Strani: 1

murje sporočil: 5.120
[#2439575] 31.07.14 15:42
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: murje 31.07.2014 15:53
KARL VIKTOR ERJAVEC
www.mladina.si/91519

"Hvala bogu, da je Damijan odstopil."
Minister KAREL ERJAVEC, v Trenjih, o odstopu svojega vladnega kolega.

IZJAVE TEDNA
»Smatral sem, da je draginjski dodatek lahko dobra rešitev, če je to predvolilna poteza, pa toliko bolje.«
Obrambni minister KAREL ERJAVEC, v oddaji 24 ur, o dveh muhah na en mah

„Res je, da imam lastnost, ki zavaja - lahko delujem zelo nežno. Ljudje si vedno mislijo: tale je pa tako mehak.“
Obrambni minister KAREL ERJAVEC v Jani o mehkosti


"Jaz še nisem za odlagališče. A si to mislil? Da bi me zdaj odložili ven iz koalicije? A tako, kot špecialen odpadek?"
Obrambni minister
KAREL ERJAVEC, v 24 urah, v "smučarskem" dialogu z Janezom Podobnikom.

IZJAVE TEDNA
»Ministrstva za okolje ne razumem kot odlagališče, čeprav je ena od perečih težav, s katerimi se ukvarjam, ravno problematika odlagališč. Lahko mi verjamete, da bom težave z odlagališči zelo uspešno rešil. Ali zame osebno pomeni, da sem postal del odlagalnega programa, bo pokazala prihodnost.«
Okoljski minister KAREL ERJAVEC, v Magu, o odpadnem materialu
www.mladina.si/46639...cookieu=ok

ZBOGOM IN HVALA ZA VSE KANTE
Minister Erjavec potrdil, da gre za najbolj transparenten odstop doslej
Karl Erjavec, velik in transparenten tudi med odstopanjem.
“Vsak fant razume, če ga punca ne želi več,” je povedal minister Karl Erjavec v čustveno obarvanem odstopnem govoru. “Žal mi je, da koalicija ni delovala kot družina. Vedno je šlo le za trojček,” je še pojasnil s svingerskega stališča in oznanil: “Oznanjam, da odstopam z mesta ministra. Morda se vidimo kdaj drugič.” Bivši okoljski minister, bivši obrambni minister, bivši član LDS in bivši član SLS je posebej za Mladinamit izjavil: “Karli so bili zmeraj veliki” in v kratkem najavil izid avtobiografije z naslovom Če že letim, potem bom s falconom.
Številnim oboževalkam, ki jih skrbi, kaj bo Karl Erjavec počel zdaj, sporočamo, da se bo v miru posvetil svoji veliki ljubezni iz mladosti, ko je romanticiral o tem, da bi študiral slikarstvo in živel na Montmartru v Parizu, a mu je oče svetoval, naj se zaradi možnosti zaposlitve rajši odloči za študij prava, češ da lahko slika tudi v prostem času. “Nisem namreč tak tip človeka, da bi se zapil in zaslovel šele po smrti. Tudi slikarstvo je posel. Pomembno je, da znaš navezati stike in poiskati prave mecene. Mislim, da bi mi to šlo dobro od rok,” dodaja Erjavec, ki ne izključuje sodelovanja z najbolje prodajanim slovenskim slikarjem Juretom Jurčkom Cekuto, s katerim naj bi po naših informacijah v kratkem ustanovila umetniško kolonijo z delovnim imenom Konfiguracija.
www.mladina.si/49577...mit-st-742

»Če so Finci osumljeni, so verjetno morali nekomu nekaj dati.«
Obrambni minister KAREL ERJAVEC v 24ur, o definiciji korupcije

IZJAVE TEDNA
"Imam hladno orožje, nož, ki sem ga dobil na Finskem. Vendar je privit na podstavek."
Obrambni minister KAREL ERJAVEC, v Nedeljskem dnevniku, o svoji osebni oborožitvi.

TEATER ERJAVEC
"Ne gre za zavajanje, ampak gre za nerazumevanje te moje izjave. V tistem času, ko sem to govoril, za 63 milijard bomo dobili 135 oklepnikov, je bil razpisni postopek že v teku. In v okviru razpisa, v okviru tistih konfiguracij, ki jih je razpis vseboval, sem rekel, da 135 vozil ne bo stalo več kot 63 milijard. In dejansko so stala 61,9 milijarde, ker smo se dobro pogajali. Kot veste, sama pogodba ni vredna 61,9 milijarde, ampak znaša 66,6 milijarde, zato ker smo dodatno kupili poseben elektronski komunikacijski paket, ki je potreben, da ga vgradimo že v tem trenutku, ko se vozila izdelujejo. Ker smo imeli izkušnje z Valukom 6 x 6, ko je bilo to narejeno pozneje in smo zato imeli zelo hude težave. Slovenska vojska je svetovala, da v okviru te pogodbe, v okviru tega razpisa kupimo tisto minimalno opremo za elektronsko komunikacijsko opremo, to se pravi za sistem vodenja in poveljevanja, da se ne bi srečali z enakimi težavami, kot smo jih imeli pri 6 x 6," je med soočenjem s člani parlamentarnega odbora za obrambo v Odmevih posel 61,9 + 4,7 milijarde tolarjev (259 + 19,5 milijona evrov) za vozila 8 x 8 + komunikacijsko opremo pojasnil Erjavec. Kriv naj bi bil ohlapen razpis, ki ni predvideval točno določene dodatne opreme.
www.mladina.si/95244
www.mladina.si/11958...a-postopek

MINISTER ZA NALAGANJE IN TEKSTIL
"Naj povem, da se v tem trenutku vlaga v sistemu nekje 1,55 BDP, v naših ciljih in zavezah do zveze Nato pa imamo zapisano, da se bi ta delež povečal na 2 %. To pomeni približno v tem trenutku, da namenjamo za nacionalno varnost okoli 108 milijard letno. Ko bomo dosegli 2 %, bo pa ta znesek do okoli 140 milijard," je slovenskim državnim svetnikom na 42. redni seji državnega sveta ob predstavitvi aktualnih obrambnih nalog razlagal minister za obrambo Karel Erjavec.
"Ne nazadnje, to nam kažejo tudi druge grožnje, kot je na primer ptičja gripa; včasih niti nismo vedeli za ta problem, ampak v tem globalnem svetu, ko smo vse bolj povezani, ko so ti stiki zelo intenzivni, se pač tudi ne samo dobre stvari približujejo, ampak tudi nekatere slabe. Na primer, v primeru Afganistana naj povem, da se ocenjuje, da gre 75 % bruto domačega proizvoda iz naslova proizvodnje mamil, in žal ta mamila najdejo pot tudi skozi Slovenijo, in žal tudi pri naši mladini ..." (proizvodnja opija se je sicer po padcu talibanov precej povečala).
"Moram pa reči, da se kot minister zelo zavzemam, da tisto, kar lahko dobimo v Sloveniji, kupimo v Sloveniji, od blaga do ne vem česa vsega, ne vem. Za Muro recimo si ne predstavljam, če ne bi še Slovenska vojska bila zraven, kaj bi se dogajalo, itn."
"V Muri izjave ministra nismo razumeli v tem smislu, da je podjetje odvisno od sodelovanja s slovensko vojsko. Prepričani smo, da tudi minister ve, da v Muri letno sešijemo prek 2 milijona kosov oblačil in da bi težko z oblačili za 6500 pripadnikov napolnili kapacitete. Res pa je, da nam je bilo javno naročilo v letu 2004 dobrodošlo," nam je poslal odgovor predsednik uprave Mure Borut Meh. "Skupna vrednost v tem letu je bila 1,362 mio SIT in je predstavljala 8,5 % prihodkov, s tem da je bilo naših izdelkov za blizu 40 %, ostalo pa so bili izdelki slovenske oblačilne, usnjarske in obutvene industrije. Mura je po pogodbi namreč prevzela dobavo kompletnih službenih oblačil in obutve za slovenske vojake. V letu 2005 se je obseg bistveno znižal in prihodki iz prodaje Slovenski vojski so predstavljali blizu 0,5 %."
www.mladina.si/90213...cookieu=ok

»Poglejte, če bom šel na dopust, boste mediji imeli težavo, ker ta limonada z oklepniki zgleda, da bo trajala do 21. septembra. Pa teli klici so dosti dragi, pa bolje, da sem tukaj v Ljubljani dostopen, da vas iz prve roke informiram, kaj se dogaja.«
Obrambni minister KAREL ERJAVEC o dragih klicih v tujino.


"V vojski potrebujemo varno in profesionalno opremo, sicer ne bi bili profesionalci, temveč taborniki."
Obrambni minister KAREL ERJAVEC, na tiskovni konferenci, o nakupih nove opreme za slovensko vojsko.


»Jaz sem bil takrat mlad fant in sem bolj igral tenis.«
Obrambni minister KAREL ERJAVEC, v Vročemu stolu, o orožarskih poslih z začetka 90. let.


Karl Erjavec: »Ne moremo vztrajati v koaliciji, ki bo še naprej iskala rešitve za pot iz krize samo na plečih upokojencev in na socialnem področju.«
predsednik Desusa in zunanji minister


IZJAVE TEDNA
»Morda se mladi, ki ne vidijo pred seboj lepe prihodnosti, zatečejo k temu, da so nasilni nad starejšimi, in jih izsiljujejo za denar, da zadovoljijo neke svoje konkretne potrebe.«
Predsednik DeSUS KAREL ERJAVEC, v intervjuju za siol.net, o nasilju mladih nad starejšimi
www.mladina.si/iskan...el+erjavec

BOB DNEVA

"Državo vodijo ljudje, ki niso v red spravili niti svojih osebnih financ, ki niso nič ustvarili, saj so profesionalni politiki že od majhnega. V gospodarstvu že leta govorimo, kaj bi bilo treba narediti, vsi nas poslušajo, sliši pa nas nihče ne."
Ivo Boscarol, podjetnik
Torek, 3. junij 2014
nov.vecer.com/Bob.aspx?d=1

BOB DNEVA

"To, da ljudje ne zaupajo politikom, za slovenske politike ni problem. Problem pa nastane takoj, ko se v njihovem vidnem polju pojavi kdo, ki ni v politiki, pa bi mu ljudje lahko zaupali."

Dragica Korade, novinarka Večera
Torek, 01.julij.2014
nov.vecer.com/bob.aspx?d=1

BOB DNEVA

"Bolj kot blagovne znamke, ki temeljijo na uresničljivih obljubah in dolgoročnosti, so politiki v času predvolilnih kampanj kot poštne znamke - malo slinjenja za enkratno uporabo."

Aljoša Bagola, agencija Pristop
Sreda, 2.julij 2014
nov.vecer.com/bob.aspx?d=1

BOB DNEVA

"Vsekakor vreme ne more biti tako slabo, da bi kmetijstvu naredilo toliko škode, kot jo naredijo politiki. Tudi toča, suša in moča skupaj ne."
Torek, 29. julij 2014
Andrej Podpečan, kmet iz Galicije v Savinjski dolini
nov.vecer.com/bob.aspx?d=1

BOB DNEVA

"Dokler gnije gospodarstvo, bo, brez svežega denarja, tudi zdravstvo."

Mateja Grošelj, novinarka Večera
Četrtek, 31.julij.2014
nov.vecer.com/bob.aspx?d=1

IZJAVE ZNANIH

Glavni cilj firme je zaslužiti denar, a cilj vlade je vzeti velik del tega denarja in ga dati drugim.
Larry Ellison, soustanovitelj Oracla
brera sporočil: 195
[#2439607] 31.07.14 16:37
Odgovori   +    3
Resnično BRAVO EVROPA in njihovi veleumi v EU parlamentu. Kot rezultat lahko danes vidimo, da so čisto vse Evropske borze in USA borze zelo rdeče z ogromnimi padci. Sankcije so že začele delovati ampak na kontra strani v EU! Še par takih dni pa bo ponovitev leta 2009.
anon-327373 sporočil: 31
[#2439620] 31.07.14 17:03
Odgovori   +    3
čas vnosa: 31.07.14 16:43
Banda dvolična politikantska-in kakšne sankcije so Nemci uvedli z ostalimi evropskimi varuhi miru zoper Izrael, ki mlati Palestince kot muhe in jih je mrtvih več kot v Ukrajini ter nimajo toliko pozornosti kot ebola,ker nas izraelski projektili ne dosežejo, ebola pa že potencialno.BRICS bo dal počasi vsem tem imperialistom tinte pit in dolar bo sekret papir postal!

Strani: 1