Strani: 1

anon-19718 sporočil: 3.853
[#2454138] 09.09.14 10:53
Odgovori   +    3
Za nezaposlene in celotni svetovni problem na tem področju je rešitev enostavna kot pasulj. Potrebno je preiti na 6 urni delavnik. To prinese še kup prednosti. V tovarnah eno celo dodatno izmeno, v pisarnah pa kompletno novo izmeno na istih osnovnih sredstvih.

Vendar se mora to narediti globalno, če ne ni haska.

Tudi 8 urni delavnik ni bil od boga dan. Ljudje smo si ga enostavno izmislili.

Čudi me, da o tej edini logični in enostavni rešitvi nihče ne govori.

Drugi razlog za to je v neverjetni količini informacij in novih znanj, ki jih ljudje absorbiramo, da smo sploh v koraku z razvojem. Ob osemurnem delavniku, družini, dodatnem izobraževanju se lahko človeku zmeša ali pade v kakšne depresivne epizode. Takih je ogromno.

Čez sto let, ko bo avtomatizacije še večja gremo lahko na 4 urni delavnik, potem čez 200 na 2 urni.. To govorim prav s posebnim razlogom. Slovenci imajo namreč z raznimi socializmi oprane možgane. In ravno zgoraj omenjeni kapitalistični sistem bi lahko v nekaj stoletjih pripeljal do njihove komunistične nirvane :)
anon-24983 sporočil: 7.885
[#2454151] 09.09.14 11:20 · odgovor na: anon-19718 (#2454138)
Odgovori   +    1
[toka]
Za nezaposlene in celotni svetovni problem na tem področju je rešitev enostavna kot pasulj. Potrebno je preiti na 6 urni delavnik. To prinese še kup prednosti. V tovarnah eno celo dodatno izmeno, v pisarnah pa kompletno novo izmeno na istih osnovnih sredstvih.
Meni je to bolj filozofsko, pa daleč od tega, da je enostavno.

V bistvu se tvoja teorija podre že s pisarnami. Zdaj se tam valjajo po 8 ur, potem bi se pa 12 ur. Pa verjetno tudi ne bi pristali, da se jim tudi plača zniža, kolikor manj so v službi.

No tudi ona teorija z dodatno izmeno je dokaj podobna. Tam kjer delajo zdaj na 3 izmene bi bilo logično, drugače pa bi za 4 ure povečal proizvodnjo.
Kam potem z vso ono šaro ob večji proizvodnji in manjših plačah ?

V bistvu je proti temu UTD enostavnejša rešitev.

Saj v končni fazi imaš že sedaj tudi 4 urni delavnik, samo se zelo malo to koristi. Da pa bi kaj takega povsod uvedel...

No ja recimo da bi birokracija prišla lahko kar na 4 urni delavnik, da se jim ne bi povečal obseg dela.

Bi pa recimo lahko to uvedli tam, kjer imajo deljen delovni čas. Recimo dopoldne potem tam okrog poldneva zaprto, potem pa spet popoldne.

Samo bil bi pa problem ker bi potem takoj imeli cel kup revežev več, tam polovica bi jih bila na minimalni plači, tak sistem kot je bi komaj kdo lahko šel v penzijo....

Tako da se meni to zdi daleč od enostavne rešitve.
anon-19718 sporočil: 3.853
[#2454155] 09.09.14 11:26 · odgovor na: anon-24983 (#2454151)
Odgovori   +    2
Tipično slovenski odgovor. Naj se asvet podre samo, da se nič ne spremeni :) Povej boljšo rešitev ! Če jo imaš takoj spremenim svojemnenje.
bc123a sporočil: 48.253
[#2454162] 09.09.14 11:48 · odgovor na: anon-19718 (#2454138)
Odgovori   +    0
[toka]
Za nezaposlene in celotni svetovni problem na tem področju je rešitev enostavna kot pasulj. Potrebno je preiti na 6 urni delavnik. To prinese še kup prednosti. V tovarnah eno celo dodatno izmeno, v pisarnah pa kompletno novo izmeno na istih osnovnih sredstvih.

Vendar se mora to narediti globalno, če ne ni haska.
To je sicer odlicna resitev, a to bi pomenilo tudi samo 80% sedanjega placila ali pa efektivno visje place. Za prvo niso zaposleni, za drugo pa ne trg delovne sile.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2454237] 09.09.14 14:16 · odgovor na: anon-19718 (#2454138)
Odgovori   +    2
[toka]
Za nezaposlene in celotni svetovni problem na tem področju je rešitev enostavna kot pasulj. Potrebno je preiti na 6 urni delavnik. To prinese še kup prednosti. V tovarnah eno celo dodatno izmeno, v pisarnah pa kompletno novo izmeno na istih osnovnih sredstvih.
Tudi 8 urni delavnik ni bil od boga dan. Ljudje smo si ga enostavno izmislili.
Čudi me, da o tej edini logični in enostavni rešitvi nihče ne govori.
Manj delovnih ur na zaposlenega ima za posledico večjo učinkovitost in zmanjšanje brezposelnosti, kar je vsekakor pozitivno.

"Izvršni direktor spletnega iskalnika Google Larry Page je prepričan, da se bodo ljudje v prihodnje morali navaditi delati manj. »Predpostavka, da mora vsak, ki je zdrav in sposoben, delati do onemoglosti, da lahko zasluži za preživetje in zadosti potrebam nadrejenih, je povsem napačna,« je prepričan Page.

»V Veliki Britaniji ni dovolj dela za vse, ki iščejo zaposlitev, zato je Branson že začel delovne obveznosti namesto na enega, deliti na dva delavca. S tem je močno pripomogel k zmanjšanju brezposelnosti med mladimi, obenem pa strmo povečal delovno učinkovitost ter okrepil timsko delo,« je pojasnil uspešen direktor." cekin.si/clanek/eden...vnost.html
anon-19718 sporočil: 3.853
[#2454298] 09.09.14 15:48 · odgovor na: bc123a (#2454162)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-19718 09.09.2014 15:57
Jaz sem takoj za to, da dobim 80% plače, če s tem na sistemski ravni rešimo zadevo. Je pa res, da po duši nisem levičar in sem pripravljen svoj del kruha deliti z nezaposlenimi :)

Verjetno pa ne bi šle plače toliko dol saj bi se za 5% do 20% (odvisno od države) povečal bdp na račun novih zaposlenih. To pa bi povečalo povpraševanje in s tem dvignilo povprečno svetovno proizvodnjo, kar bi lahko omililo padec plač za nekaj procentov.

Mogoče bi se zaradi povečane proizvodnje po nekaj letih globalno povprečno za par procentov tudi znižale cene izdelkom. Tudi to bi kompenziralo nižje plače.

Možno je tudi, da bi lahko preskočili kosilo oz. malico. Če delaš od 8h do 14h si komot doma narediš kosilo. Ne bi potrebovali pol ure za malico in ta strošek bi za delodajalca povsem odpadel.

Saj nimam vseh rešitev :) Ta ideje se mi je pred leti porodila. Sigurno bi nastali prehodni problemi. Vendar je to tako kot bi imeli še vedno 12 urni delavnik in bi rekel, da gremo na 8 urnega. To smo v zgodovini že naredili. Ni hudiča, da bi bil sposoben delati tudi še nekaj manj kot delam :)

Strani: 1