Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek 25 nasvetov, kako do pravega avtomobila

Strani: 1

anon-317971 sporočil: 768
[#2447007] 20.08.14 23:55
Odgovori   +    2
To sporočilo je izbrisal avtor (29.06.2020 21:32)
anon-293132 sporočil: 134
[#2447513] 21.08.14 22:34
Odgovori   +    0
Za moje pojme je v dani situaciji zelo pomembna predvsem garancija. Čim daljša je, boljše je. Moderni avtomobili se zaradi izdatne elektronike lahko kvarijo in se včasih tudi pokvarijo - in to brez izjeme glede na znamko avtomobila. Nato pa boli glava in še bolj denarnica. Pred dvema letoma sem zato kupil prvič korejca, za katerega sicer drži, da je morda res še najbolj nemški med vsemi korejci. To, da ima moj cee'd kar 7 let garancije, se mi zdi še vedno fenomenalno vsakič, ko pomislim na ženinega citroena, ki se je začel takoj po poteku dvoletne garancije kvariti kot po tekočem traku.
bc123a sporočil: 48.253
[#2447526] 21.08.14 23:25 · odgovor na: anon-293132 (#2447513)
Odgovori   +    1
[Niki11]
Za moje pojme je v dani situaciji zelo pomembna predvsem garancija. Čim daljša je, boljše je. Moderni avtomobili se zaradi izdatne elektronike lahko kvarijo in se včasih tudi pokvarijo - in to brez izjeme glede na znamko avtomobila. Nato pa boli glava in še bolj denarnica. Pred dvema letoma sem zato kupil prvič korejca, za katerega sicer drži, da je morda res še najbolj nemški med vsemi korejci. To, da ima moj cee'd kar 7 let garancije, se mi zdi še vedno fenomenalno vsakič, ko pomislim na ženinega citroena, ki se je začel takoj po poteku dvoletne garancije kvariti kot po tekočem traku.
Kaj ti pomaga garancija, ce ti je potem avto vsak drugi teden na servisu ker "gori lucka" oni ti pa ne znajo napake odpraviti (in samo ugasnejo lucko preko racunalnika)?

Zapeljes avto skozi sipo avtosalona, tako kot pred leti en besen kupec avtomobila?

Tole z lucko se je zgodilo v sirsi druzini pred nekaj leti, volkswagen lupo.

Kmalu bo resitev samo to, da se bo kupovalo cimbolj lowtech avtomobile.
dz1975 sporočil: 2.264
[#2456368] 15.09.14 18:27 · odgovor na: anon-293132 (#2447513)
Odgovori   +    0
Na koncu pa itak kupiš tisto kar ti je najbolj všeč in kar si max lahko privoščiš. ;)

Glede Kiine garancije: omejitev je 150k km, velja pa v precej meglenih pogojih...

Pri VW je stvar precej bolj jasna, 6 let brez omejitve km (pri meni to pomeni 270.000km) ter z jasnimi pogoji in dodatno garancijo mobilnosti (nadomestni avto, bivanje, ipd).

SISTEM ZA DOVAJANJE GORIVA
Črpalka goriva (visokotlačna, tandemska, električna), krmilniki.
Izključitve: prilagoditve in nastavitve vbrizgalnih šob (razen, če se ne nanašajo na prijavljeni zahtevek), napeljava za dovajanje goriva, gorivo, filtri, tesnila, sponke in cevi.
HLADILNI SISTEM POGONSKEGA MOTORJA
Hladilni sistem in njegovi notranji deli.
Izključitve: jermeni, cevi in sponke, hladilna tekočina.
KLIMATSKA NAPRAVA IN OGREVANJE
Kompresor s sklopko, kondenzator, uparjalnik, sušilnik, regulacijski ventili, tipala in senzorji, krmilnik naprave,nastavitveni motorji, dodatni grelnik.
Izključitve: cevi in gibke cevi, pogonski jermeni, filter zraka in menjava hladilnega sredstva.
ELEKTRIČNI SISTEM
Vsi sestavni deli električnega sistema.
Izključitve: vsi sistemi in komponente, ki niso tovarniško vgrajene v vozilo, akumulatorji, žarnice /luči (razen LED-tehnologije), brisalci/
metlice brisalcev in vodniki.
POTNIŠKA KABINA
Varnostni pasovi z zategovalniki, varnostne blazine in z njimi povezani sprožilni sistemi,mehanizem za odpiranje pokrovov notranjih
predalnikov, sistem za odpiranje in zapiranje strešnega okna/strehe (kabriolet), mehanizem za pomik stekel.
Izključitve: električni vodniki in potezne žice ter okvare ali uničenje vseh zgoraj naštetih komponent v primeru prometne nezgode.
KAROSERIJA
Ključavnice, zadržala in tečaji vrat, loputa rezervoarja za gorivo, mehanizem in motorji za odpiranje in dvig pokrova prtljažnika s ključavnico, povezave za daljinsko odpiranje vrat/nastavljanje ogledal, upravljanje brisalcev.
Izključitve: električni vodniki in poškodbe, ki so posledica vloma ali drugih nasilnih dejanj.
OHIŠJA
Poškodbe ohišij mehanskih ali električnih delov, ki so neposredna posledica mehanske ali električne okvare kritega dela.
DELOVNI MATERIALI
Delovni materiali npr. tesnila, olja, hladilnia in čistilna tekočina; filtri so kriti, če je njihovo nadomestilo ključnega pomena in je
posledica neposredne mehanske okvare dela, ki je vključen v jamstvo.
OBSEG POPRAVIL
Obseg popravil in menjava nadomestnih delov pri okvarah, se določi v skladu z navodili in smernicami proizvajalca, tako kot pri dvoletni garanciji proizvajalca.
SPLOŠNE IZKLJUČITVE
Karoserija (vključno z zaščito pred korozijo in perforacijami), lakiranje, izpušni sistemi,senzorji lambda in katalizatorji, stekla,
notranje in zunanje obloge. Deli, ki so podvrženi običajni obrabi ter servisni deli in drugi običajni deli, ki jih je potrebno redno
vzdrževati, čez določen čas popraviti ali zamenjati.

Strani: 1