Strani: 1 2 3 4

sirota sporočil: 1.047
[#2459944] 30.09.14 13:48
Odgovori   +    27
Eh, po vsem, kar je skuhala in zakuhala, bi lahko bila šefica v El bulli-ju!
anon-1006 sporočil: 1.881
[#2459947] 30.09.14 13:55
Odgovori   +    36
Ne bi bil rad v koži AB. Če te zaradi takih napak vsi vlačijo po zobeh, moraš imeti debelo kožo, da preživiš brez psihološke škode.
anon-281382 sporočil: 199
[#2459950] 30.09.14 14:05
Odgovori   +    1
Pa zakaj taka nevoscljivost.pokazala se je da je sposobna,saj je vsomvlado peljala s...,sedaj pa je na novi vladi,da jo kar najbolje izkoristi v dobro slovenije.treba je preko zamer,se pa ne sprasujem vec zakaj se je razsla z jankovicem,je pa jasno,da dva taka egota ne morata biti skupaj.
bc123a sporočil: 48.253
[#2459951] 30.09.14 14:05 · odgovor na: (#2459943)
Odgovori   +    30
[dillinger]
>Danes so iz pisarne Evropskega parlamenta poslali njene odgovore na vprašanja evropskih poslancev, ki pa so precej bolje napisani. Si je našla prevajalca ali je tečaj angleščine že obrodil sadove?

Verjetno je Junckerjeva tajnica na hitro zlektorirala, da vsaj malo omili to blamažo Evropske komisije...
Dovolj je prevajati z google translate, bratuskovo poseka sto na uro:

Primer:

Slovenski tekst:

Takoj po diplomi sem se zaposlila v manjši tekstilni tovarni. Po nekaj letih delovnih izkušenj sem se odločila za politično kariero. Bila sem vodja kabineta predsednika vlade, potem pa sem tudi sama postala predsednica vlade.

Angleški googlov prevod:

Immediately after graduating I started working in a small textile factory. After a few years of work experience, I decided to have a political career. I was Head of Cabinet of the Prime Minister, then I myself became Prime Minister.

All hail the mighty machine :)
anon-171153 sporočil: 4.257
[#2459954] 30.09.14 14:11
Odgovori   +    35
Sedaj, ko je absolvirala angleščino, bo lahko pričela z osnovami računalništva, s poudarkom na Wordu. Posebej se bo specializirala za uporabo ukaza "check spelling" - črkovanje in slovnica.
Za vsakega nižjega uradnika na ministrstvu je pogoj aktivno znanje angleščine in dobro poznavanje računalništva. Za naše funkcionarje in ministre pa to ni potrebno.
Bo zagovornik visokih moralnih načel kaj spremenil stanje na tem področju?
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2459955] 30.09.14 14:14
Odgovori   +    39
Zadnja sprememba: anon-317028 30.09.2014 14:15
Bratuškova, področja o katerem piše tako in tako ne razume in je vseeno v katerem jeziku napiše ali pove. Del njenega odgovora smo z »gugličem« prevedli na Svahili, ki je bolj razumljiv od njenega avtorskega dela:

MAJIBU YA EUROPAPARLAMENTET
DODOSO kwa Kamishna-mteule
Alenka BRATUŠEK
Makamu wa Rais wa Nishati Union

1. General uwezo, dhamira ya Ulaya na uhuru binafsi
Mimi wameanza kazi yangu katika kampuni ndogo nguo. Mwaka 1995, mimi alichukua up ajira na Wizara ya
Uchumi, ambapo, badala ya majukumu muhimu sana, nilikuwa kushiriki kikamilifu katika kuweka juu ya biashara ndogo
kukuza mtandao. Mwaka 1999, mimi wakiongozwa na Wizara ya Fedha na aliteuliwa Mkuu wa Idara kwa
Kilimo, Uchumi na Ofisi za Serikali. Mwaka 2004, nikawa Mkuu wa Bajeti ya Kurugenzi na kuendelea katika
jukumu hili hadi 2011 mimi alikuwa kuwajibika kwa bajeti ya taifa, fedha ya jamii na kuchora ya
Ulaya fedha. Mimi mara mbili kuchaguliwa kwa Slovene National Bunge ambapo mimi nilikuwa Mwenyekiti wa Fedha
Kudhibiti Kamati.
najobj sporočil: 31.871
[#2459959] 30.09.14 14:22 · odgovor na: anon-1006 (#2459947)
Odgovori   +    42
Zadnja sprememba: najobj 30.09.2014 14:23
[BOR]
Ne bi bil rad v koži AB. Če te zaradi takih napak vsi vlačijo po zobeh, moraš imeti debelo kožo, da preživiš brez psihološke škode.
... ja, razen če že prej nisi bil psihološko poškodovan, ker potem ti je verjetno vseeno ...
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2459961] 30.09.14 14:28 · odgovor na: anon-281382 (#2459950)
Odgovori   +    24
[krdelo]
Pa zakaj taka nevoscljivost.pokazala se je da je sposobna,saj je vsomvlado peljala s...,sedaj pa je na novi vladi,da jo kar najbolje izkoristi v dobro slovenije.treba je preko zamer,se pa ne sprasujem vec zakaj se je razsla z jankovicem,je pa jasno,da dva taka egota ne morata biti skupaj.
Ravno s....,jih ni peljala, take je že dobila za svojo okroglo mizo.Pa tudi kakšno uslugo je zaračunala,ko je povedala kaj bi bila rada,ko bo velika.
Nova vlada naj jo kar najbolje izkoristi v dobro Slovenije?Kako?Kaj ona sploh lahko stori v dobro Slovenije? Mogoče kakšno domačo zapoje ob praznikih.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2459963] 30.09.14 14:37 · odgovor na: anon-1006 (#2459947)
Odgovori   +    25
[BOR]
Ne bi bil rad v koži AB. Če te zaradi takih napak vsi vlačijo po zobeh, moraš imeti debelo kožo, da preživiš brez psihološke škode.
Psiho poškodovana je že dalj časa.Tipičen primer uveljavljanja željni psihopat(ena izmed 10-tih vrst psihopatskih osebnosti po K.Schneiderju).
macon sporočil: 12.861
[#2459965] 30.09.14 14:39 · odgovor na: anon-1006 (#2459947)
Odgovori   +    69
Zadnja sprememba: macon 30.09.2014 14:41
[BOR]
Ne bi bil rad v koži AB. Če te zaradi takih napak vsi vlačijo po zobeh, moraš imeti debelo kožo, da preživiš brez psihološke škode.
To ni napaka, to kaže mentalni domet te osebe. Jaz recimo vem, kaj pomeni beseda chef vsaj od 14. leta in ko sem v dvomih, uporabim google translate. V pisanju ni niti enkrat uporabila določnega in nedoločnega člena the in a.

V bistvu gre za domišljavo zaplankano primitivno hohštaplersko govedo najslabše vrste, ki nas lahko samo sramoti. Kako prizadet moraš recimo biti, da greš pred kamere s čevlji tigrastega vzorca ali se kažeš v prekratkem krilu, ki ti sede odkriva stegna. Poleg tega je bila baba pred tem na nekih direktorskih položajih in je morala hoditi po sestankih, torej ni kar iz nič padla na politični parket.

Ne verjamem, da ima v glavi 90 pik in ta naj zaseda vodstvene položaje. Ne se čudit, da gre vse v krulac.
bc123a sporočil: 48.253
[#2459970] 30.09.14 14:59 · odgovor na: (#2459960)
Odgovori   +    3
[denac]
> [BOR]
> Ne bi bil rad v koži AB. Če te zaradi takih napak vsi vlačijo po zobeh, moraš imeti debelo kožo, da preživiš brez psihološke škode.

Napake je delala prej. Hude.
Zaradi tega jo sedaj za najmanjšo stvar vlačijo po zobeh. To je samo posledica prejšnjega "odličnega dela" in seveda tudi "tezganja".
Kaksne tocno so bile njene napake? Tako, tocko po tocko?
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2459973] 30.09.14 15:00 · odgovor na: macon (#2459965)
Odgovori   +    6
[macon]
...in ko sem v dvomih, uporabim google translate.
Ups.
anon-291835 sporočil: 431
[#2459976] 30.09.14 15:11
Odgovori   +    26
Najbolj žalostno je to, da zdaj ne bo zafurala in sramotila le male nepomembne Slovenije, pač pa bo sramotila celo EU. In taka oseba bo odločala o mnogih življensko pomembnih vprašanjih vseh v EU. Niti toliko ji ni potegnilo v tej neumni glavi, da bi si poiskala lektorja preden kaj odpošlje. Kako ji bo kaj potegnilo na pogajanjih o energetiki z drugimi državami si lahko mislimo. Premalo bo dvigniti krilo. Jaz menim, da bi morali odstaviti tudi Junckerja, ki si izbira take zanič kadre, kajti narsali bomo vsi.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2459980] 30.09.14 15:16 · odgovor na: bc123a (#2459951)
Odgovori   +    6
[bc123a]
> [dillinger]
> >Danes so iz pisarne Evropskega parlamenta poslali njene odgovore na vprašanja evropskih poslancev, ki pa so precej bolje napisani. Si je našla prevajalca ali je tečaj angleščine že obrodil sadove?
>
> Verjetno je Junckerjeva tajnica na hitro zlektorirala, da vsaj malo omili to blamažo Evropske komisije...

Dovolj je prevajati z google translate, bratuskovo poseka sto na uro:

Primer:

Slovenski tekst:

Takoj po diplomi sem se zaposlila v manjši tekstilni tovarni. Po nekaj letih delovnih izkušenj sem se odločila za politično kariero. Bila sem vodja kabineta predsednika vlade, potem pa sem tudi sama postala predsednica vlade.

Angleški googlov prevod:

Immediately after graduating I started working in a small textile factory. After a few years of work experience, I decided to have a political career. I was Head of Cabinet of the Prime Minister, then I myself became Prime Minister.

All hail the mighty machine :)
Itak! Če bi pa slučajno prišlo do takega lapsusa, kot z besedo "screw" v tistih slavnih Gorenjevih navodilih, bi bil pa prevod še boljši od originala.
anon-221230 sporočil: 3.052
[#2459982] 30.09.14 15:23 · odgovor na: anon-317028 (#2459955)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-221230 30.09.2014 15:24
Takole bi pa izgledal članek z enako vsebino v časniku Rilindja Demokratike:

PËRGJIGJE PËR PARLAMENTIN EVROPIAN
PYETËSORI për Komisionerja e caktuar
Alenka BRATUŠEK
Vice President i Bashkimit të Energjisë

1 aftësia Përgjithshëm, angazhim për privatësi Evropian
Unë kam filluar karrierën time në një kompani të vogël tekstilit. Në vitin 1995, unë e mora punë me Ministrinë e
Ekonomia, ku, në vend që nga detyrat më të rëndësishme, unë kam qenë i përfshirë në mënyrë aktive në ngritjen e një biznesi të vogël
rrjetit promovimin. Në vitin 1999, unë u zhvendos në Ministrinë e Financave dhe u emërua Shef i Departamentit për
Bujqësi, Ekonomi dhe Zyrat Qeveria. Në vitin 2004, unë u bë Drejtoria e Përgjithshme e Buxhetit për të vazhduar në
ky rol deri në vitin 2011 unë kam qenë përgjegjës për buxhetin kombëtar, komunitetin financiar dhe vizatim
Fondet evropiane. Unë kam zgjedhur dy herë të Asamblesë Kombëtare të Sllovenisë, ku unë kam qenë Kryetar i Financave
Komiteti i Kontrollit.

...pa kakor kdo lažje razume...

google translate zna vse.press
jaecon sporočil: 149
[#2459983] 30.09.14 15:28
Odgovori   +    7
Stavek:

Alenka Bratušek : ''Če preživim zaslišanje v Evropskem parlamentu, bom postala prva ženska podpredsednica evropske komisije iz Slovenije''

google prevajalnik prevede takole :-)
Alenka Bratušek: 'If I spend a hearing in the European Parliament, I became the first woman Vice-President of the European Commission in Slovenia'
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2459984] 30.09.14 15:31
Odgovori   +    27
Tile EU poslanci so pa podobni posranci kot AB. Po mojem bi jo morali najprej vprašati nekaj osnovnih stvari, povezanih z energetiko. Npr. kaj je energija in v kakšnih enotah jo merimo, kakšne vire energije gospodarsko izkoriščamo za posamezne namene, kolikšen delež predstavljajo posamezni energenti v celotni energetski bilanci EU, kakšne so okvirne cene energentov (vsaj red velikosti), s kakšnimi viri energije razpolaga EU, itd. Mogoče se zdi to zaje***, ampak po mojem bi oseba na položaju, za katerega se poteguje AB, morala vsaj malo poznati tudi take "čisto osnovne zadeve". V nasprotnem primeru jo pač lahko vsak povprečen lobist prepriča, da bo z nekaj PV paneli in kakšno veternico najbolje rešila energetski problem EU.
fcajt sporočil: 4.335
[#2459987] 30.09.14 15:44
Odgovori   +    17
Bratuškova ni več šefica kuhinje, si je omislila prevajalca?
... ja, in kdo financira vse te blode in zablode tovarišice plagiatoršek ???
.
macon sporočil: 12.861
[#2459988] 30.09.14 15:44 · odgovor na: bc123a (#2459970)
Odgovori   +    34
[bc123a]
> [denac]
> > [BOR]
> > Ne bi bil rad v koži AB. Če te zaradi takih napak vsi vlačijo po zobeh, moraš imeti debelo kožo, da preživiš brez psihološke škode.
>
> Napake je delala prej. Hude.
> Zaradi tega jo sedaj za najmanjšo stvar vlačijo po zobeh. To je samo posledica prejšnjega "odličnega dela" in seveda tudi "tezganja".

Kaksne tocno so bile njene napake? Tako, tocko po tocko?
Ne gre za napake. Gre za kriminal:

- delavci z Brda, ki so ji urejali okolico hiše.
- nadziranje NKBM, ko je ta podeljeval tajkunske pufe.
macon sporočil: 12.861
[#2459989] 30.09.14 15:45 · odgovor na: anon-154083 (#2459973)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: macon 30.09.2014 15:52
[jani1974]
> [macon]
> ...in ko sem v dvomih, uporabim google translate.

Ups.
Samo za posamezne besede, ne za stavčno skladnjo. :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2459994] 30.09.14 16:11 · odgovor na: macon (#2459988)
Odgovori   +    2
[macon]
> > posledica prejšnjega "odličnega dela" in seveda tudi "tezganja".
>
> Kaksne tocno so bile njene napake? Tako, tocko po tocko?

Ne gre za napake. Gre za kriminal:

- delavci z Brda, ki so ji urejali okolico hiše.
- nadziranje NKBM, ko je ta podeljeval tajkunske pufe.
Ah, sem mislil da mislis na obdobje, ko je bila predsednica vlade...
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2459996] 30.09.14 16:27 · odgovor na: anon-116402 (#2459984)
Odgovori   +    9
[usimoncic]
Tile EU poslanci so pa podobni posranci kot AB. Po mojem bi jo morali najprej vprašati nekaj osnovnih stvari, povezanih z energetiko. Npr. kaj je energija in v kakšnih enotah jo merimo, kakšne vire energije gospodarsko izkoriščamo za posamezne namene, kolikšen delež predstavljajo posamezni energenti v celotni energetski bilanci EU, kakšne so okvirne cene energentov (vsaj red velikosti), s kakšnimi viri energije razpolaga EU, itd. Mogoče se zdi to zaje***, ampak po mojem bi oseba na položaju, za katerega se poteguje AB, morala vsaj malo poznati tudi take "čisto osnovne zadeve". V nasprotnem primeru jo pač lahko vsak povprečen lobist prepriča, da bo z nekaj PV paneli in kakšno veternico najbolje rešila energetski problem EU.
Jaz predlagam sledeča vprašanja:

Zakon o ohranitvi energije? (prvi zakon termodinamike)
Plinska enačba?
P=U*I

pa še eno malo težje:

Carnotov proces

PS To zgoraj so vprašanja za osnovno šolo (razen zadnjega).
crt sporočil: 27.124
[#2460000] 30.09.14 16:34 · odgovor na: 0513ANITO (#2459996)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: crt 30.09.2014 16:38
[0513ANITO]
Jaz predlagam sledeča vprašanja:
Zakon o ohranitvi energije? (prvi zakon termodinamike)
ne izzivaj. bodo sprejeli amandmaje nanj :)

drugace pa evo... avaaz ima trenutno peticijo za blokado spanskega kandidata za podnebnega komisarja. in ima tudi moznost, da uporabniki startajo lastno peticijo.

secure.avaaz.org/en/...ugen/?fpla
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2460002] 30.09.14 16:45 · odgovor na: crt (#2460000)
Odgovori   +    18
[crt]
> [0513ANITO]
> Jaz predlagam sledeča vprašanja:
> Zakon o ohranitvi energije? (prvi zakon termodinamike)

ne izzivaj. bodo sprejeli amandmaje nanj :)
A tako, kot sta Dominique Strauss-Kahn in François Hollande sprejela amandma na enega od Newtonovih zakonov, ko sta eksperimentalno dokazala, da lahke padajo hitreje?
RTM sporočil: 4.799
[#2460003] 30.09.14 16:50 · odgovor na: anon-171153 (#2459954)
Odgovori   +    8
[jazorit]
Sedaj, ko je absolvirala angleščino, bo lahko pričela z osnovami računalništva, s poudarkom na Wordu. Posebej se bo specializirala za uporabo ukaza "check spelling" - črkovanje in slovnica.
Za vsakega nižjega uradnika na ministrstvu je pogoj aktivno znanje angleščine in dobro poznavanje računalništva. Za naše funkcionarje in ministre pa to ni potrebno.
Bo zagovornik visokih moralnih načel kaj spremenil stanje na tem področju?
Treba pritisnit le tipko F7 in že vidiš napake.

Ampak na švic faxu tega ne učijo, njee.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2460006] 30.09.14 16:55 · odgovor na: anon-291835 (#2459976)
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: anon-149637 30.09.2014 16:56
[belimuc]
Najbolj žalostno je to, da zdaj ne bo zafurala in sramotila le male nepomembne Slovenije, pač pa bo sramotila celo EU. In taka oseba bo odločala o mnogih življensko pomembnih vprašanjih vseh v EU. Niti toliko ji ni potegnilo v tej neumni glavi, da bi si poiskala lektorja preden kaj odpošlje. Kako ji bo kaj potegnilo na pogajanjih o energetiki z drugimi državami si lahko mislimo. Premalo bo dvigniti krilo. Jaz menim, da bi morali odstaviti tudi Junckerja, ki si izbira take zanič kadre, kajti narsali bomo vsi.
Nič ne bo zafurala.nič osramotila,ker ne bo nič samostojno storila.Tudi dvigovanje krila in razkazovanje celulitisa ne vpliva na to,da je zelo gnetljiv material in prikladna za uveljavljanje "višjih interesov" v političnem teatru.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2460008] 30.09.14 17:03 · odgovor na: anon-116402 (#2459984)
Odgovori   +    5
[usimoncic]
Tile EU poslanci so pa podobni posranci kot AB. Po mojem bi jo morali najprej vprašati nekaj osnovnih stvari, povezanih z energetiko. Npr. kaj je energija in v kakšnih enotah jo merimo, kakšne vire energije gospodarsko izkoriščamo za posamezne namene, kolikšen delež predstavljajo posamezni energenti v celotni energetski bilanci EU, kakšne so okvirne cene energentov (vsaj red velikosti), s kakšnimi viri energije razpolaga EU, itd. Mogoče se zdi to zaje***, ampak po mojem bi oseba na položaju, za katerega se poteguje AB, morala vsaj malo poznati tudi take "čisto osnovne zadeve". V nasprotnem primeru jo pač lahko vsak povprečen lobist prepriča, da bo z nekaj PV paneli in kakšno veternico najbolje rešila energetski problem EU.
Mogoče se zdi to zaje***, Ne!Odlično povedano.
anon-207862 sporočil: 1.476
[#2460009] 30.09.14 17:06
Odgovori   +    18
Debiloslovje po AB; mislim da ni absolventke angleščine in ga ni pravega magistra, ki bi si lahko teoretično privoščil tako objavo v strokovni literaturi. Kako za boga prideš iz tekstilne panoge - v razsulu - na pomembne pozicije v državnih institucijah? Kje so VELE dosežki iz kariere merljivi v odstotkih ali absolutnih številkah. Jih ni - oz so negativni! Takale samopredstavitev izpolnjuje kriterije vse od blef manifesta do polit blefsikona, nič več. For dummies only...
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2460010] 30.09.14 17:08 · odgovor na: 0513ANITO (#2459996)
Odgovori   +    12
[0513ANITO]
> [usimoncic]
> Tile EU poslanci so pa podobni posranci kot AB. Po mojem bi jo morali najprej vprašati nekaj osnovnih stvari, povezanih z energetiko. Npr. kaj je energija in v kakšnih enotah jo merimo, kakšne vire energije gospodarsko izkoriščamo za posamezne namene, kolikšen delež predstavljajo posamezni energenti v celotni energetski bilanci EU, kakšne so okvirne cene energentov (vsaj red velikosti), s kakšnimi viri energije razpolaga EU, itd. Mogoče se zdi to zaje***, ampak po mojem bi oseba na položaju, za katerega se poteguje AB, morala vsaj malo poznati tudi take "čisto osnovne zadeve". V nasprotnem primeru jo pač lahko vsak povprečen lobist prepriča, da bo z nekaj PV paneli in kakšno veternico najbolje rešila energetski problem EU.

Jaz predlagam sledeča vprašanja:

Zakon o ohranitvi energije? (prvi zakon termodinamike)
Plinska enačba?
P=U*I

pa še eno malo težje:

Carnotov proces

PS To zgoraj so vprašanja za osnovno šolo (razen zadnjega).

Ali sploh veš kakšne znanstvenike s področja energije bo zvlekla s seboj v Bruxeles? Že samo Pavlić odtehta polovico.Če zapoka v kufer še ščetinarja ima ekipo razreda A.
anon-104967 sporočil: 1.542
[#2460011] 30.09.14 17:22 · odgovor na: anon-149637 (#2459961)
Odgovori   +    11
[rosom]
> [krdelo]
> Pa zakaj taka nevoscljivost.pokazala se je da je sposobna,saj je vsomvlado peljala s...,sedaj pa je na novi vladi,da jo kar najbolje izkoristi v dobro slovenije.treba je preko zamer,se pa ne sprasujem vec zakaj se je razsla z jankovicem,je pa jasno,da dva taka egota ne morata biti skupaj.

Ravno s....,jih ni peljala, take je že dobila za svojo okroglo mizo.Pa tudi kakšno uslugo je zaračunala,ko je povedala kaj bi bila rada,ko bo velika.
Nova vlada naj jo kar najbolje izkoristi v dobro Slovenije?Kako?Kaj ona sploh lahko stori v dobro Slovenije? Mogoče kakšno domačo zapoje ob praznikih.

Zanesljivo sem nekje daleč na repu vrste njenih oboževalcev, pa vendar:
če je res taka jebola, kot si je dobro izmislil ta aktualni naziv eden nekje, in tale Juncker tak sledilac dela in misli kakega Strauss Kahna, pol ni druge , kot da to kar zna in predvsem kar ima, izkoristi 300%. Če je res, kar je zadnjič oni Novak govoril, da mora Junker plasirat nekje 300 mlrd €, pol je stvar enostavna. Ne kako mlrd , tričetrt tega denarja mora spravit sem. Kar listek ji napisat , kaj vse bomo rabili, pol bo pa že znala menda: malo hladno mrzle terapije za Junkcerja, bo denar kar letel, boli ga patka, saj ni njegov, tič pa je.

Strani: 1 2 3 4