Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[#2448038] 23.08.14 13:01
Odgovori   +    5
Avstralci so imeli s podobnim programom neprijetne izkusnje (ni si problem od kitajske mafije izposoditi pol miljona evrov, problem ga je vrniti, potem ko se tvoja 10-clanska druzina, revna kot mis, preseli)
anon-166829 sporočil: 5.290
[#2448043] 23.08.14 13:18
Odgovori   +    17
Tudi Slovenija bi lahko po vzoru Portugalske, Malte in drugih držav, ki prodajajo vizume ali celo državljanstva, začela prodajati kar nekaj uspešnih produktov podobnih gornjim, kar je že začel uvajati Jankovič na Fužinama. Le, da je imel ceno občutno prenizko; en glas, kaj pa je to.

Sive eminence bi lahko zaradi izboljšanja naslednjega volilnega rezultata, ki se bliskovito bliža, uvedle zlato komunistično domovinsko pravico za Severnokorejce, a se bojim, da tam ljudje nimajo dovolj denarja, da bi si jo lahko privoščili. In potem je potrebno plačati še pot do Murgel, težka bo. Čeprav je tam doma kleni primarni komunizem, mislim, da naši eminentni gospodje ne bodo sprejemali severnokorejske denarne valute, ki bazira na blatu.

Lahko bi prodajali zlate davčne amnestije vsem, ki jih druge države lovijo zaradi utaje davka. Plačajo nekaj milijončkov za zlato davčno vizo (ja kaj pa je to za njih bogate prasce) in imajo mir pred davkarijo. Upam si trditi, da bi znal Cesar prav tako uspešno pognati tudi te milijone, kot so znali zabuhli žnabli zapraviti izposojene milijarde. Morda bi lahko doktor davčnih utaj Rok Snežič postal minister za stike z davčnimi oazami.

In ne nazadnje bi lahko začeli prodajati oprostilne sodbe naših sodišč, verjetno bi bilo zanje veliko zanimanja zlasti med kitajskimi in ruskimi bogataši, ki bi jih začele lastne države preganjati in jim grozile z odvzemom premoženja, saj bi si s tako zlato oprostilno sodbo lahko kupili tudi dostop na naše brezplačne fakultete zlasti FDV.
153 sporočil: 9.333
[#2448056] 23.08.14 13:41
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: 153 23.08.2014 13:42
Kupljeno gostoljubje se kaj
hitro lahko izrodi v trhlo lubje.

Sodražan
anon-166829 sporočil: 5.290
[#2448078] 23.08.14 14:46 · odgovor na: bc123a (#2448038)
Odgovori   +    9
Od nase mafije pa ni noben problem izposoditi si vec miljonov evrov in se vrniti jih ni treba, samo clan moras biti, lahko tudi tajne slascicarske loze.
anon-104967 sporočil: 1.542
[#2448096] 23.08.14 15:49 · odgovor na: anon-166829 (#2448078)
Odgovori   +    7
[Pia.]
Od nase mafije pa ni noben problem izposoditi si vec miljonov evrov in se vrniti jih ni treba, samo clan moras biti, lahko tudi tajne slascicarske loze.
Vseeno ne vem , o kakem izposojanju govorita. Kolikor sem jaz seznanjen, je na Portugalskem pogoj za pridobite zlate vize ali nakup nepremičnine v višini vsaj pol mio € ali vložek v podjetje vsaj 1 mio € ali odprtje vsaj 10 delovnih mest. Skratka, daj-dam sistem. Torej, Portugalci se trudijo, in kolikor sem bral tudi Grki, da pripeljejo kaj denarja v državo, ker so bojda v riti . Mi seveda nismo v riti, ker smo itak riti in sami vase ne moremo. Zato bomo namesto Kitajcev in ostalih s kešem raje sami primaknili kaj za met denarja v luknje in ostale odprtine.
anon-104967 sporočil: 1.542
[#2448097] 23.08.14 15:53 · odgovor na: anon-104967 (#2448096)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-104967 23.08.2014 15:54
[fxm12000]
> [Pia.]
> Od nase mafije pa ni noben problem izposoditi si vec miljonov evrov in se vrniti jih ni treba, samo clan moras biti, lahko tudi tajne slascicarske loze.

Vseeno ne vem , o kakem izposojanju govorita. Kolikor sem jaz seznanjen, je na Portugalskem pogoj za pridobite zlate vize ali nakup nepremičnine v višini vsaj pol mio € ali vložek v podjetje vsaj 1 mio € ali odprtje vsaj 10 delovnih mest. Skratka, daj-dam sistem. Torej, Portugalci se trudijo, in kolikor sem bral tudi Grki, da pripeljejo kaj denarja v državo, ker so bojda v riti . Mi seveda nismo v riti, ker smo itak riti in sami vase ne moremo. Zato bomo namesto Kitajcev in ostalih s kešem raje sami primaknili kaj za met denarja v luknje in ostale odprtine.

No, o teh pogoji itak tudi v članku lepo piše in ne vem, kaj je treba tu še dodat. Razen , posnemat jih.

PS: pač najprej forum berem , pa pol šele članek, če me zanima.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#2448247] 24.08.14 13:04 · odgovor na: anon-104967 (#2448096)
Odgovori   +    2
Ker ste že štirje, ki ne veste o čem pišem, naj vam pojasnim.

Forumaš bc123a je izjavil, da so s programom podobnim zlati portugalski vizi imeli Avstralci težave, ker je v Avstralijo prav zaradi sorodnega programa prišla kitajska mafija. Prepričan je tudi, da si je pri kitajski mafiji enostavno izposoditi pol milijončka, problemi nastanejo, ko se posojilo ne vrača in kitajska mafija začne po Avstraliji iskati nevestne upnike in svoj denar. V svojem odgovoru menim, da si je pri nas take količine denarja še lažje izposoditi kot od kitajske mafije, pa še vrniti ga ni potrebno nikoli.

Da bom odgovorno državotvorna, sem tudi sama takoj predlagala podobne programe, ki jih lahko vpelje Slovenija, da bi se v njeno vedno prazno državno blagajno nakapalo nekaj milijončkov.

Če še vedno nisi razumel, ti lahko pomaga samo še bog in ti nakloni ščepec smisla za humor.
anon-104967 sporočil: 1.542
[#2448283] 24.08.14 16:26 · odgovor na: anon-166829 (#2448247)
Odgovori   +    6
[Pia.]
Ker ste že štirje, ki ne veste o čem pišem, naj vam pojasnim.

Forumaš bc123a je izjavil, da so s programom podobnim zlati portugalski vizi imeli Avstralci težave, ker je v Avstralijo prav zaradi sorodnega programa prišla kitajska mafija. Prepričan je tudi, da si je pri kitajski mafiji enostavno izposoditi pol milijončka, problemi nastanejo, ko se posojilo ne vrača in kitajska mafija začne po Avstraliji iskati nevestne upnike in svoj denar. V svojem odgovoru menim, da si je pri nas take količine denarja še lažje izposoditi kot od kitajske mafije, pa še vrniti ga ni potrebno nikoli.

Da bom odgovorno državotvorna, sem tudi sama takoj predlagala podobne programe, ki jih lahko vpelje Slovenija, da bi se v njeno vedno prazno državno blagajno nakapalo nekaj milijončkov.

Če še vedno nisi razumel, ti lahko pomaga samo še bog in ti nakloni ščepec smisla za humor.
Z bogom se bova že nekako zmenila; ne pričakujem, da mi bo kaj extra pomagal, kot tudi ni imel kaj zraven pri raznih oslarijah, ki sem jih v življenju napravil.

Glede humorja bo pa težka, zgleda, sploh , ker gre zgleda za ženskega, in očitno nisem edini, ki ima težave z njim. Ko je ravno tako zmučkano nedeljsko popoldne in nimam kaj prav za počet, bom eno kratko poglavje prepisal iz knjige Slavka Krušnika "Smeh ni greh". (če bo kaj padalo pol, bomo videli, tako dež kot ostalo...)

Naslov: Ali imajo ženske smisel za humor

Ko sem bil star šest let, sem rekel sosedovi punčki:
"Grem stavit, da lahko stojim samo nekaj centimetrov od tebe, pa se me ne boš mogla dotakniti."
"Kako to?" , je vprašala.
"Ha, če stojim za vrati."
Tako sem se smejal, da so mi popadale iz žepov vse frnikole.
Deklica me je pogledala mrzlo kot žabo: " Kaj je na tem smešnega? Nihče se te ne more dotkniti, če stojiš za vrati!"

V vseh letih, ki so minila od tedaj, se mi ni posrečilo razumeti ženskega smisla za humor.
Ženske se smejejo ali v nepravem času ali napačni šali ali pa sploh ne smejejo... Poznam sicer bistro žensko, ki se na koncu šale globoko zamisli in vpraša:" Hm, ..., pa potem?", in neko drugo, ki se nasmiha ves čas med pripovedovanjem šale, ko pa pride ost šale, se smrtno zresni in me vpraša na primer, kje stanujem.
Bistvo stvari je v tem, da humor ne izhaja samo iz šale, ampak iz množice slik, občutkov in miselnih povezav, ki nam jih šala vzbudi. Osebe, ki jim plešejo pred očmi slike sobne opreme, novih spomladanskih kompletov in filmskih igralcev , vidijo stvari običajno v drugi luči kot osebe, ki jim razburjajo domišljijo mnogo važnejše pobude: na primer postrvi ali tajnice z lepimi očmi.

Ženske nosijo v sebi breme globoke stavrnosti, ki jih ne pusti v višje sfere. To je eden od vzrokov za žalosten način, s katerim reagirajo na zgodbice, ki so smešne prav zaradi tega, ker nasprotujejo razumu.

Nekega večera sem se vračal domov in že med vrati predlagal ženi:
"Hočeš, da ti povem sijajno šalo, draga? Torej - neki mladenič je vsak dan sedel v restavraciji s šopkom zelene za ušesom. Nekega dne pa se je nenadoma pojavil z mlado čebulo za ušesom. Sosed pri mizi, ki ga je vsak dan opazoval, se ni mogel vzdržati in ga je vprašal:
"Povej no, kolega, čemu imaš čebulo za ušesom?"
"Niso imeli zelene."
Pri zadnjih besedah sem planil v glasen krohot.
Žena je rekla:
"Kako da ni dobil zelene?" Potem je odsotno dejala:"Ah, to me je spomnilo, da prideta zvečer Bill in Grace. Kupiti moram še sir."
(To, kar zdajle berete, je članek, ki ga je napisal Robert Thomas Allen):
Zvečer sem povedal šalo Billu in Grace. Bill se je sladko smejal, Grace pa se je samo vljudno nasmehnila in rekla:
" Da, zelena je zdaj zelo draga." Obrnila se je k moji ženi in nadaljevala:" Ravno danes sem premišljevala, kaj bo, če bojo cene hrani tako naraščale. Morala si bom poiskati moža, ki bo več zaslužil."
Obe sta skoraj popokali od smeha, medtem ko sva midva z Billom slovesno grizljala olive.

Ženska se nikoli ne bo tako voljno predala zabavnosti šale lot moški. Moški bo prekinil poslovni sestanek, da bo povedal dobro šalo. Ženska jo bo poslušala šele tedaj, ko bo posoda pomita, otroci očiščeni in sama do pičice urejena za odhod v mesto. Vmes posveča šali samo delček pozornosti, to pa ni dovolj.
Spomin se, da sem nekoč dejal svoji ženi:
"Si že slišala tisto šalo o dveh prijateljih, ki sta sedela v klubu nekje v Angliji, pa je prvi rekel drugemu:"Hudo mi je;slišal sem,da si davi pokopal svojo ženo, stari prijatelj," in mu je drugi odvrnil:
"Da. Moral sem jo. Umrla je, veš."
Izraz na obrazu moje žene se ni spremenil niti za dlako. Po malem se je zresnilo tudi moje obličje.
"Od česa pa je umrla?" je vprašala žena.
"Glej," sem ji rekel in začutil, da me obliva rdečica."Eden od njiju je rekel:"Hudo mi je; slišal sem,da si davi pokopal ženo...""
"Saj sem razumela", je odgovorila žena," in nikar ne začenjaj spet vpiti! Če se misliš tako vesti, te raje sploh ne poslušam."
Drugi razlog, zakaj zadeva klavrno propade, kadar skuša moški spraviti v smeh ženo, je dejstvo, da pripoveduje šale navadno moški. Ženske so prepričane, da so moški v glavnem smešni, čeprav jim to le redko mečejo pod nos.Poznal sem ženske , ki jih je obsedel histeričen smeh, ko so si pripovedovale, kako njihovi možje kupujejo na trgu ali kako se vedejo vpričo plavolask.

Ugotovil sem, da ne dojamem smisla za humor pri svoji ženi, pa tudi pri ženah svojih znancev ne. Kadar so se v družbi stvari lepo razvijale in ko je kako dekle ali žena povedala nekaj šal biološkega značaja, sem navadno poskušal tudi jaz s kako šalo te vrste. Vsem, tudi moji ženi, je smeh zamrl na ustnah. Gledale so v konice svojih čevljev, potem pa je navadno katera bistroumno pripomnila:"Imaš čudovite lase, odkar si jih pustila rasti, Maggy."
Zdaj sem si že na jasnem, kaj moram početi, kadar gre za mešani humor. Svoje šale skrbno shranjujem, dokler se moški ne neberejo v kuhinji, kjer pripravljam pijačo. Ženske pustim, da si pripovedujejo o svojih lahkih poletnih oblekah, ki so jih takorekoč zastonj kupile na razprodaji. Sem in tja zamre kakšni od njih glas v šepetu, takoj nato pa prasnejo vse v gromovit sneh.

Nekega dne bom že ugotovil, kaj je tako smešnega.
bc123a sporočil: 48.253
[#2448375] 25.08.14 04:14 · odgovor na: anon-104967 (#2448096)
Odgovori   +    5
[fxm12000]
Vseeno ne vem , o kakem izposojanju govorita. Kolikor sem jaz seznanjen, je na Portugalskem pogoj za pridobite zlate vize ali nakup nepremičnine v višini vsaj pol mio € ali vložek v podjetje vsaj 1 mio € ali odprtje vsaj 10 delovnih mest.
1) Si kitajec ki sanja o zivljenju na zahodu in ima 10 clansko druzino
2) Gres do lokalnega mafijca in si sposodis 500.000 EUR
3) Kupis lokal in hiso na portugalskem, odpres 10 delovnih mest in zaposlis 10 svojih ali pa ze "portugalskih" kitajev (ne vem, koliko viz se dobi za 1x nepremicnino, a clanek implicira da za celo familijo)
4) Odpres kitajsko restavracijo v upanju da bos vrnil 500.000 EUR z 20% mafijskimi letnimi obresti
5) Ker je tvoja restavracija ze stodeseta v tistem mestu, imas problem: zasluzek je majhen, posevnooki tipi v leder jaknah pa vsak mesec pridejo izpraznit blagaajno in ti recejo, da je to samo pol obresti.
6) Ko ti ugrabijo hcerko je to primer s katerim se ukvarja portugalska policija.

Tako se lahko drzave zajebejo s temi zlatimi vizami. V avstraliji se je dogajalo nekaj v tem smislu (celo vec, denar ki je bil podlaaga za vizo so poslali nazaj na kitajsko in jovo na novo je prisla z njim cez nova druzina).
anon-327192 sporočil: 1.234
[#2448534] 25.08.14 15:19
Odgovori   +    0
čas vnosa: 25.08.14 15:11
A mi bi lahko mašo MP poslali da v imenu EU na kitajskem afne guncala še naprej ?
anon-166829 sporočil: 5.290
[#2449476] 27.08.14 22:05 · odgovor na: anon-104967 (#2448283)
Odgovori   +    2
Slavko Krušnik mi je všeč, zlasti njegova urejenost in humorna plat. Njegova zbirka anekdot smeh stoletij je prva knjiga, ki sem jo vzela v roke dvakrat, potem pa spet in spet.

Vendar hvaliti se s smislom za humor drugih ...
... žalostno.
anon-104967 sporočil: 1.542
[#2449917] 28.08.14 15:57 · odgovor na: anon-166829 (#2449476)
Odgovori   +    1
[Pia.]
Slavko Krušnik mi je všeč, zlasti njegova urejenost in humorna plat. Njegova zbirka anekdot smeh stoletij je prva knjiga, ki sem jo vzela v roke dvakrat, potem pa spet in spet.

Vendar hvaliti se s smislom za humor drugih ...
... žalostno.
Kaj češ, tuga od tuge. Itak sem se nekoč pohvalil že tudi, da bi še na tekmovanju za največjega cepca bil šele drugi.
Eni smo pač bolj za plagiate in podobne mojstrovine, drugi pač niso.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#2450020] 28.08.14 20:30 · odgovor na: anon-104967 (#2449917)
Odgovori   +    2
Prevec si skromen ;)
anon-104967 sporočil: 1.542
[#2450078] 28.08.14 23:54 · odgovor na: anon-166829 (#2450020)
Odgovori   +    1
[Pia.]
Prevec si skromen ;)
Ah, očitno zaupaš v moje sposobnosti: se bom torej z zavestjo, da nekdo pa le verjame v moje sposobnosti, prijavil na ono tekmovanje.

Strani: 1