirala naslednje leto. Adijo pamet.
anon-293369 sporočil: 95
[#2466943] 22.10.14 22:36 · odgovor na: anon-317028 (#2466542)
Odgovori   +    4
[FIN-311684]
Osnutek Slovenskega proračuna je švicarski sir z luknjami,..
Žal ne. V najboljšem primeru je usmrajen balkanski kajmak...
anon-293369 sporočil: 95
[#2466945] 22.10.14 22:38 · odgovor na: crt (#2466577)
Odgovori   +    3
[crt]
ker je ravno na tapeti druga novica, da je poleg slovenskega predloga proracuna eu zavrnila tudi avstrijskega, prilagam se nekaj o tem, kako se zapleta avstrijska (in morda nemska) zgodba z resevanjem bank www.forbes.com/sites...man-banks/
Že dolgo pišem, da se od leta 2008 ni še čisto nič zares rešilo... Morda tu počasi spozna še kdo.
anon-293369 sporočil: 95
[#2466946] 22.10.14 22:40 · odgovor na: GV-0633 (#2466806)
Odgovori   +    1
[GV-0633]
Bratušca, Čefur in Mavko bi morali že zdavnaj v arest. Še sedaj ne vemo koliko milijonov je izginilo med sanacijo bank in tudi zaradi mafijsko organizirane DUTB kot pralnice denarja, bi moral že nekdo sedeti. Na famoznih dopisnih sejah vlade, ker rednih tako niso poznali, so sprejemali samo tisto kar jim je polnilo žepe. Nova vlada se pa ukvarja z Janšo in njegovimi bivšimi sodelavci ter z izračuni, kako narod zatolči do kraja. O vrnitvi pokradenega denarja pa nič. Pogrezamo se s četrto brzino, naslednje leto bo pa jok in stok počez in povprek, ker ne bo denarja. Nova recesija, ki si jo je s podporo Ukrajini skuhala na pobudo ZDA EVropa se bo pač manifestirala naslednje leto. Adijo pamet.
Rešil nas bo Janez Potočnik!
anon-293369 sporočil: 95
[#2466947] 22.10.14 22:42 · odgovor na: tupamaros (#2466679)
Odgovori   +    1
[tupamaros]
> [Aleister]
> > [stoychi]
> > seveda kot po navadi nihče ne bo za nič odgovarjal,
> > četudi bomo davkoplačevalci zaradi malomarnosti birokratov na fin ministrstvu in poslancev morali spet plačati na milijone evrov kazni,
> > bo pa cerar to moralno-etično reševal tako, da bo upokojencem ukinil regres.
> > Več kot očitno je, da s tako nesposobno in neodgovorno birokratsko garnituro v EU nimamo več kaj iskati.
> > Prepričan sem, da tudi cerar s tako cmerarsko politiko ne bo dočakal konec mandata.
> > Bolje, da izstopimo iz EU danes kot pa jutri.

>
> Če ti EU ni všeč, se lahko odpelješ v Albanijo in tam ostaneš.

Sam dopustoval celi junij mesec v Albaniji in sem se veliko bolje počutil kot tu doma. Srečuješ umirjene, prijazne in nesfrustrirane ljudi.TV dnevniki, časopisi... niso zapolnjeni z idiotskimi obrazi slovenskih političnih multipraktikov, na FDV izšolanih novinarje, na nivoju TOZD - ovskih pisunov poročevalcev in bebavih voditeljev oddaj. Na cestah Albanije sem se počutil za razliko od Slovenije varnega in spoštovanega.

LP
Tupamaros
Kaj pa potem počneš še tu?
tupamaros sporočil: 3.720
[#2467029] 23.10.14 11:34 · odgovor na: anon-293369 (#2466947)
Odgovori   +    5
[Jezst1]
> [tupamaros]
> > [Aleister]
> > > [stoychi]
> > > seveda kot po navadi nihče ne bo za nič odgovarjal,
> > > četudi bomo davkoplačevalci zaradi malomarnosti birokratov na fin ministrstvu in poslancev morali spet plačati na milijone evrov kazni,
> > > bo pa cerar to moralno-etično reševal tako, da bo upokojencem ukinil regres.
> > > Več kot očitno je, da s tako nesposobno in neodgovorno birokratsko garnituro v EU nimamo več kaj iskati.
> > > Prepričan sem, da tudi cerar s tako cmerarsko politiko ne bo dočakal konec mandata.
> > > Bolje, da izstopimo iz EU danes kot pa jutri.
>
> >
> > Če ti EU ni všeč, se lahko odpelješ v Albanijo in tam ostaneš.
>
> Sam dopustoval celi junij mesec v Albaniji in sem se veliko bolje počutil kot tu doma. Srečuješ umirjene, prijazne in nesfrustrirane ljudi.TV dnevniki, časopisi... niso zapolnjeni z idiotskimi obrazi slovenskih političnih multipraktikov, na FDV izšolanih novinarje, na nivoju TOZD - ovskih pisunov poročevalcev in bebavih voditeljev oddaj. Na cestah Albanije sem se počutil za razliko od Slovenije varnega in spoštovanega.
>
> LP
> Tupamaros

Kaj pa potem počneš še tu?
Sem premislil in sem na tem , da zapustim to zatohlo deželo takoj, ko se upokojim.

LP
Tupamaros

Strani: 1