52 sek
EP potrdil prenovljena fiskalna pravila EU - zadnji korak morajo zdaj storiti še članice
14 min
Svetovna turistična organizacija in Hrvaška ustanavljata raziskovalni center za trajnostni turizem
25 min
Varovalka pri uvozu kmetijskih proizvodov iz Ukrajine v EU
28 min
24ur: Kriminalisti obiskali Snežiča in Hajdinjaka
1 ura
(reportaža) Kako je organizirana tovarna japonskih robotov v Kočevju
2 uri
L. Mesec po srečanju socialnih partnerjev: Zdaj se bomo ukvarjali z davki in pokojninami! 7
2 uri
Občina Logatec z družbo T-2 v nadgradnjo platforme Logatec Supermesto (PRO)
2 uri
Razkrite bilance 2023: kako so lani poslovala podjetja politikov, znanih odvetnikov, lobistov, profesorjev ...
3 ure
Energetika Ljubljana ob koncu kurilne sezone znižuje ceno plina 1
3 ure
Borza NYSE tržne udeležence sprašuje, ali bi podprli prehod na 24-urno trgovanje z delnicami
3 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
3 ure
To je porsche, ki si zasluži pozornost tudi najbolj zagretih ljubiteljev bencinskih hlapov 1
4 ure
Novartis z visoko rastjo dobička in prihodkov
5 ur
Robert Golob kot izvoznik veselih slovenskih ljudskih plesov 1
5 ur
Kje Hidria uporablja umetno inteligenco?
5 ur
24ur: hišne preiskave na Darsu 1
6 ur
Normiranci v grafih: najhitreje raste delež tistih, ki imajo večje prihodke 21
6 ur
Danes v živo: Kako brati bilance v 2024
7 ur
Orange Wine Festival – od ideje o manjši degustaciji do referenčnega evropskega festivala
8 ur
»Mama mi je dejala, da sem malo nor«

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Strateški forum Bled: kako povrniti zaupanje

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2451304] 01.09.14 22:40
Odgovori   +    1
Ob podjetniškem pogledu na zloglasne sovražnike slovenskih podjetnikov Pahorja, Erjavca in Bratuškovo se spomnimo na Gargantuu, ki je stuhtal kako naj si rit obriše. »...in to na najbolj gosposki, imenitni in učinkoviti način, kar jih je kdo videl kdaj. ..Najpoprej sem se obrisal z baržunastim šalom naše gospe dične, in mi je bilo jako všeč, zakaj svilena mehkoba mi je povzročila v ta zadnji precejšnjo slast; spet drugič se obrišem s kapico taiste gospodične in bilo ni nič drugače; spet drugič z njeno ruto; spet drugič z živobarvnimi satenastimi naušniki, ampak pozlata celega kupa drekovih nikic mi je obdrajsala vso ta zadnjo; sveti Anton s perečcem osmodi ritnjak zlatarju, ki jih je napravil, in gospodični, ki jih je nosila!...Bolečina je popustila, ko sem se obrisal s paževo kapo, lepo po švicarsko s perjem nafrfuljeno. No, in ko sem se očejal za grmom, najdem breznovega mačka in se z njim obrišem, ampak njegovi krempeljci so mi razdrapali ves presredek... Za konec pa vam rečem in povem, ni ga boljšega ritobrisa, kot je lepo puhast gosič, da mu le glavo držiš med nogami. Na čast mi verjemite. Zakaj v riti začutiš čudovito slast, tako zaradi mehkega puha kot zaradi gosičeve blagodejne toplote...«
Francois Rabelais: Gargantua in Pantagruel, Modrijan, 2003
Več na: www.modrijan.si/slv/...Pantagruel
anon-221230 sporočil: 3.052
[#2451354] 02.09.14 08:33
Odgovori   +    0
Strateški forum Bled: kako povrniti zaupanje...

S pajaci iz prve vrste na sliki NIKAKOR!
Pa lep dan.
anon-318613 sporočil: 664
[#2451366] 02.09.14 08:59
Odgovori   +    0
Dilema: zaupanje v kaj?
Da gre naprej po starem? Tega imamo.
Da bomo družba večje blaginje temelječe na spoštovanju temeljnih svoboščin? E jebi ga, bo treba od mazanja oči k dejanjem preit.
anon-51551 sporočil: 1.517
[#2451367] 02.09.14 09:01
Odgovori   +    2
A res ni nikogar sram ??? !!!!!

soundcloud.com/val20...anglescini
anon-106232 sporočil: 561
[#2451531] 02.09.14 15:25
Odgovori   +    0
Če bi Hitlerju dovolj zaupali, bi si torej prihranili WW2!

Ko sem včeraj gledal in poslušal v Odmevih našega Krjavlja Rjavčka, kako je brbljal o zaupanju v Putina, sem se spomnil Jezusovih besed med križanjem: "Moj Bog, odpusti jim, saj ne vedo, kaj delajo!"

Strani: 1