Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Styling: od rockerja do poslovneža

Strani: 1

0708SIDXX sporočil: 370
[#2468522] 29.10.14 10:40
Odgovori   +    0
Vprašte Šankrockovce, zakaj ga nočejo več v bendu....
anon-318055 sporočil: 74
[#2468533] 29.10.14 11:10 · odgovor na: 0708SIDXX (#2468522)
Odgovori   +    2
[0708SIDXX]
Vprašte Šankrockovce, zakaj ga nočejo več v bendu....
bolj šank k rockerji!;) :P
FIN-531629 sporočil: 215
[#2468578] 29.10.14 12:52
Odgovori   +    2
Uf, dripac.
anon-206466 sporočil: 942
[#2469056] 30.10.14 14:10 · odgovor na: (#2468705)
Odgovori   +    1
Dobr ja, ta metro 45+ scena je itak že čist bolna, sam ne mi proti ŠankRoku, no. Par legendarnih štiklcov pa majo.
anon-206466 sporočil: 942
[#2473145] 13.11.14 15:07 · odgovor na: (#2472864)
Odgovori   +    1
bc123a sporočil: 48.253
[#2476997] 25.11.14 23:47 · odgovor na: (#2472864)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bc123a 25.11.2014 23:53
[WikiLeaks02]
> [prdovan]
> Dobr ja, ta metro 45+ scena je itak že čist bolna, sam ne mi proti ŠankRoku, no. Par legendarnih štiklcov pa majo.

Katere?

Jaz jih nikol nisem prenasala, res pa je, da sem v casu njih slave globoko zabredla v metalske, harcorovske inu podobne vode ;-)
Sank Rock so legendarni rockerski bend in ob sicersnji slovenski ponudbi izpadejo itak se bolje kot sicer.

V druzbi kjer se na studentskih zurkah vrtijo Modrijani nimas kaj simfati cez Sank Rock.

Sicer pa ne vem, od kje ta hardrockovski/metalski snobizem... ja, njihova muzika je (za sedanje razmere) res (melodicni) pop rock, ampak kaj bos poslusal na zurki? Modrijane? Zatezene akusticne "umetnike" ki mislijo da so jazzerji?

Na youtubu se pod komadom "Hoces noces" nekdo pritozuje, da so polizanci. Dzizus. Ce so oni polizanci, kaj je potem 99% slovenske scene in cca 95% mularije?
bc123a sporočil: 48.253
[#2476998] 25.11.14 23:55 · odgovor na: (#2476981)
Odgovori   +    0
[WikiLeaks02]
> [prdovan]
> www.youtube.com/watc...BB757BC355

No ja, sedaj, ko sem starejsa, lusten. A se mi zdi, da ne gre za njuhov komad, temvec za eno od zmagovalnih skladb iz Melodij morja in sonca, ki jo je zspel neki stari tip, Primorc, Slavko in nekaj, se mi zdi...

Bolj kot za Sankrock, ki si je ocitno fobro postlal, me zanima, kaj neki se dogaja z bivsimi clani fantasticne MiladojkeUneed
eeee... a to bi naj bile metalske vode? Miladojka Youneed? Srsly?
bobek13 sporočil: 4.301
[#2477022] 26.11.14 07:59 · odgovor na: bc123a (#2476998)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [WikiLeaks02]
> > [prdovan]
> > www.youtube.com/watc...BB757BC355
>
> No ja, sedaj, ko sem starejsa, lusten. A se mi zdi, da ne gre za njuhov komad, temvec za eno od zmagovalnih skladb iz Melodij morja in sonca, ki jo je zspel neki stari tip, Primorc, Slavko in nekaj, se mi zdi...
>
> Bolj kot za Sankrock, ki si je ocitno fobro postlal, me zanima, kaj neki se dogaja z bivsimi clani fantasticne MiladojkeUneed

eeee... a to bi naj bile metalske vode? Miladojka Youneed? Srsly?
neee, miladojka je kul, ni pa metal... metal so bili soboške legende Železobeton... so pa bli mi še iz sobote kul eni mladci, ki so začeli glih ko sem se nekak neho zanimat za muziko (oz. so druge stvari v življenju postale pomembne) pa me prav zanima če je kaj z njih ratalo - pozna kdo Sphericube?

:-)

lpA
macon sporočil: 12.861
[#2477027] 26.11.14 08:13 · odgovor na: bc123a (#2476997)
Odgovori   +    1
[bc123a]

Sank Rock so legendarni rockerski bend in ob sicersnji slovenski ponudbi izpadejo itak se bolje kot sicer.

V druzbi kjer se na studentskih zurkah vrtijo Modrijani nimas kaj simfati cez Sank Rock.

Sicer pa ne vem, od kje ta hardrockovski/metalski snobizem... ja, njihova muzika je (za sedanje razmere) res (melodicni) pop rock, ampak kaj bos poslusal na zurki? Modrijane? Zatezene akusticne "umetnike" ki mislijo da so jazzerji?

Na youtubu se pod komadom "Hoces noces" nekdo pritozuje, da so polizanci. Dzizus. Ce so oni polizanci, kaj je potem 99% slovenske scene in cca 95% mularije?
Marjan Ogrinc je nekoč na vprašanje ali Big Foot Mama ne igrajo rocka oziroma kaj po njegovo igrajo odgovoril, da taborniške pesmi. Tam nekje so tudi brezvezniki tipa Šank Rock.

Slovenija ima točno en velik rock band: Demolition group. Potem je še več mlajših zasedb iz okvirov klubskega maratona Radia Študent.
www.youtube.com/watc...T0-6rP5A5E

Tole je mednarodni nivo komada, do večine seveda ne pride zaradi medijske debilane, šank rock so pa za nekam pod šank in niso vredni omembe.

Pa še pesem demolitionov pred katerimi se šank bebci skrijejo v kanto za smeti:
www.youtube.com/watc...iFiyeDOBUo
bc123a sporočil: 48.253
[#2477037] 26.11.14 08:53 · odgovor na: macon (#2477027)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bc123a 26.11.2014 08:54
[macon]
Tole je mednarodni nivo komada, do večine seveda ne pride zaradi medijske debilane, šank rock so pa za nekam pod šank in niso vredni omembe.

Pa še pesem demolitionov pred katerimi se šank bebci skrijejo v kanto za smeti:
www.youtube.com/watc...iFiyeDOBUo
To me spominja na osnovno solo, ko so vsi tekmovali v tem, kdo bo poslusal bolj ekstremen metal, ali na srednjo in faks, ko ko so vsi tekmovali v tem, kdo bo poslusal bolj alter bend.

20 let pozneje se jih je vecina teh, ki za katere je bil vsak metal presoft in vsak bend premalo alter "druzbeno prilagodila" in se "veseli" ob goveji muziki. Jaz pa se vedno poslusam isti rock in metal in me gladko boli kurac :)

Da rezimiramo - sank rock so odlicen rock bend, ceprav nisem njihov fan (v smislu da bi jih kaj dosti doma poslusal, sploh pa ne balad) je vedno uzitek iti na njihov koncert in se prepustiti mrcvarjenju bobnicev in predvsem vzdusju v mnozici.

Domnevam da je za tebe tudi Metallica en q?
macon sporočil: 12.861
[#2477087] 26.11.14 10:28 · odgovor na: bc123a (#2477037)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [macon]
> Tole je mednarodni nivo komada, do večine seveda ne pride zaradi medijske debilane, šank rock so pa za nekam pod šank in niso vredni omembe.
>
> Pa še pesem demolitionov pred katerimi se šank bebci skrijejo v kanto za smeti:
> www.youtube.com/watc...iFiyeDOBUo

To me spominja na osnovno solo, ko so vsi tekmovali v tem, kdo bo poslusal bolj ekstremen metal, ali na srednjo in faks, ko ko so vsi tekmovali v tem, kdo bo poslusal bolj alter bend.

20 let pozneje se jih je vecina teh, ki za katere je bil vsak metal presoft in vsak bend premalo alter "druzbeno prilagodila" in se "veseli" ob goveji muziki. Jaz pa se vedno poslusam isti rock in metal in me gladko boli kurac :)

Da rezimiramo - sank rock so odlicen rock bend, ceprav nisem njihov fan (v smislu da bi jih kaj dosti doma poslusal, sploh pa ne balad) je vedno uzitek iti na njihov koncert in se prepustiti mrcvarjenju bobnicev in predvsem vzdusju v mnozici.

Domnevam da je za tebe tudi Metallica en q?
Razen par komadov so bili zmeraj za en q.

Ne gre za ekstremno ali alter, gre za izraz in odslikavo realnega sveta. Šank rock so omledneži za omledneže, beseda rock pa je ena bolj posiljenih besed vse od šestdesetih naprej, ko se vanjo tlači vse mogoče. Izražala naj bi samosvojost in se potem v ta pojem rinejo vsi mogoči glasbeni konformisti in kruhoborci, ki drkajo najbolj klišejske obrazce in konfekcijska sporočila. Žal mi je, če v tem ne prepoznaš bendka o katerem si dopisujemo, je pa možno, da od glasbe ne zahtevaš preveč in s poslušanjem glasbe svoje mladosti pač konzerviraš košček le te.

Ne motijo me rjoveče kitare, če je tako sporočilo in odnos do sveta, kdo pa je bolj glasen zaradi glasnosti in bolj "brutalen" pa me nikoli ni zanimalo. Zdelo se mi je bedasto. Tudi Karla Maya več ne berem in ne gledam filmov kot sem jih v srednji šoli.
bc123a sporočil: 48.253
[#2477091] 26.11.14 10:38 · odgovor na: macon (#2477087)
Odgovori   +    0
[macon]
Ne motijo me rjoveče kitare, če je tako sporočilo in odnos do sveta,
Jezus. Jaz ne iscem odnosa do sveta, uzivam v tem, da mi rjovece kitare parajo bobnice in se ob tem dobro pocutim. Pa naj je to doma s slusalkami, ali pa na koncertu v Laskem. To je vse.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2477099] 26.11.14 10:49 · odgovor na: macon (#2477027)
Odgovori   +    2
ne bom komentiral, ker z muziko je skor tak kot s pupami, vsak ma svoj okus, vsak zakaj svoj zato... rajši bom v igro vrgel en slo ROCK bend, ki sem ga in ga še vedno rad poslušam - sploh ko čakajoč pomlad švicam na trenažeru... :)))

www.youtube.com/watc...iwk7_O97Pw

;-)

lpA
macon sporočil: 12.861
[#2477100] 26.11.14 10:51 · odgovor na: bc123a (#2477091)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [macon]
> Ne motijo me rjoveče kitare, če je tako sporočilo in odnos do sveta,

Jezus. Jaz ne iscem odnosa do sveta, uzivam v tem, da mi rjovece kitare parajo bobnice in se ob tem dobro pocutim. Pa naj je to doma s slusalkami, ali pa na koncertu v Laskem. To je vse.
Jaz ga pa iščem v vseh kulturnih proizvodih in namenjam čas takim, kjer je izraz usklajen z njim in ima še dodatek osebnega pečata. Glede na to, kako si nezahteven, bi verjetno isto užival v tuljenje kakih strojev. :)

Ne preveč bližat glave in udov, da ti med poslušanjem ne bo česa odrezalo. :)
najobj sporočil: 31.909
[#2477310] 26.11.14 19:52 · odgovor na: macon (#2477027)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 26.11.2014 19:53
[macon]
> [bc123a]
>
> Sank Rock so legendarni rockerski bend in ob sicersnji slovenski ponudbi izpadejo itak se bolje kot sicer.
>
> V druzbi kjer se na studentskih zurkah vrtijo Modrijani nimas kaj simfati cez Sank Rock.
>
> Sicer pa ne vem, od kje ta hardrockovski/metalski snobizem... ja, njihova muzika je (za sedanje razmere) res (melodicni) pop rock, ampak kaj bos poslusal na zurki? Modrijane? Zatezene akusticne "umetnike" ki mislijo da so jazzerji?
>
> Na youtubu se pod komadom "Hoces noces" nekdo pritozuje, da so polizanci. Dzizus. Ce so oni polizanci, kaj je potem 99% slovenske scene in cca 95% mularije?
Marjan Ogrinc je nekoč na vprašanje ali Big Foot Mama ne igrajo rocka oziroma kaj po njegovo igrajo odgovoril, da taborniške pesmi. Tam nekje so tudi brezvezniki tipa Šank Rock.

Slovenija ima točno en velik rock band: Demolition group. Potem je še več mlajših zasedb iz okvirov klubskega maratona Radia Študent.
www.youtube.com/watc...T0-6rP5A5E

Tole je mednarodni nivo komada, do večine seveda ne pride zaradi medijske debilane, šank rock so pa za nekam pod šank in niso vredni omembe.

Pa še pesem demolitionov pred katerimi se šank bebci skrijejo v kanto za smeti:
www.youtube.com/watc...iFiyeDOBUo
... čuj, sicer nimam od Modrijanov v ušesu nobenega komada, ampak ker sem slišal, da jih nekateri primerjajo z legendarnimi Avseniki, me res zanima, če bi oni komunajzarski zločinec Bojan Adamič iz njihove muzike lahko kaj temu www.youtube.com/watc...U-ka1Z5Koc podobnega naredil, če bi bil še živ ...

P.S.: to www.youtube.com/watc...IVe-rZBcm4 je rock, to www.youtube.com/watc..._qBtzSpdds pa je komad, po katerem sem si zapomnil Demolition Group ... evo, in če lahko v enem komadu skombiniraš Heleno in Gorana, je muzika kot taka res dobra ... aja, in ker ste se zbrali očitni fani od Demolition Group, jaz pa sem poleg rokerja po duši še žleht, je tole www.youtube.com/watc...GBnEtwE2r0 samo za vas ...
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2477313] 26.11.14 20:04 · odgovor na: (#2477311)
Odgovori   +    1
Isusek...

Dobro da imamo sicer komuniste in domobrance, kjer je žolčnost zaradi resnosti dogodkov za silo razumljiva.

Šank Rock so gejčine :-) Evo, i said it. Če je kdo homofob, je pa njegov problem.
bc123a sporočil: 48.253
[#2477314] 26.11.14 20:06 · odgovor na: (#2477304)
Odgovori   +    1
[WikiLeaks02]
Vidis, zakaj jih ne maram? Ni le glasba, ki mi nikoli ni sedla, temvec jim tudi zamerim to hinavscino. Bodimo posteni, oni kot band niso bili nikoli iskreni, z rockom pa nkol nobene veze niso imeli, cetudi so se z velikodusno pomocjo mainstream medijev vsiljevali kot rockerji.
Oprosti, jaz na glasbeno politiko ne dam kaj dosti, zame so rockerji tako kot so Modrijani pac goveja muzika. Instrumenti in zvok, pa to.

A te se dodatno iritiram? :) Najboljsi album od metallice je Metallica (a.k.a the black album). Ker ga je sproduciral profi producent in se ga actually da poslusati, za razliko od marsikaterih bolj zgodnjih del.
najobj sporočil: 31.909
[#2477315] 26.11.14 20:08 · odgovor na: (#2477311)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 26.11.2014 20:18
[WikiLeaks02]
> [najobj]
> > [macon]
> > > [bc123a]
> > >
> > > Sank Rock so legendarni rockerski bend in ob sicersnji slovenski ponudbi izpadejo itak se bolje kot sicer.
> > >
> > > V druzbi kjer se na studentskih zurkah vrtijo Modrijani nimas kaj simfati cez Sank Rock.
> > >
> > > Sicer pa ne vem, od kje ta hardrockovski/metalski snobizem... ja, njihova muzika je (za sedanje razmere) res (melodicni) pop rock, ampak kaj bos poslusal na zurki? Modrijane? Zatezene akusticne "umetnike" ki mislijo da so jazzerji?
> > >
> > > Na youtubu se pod komadom "Hoces noces" nekdo pritozuje, da so polizanci. Dzizus. Ce so oni polizanci, kaj je potem 99% slovenske scene in cca 95% mularije?
>
> > Marjan Ogrinc je nekoč na vprašanje ali Big Foot Mama ne igrajo rocka oziroma kaj po njegovo igrajo odgovoril, da taborniške pesmi. Tam nekje so tudi brezvezniki tipa Šank Rock.
> >
> > Slovenija ima točno en velik rock band: Demolition group. Potem je še več mlajših zasedb iz okvirov klubskega maratona Radia Študent.
> > www.youtube.com/watc...T0-6rP5A5E
> >
> > Tole je mednarodni nivo komada, do večine seveda ne pride zaradi medijske debilane, šank rock so pa za nekam pod šank in niso vredni omembe.
> >
> > Pa še pesem demolitionov pred katerimi se šank bebci skrijejo v kanto za smeti:
> > www.youtube.com/watc...iFiyeDOBUo
> ... čuj, sicer nimam od Modrijanov v ušesu nobenega komada, ampak ker sem slišal, da jih nekateri primerjajo z legendarnimi Avseniki, me res zanima, če bi oni komunajzarski zločinec Bojan Adamič iz njihove muzike lahko kaj temu www.youtube.com/watc...U-ka1Z5Koc podobnega naredil, če bi bil še živ ...
>
> P.S.: to www.youtube.com/watc...IVe-rZBcm4 je rock, to www.youtube.com/watc..._qBtzSpdds pa je komad, po katerem sem si zapomnil Demolition Group ... evo, in če lahko v enem komadu skombiniraš Heleno in Gorana, je muzika kot taka res dobra ... aja, in ker ste se zbrali očitni fani od Demolition Group, jaz pa sem poleg rokerja po duši še žleht, je tole www.youtube.com/watc...GBnEtwE2r0 samo za vas ...
Eh, pa poslus ga dobro, on izjavlja, da je kristjan in siri jezusov nauk... Da je levicar, se mu je zareklo...
... ja, i to pet, šest puta ... khmm, kot Mujotu, ko je policaju povedal, da je Hasotu pet, šest puta spodrsnilo na bananinem olupku, da se mu je zato pet, šest puta nasadil na nož, ko si je Mujo nič hudega sluteč v bližini lupil jabolko ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2477317] 26.11.14 20:10 · odgovor na: (#2477308)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 26.11.2014 20:12
[WikiLeaks02]
Sank rock pa so se vedno vsiljevali kot rockerji, ceprav nikoli niso bili v okviru tega zanra, obenem pa nikoli niso hoteli priznati, da sodiko v hopacupa zanr slovenske popularne popevke, pi domace slovenske pop muzike.
No, to je pa snobizem. Takoj ko je nekaj popularno je zanic in bljak. Saj o tem sem govoril. Ko je Metallica naredila rekordno prodajan black album, so se je odrekli vsi metalski snobi, pa ne zaradi albuma, ampak zato, ker pac niso hoteli biti asociirani z necim, kar se je prodalo v 15 mio izvodih.
Ce moram izbirati med sank rickom in alfijem nipicem, vselej izberem zadnjega, brez tezav.
Bljak. Alfi Nipic je goveja muzika in ga pac spostujem kot muzikanta, ki si sluzi denar (tako kot vse druge), mi pa ne pamet pade da bi ga poslusal, ker mi pac goveja muzika ne lezi.

PS. Komot me ne moti, ce me oznacis, da sem plehek. Rajsi to, kot pa frajerji ki so ultramega alter snobovski ... potem pa pride poroka ... pa jim na totalen sok kolegov na poroki igra najbolj goveja muzika, kar se jo najde v domaci vasi. Zato ker sta ata in mama to zapovedala.
bc123a sporočil: 48.253
[#2477322] 26.11.14 20:19 · odgovor na: (#2477320)
Odgovori   +    0
[WikiLeaks02]
Hja, nisem rekla, da ga poslusam, temvec da ga spostujem, ker je pri tem, kar picne (goveja muzka) posten.
A res? A si ze slisala (album?) Techno Alfi?
najobj sporočil: 31.909
[#2477324] 26.11.14 20:21 · odgovor na: (#2477318)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 26.11.2014 20:27
[WikiLeaks02]
> [najobj]
> > [WikiLeaks02]
> > > [najobj]
> > > > [macon]
> > > > > [bc123a]
> > > > >
> > > > > Sank Rock so legendarni rockerski bend in ob sicersnji slovenski ponudbi izpadejo itak se bolje kot sicer.
> > > > >
> > > > > V druzbi kjer se na studentskih zurkah vrtijo Modrijani nimas kaj simfati cez Sank Rock.
> > > > >
> > > > > Sicer pa ne vem, od kje ta hardrockovski/metalski snobizem... ja, njihova muzika je (za sedanje razmere) res (melodicni) pop rock, ampak kaj bos poslusal na zurki? Modrijane? Zatezene akusticne "umetnike" ki mislijo da so jazzerji?
> > > > >
> > > > > Na youtubu se pod komadom "Hoces noces" nekdo pritozuje, da so polizanci. Dzizus. Ce so oni polizanci, kaj je potem 99% slovenske scene in cca 95% mularije?
> > >
> > > > Marjan Ogrinc je nekoč na vprašanje ali Big Foot Mama ne igrajo rocka oziroma kaj po njegovo igrajo odgovoril, da taborniške pesmi. Tam nekje so tudi brezvezniki tipa Šank Rock.
> > > >
> > > > Slovenija ima točno en velik rock band: Demolition group. Potem je še več mlajših zasedb iz okvirov klubskega maratona Radia Študent.
> > > > www.youtube.com/watc...T0-6rP5A5E
> > > >
> > > > Tole je mednarodni nivo komada, do večine seveda ne pride zaradi medijske debilane, šank rock so pa za nekam pod šank in niso vredni omembe.
> > > >
> > > > Pa še pesem demolitionov pred katerimi se šank bebci skrijejo v kanto za smeti:
> > > > www.youtube.com/watc...iFiyeDOBUo
> > > ... čuj, sicer nimam od Modrijanov v ušesu nobenega komada, ampak ker sem slišal, da jih nekateri primerjajo z legendarnimi Avseniki, me res zanima, če bi oni komunajzarski zločinec Bojan Adamič iz njihove muzike lahko kaj temu www.youtube.com/watc...U-ka1Z5Koc podobnega naredil, če bi bil še živ ...
> > >
> > > P.S.: to www.youtube.com/watc...IVe-rZBcm4 je rock, to www.youtube.com/watc..._qBtzSpdds pa je komad, po katerem sem si zapomnil Demolition Group ... evo, in če lahko v enem komadu skombiniraš Heleno in Gorana, je muzika kot taka res dobra ... aja, in ker ste se zbrali očitni fani od Demolition Group, jaz pa sem poleg rokerja po duši še žleht, je tole www.youtube.com/watc...GBnEtwE2r0 samo za vas ...
> > Eh, pa poslus ga dobro, on izjavlja, da je kristjan in siri jezusov nauk... Da je levicar, se mu je zareklo...
> ... ja, i to pet, šest puta ... evo, nekaj podobnega kot Mujotu, ko je povedal, da je Hasotu pet, šest puta spodrsnilo na bananinem olupku, da se mu je pet, šest puta nasadil na nož, ko si je Mujo nič hudega sluteč v bližini lupil jabolko ... khmm, ali kako že gre tisti vic ...
Cuj ti objestnes, tak pac je po dzojntu alpa dveh, ne bodi no malenkosten...
... OK, z džointi nimam glih nekih izkušenj, ampak za vino pa pravijo "In vino veritas" oziroma da pijan poveš, kar res misliš ... khmm, in vino in džoint bi naj imela podoben učinek ...

P.S.: nič nisi povedala o komunajzarskem zločincu Bojanu Adamiču in slovenskem Straussu Slavku Avseniku ...
najobj sporočil: 31.909
[#2477332] 26.11.14 20:43 · odgovor na: (#2477329)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 26.11.2014 20:46
[WikiLeaks02]
> [najobj]
> > [WikiLeaks02]
> > > [najobj]
> > > > [WikiLeaks02]
> > > > > [najobj]
> > > > > > [macon]
> > > > > > > [bc123a]
> > > > > > >
> > > > > > > Sank Rock so legendarni rockerski bend in ob sicersnji slovenski ponudbi izpadejo itak se bolje kot sicer.
> > > > > > >
> > > > > > > V druzbi kjer se na studentskih zurkah vrtijo Modrijani nimas kaj simfati cez Sank Rock.
> > > > > > >
> > > > > > > Sicer pa ne vem, od kje ta hardrockovski/metalski snobizem... ja, njihova muzika je (za sedanje razmere) res (melodicni) pop rock, ampak kaj bos poslusal na zurki? Modrijane? Zatezene akusticne "umetnike" ki mislijo da so jazzerji?
> > > > > > >
> > > > > > > Na youtubu se pod komadom "Hoces noces" nekdo pritozuje, da so polizanci. Dzizus. Ce so oni polizanci, kaj je potem 99% slovenske scene in cca 95% mularije?
> > > > >
> > > > > > Marjan Ogrinc je nekoč na vprašanje ali Big Foot Mama ne igrajo rocka oziroma kaj po njegovo igrajo odgovoril, da taborniške pesmi. Tam nekje so tudi brezvezniki tipa Šank Rock.
> > > > > >
> > > > > > Slovenija ima točno en velik rock band: Demolition group. Potem je še več mlajših zasedb iz okvirov klubskega maratona Radia Študent.
> > > > > > www.youtube.com/watc...T0-6rP5A5E
> > > > > >
> > > > > > Tole je mednarodni nivo komada, do večine seveda ne pride zaradi medijske debilane, šank rock so pa za nekam pod šank in niso vredni omembe.
> > > > > >
> > > > > > Pa še pesem demolitionov pred katerimi se šank bebci skrijejo v kanto za smeti:
> > > > > > www.youtube.com/watc...iFiyeDOBUo
>
> > > > > ... čuj, sicer nimam od Modrijanov v ušesu nobenega komada, ampak ker sem slišal, da jih nekateri primerjajo z legendarnimi Avseniki, me res zanima, če bi oni komunajzarski zločinec Bojan Adamič iz njihove muzike lahko kaj temu www.youtube.com/watc...U-ka1Z5Koc podobnega naredil, če bi bil še živ ...
> > > > >
> > > > > P.S.: to www.youtube.com/watc...IVe-rZBcm4 je rock, to www.youtube.com/watc..._qBtzSpdds pa je komad, po katerem sem si zapomnil Demolition Group ... evo, in če lahko v enem komadu skombiniraš Heleno in Gorana, je muzika kot taka res dobra ... aja, in ker ste se zbrali očitni fani od Demolition Group, jaz pa sem poleg rokerja po duši še žleht, je tole www.youtube.com/watc...GBnEtwE2r0 samo za vas ...
> > > > Eh, pa poslus ga dobro, on izjavlja, da je kristjan in siri jezusov nauk... Da je levicar, se mu je zareklo...
>
> > > ... ja, i to pet, šest puta ... evo, nekaj podobnega kot Mujotu, ko je povedal, da je Hasotu pet, šest puta spodrsnilo na bananinem olupku, da se mu je pet, šest puta nasadil na nož, ko si je Mujo nič hudega sluteč v bližini lupil jabolko ... khmm, ali kako že gre tisti vic ...
>
> > Cuj ti objestnes, tak pac je po dzojntu alpa dveh, ne bodi no malenkosten...
> ... OK, z džointi nimam glih nekih izkušenj, ampak za vino pa pravijo "In vino veritas" oziroma da pijan poveš, kar res misliš ... khmm, in vino in džoint bi naj imela podoben učinek ...
>
> P.S.: nič nisi povedala o komunajzarskem zločincu Bojanu Adamiču in slovenskem Straussu Slavku Avseniku ...
Kaj pa naj ti povem? Kar mene zadeva, eksistirata v paralelnem univerzumu, ce sploh...

Btw vino pa dzoint sta precej razlicni zadevi... Pa ne konzumiram, da ne bo pomote in ksksen vik in krik okrog tega
... OK, zdaj ko je Bojan Adamič že skoraj dvajset let mrtev, Slavko Avsenik pa je glih danes dopolnil 85 let, sta verjetno res v paralelnem univerzumu, ampak pri toti www.youtube.com/watc...U-ka1Z5Koc skupni umetnini pa sta bila zelo blizu, če mene kaj vprašaš ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2477339] 26.11.14 21:01 · odgovor na: (#2477327)
Odgovori   +    0
[WikiLeaks02]
> [bc123a]
> > [WikiLeaks02]
> > Hja, nisem rekla, da ga poslusam, temvec da ga spostujem, ker je pri tem, kar picne (goveja muzka) posten.
>
> A res? A si ze slisala (album?) Techno Alfi?

Ne...

Si siguren da nisi kaj pomesal z onim , ki je pel v nekem zboru... Rom je po nacionalnosti, iz Mb, zdaj se ne morem spomnit imena
Nisem nic zamesal.

www.youtube.com/watc...ucCRoT98xA
macon sporočil: 12.861
[#2477357] 26.11.14 22:42 · odgovor na: (#2477345)
Odgovori   +    0
[WikiLeaks02]

Motis se. Govorila sem o laznem predstavlhanju, neiskrenosti in vsiljevanju sankovcev v okvir zanra, v katerem nikoli niso imeli kaj iskati, ob mocni podpori ostarelih radijskih urednikov z vecnimi uredniskimi pozicijami.

Danes je vse biznis in tudi pristno umetnisko delo je dostopno v hipu miljonov in slednje ga, hoces noces, tudi popularizira (pustiva filozofske razprave o tem, ali je umetnisko delo v momentu svoje reprodukcije sploh se umetnisko delo).

Mene ni motila popularnost sank rokerjev, boli me za njih. Motilo pa me je in me se moti, da se se kar naprej prodajajo za rockerje, ceprav to niso.
Za silo risem, a nisem Picasso, na kitaro znam zaigrati pikipoki, pa nisem kitaristka.

Mar bi nastopali z stajerskim misotom in nam ljubiteljem drugacne glasbe ne bi vsiljevali tiste svoje sankovske muzike in se posiljevali v zanrovsko zamejen prostor.

To jim zamerim, to zlaganost in medijsko vsiljivost v zanr rocka. Izven zanra me kot pop band ne bi motili, ker zame sploh obstajali ne bi. Tako pa me je vsak dan kaksen jebeni glasbeni ali tv urednik posiljeval s Sank rockom kot rockom.

Ma daj no.

Reciva, da se narocis na kanal, kjer vrtijo klasicno glasbo, nato pa ti namesto Prokofljeva gor vsak dan picijo Sank rockovce (za primer jih imenujmo Sank Prokofljevce), ces da gre za vrhunsko klasicno glasbo. Tipi pa so nato se tolk pokvarjeni, da se za javne nastope oblacijo kot kopije Mozartov alpa vsaj Von Karajanov, kar bi bil nekako povezan imidz.

Me prav zanima, kako dolgo bi se placeval za tisti program in kako pri srcu bi ti bili pizdunski wannabeji.

To ni snobizem, to je reakcija na zlaganost in prevaro.
Hvala ti za tole.
*****
bc123a sporočil: 48.253
[#2477361] 26.11.14 22:53 · odgovor na: (#2477345)
Odgovori   +    0
[WikiLeaks02]
To ni snobizem, to je reakcija na zlaganost in prevaro.
Tu ne bova prisla skupaj, tako da hvala za zanimivo debato.
macon sporočil: 12.861
[#2477363] 26.11.14 22:57 · odgovor na: (#2477358)
Odgovori   +    1
[WikiLeaks02]
> [bc123a]
> > [WikiLeaks02]
> > Vidis, zakaj jih ne maram? Ni le glasba, ki mi nikoli ni sedla, temvec jim tudi zamerim to hinavscino. Bodimo posteni, oni kot band niso bili nikoli iskreni, z rockom pa nkol nobene veze niso imeli, cetudi so se z velikodusno pomocjo mainstream medijev vsiljevali kot rockerji.
>
> Oprosti, jaz na glasbeno politiko ne dam kaj dosti, zame so rockerji tako kot so Modrijani pac goveja muzika. Instrumenti in zvok, pa to.
>
> A te se dodatno iritiram? :) Najboljsi album od metallice je Metallica (a.k.a the black album). Ker ga je sproduciral profi producent in se ga actually da poslusati, za razliko od marsikaterih bolj zgodnjih del.

Sank rockovci so kmetajzlarski bend in so mirne duse lahko predskupuna heleni blagne ali obratno na koncertu z miljon publike, zaradi mene, v rock glasbo pa naj se mi ne siljujejo in naj za bozjo voljo ne glumijo nekaj, kar niso.

Metallico sem dokoncno nehala pislusat po Whiskey in the jarr", kar nima veze z miljonskimi nakladami temvec z dejstvom, da so se oddaljili od mojega okusa in sem rostor raje dala, v tistih cajtih 25 let alpa se kaksna nazaj, se izvenzanrovskim poskusom a la Rage Against Machine, Henryju Rollinsu ali ranim RHCP, kasneje pa se vrsti glasbenih poizkusov znotraj grungea, kamor so tlacili vse zivo od soungardnov do sonic youth, celo Becka, ceprav clovek ne ve, zakaj, ampak tako je pac bilo.

Danes se z zanri ne utrujam vec in poslusam, kar mi pase, se vedno pa trdim, da so sankrock goveja muzka enako kot modrijani
Podoben okus imaš/ si imela. :)
macon sporočil: 12.861
[#2477365] 26.11.14 23:14 · odgovor na: (#2477298)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: macon 26.11.2014 23:20
[WikiLeaks02]
> [macon]
> > [bc123a]
> >
> > Sank Rock so legendarni rockerski bend in ob sicersnji slovenski ponudbi izpadejo itak se bolje kot sicer.
> >
> > V druzbi kjer se na studentskih zurkah vrtijo Modrijani nimas kaj simfati cez Sank Rock.
> >
> > Sicer pa ne vem, od kje ta hardrockovski/metalski snobizem... ja, njihova muzika je (za sedanje razmere) res (melodicni) pop rock, ampak kaj bos poslusal na zurki? Modrijane? Zatezene akusticne "umetnike" ki mislijo da so jazzerji?
> >
> > Na youtubu se pod komadom "Hoces noces" nekdo pritozuje, da so polizanci. Dzizus. Ce so oni polizanci, kaj je potem 99% slovenske scene in cca 95% mularije?
>
> Marjan Ogrinc je nekoč na vprašanje ali Big Foot Mama ne igrajo rocka oziroma kaj po njegovo igrajo odgovoril, da taborniške pesmi. Tam nekje so tudi brezvezniki tipa Šank Rock.
>
> Slovenija ima točno en velik rock band: Demolition group. Potem je še več mlajših zasedb iz okvirov klubskega maratona Radia Študent.
> www.youtube.com/watc...T0-6rP5A5E
>
> Tole je mednarodni nivo komada, do večine seveda ne pride zaradi medijske debilane, šank rock so pa za nekam pod šank in niso vredni omembe.
>
> Pa še pesem demolitionov pred katerimi se šank bebci skrijejo v kanto za smeti:
> www.youtube.com/watc...iFiyeDOBUo

Macon,glede Demolition group se v celoti strinjam. Sam njim se je vedno po malem ali se bolj fuckalo za marketing. So definitivno bend za sladokusce. Ali se delajo? Svoj cas sem tako-tako poznala enga-dva clana od Demolisnov, posleficno ni bilo problema priti na nobenga od spilov ali koncertov. V zivo so se boljsi, v trenutkih najvecje slave pa nkol naduvani, taki fejst ljudje...

Palce gor za DG
Pred tremi leti so po desetletni pavzi izdali plato, ki je super. Poišči, če še nimaš. Naslovna pesem Planet starcev in njen intro sta genialna.

Pred letom sem jih gledal v klubu pred petdeset publike. Njihov enourni nastop (bili so štirje bandi) je bil iz samih presežkov. Njihova zbrana dela so same klasike rocka.

V ZDA bi bili zvezde poletnih festivalov kot recimo en.wikipedia.org/wik..._of_a_Down
najobj sporočil: 31.909
[#2477443] 27.11.14 09:39 · odgovor na: (#2477351)
Odgovori   +    0
[WikiLeaks02]
P.S.: nič nisi povedala o komunajzarskem zločincu Bojanu Adamiču in slovenskem Straussu Slavku Avseniku ...
Kaj pa naj ti povem? Kar mene zadeva, eksistirata v paralelnem univerzumu, ce sploh...

Btw vino pa dzoint sta precej razlicni zadevi... Pa ne konzumiram, da ne bo pomote in ksksen vik in krik okrog tega
... OK, zdaj ko je Bojan Adamič že skoraj dvajset let mrtev, Slavko Avsenik pa je glih danes dopolnil 85 let, sta verjetno res v paralelnem univerzumu, ampak pri toti www.youtube.com/watc...U-ka1Z5Koc skupni umetnini pa sta bila zelo blizu, če mene kaj vprašaš ...
A ni bil taksen namen...
... ja, ker je bil namen ... khmm, kakšen ? ...

Strani: 1