Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kdo si upa: The Economist

Strani: 1

velikipok sporočil: 1.340
[#2439782] 01.08.14 07:24
Odgovori   +    4
To me spominja na uno našo z NLB in (zlasti) hrvaškimi varčevalci.
Ko se je nekaj pametnjakovičev kao šlo sukcesijo (Gaspari, Arhar, Gabrovec...), ki mimogrede danes nimajo niti toliko jajc, da bi priznali, da so ga usrali, namesto da bi poplačali varčevalce in do danes imeli največjo banko na Balkanu in že repatriirane dobičke v višini vsaj takratne obveznosti do varčevalcev. PLus, kar je najvažnejše, zaželjenost in dobro ime.

Enako se bo zgodilo z Argentino. Ko nacikomiji tipa Chavez, Kirchner & Co. prevzamejo oblast (ime našega predsednika si poljubno vpišite sami), voljnim glupim ovcam sadijo solato in rože, dolgovi do tujine ter škoda državi eksplodira. Škodo pa seveda plačujejo še generacije ovac.
Nacikomi eksperimenti so vedno dragi.
pklada sporočil: 585
[#2439813] 01.08.14 08:27 · odgovor na: velikipok (#2439782)
Odgovori   +    4
[velikipok]
To me spominja na uno našo z NLB in (zlasti) hrvaškimi varčevalci.
Ko se je nekaj pametnjakovičev kao šlo sukcesijo (Gaspari, Arhar, Gabrovec...), ki mimogrede danes nimajo niti toliko jajc, da bi priznali, da so ga usrali, namesto da bi poplačali varčevalce in do danes imeli največjo banko na Balkanu in že repatriirane dobičke v višini vsaj takratne obveznosti do varčevalcev. PLus, kar je najvažnejše, zaželjenost in dobro ime.

Enako se bo zgodilo z Argentino. Ko nacikomiji tipa Chavez, Kirchner & Co. prevzamejo oblast (ime našega predsednika si poljubno vpišite sami), voljnim glupim ovcam sadijo solato in rože, dolgovi do tujine ter škoda državi eksplodira. Škodo pa seveda plačujejo še generacije ovac.
Nacikomi eksperimenti so vedno dragi.
Če bi bile stvari tako enostavne in ljudje ne tako naivni...

Vprašanje deviznih vlog Ljubljanske banje na Hrvaške in v Bosni so bile leta 91 minornega pomena. Sloveniji je zaradi solidarnostne klavzule grozilo, da tuji upniki zahtevajo od Slovenije, kot edino plačilno sposobne na prostoru bivše Juge, da poplača celotni Jugoslovanski državni dolg.

Zato je bilo stališče Slovenije, da se vstraja pri teritorialnem načeli in sorazmernem deležu ključno.

Vprašanje za tebe. Kako bi stara Ljubljanska banka iztirjala denar, ki je poniknil v Hrvaškem in Bosanskem gospodarstvu, dabi citiram:
in že repatriirane dobičke v višini vsaj takratne obveznosti do varčevalcev.
Zaenkrat jim ga ni ratal. Ker stvari niso tako preproste, ker so Hrvati sodsedi, pri katrih moraš zmeraj paziti na svoj hrbet...

V Sloveniji je preveč naivnih, takih kot ti. Dobili smo državo, pa ne vemo kaj je to.
velikipok sporočil: 1.340
[#2439828] 01.08.14 09:05 · odgovor na: pklada (#2439813)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: velikipok 01.08.2014 09:22
Torej sploh ni problema. Če jaz ne gledam pravilno, naj omenjeni strokovnjaki stopijo pred (strokovno) javnost in jasno in glasno povedo, da je to pač cena osamosvojitve in da je nižja, kljub zamudnim obrestim, kot če bi se zgodilo vse tisto kar opisuješ ti. To je pač sestavni del odločitev.
Ne pa da se sedaj izgovarjajo, da niso mogli proti zakonom, ki so jih (tudi) sami sprejemali.
Tipično za naše politikante, ki nimajo jajc. Če mi poveš vse mogoče omejitve in vse bojazni in predstaviš zakaj si se tako odločil, nimam nikoli težav s plačilom. Le jajce moraš imeti in priznati in predstaviti. In meni in javnosti tega ni še nihče pojasnil na tak način.
Pred tedni, ko smo izgubili na sodišču, so se Gabrovec+Gaspari&Co. le sprenevedali, da so delovali skladno z zakonom.
Zaenkrat jim ga ni ratal. Ker stvari niso tako preproste, ker so Hrvati sodsedi, pri katrih moraš zmeraj paziti na svoj hrbet...
No, no, to pa je malo podmuklo. Enako lahko brez rezerv rečemo tudi o nas in še katero ex-komi nacijo, kjer zaradi negativne selekcije in ustreznega pranja možganov izginejo moralne vrednote.

Strani: 1