Strani: 1

anon-298799 sporočil: 1.950
[#2439803] 01.08.14 08:17
Odgovori   +    9
Volivci so dali jasen mandat, ljudje so večinsko pripravljeni na spremembe - zdaj pa nastopijo znanje, sposobnosti in umetnost vodenja,« meni Žibret.

Vsega naštetega pa Cerarjeva ekipa z njim na čelu nima. Torej še en žakelj brez mačka. Bravo volivci! Koliko nategov bo še potrebnih za streznitev? Problem je v tem, da je hudič odnesel čas. Edina dobra možnost je spremembna volivnega sistema in čimprejšnje nove volitve, ali pa trojka čimprej.
anon-327192 sporočil: 1.234
[#2439895] 01.08.14 11:33
Odgovori   +    2
čas vnosa: 01.08.14 06:46
naša mojškra se je zadolžila v usa in hedge skladi že delajo scenarij za potop butalske republike in destabilizaciji eu ! Za svoje početje se hoče ta mojškra postaviti še za komesarko ! Ko je Junkert videl listo kandidatov iz Butal je bruhnil ! STA je pisala da je bilo to od navdušenja !
Juncker bo podal svojo izjavo po neprespani noči saj taka trojka sesuje svet ne pa EU
jezst sporočil: 4.758
[#2439977] 01.08.14 13:42
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: jezst 01.08.2014 13:49
grožnji deflacije in borznega zloma
GROŽNJI deflacije??? Deflacijo si lahko samo OBETAMO!!! Zakaj ste kvazi ekonomosti tako ozkogledni? V bistvu me spominjate na papagaje, ki ne znajo analizirat tistega, kar povejo, v bistvu niti ne razumejo.
Mi lahko prosim odgovorite, zakaj je deflacija slaba? Jaz imam nekaj razlogov, zakaj je dobra:

1. Padajoč nivo cen poveča kupno moč prebivalstva in poceni surovine za podjetja. To poveča povpraševanje, promet, prodajo, zelo verjetno tudi dobičke in davčni izplen države.
2. Deflacija je bila v nekaterih segmentih že sedaj - npr. pri elektroniki, računalništvu. To pomeni, da se je vse več podjetij, gospodinjtev in posameznikov informatiziralo, kar je povečalo njihovo produktivnost, s tem pa se je dvigoval tudi BDP.
3. Deflacija za posameznika zviša življenjski standard. V zameno za svoje delo si lahko privošči več, še posebej iz tujine, saj praviloma vrednost domače valute narašča.

Kje je zdaj grožnja? Mislite za zelo zadolžena neproduktivna podjetja na cevkah? To bo za njih samo odrešitev.

Po drugi strani borzni zlom nima neposrednega vpliva na gospodarstvo. Borza vpliva na gospodarstvo samo preko IPO, ostalo je zgolj špekulacija in prekupčkavanje, igra ničelne vsote. Bom še dobil občutek, da mislite, da napihovanje delniškega balona z vpihavanjem natiskanega denarja pomaga ekonomiji... Ta denar ne čaka v nekem balonu... ta denar je na računih po svetu. V balonu so samo neke namišljene vrednosti, ki jih nekdo kreativno knjiži v bilance in izkazuje "dobičke". Borza je v večini primerov zgolj špekulacija... svojo vlogo za posredovanje deležev podjetij med zainteresiranimi upravljalci neke gospodarske družbe, je borza že zdavnaj izgubila.

Torej, zakaj se bojimo deflacije in ne inflacije, ki nam vsem pokrade nekaj odstotkov naših prihrankov letno in jih prelije v državno porabo in špekulacije posvečenih???

Strani: 1