Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj potrebujete jutrišnje Finance

Strani: 1

anon-284823 sporočil: 2.300
[#2449454] 27.08.14 20:52
Odgovori   +    3
Dragi moji Financarji!
Nekako sem iz dneva v dan bolj razočaran zaradi vaših pisanj oziroma nerealnih pričakovanj,ne rečem ,da nimate prav ampak težava je v tem ,da nekako nočete razumeti slovenske realnosti.
Ne Cerar ne bilokdo z levice ni rešitelj Slovenije samo grobarji,ki bodo cuzali umirajoča trupla od firm in države do konca.
Tudi desnica kot taka ni neka rešitev Nsi postaja pribežališče raznih Balažicev,Pezdirjev ipd slik,brez karizme,koristolovcev in jamravčkov.
SDS pa bo morala jasno opustiti socialno in populistično socialni demagogijo in govorjenje.
Očitno vam na Financah ni jasno ,da v Sloveniji brez takega ali drugačnega obračuna pač nebo šlo,kajti ustaljene prakse pač nočejo izginiti in vsi težijo k statusu Q.
Upam le ,da bodo zadeve šle po mirni poti in preko ne rdečih sodišč sicer ,če bomo trmasto vztrajali na ustaljenih vzorcih nas čaka medsebojni obračun najslabše možne vrste ,ki se bo končal z nadvlado tujcev,kajti zadeve ki se kopičijo iz dneva v dan od zločinov NOB,nato UDBE,nato divje privatizacije in kraje,ne lustracije in vračanje na sili v kalupe SFRJ ne prinašajo nič dobrega in tisti ,ki mislijo ,da se da v Sloveniji naprej z nelustracijo in ne obsodbo zločinov,ter kraj in nepospravljenjem zgodovine in postavitve dogodkov na svoja mesta so v hudi zmoti,vseto nas neprestano v vseh dilemah vrača v 45 in vsaka zhadeva se konča v debati o partizanih in domobrancih zato je treba jasno povedati in obsoditi zločine na obeh straneh,pospraviti s komunistično dediščino in prepovedati vse totalitarne simbole in njihovo čaščenje ter imenovanje cest in ulic po zločincih teh ali onih.
Ko bomo pospravili zgodovino in postavili stvari na mesta kamor sodijo bodo tudi druge stvari enostavne,tako kot so v ZDA pospravili vz vojno mes S in J ,v Nemčiji z Nacizmom,bomo morali mi s komunizmom sicer nebo naporedka oz država se bo pogrezala v tak ali drugačen obračun,ki ne pomeni nič dobrega.
Povedano drugače,države ,ki so pospravile svojo zgodovino in rekle bobu bob brez olepšav so danes uspešne,mi pa šekar jezdimo nsa idejah NOB,ZKJ,SFRJ in socializma torej na poti "v nikamor".Dle zadeve odlagamo huje bo neizbežno,lahko se le odločimo ,da zadeve uredimo civilizirano in predčasno ali pa počakamo na gospodarski zlom in posledice,ki jih bo le ta prinesel s sabo,torej izbiramo med paravnim ali nasilnim uravnoteženjem zgodovine-upam ,da bo zmagal razum,čepav je Cerarjeva vlada slaba popotnica,obstaja kanček upanja,da smo vendarle v EU,ki nam utegne preprečiti določene norosti in nore želje levakov in nas prezemljiti pred katastrofo.

Strani: 1