16 min
Kako ravnati ob kibernetskih incidentih? Razlagamo v šestih korakih
31 min
Kaj se lahko naučimo od lanskih poplav? (PRO)
1 ura
Odlagališče odpadkov za NEK že zdaj presega 227 milijonov evrov
1 ura
V Indiji so stekle maratonske volitve - zmago si obeta premier in šef nacionalistične stranke Modi
2 uri
Sandoz začenja gradnjo razvojnega centra v Ljubljani, Novartis v bližini dokončuje novo tovarno
2 uri
Koliko so lani zaslužili menedžerji borznih družb in koliko jim je pobrala država 10
2 uri
Renault in CMA CMG z dodatnimi milijoni za projekt lahkega električnega dostavnika
3 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
3 ure
Z brniškega letališča lani za skoraj tretjino več potnikov kot leto prej
3 ure
Globalno bo letos prodaja gradbene opreme malenkost upadla
3 ure
Cene industrijskih proizvodov mesečno malenkost gor, na letni ravni navzdol
3 ure
Kakšna bo slovenska zgodba najbolj razkošne škode
4 ure
Policija danes poostreno nadzira prekoračitve hitrosti
5 ur
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
5 ur
Sedež združene NKBM in SKB bo v Ljubljani; Se bo izpraznila še ena velika bančna stavba v prestolnici? 1
6 ur
Zakaj je energetska samooskrba za podjetja tako pomembna in kakšne so rešitve na trgu? (Oglas)
6 ur
Citroën razkriva sedemsedežni SUV C3 aircross
6 ur
V Petrolu bodo predlagali 1,8 evra dividende bruto, več kot lani
7 ur
Praznik narave v Izoli
7 ur
Izrael raketiral Iran, nafta skočila na 90 dolarjev 9

Strani: 1

anon-317971 sporočil: 768
[#2442269] 07.08.14 15:30
Odgovori   +    7
To sporočilo je izbrisal avtor (29.06.2020 21:33)
anon-221237 sporočil: 3.746
[#2442439] 07.08.14 19:13
Odgovori   +    0
Zelo sem vesel ko mi slovenske kvazi agencije nudijo službe v slovenskih firmah, ki niti za plače nimajo.
Žal tujci nič ne kontaktirajo......
anon-9457 sporočil: 1.286
[#2442535] 08.08.14 08:21
Odgovori   +    3
Odličen recept kako se pametnemu delodajalcu predstaviti kot šolski primer hoštaplerja. LinkedIn temelji na kvalitetni in profesionalni mreži ljudi s katerimi si sodeloval in ki poznajo tvoje, ti pa njihove sposobnosti. To ni FB, kjer se folk mreži do onemoglosti kot pingvini in kdor sem prinaša FB navade, izpade navaden kmet. Vsi, ki imamo resen profil, smo zatrpani z wnabeeji, ki se ravnajo po teh priporočilih, a jih seveda zavračamo, tako, da se tovrstni liki na koncu mrežijo samo med seboj. In pametni delodajalci to vedo.
anon-181665 sporočil: 14
[#2442599] 08.08.14 10:22 · odgovor na: anon-221237 (#2442439)
Odgovori   +    3
Ne vem kako je z uporabo LinkedIna v Sloveniji in v sosednjih drzavah. V Avstriji je sele zdaj nekako bolj upostevan. V USA in UK pa je brez LinkedIn profila tezko najti delo (ne bi vedela ce ne bi bila v situaciji). Pa tudi kar se tice CV pisanja, v Avstriji in Nemciji zelijo vedeti vse, od kod si, koliko si star, si porocen ali samski, obvezna je fotografija itd. V UK pa je napacno (je vezano na dejstvo da se cloveka ne sme diskriminirat ampak cenit glede na njegovo sposobnost - vsaj v teoriji)ce da kandidat na CV fotografijo in napise od kod je oziroma rojstni datum...Obstaja tudi veliko spletnih strani, ki ti pomagajo napisati CV, itd.
Prej nisem uporabljala LinkedIn-a, ker se mi je zdelo vse brez veze. Ko sem zacela iskati sluzbo so mi na centru za zaposlovanje in znanci predlagali LinkedIn in brez profila bi bilo se tezje najti sluzbo.
Zbrala sem 500+ kontaktov, nekatere sem poznala druge ne, ampak drzi da moras imeti 500+ ce zelis da te bolj upostevajo. Glede placljive verzije, LinkedIn ti da moznost testiranja (gratis) za placljivo verzijo, nisem se probala ampak sem dobila "ponudbo"....mislim da moras biti danes povezan s "social media", ker se vse razvija v to smer, potem pa je stvar posameznika kako in kaj naprej.
Za zacetek moras imeti: LinkedIn (mi je vsec), Twitter (se mi zdi brez veze, ampak ne poznam :) in Facebook (je ok). Vecina znancev v Sloveniji je mnenja da nocejo deliti osebnega zivljenja ali podatkov s svetom, v bistvu to niti ni potrebno,ker delis s svetom to kar ti zelis in ni nujno da je vse prepisano iz potnega lista ali osebne izkaznice.
anon-221237 sporočil: 3.746
[#2444882] 14.08.14 19:37 · odgovor na: anon-181665 (#2442599)
Odgovori   +    0
CV imam napisan v nemščini ker me slovenske firme ne zanimajo. 500 kontaktov....toliko jih še na FB nimam. Sem bom kr direkt v avstrijo ali šwico zapeljal, ko se odločim.

Strani: 1