Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek V Ljubljani brezplačno 'tankanje' za Tesline popotnike

Strani: 1

anon-49022 sporočil: 830
[#2447367] 21.08.14 15:40
Odgovori   +    3
Tisti s šibkejšo baterijo naj bi za brezplačno polnjenje doplačali manj kot 2.000 evrov.
Oximoron leta! Bravo novinar, kolegi ti naj ta stavek sprintajo in nalepijo nad računalnik :)

Ne vem tudi, zakaj je treba o polnilnicah govoriti v množini, da izpade kot da je več teh tank-štel?! Sej tudi običajna, za benzin in dizel, ima več polnilnih mest?! Običajno kar več kot šest...

Drugače pa pohvalno, le naj se širijo...
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2447407] 21.08.14 17:04
Odgovori   +    2
Voznik lahko s pomočjo superpolnilnice svoj avto v 40 minutah napolni do 80 odstotkov, kar zadostuje za skoraj 300 kilometrov
Heh, odvisno od načina vožnje. Ko sem letos šel na morje, sem se po par sto kilometrih odločil za počitek, in takrat me je spreletela misel, da EV sploh niso slaba ideja - par sto km zmoreta avto in voznik, potem pa počitek za dobre pol ure ter hkratno polnjenje baterije. Za povrhu bi še klima delala med polnjenjem, brez da bi motor tekel...

Ko pa sem to idejo malo premleval in obračal formulo za kvadratični upor (ter zaradi pozne ure malo bolj stopil na plin), sem spremenil mnenje. Ideja o par sto km z EV in polurnem počitku zatem bi sicer bila čisto OK, če bi vozili tako kot Američani (100 - 120 km/h). Če bi pa želeli potovati s 160 km/h, se pa računica niti slučajno ne izide več. Naraščanje porabe s kvadratom hitrosti je pač preveč brutalna zadeva za EV in voznike s težko nogo: www.solarjourneyusa....lysis5.php
anon-88574 sporočil: 933
[#2447423] 21.08.14 17:33 · odgovor na: (#2447392)
Odgovori   +    2
[dillinger]
> [jaka535]
> Fascinantno da v 21. stoletju nekateri še vedno mislijo, da dobijo kakšno uslugo/material brezplačno... Edina stvar, ki je trenutno res brezplačna je zrak, svetloba, tema, mraz, vročina. A mislite, da niso ceno elektrike všteli zraven cene vozila? Če ni, je pa še hujše, potem pomeni, da jo mi plačujemo s subvencijami...

Tudi mene zanima, kdo časti tole 'brezplačno' tankanje:

a) Tesla
b) Four Points
c) MO Ljubljana
d) HSE
e) Ministrstvo za infrastrukturo = davkoplačevalci

6. čut mi pravi, da plačamo tole kar davkoplačevalci
Polnenje časti Tesla in to tudi odkrito zaračuna 2k$ zraven cene avtomobila. Ne gre za nobeno skrivanje v ceni avtomobila, pri močnejšem modelu je doplačilo obvezno, pri švohnejšem opcijsko, dokupi se lahko kasneje.
jurijjurij sporočil: 4.944
[#2447543] 22.08.14 05:20 · odgovor na: anon-88574 (#2447423)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 21.08.14 22:18
[cman]
> [dillinger]
> > [jaka535]
> > Fascinantno da v 21. stoletju nekateri še vedno mislijo, da dobijo kakšno uslugo/material brezplačno... Edina stvar, ki je trenutno res brezplačna je zrak, svetloba, tema, mraz, vročina. A mislite, da niso ceno elektrike všteli zraven cene vozila? Če ni, je pa še hujše, potem pomeni, da jo mi plačujemo s subvencijami...
>
> Tudi mene zanima, kdo časti tole 'brezplačno' tankanje:
>
> a) Tesla
> b) Four Points
> c) MO Ljubljana
> d) HSE
> e) Ministrstvo za infrastrukturo = davkoplačevalci
>
> 6. čut mi pravi, da plačamo tole kar davkoplačevalci

Polnenje časti Tesla in to tudi odkrito zaračuna 2k$ zraven cene avtomobila. Ne gre za nobeno skrivanje v ceni avtomobila, pri močnejšem modelu je doplačilo obvezno, pri švohnejšem opcijsko, dokupi se lahko kasneje.
Torej natočimo si nekaj čistega vina: tale blazno čista in ekološko neoporečna Tesla "tanka" poceni gospodinjski štrom, ki ga proizvajajo velenjski TEŠ-i (poganja jih velenjski neekološki rumeni schrott) ali krška NEK in nekaj vodnih elektrarn. Tudi vso elektriko, ki jo uvažamo verjetno v veliki meri proizvajajo iz fosilnih goriv ali jedrskih elektrarn. Tistim tehniško neukim zelenim frontmenom povejmo, da vsi alternativni energetski viri ala sončne in vetrne elektrarne potrebujejo dodatno "kritje" iz zanesljovih virov, kot so elektrarne na fosilna goriva ali nuklearke.
anon-207862 sporočil: 1.476
[#2447578] 22.08.14 08:41
Odgovori   +    0
Teslin zadek jako spominja na Jaguarja XF zadnje generacije...hmmmmm
anon-1445 sporočil: 3.218
[#2448353] 24.08.14 21:41
Odgovori   +    0
Ena redkih stvari, s katerimi se strinjam z ameriškim naukom:
'No such lunch as a free lunch!'

Strani: 1