Strani: 1

anon-274438 sporočil: 2.890
[#2439033] 30.07.14 18:31
Odgovori   +    41
Izvažamo pamet, uvažamo pa kaj... fizičke radnike? Grejt success.
Mitjek sporočil: 638
[#2439053] 30.07.14 18:53
Odgovori   +    34
Kar groza me spreleti ob takšnih člankih ! Dobesedno, kot je napisal pred mano;
Pamet, katera se je šolala na razmeroma poceni način izženemo Ven (D in A),
not pa ćifure, kateri so naslednji dan na socialni podpori, pa še kakšen satelit ali dva prinesejo s seboj pa je otroški dodatek zagotovljen, in so že na povprečni plači slovenclna, kateri hrda kot novodobni Suženj ! Grem mau bruhnit.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2439060] 30.07.14 18:59 · odgovor na: anon-274438 (#2439033)
Odgovori   +    14
[zmrda]
Izvažamo pamet, uvažamo pa kaj... fizičke radnike? Grejt success.
Točno tisto, kar naše gospodarstvo potrebuje.
anon-231230 sporočil: 4.037
[#2439063] 30.07.14 19:08
Odgovori   +    38
Zadnja sprememba: anon-231230 30.07.2014 19:12
8.000 Slovencev torej ven, večinoma mladih, odlično izobraženih in podjetnih, nekaj manj kot to jih umre, nataliteta Slovencev največ 4.000. 10.000 tisoč južnih bratov not, nataliteta priseljencev že podobna v absolutni številki slovenski. Pridejo ne tisti izobraženi in podjetni, ti gredo tja, kjer so perspektive in plače precej boljše kot v zatohlem udbomafijskem ofcastanu, tja, kamor gredo tudi naši.

Grozljivo. Za koga sem celo življenje s prihranki obnavljal in obnovil domačijo, ko mi otroka počasi tudi odhajata s trebuhom za kruhom?

Murgelski strateg zla, sanjski scenarij nove Juge ti uspeva s polno paro. Trudim se verjeti, da po smrti pekel res obstaja.
anon-284823 sporočil: 2.300
[#2439070] 30.07.14 19:16
Odgovori   +    21
Nič bat nam bodo levaki takoj priskrbeli "nove Slovenace" nekaj bodo uvozili nekaj onih " pečenih" iz Lampeduse nato nekaj iz Kosova nadalje iz Sirije ,nato pa še "prijateje" teroriste Palstince iz Gaze pa še kakšnega Iranca pa Iračana morda še par Afganistancev in Pakistancev,pa Libijcev pa Somalijcev in Sudancev in "čistokrvni " Slovenci in volilci ,ki jih rabijo bodo tu.Torej ni strahu za "Slovence".
Jaka1955 sporočil: 660
[#2439080] 30.07.14 19:33 · odgovor na: Mitjek (#2439053)
Odgovori   +    6
[Mitjek]
Kar groza me spreleti ob takšnih člankih ! Dobesedno, kot je napisal pred mano;
Pamet, katera se je šolala na razmeroma poceni način izženemo Ven (D in A),
not pa ćifure, kateri so naslednji dan na socialni podpori, pa še kakšen satelit ali dva prinesejo s seboj pa je otroški dodatek zagotovljen, in so že na povprečni plači slovenclna, kateri hrda kot novodobni Suženj ! Grem mau bruhnit.
Ne toliko zaradi socialke, bolj zaradi nadomestila plače oziroma porodniške.
anon-283914 sporočil: 1.021
[#2439081] 30.07.14 19:33 · odgovor na: anon-274438 (#2439033)
Odgovori   +    28
[zmrda]
Izvažamo pamet, uvažamo pa kaj... fizičke radnike? Grejt success.
Uvozimo tragaće socialne pomoći, vlastnike novih MOL stanova i naravno glasaće.

Jebe se komunistima za izvoz, nje.
gensi sporočil: 459
[#2439089] 30.07.14 19:48
Odgovori   +    24
Članek spet ni zajel bistva:
Dejstvo je, da je vlada AB ukinila olajšavo za čezmejne migrante.

Posledica:
Ljudje so se izselili, odjavili v Sloveniji.

Predvidevam, da bo izplen zelo boren.
Avtor zamisli ukinitve olajšave bi moral kazensko odgovarjati. Večina ljudi si zgolj rešuje eksistenco. Ob ustreznih pogojih bi z največjim veseljem delali doma, za domovino. Tako pa...
anon-237381 sporočil: 924
[#2439097] 30.07.14 20:02
Odgovori   +    17
www.siol.net/novice/...litve.aspx

Predlani 8191. To je približno odstotek aktivnega prebivalstva na leto oziorma tretjina ene generacije.
anon-166469 sporočil: 8.684
[#2439135] 30.07.14 22:25
Odgovori   +    16
Pri vsej tragediji, ki se je za Slovenijo zgodila na zadnjih parl. volitvah, mi je všeč edino tole:
-komunisti imate sedaj absolutno večino, lahko boste delali kar vas bo volja in zato upam, da boste prevzeli tudi odgovornost za svoja početja.
-od prejšnje vlade boste prevzeli državo v "odlični kondiciji", vsaj ga. Bratuškova tako pravi.
-stalnega dežurnega krivca imate za rešetkami, torej vam, upam, vsaj tokrat ne bo mogel škoditi.
-in če prav razumem vaše obljube in sposobnosti, se bosta čez kakšno leto pri nas cedila med in mleko.

Ker pa vsi, vsaj polpismeni vemo, da nas boste le dokončno pokopali, pravim slovenskim volilcem na koncu: tokrat ste si prestrelili še zadnje koleno!
Komujarjem bo sedaj končno uspelo iz Slovenije narediti novo Yugo ! - BANDA RDEČA !
macon sporočil: 12.861
[#2439137] 30.07.14 22:36 · odgovor na: anon-231230 (#2439063)
Odgovori   +    15
Zadnja sprememba: macon 30.07.2014 22:51
[vinopivec]
8.000 Slovencev torej ven, večinoma mladih, odlično izobraženih in podjetnih, nekaj manj kot to jih umre, nataliteta Slovencev največ 4.000. 10.000 tisoč južnih bratov not, nataliteta priseljencev že podobna v absolutni številki slovenski. Pridejo ne tisti izobraženi in podjetni, ti gredo tja, kjer so perspektive in plače precej boljše kot v zatohlem udbomafijskem ofcastanu, tja, kamor gredo tudi naši.

Grozljivo. Za koga sem celo življenje s prihranki obnavljal in obnovil domačijo, ko mi otroka počasi tudi odhajata s trebuhom za kruhom?

Murgelski strateg zla, sanjski scenarij nove Juge ti uspeva s polno paro. Trudim se verjeti, da po smrti pekel res obstaja.
Zato tudi namerno niso izvedli desetletnega štetja prebivalstva in spraševali po narodnosti. Lepega dne se bomo zbudili in nas bo Slovencev pol ali malo več, brezpravni, naseljeni po obrobju province Slovenije, medtem ko čefurjem in jugoslovencem pripada center Ljubljane in obala, javne službe, medijske in druge sistemske pozicije.

O tem kako cuzajo socialo ste že pisali. Državljanstva tudi dobivajo po tekočem traku, pač volilna baza srbijanske udbomafije.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2439140] 30.07.14 22:55 · odgovor na: gensi (#2439089)
Odgovori   +    9
[gensi]
Članek spet ni zajel bistva:
Dejstvo je, da je vlada AB ukinila olajšavo za čezmejne migrante.

Posledica:
Ljudje so se izselili, odjavili v Sloveniji.
Problem ni v ukinitvi olajšave, ampak v tem, da imamo v Sloveniji višje davke, kot v tujini. In ta problem se je reševalo parcialno (diskriminatorno do velike večine Slovencev) s tisto famozno olajšavo. Naj spravijo dohodnino na nivo Avstrije ali Nemčije, pa ne bo potrebne nobene olajšave za dnevne migrante. Hkrati pa bo rešen problem za tiste, ki delamo v Sloveniji, ter tiste, ki so migrirali za nekoliko daljše obdobje in te olajšave nikoli niso bili deležni, četudi bi bili do nje bolj upravičeni, kot dnevni migranti.
gensi sporočil: 459
[#2439198] 31.07.14 07:26 · odgovor na: anon-116402 (#2439140)
Odgovori   +    6
[usimoncic]
> [gensi]
> Članek spet ni zajel bistva:
> Dejstvo je, da je vlada AB ukinila olajšavo za čezmejne migrante.
>
> Posledica:
> Ljudje so se izselili, odjavili v Sloveniji.

Problem ni v ukinitvi olajšave, ampak v tem, da imamo v Sloveniji višje davke, kot v tujini. In ta problem se je reševalo parcialno (diskriminatorno do velike večine Slovencev) s tisto famozno olajšavo. Naj spravijo dohodnino na nivo Avstrije ali Nemčije, pa ne bo potrebne nobene olajšave za dnevne migrante. Hkrati pa bo rešen problem za tiste, ki delamo v Sloveniji, ter tiste, ki so migrirali za nekoliko daljše obdobje in te olajšave nikoli niso bili deležni, četudi bi bili do nje bolj upravičeni, kot dnevni migranti.
Strinjam se, da so v Sloveniji previsoki davki. Ali te smem vprašati koga si volil?
Da, točno zato so visoki davki...

Sicer ni prav, da se čezmejne migrante primerja s slovenskimi delavci. Delati v tujini pomeni žrtvovati več. Več časa, več prevozov, manj družine.

Čezmenja olajšava ni bila uvedena z namenom, da bi se nekomu nekaj podarilo. Verjemi, da ne!

Je bila pa vzeta zato, da bi se lakomni državni aparat napajal dalje. Rezultat ukinitve je močno vprašljiv. Glede na veliko izseljevanje državljanov, je ukinitev katastrofa. Tudi z vidika demografskega pogleda.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2439263] 31.07.14 09:47 · odgovor na: gensi (#2439198)
Odgovori   +    4
[gensi]
> [usimoncic]
> > [gensi]
> > Članek spet ni zajel bistva:
> > Dejstvo je, da je vlada AB ukinila olajšavo za čezmejne migrante.
> >
> > Posledica:
> > Ljudje so se izselili, odjavili v Sloveniji.
>
> Problem ni v ukinitvi olajšave, ampak v tem, da imamo v Sloveniji višje davke, kot v tujini. In ta problem se je reševalo parcialno (diskriminatorno do velike večine Slovencev) s tisto famozno olajšavo. Naj spravijo dohodnino na nivo Avstrije ali Nemčije, pa ne bo potrebne nobene olajšave za dnevne migrante. Hkrati pa bo rešen problem za tiste, ki delamo v Sloveniji, ter tiste, ki so migrirali za nekoliko daljše obdobje in te olajšave nikoli niso bili deležni, četudi bi bili do nje bolj upravičeni, kot dnevni migranti.

Strinjam se, da so v Sloveniji previsoki davki. Ali te smem vprašati koga si volil?
Da, točno zato so visoki davki...
Zaradi mene ne. Vedno sem izbral najboljše, kolikor je pač bilo mogoče pri katastrofalno slabi izbiri. Na zadnjih volitvah NSi, še prej pa DL, SDS in NSi.

Sicer ni prav, da se čezmejne migrante primerja s slovenskimi delavci. Delati v tujini pomeni žrtvovati več. Več časa, več prevozov, manj družine.
Iz Maribora do Gradca je bližje kot iz Novega mesta do Ljubljane. Ne vem zakaj bi prvemu dal davčni odpustek, drugemu pa ne. Pa prosim ne sklicuj se na potne stroške ali malico, ker vse to si delovni migranti v tujini lahko štejejo v davčno olajšavo.

Čezmenja olajšava ni bila uvedena z namenom, da bi se nekomu nekaj podarilo. Verjemi, da ne!
Seveda je bila. Dokler je delavec v Sloveniji bizarno obdavčen, je vse OK; delodajalec je prasec, ker mu ne da višje plače, saj delavec itak ne ve (oz. noče vedeti) koliko on stane delodajalca. Dnevni delovni migrant je pa najprej navdušen nad višjo plačo v Avstriji. Ko pa spozna bridko dejstvo, da je le-ta vsaj deloma posledica nižjih davkov v Avstriji, katere bo moral še doplačati v Sloveniji, gre pa na protestirat cesto...

In država, v svoji standardni maniri ne rešuje problema pri vzroku, ampak se posluži nekega parcialnega/diskriminatornega ukrepa, za katerega se pozneje izkaže, da je celo protiustaven.

Je bila pa vzeta zato, da bi se lakomni državni aparat napajal dalje. Rezultat ukinitve je močno vprašljiv. Glede na veliko izseljevanje državljanov, je ukinitev katastrofa. Tudi z vidika demografskega pogleda.
Če se ne motim, je ustavno sodišče prepoznalo to davčno olajšavo kot neustavno. Se pa tudi jaz strinjam, da je to davčni privilegij za določeno skupino ljudi, podobno kot skoraj neobdavčeno študentsko delo. Oboje je na nek način zgodba o uspehu, zato je neumno ukinjati take dobre prakse ukinjajo. Nasprotno, še vsem ostalim z drugačnimi osebnimi situacijami bi morali omogočiti delo pod enako konkurenčnimi delovnimi pogoji. Kaj pa je važno če imaš fiktivni status študenta ali ne, če se voziš čez mejo ali znotraj Slovenije, če si si izbral boljšo službo v malo bolj oddaljenem kraju ali nekoliko slabšo bližje bivališča? Vse to so nepomembne nianse iste situacije...
0709FRASX sporočil: 155
[#2439269] 31.07.14 10:01
Odgovori   +    5
Mladi iz ZL, nove slovenske politične zvezde, so se premeteno odločili za opozicijo. Njihov program namreč ni kompatibilen s stvarnostjo tega sveta, je pa zato zelo kompatibilen z načinom razmišljanja slovenskih volivcev. Ker bodo zdaj v opoziciji, bodo lahko otresli s sebe odgovornost za debakle prihajajoče Cerarjeve vlade, češ saj smo vam rekli. In na naslednjih volitvah bodo na ta način lahko ne le preživeli, temveč postali še močnejši. In, kdo ve, morda bo v dogledni prihodnosti imel L. Mesec imel že možnost sestavljati vlado. Ob vsem tem pa se pozablja, da pri tej mladini iz ZL ne gre za revolucionarje v duhu komunističnih dedkov in babic, temveč za nezaposljive družboslovce, ki v vstopu v politiko vidijo svojo karierno in zaposlitveno priložnost. Če jih že tujina noče, jih bo pa toliko raje sprejela slovenska politična scena. Za moj okus nekoliko prezgodaj. Naj se najprej uveljavijo kot politični kolumnisti. Potem bodo volivci vsaj vedeli, koga volijo. Če pa se že želijo boriti za delavske pravice, naj najprej poiščejo delavce v Sloveniji, tiste z zavihanimi rokavi in kladivom v roki. Težko jih bodo našli.
anon-106232 sporočil: 561
[#2439270] 31.07.14 10:03 · odgovor na: anon-231230 (#2439063)
Odgovori   +    5
[vinopivec]
8.000 Slovencev torej ven, večinoma mladih, odlično izobraženih in podjetnih, nekaj manj kot to jih umre, nataliteta Slovencev največ 4.000. 10.000 tisoč južnih bratov not, nataliteta priseljencev že podobna v absolutni številki slovenski. Pridejo ne tisti izobraženi in podjetni, ti gredo tja, kjer so perspektive in plače precej boljše kot v zatohlem udbomafijskem ofcastanu, tja, kamor gredo tudi naši.

Grozljivo. Za koga sem celo življenje s prihranki obnavljal in obnovil domačijo, ko mi otroka počasi tudi odhajata s trebuhom za kruhom?

Murgelski strateg zla, sanjski scenarij nove Juge ti uspeva s polno paro. Trudim se verjeti, da po smrti pekel res obstaja.
Dragi Vinopivec, potolaži se. Nisi edini. Jaz imam tri, pa so vsi zunaj, z ženo pa živiva v prazni, udobni hiši. Sem pa kljub temu zadovoljen, da imamo EU in ni treba prav daleč. Če sem iskren, sem jih celo spodbujal naj gredo. Že zdavnaj sem ugotovil, kam Murglor et consortes peljejo Slovenijo, večina s socializmom prežetih volilcev pa jim slepo sledi. Res ne vem, zakaj bi zapravljali svoja mlada, ustvarjalna leta v tem zatohlem, brezperspektivnem okolju.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2439308] 31.07.14 10:54 · odgovor na: anon-106232 (#2439270)
Odgovori   +    4
[samaki]
> [vinopivec]
> 8.000 Slovencev torej ven, večinoma mladih, odlično izobraženih in podjetnih, nekaj manj kot to jih umre, nataliteta Slovencev največ 4.000. 10.000 tisoč južnih bratov not, nataliteta priseljencev že podobna v absolutni številki slovenski. Pridejo ne tisti izobraženi in podjetni, ti gredo tja, kjer so perspektive in plače precej boljše kot v zatohlem udbomafijskem ofcastanu, tja, kamor gredo tudi naši.
>
> Grozljivo. Za koga sem celo življenje s prihranki obnavljal in obnovil domačijo, ko mi otroka počasi tudi odhajata s trebuhom za kruhom?
>
> Murgelski strateg zla, sanjski scenarij nove Juge ti uspeva s polno paro. Trudim se verjeti, da po smrti pekel res obstaja.

Dragi Vinopivec, potolaži se. Nisi edini. Jaz imam tri, pa so vsi zunaj, z ženo pa živiva v prazni, udobni hiši. Sem pa kljub temu zadovoljen, da imamo EU in ni treba prav daleč. Če sem iskren, sem jih celo spodbujal naj gredo. Že zdavnaj sem ugotovil, kam Murglor et consortes peljejo Slovenijo, večina s socializmom prežetih volilcev pa jim slepo sledi. Res ne vem, zakaj bi zapravljali svoja mlada, ustvarjalna leta v tem zatohlem, brezperspektivnem okolju.
hehehe, samo pazi,da kje ne pridejo na stara leta nazaj pa zacajo pi*dit kak je vse za ku*ac tu in seveda za piko na i volit instant cudodelnike tipa cmerar... poznam en par, ki je celo zivljenje prezivel/delal v DE, upokojena sta na rodni grudi, tu jima nic ni prav, za zdravstvo se vozita 700km via sever, doma pa mata obesen portret marsala, in ne nisem vprasal koga bosta volila... ;-)

LpA
anon-218461 sporočil: 539
[#2439329] 31.07.14 11:23 · odgovor na: anon-231230 (#2439063)
Odgovori   +    1
Eden od razlogov izselitve je tudi zagamanost nekaterih sorojakov, ki štejejo rdeče krvničke ter delijo ljudi na leve, desne, takšne in drugačne.
dz1975 sporočil: 2.264
[#2439391] 31.07.14 12:16 · odgovor na: anon-231230 (#2439063)
Odgovori   +    3
[vinopivec]
Za koga sem celo življenje s prihranki obnavljal in obnovil domačijo, ko mi otroka počasi tudi odhajata s trebuhom za kruhom?
Za državo, da ti bo lahko nabila čim višji davek na nepremičnino. Pa ko pridejo boljševiki (ZL) na oblast (neizbežno na žalost) še 50% davek na dediščino tvojim otrokom...
gensi sporočil: 459
[#2439402] 31.07.14 12:27 · odgovor na: anon-116402 (#2439263)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: gensi 31.07.2014 12:31
[usimoncic]
> [gensi]
> > [usimoncic]
> > > [gensi]
> > > Članek spet ni zajel bistva:
> > > Dejstvo je, da je vlada AB ukinila olajšavo za čezmejne migrante.
> > >
> > > Posledica:
> > > Ljudje so se izselili, odjavili v Sloveniji.
> >
> > Problem ni v ukinitvi olajšave, ampak v tem, da imamo v Sloveniji višje davke, kot v tujini. In ta problem se je reševalo parcialno (diskriminatorno do velike večine Slovencev) s tisto famozno olajšavo. Naj spravijo dohodnino na nivo Avstrije ali Nemčije, pa ne bo potrebne nobene olajšave za dnevne migrante. Hkrati pa bo rešen problem za tiste, ki delamo v Sloveniji, ter tiste, ki so migrirali za nekoliko daljše obdobje in te olajšave nikoli niso bili deležni, četudi bi bili do nje bolj upravičeni, kot dnevni migranti.
>
> Strinjam se, da so v Sloveniji previsoki davki. Ali te smem vprašati koga si volil?
> Da, točno zato so visoki davki...

Zaradi mene ne. Vedno sem izbral najboljše, kolikor je pač bilo mogoče pri katastrofalno slabi izbiri. Na zadnjih volitvah NSi, še prej pa DL, SDS in NSi.

>
> Sicer ni prav, da se čezmejne migrante primerja s slovenskimi delavci. Delati v tujini pomeni žrtvovati več. Več časa, več prevozov, manj družine.

Iz Maribora do Gradca je bližje kot iz Novega mesta do Ljubljane. Ne vem zakaj bi prvemu dal davčni odpustek, drugemu pa ne. Pa prosim ne sklicuj se na potne stroške ali malico, ker vse to si delovni migranti v tujini lahko štejejo v davčno olajšavo.

>
> Čezmenja olajšava ni bila uvedena z namenom, da bi se nekomu nekaj podarilo. Verjemi, da ne!

Seveda je bila. Dokler je delavec v Sloveniji bizarno obdavčen, je vse OK; delodajalec je prasec, ker mu ne da višje plače, saj delavec itak ne ve (oz. noče vedeti) koliko on stane delodajalca. Dnevni delovni migrant je pa najprej navdušen nad višjo plačo v Avstriji. Ko pa spozna bridko dejstvo, da je le-ta vsaj deloma posledica nižjih davkov v Avstriji, katere bo moral še doplačati v Sloveniji, gre pa na protestirat cesto...

In država, v svoji standardni maniri ne rešuje problema pri vzroku, ampak se posluži nekega parcialnega/diskriminatornega ukrepa, za katerega se pozneje izkaže, da je celo protiustaven.

>
> Je bila pa vzeta zato, da bi se lakomni državni aparat napajal dalje. Rezultat ukinitve je močno vprašljiv. Glede na veliko izseljevanje državljanov, je ukinitev katastrofa. Tudi z vidika demografskega pogleda.

Če se ne motim, je ustavno sodišče prepoznalo to davčno olajšavo kot neustavno. Se pa tudi jaz strinjam, da je to davčni privilegij za določeno skupino ljudi, podobno kot skoraj neobdavčeno študentsko delo. Oboje je na nek način zgodba o uspehu, zato je neumno ukinjati take dobre prakse ukinjajo. Nasprotno, še vsem ostalim z drugačnimi osebnimi situacijami bi morali omogočiti delo pod enako konkurenčnimi delovnimi pogoji. Kaj pa je važno če imaš fiktivni status študenta ali ne, če se voziš čez mejo ali znotraj Slovenije, če si si izbral boljšo službo v malo bolj oddaljenem kraju ali nekoliko slabšo bližje bivališča? Vse to so nepomembne nianse iste situacije...
Rezultat spremembe zakonodaje?
Delavec v Avstriji se potrudi, da ni več davčni rezident v Sloveniji.

Pobrani davki od takšnega človeka: 0 EUR.
Vsak izgubljen državljan je žalostna zgodba zase.

Sicer se strinjam, da so v Sloveniji noro visoki davki, da so ljudje očitno nori, ker naprej volijo norce, ko bodo davke še povišali. Strinjam se tudi, da je volilna izbira zelo slaba. Vsi najprej poskrbijo za lastne riti.

Ampak maksimalni izplen pobranega denarja je že zdavnaj mimo.
Vidi se kako smo zanimivi za tuje naložbe.
Vidi se, kam Slovenci prenašajo denar in kapital.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2439431] 31.07.14 13:02 · odgovor na: gensi (#2439402)
Odgovori   +    1
[gensi]
> [usimoncic]
> > [gensi]
> > > [usimoncic]
> > > > [gensi]
> > > > Članek spet ni zajel bistva:
> > > > Dejstvo je, da je vlada AB ukinila olajšavo za čezmejne migrante.
> > > >
> > > > Posledica:
> > > > Ljudje so se izselili, odjavili v Sloveniji.
> > >
> > > Problem ni v ukinitvi olajšave, ampak v tem, da imamo v Sloveniji višje davke, kot v tujini. In ta problem se je reševalo parcialno (diskriminatorno do velike večine Slovencev) s tisto famozno olajšavo. Naj spravijo dohodnino na nivo Avstrije ali Nemčije, pa ne bo potrebne nobene olajšave za dnevne migrante. Hkrati pa bo rešen problem za tiste, ki delamo v Sloveniji, ter tiste, ki so migrirali za nekoliko daljše obdobje in te olajšave nikoli niso bili deležni, četudi bi bili do nje bolj upravičeni, kot dnevni migranti.
> >
> > Strinjam se, da so v Sloveniji previsoki davki. Ali te smem vprašati koga si volil?
> > Da, točno zato so visoki davki...
>
> Zaradi mene ne. Vedno sem izbral najboljše, kolikor je pač bilo mogoče pri katastrofalno slabi izbiri. Na zadnjih volitvah NSi, še prej pa DL, SDS in NSi.
>
> >
> > Sicer ni prav, da se čezmejne migrante primerja s slovenskimi delavci. Delati v tujini pomeni žrtvovati več. Več časa, več prevozov, manj družine.
>
> Iz Maribora do Gradca je bližje kot iz Novega mesta do Ljubljane. Ne vem zakaj bi prvemu dal davčni odpustek, drugemu pa ne. Pa prosim ne sklicuj se na potne stroške ali malico, ker vse to si delovni migranti v tujini lahko štejejo v davčno olajšavo.
>
> >
> > Čezmenja olajšava ni bila uvedena z namenom, da bi se nekomu nekaj podarilo. Verjemi, da ne!
>
> Seveda je bila. Dokler je delavec v Sloveniji bizarno obdavčen, je vse OK; delodajalec je prasec, ker mu ne da višje plače, saj delavec itak ne ve (oz. noče vedeti) koliko on stane delodajalca. Dnevni delovni migrant je pa najprej navdušen nad višjo plačo v Avstriji. Ko pa spozna bridko dejstvo, da je le-ta vsaj deloma posledica nižjih davkov v Avstriji, katere bo moral še doplačati v Sloveniji, gre pa na protestirat cesto...
>
> In država, v svoji standardni maniri ne rešuje problema pri vzroku, ampak se posluži nekega parcialnega/diskriminatornega ukrepa, za katerega se pozneje izkaže, da je celo protiustaven.
>
> >
> > Je bila pa vzeta zato, da bi se lakomni državni aparat napajal dalje. Rezultat ukinitve je močno vprašljiv. Glede na veliko izseljevanje državljanov, je ukinitev katastrofa. Tudi z vidika demografskega pogleda.
>
> Če se ne motim, je ustavno sodišče prepoznalo to davčno olajšavo kot neustavno. Se pa tudi jaz strinjam, da je to davčni privilegij za določeno skupino ljudi, podobno kot skoraj neobdavčeno študentsko delo. Oboje je na nek način zgodba o uspehu, zato je neumno ukinjati take dobre prakse ukinjajo. Nasprotno, še vsem ostalim z drugačnimi osebnimi situacijami bi morali omogočiti delo pod enako konkurenčnimi delovnimi pogoji. Kaj pa je važno če imaš fiktivni status študenta ali ne, če se voziš čez mejo ali znotraj Slovenije, če si si izbral boljšo službo v malo bolj oddaljenem kraju ali nekoliko slabšo bližje bivališča? Vse to so nepomembne nianse iste situacije...

Rezultat spremembe zakonodaje?
Delavec v Avstriji se potrudi, da ni več davčni rezident v Sloveniji.

Pobrani davki od takšnega človeka: 0 EUR.
Vsak izgubljen državljan je žalostna zgodba zase.
To je sicer res, ampak če nočeš biti davčni rezident v RS, se moraš zares izseliti iz RS, kar pomeni da država nima več nobenih stroškov s teboj (zdravstvo, vrtci, šole, ostala državna infrastruktura) dokler se ne vrneš. Z dnevnim migrantom pa država še vedno ima lahko nekaj stroškov, saj kot prebivalec ima določene pravice do javnih servisov.

Nenazadnje, koliko davkov je pa v Sloveniji plačal nek dnevni migrant, ki je bil v Avstriji na njihovem 'de facto' minimalcu in je uveljavljal olajšavo za dnevne migrante? Skoraj nič. Še vedno pa je lahko koristil vsaj nekaj javnih servisov v Sloveniji, katerih sedaj ne more, ko se je dokončno izselil iz RS.

Pa tudi če bi bil dnevni migrant z olajšavo ugodnejši za državo kot izseljenec, to zame ni dovolj dober razlog, da bi dnevnemu migrantu dali kak davčni privilegij. Nenazadnje, tudi nekdo, ki z delom na črno poskrbi za svojo eksistenco je za državo cenejši, kot tisti, ki od države dobiva denarni dodatek. Pa to pomeni, da moramo tolerirati delo na črno? Ali je morda dolgoročno bolje vztrajati, da za vse veljajo enaka merila?

Se pa strinjam, da je vsak izgubljen državljan žalostna zgodba zase. A sem vseeno striktno proti parcialnemu reševanju teh problemov. Podobno, kot sem proti temu, da nekonkurenčno poslovno okolje blažimo s subvencijami, saj vendar vemo kakšna je sistemska rešitev.
gensi sporočil: 459
[#2439459] 31.07.14 13:27 · odgovor na: anon-116402 (#2439431)
Odgovori   +    2
[usimoncic]
> [gensi]
> > [usimoncic]
> > > [gensi]
> > > > [usimoncic]
> > > > > [gensi]
> > > > > Članek spet ni zajel bistva:
> > > > > Dejstvo je, da je vlada AB ukinila olajšavo za čezmejne migrante.
> > > > >
> > > > > Posledica:
> > > > > Ljudje so se izselili, odjavili v Sloveniji.
> > > >
> > > > Problem ni v ukinitvi olajšave, ampak v tem, da imamo v Sloveniji višje davke, kot v tujini. In ta problem se je reševalo parcialno (diskriminatorno do velike večine Slovencev) s tisto famozno olajšavo. Naj spravijo dohodnino na nivo Avstrije ali Nemčije, pa ne bo potrebne nobene olajšave za dnevne migrante. Hkrati pa bo rešen problem za tiste, ki delamo v Sloveniji, ter tiste, ki so migrirali za nekoliko daljše obdobje in te olajšave nikoli niso bili deležni, četudi bi bili do nje bolj upravičeni, kot dnevni migranti.
> > >
> > > Strinjam se, da so v Sloveniji previsoki davki. Ali te smem vprašati koga si volil?
> > > Da, točno zato so visoki davki...
> >
> > Zaradi mene ne. Vedno sem izbral najboljše, kolikor je pač bilo mogoče pri katastrofalno slabi izbiri. Na zadnjih volitvah NSi, še prej pa DL, SDS in NSi.
> >
> > >
> > > Sicer ni prav, da se čezmejne migrante primerja s slovenskimi delavci. Delati v tujini pomeni žrtvovati več. Več časa, več prevozov, manj družine.
> >
> > Iz Maribora do Gradca je bližje kot iz Novega mesta do Ljubljane. Ne vem zakaj bi prvemu dal davčni odpustek, drugemu pa ne. Pa prosim ne sklicuj se na potne stroške ali malico, ker vse to si delovni migranti v tujini lahko štejejo v davčno olajšavo.
> >
> > >
> > > Čezmenja olajšava ni bila uvedena z namenom, da bi se nekomu nekaj podarilo. Verjemi, da ne!
> >
> > Seveda je bila. Dokler je delavec v Sloveniji bizarno obdavčen, je vse OK; delodajalec je prasec, ker mu ne da višje plače, saj delavec itak ne ve (oz. noče vedeti) koliko on stane delodajalca. Dnevni delovni migrant je pa najprej navdušen nad višjo plačo v Avstriji. Ko pa spozna bridko dejstvo, da je le-ta vsaj deloma posledica nižjih davkov v Avstriji, katere bo moral še doplačati v Sloveniji, gre pa na protestirat cesto...
> >
> > In država, v svoji standardni maniri ne rešuje problema pri vzroku, ampak se posluži nekega parcialnega/diskriminatornega ukrepa, za katerega se pozneje izkaže, da je celo protiustaven.
> >
> > >
> > > Je bila pa vzeta zato, da bi se lakomni državni aparat napajal dalje. Rezultat ukinitve je močno vprašljiv. Glede na veliko izseljevanje državljanov, je ukinitev katastrofa. Tudi z vidika demografskega pogleda.
> >
> > Če se ne motim, je ustavno sodišče prepoznalo to davčno olajšavo kot neustavno. Se pa tudi jaz strinjam, da je to davčni privilegij za določeno skupino ljudi, podobno kot skoraj neobdavčeno študentsko delo. Oboje je na nek način zgodba o uspehu, zato je neumno ukinjati take dobre prakse ukinjajo. Nasprotno, še vsem ostalim z drugačnimi osebnimi situacijami bi morali omogočiti delo pod enako konkurenčnimi delovnimi pogoji. Kaj pa je važno če imaš fiktivni status študenta ali ne, če se voziš čez mejo ali znotraj Slovenije, če si si izbral boljšo službo v malo bolj oddaljenem kraju ali nekoliko slabšo bližje bivališča? Vse to so nepomembne nianse iste situacije...
>
> Rezultat spremembe zakonodaje?
> Delavec v Avstriji se potrudi, da ni več davčni rezident v Sloveniji.
>
> Pobrani davki od takšnega človeka: 0 EUR.
> Vsak izgubljen državljan je žalostna zgodba zase.

To je sicer res, ampak če nočeš biti davčni rezident v RS, se moraš zares izseliti iz RS, kar pomeni da država nima več nobenih stroškov s teboj (zdravstvo, vrtci, šole, ostala državna infrastruktura) dokler se ne vrneš. Z dnevnim migrantom pa država še vedno ima lahko nekaj stroškov, saj kot prebivalec ima določene pravice do javnih servisov.

Nenazadnje, koliko davkov je pa v Sloveniji plačal nek dnevni migrant, ki je bil v Avstriji na njihovem 'de facto' minimalcu in je uveljavljal olajšavo za dnevne migrante? Skoraj nič. Še vedno pa je lahko koristil vsaj nekaj javnih servisov v Sloveniji, katerih sedaj ne more, ko se je dokončno izselil iz RS.

Pa tudi če bi bil dnevni migrant z olajšavo ugodnejši za državo kot izseljenec, to zame ni dovolj dober razlog, da bi dnevnemu migrantu dali kak davčni privilegij. Nenazadnje, tudi nekdo, ki z delom na črno poskrbi za svojo eksistenco je za državo cenejši, kot tisti, ki od države dobiva denarni dodatek. Pa to pomeni, da moramo tolerirati delo na črno? Ali je morda dolgoročno bolje vztrajati, da za vse veljajo enaka merila?

Se pa strinjam, da je vsak izgubljen državljan žalostna zgodba zase. A sem vseeno striktno proti parcialnemu reševanju teh problemov. Podobno, kot sem proti temu, da nekonkurenčno poslovno okolje blažimo s subvencijami, saj vendar vemo kakšna je sistemska rešitev.
Res je, da je veliko dnevnih migrantov na minimalcu.
Ker je v Avstriji njihova minimalna plača obdavčena zelo malo, plačujejo ti ljudje v Sloveniji visoke davke.

Glede zdravstvenega zavarovanja pa tole: dnevni migranti plačujejo zdravstveno zavarovanje npr. v Avstriji. To pomeni, da jim vse storitve koriščene v Sloveniji plača avstrijska zavarovalnica. Pravzaprav jim plača vse storitve kjerkoli v EU.

Strinjam se, da je parcialno reševanje nepravilno, a potem bi morali takoj ukiniti vse izjeme, vse "izjemne" transferje iz proračuna.

Na to pa seveda politiki niso pripravljeni (saj bi sebi in svojim klanom tako porezali vejo na kateri sedijo). Vsi blebetajo o sociali, hkrati pa dobesedno odirajo najšibkejše. Bogati se tako ali tako trudijo izogniti Plačevanju davkov (Ciper, plačila "stroritev" v davčnih oazah, itd). Srednji sloj izginja kot sneg na majskem soncu.

Ob vsakem povečanju enega davka, bi se morali znižati davki na drugih področjih, a se ne. Zakaj je jasno. Ljudje to tolerirajo.

Nihče nam noče direktno povedati, da smo de facto v bankrotu. Politiki se raje delajo junake z lažmi o "rešitvi pred trojko", raje z norim zadolževanjem kupujejo čas.

S kupovanjem časa bodo namreč zastarale marsikatere lumparije katere plačujemo vsi (in zaradi katerih imamo (pre)visoke davke).

Temeljni greh visokih davkov je bil narejen ob osamosvojitvi. Takrat smo ljudje pač sprejeli prepričevanje, da je majhna država draga. Takrat bi morali povedati: denarja je "toliko" kot se ga ustvari ob danih davkih - sedaj pa naj se pač razporeja.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2439495] 31.07.14 14:03 · odgovor na: gensi (#2439459)
Odgovori   +    1
[gensi]
> [usimoncic]
> > [gensi]
> > > [usimoncic]
> > > > [gensi]
> > > > > [usimoncic]
> > > > > > [gensi]
> > > > > > Članek spet ni zajel bistva:
> > > > > > Dejstvo je, da je vlada AB ukinila olajšavo za čezmejne migrante.
> > > > > >
> > > > > > Posledica:
> > > > > > Ljudje so se izselili, odjavili v Sloveniji.
> > > > >
> > > > > Problem ni v ukinitvi olajšave, ampak v tem, da imamo v Sloveniji višje davke, kot v tujini. In ta problem se je reševalo parcialno (diskriminatorno do velike večine Slovencev) s tisto famozno olajšavo. Naj spravijo dohodnino na nivo Avstrije ali Nemčije, pa ne bo potrebne nobene olajšave za dnevne migrante. Hkrati pa bo rešen problem za tiste, ki delamo v Sloveniji, ter tiste, ki so migrirali za nekoliko daljše obdobje in te olajšave nikoli niso bili deležni, četudi bi bili do nje bolj upravičeni, kot dnevni migranti.
> > > >
> > > > Strinjam se, da so v Sloveniji previsoki davki. Ali te smem vprašati koga si volil?
> > > > Da, točno zato so visoki davki...
> > >
> > > Zaradi mene ne. Vedno sem izbral najboljše, kolikor je pač bilo mogoče pri katastrofalno slabi izbiri. Na zadnjih volitvah NSi, še prej pa DL, SDS in NSi.
> > >
> > > >
> > > > Sicer ni prav, da se čezmejne migrante primerja s slovenskimi delavci. Delati v tujini pomeni žrtvovati več. Več časa, več prevozov, manj družine.
> > >
> > > Iz Maribora do Gradca je bližje kot iz Novega mesta do Ljubljane. Ne vem zakaj bi prvemu dal davčni odpustek, drugemu pa ne. Pa prosim ne sklicuj se na potne stroške ali malico, ker vse to si delovni migranti v tujini lahko štejejo v davčno olajšavo.
> > >
> > > >
> > > > Čezmenja olajšava ni bila uvedena z namenom, da bi se nekomu nekaj podarilo. Verjemi, da ne!
> > >
> > > Seveda je bila. Dokler je delavec v Sloveniji bizarno obdavčen, je vse OK; delodajalec je prasec, ker mu ne da višje plače, saj delavec itak ne ve (oz. noče vedeti) koliko on stane delodajalca. Dnevni delovni migrant je pa najprej navdušen nad višjo plačo v Avstriji. Ko pa spozna bridko dejstvo, da je le-ta vsaj deloma posledica nižjih davkov v Avstriji, katere bo moral še doplačati v Sloveniji, gre pa na protestirat cesto...
> > >
> > > In država, v svoji standardni maniri ne rešuje problema pri vzroku, ampak se posluži nekega parcialnega/diskriminatornega ukrepa, za katerega se pozneje izkaže, da je celo protiustaven.
> > >
> > > >
> > > > Je bila pa vzeta zato, da bi se lakomni državni aparat napajal dalje. Rezultat ukinitve je močno vprašljiv. Glede na veliko izseljevanje državljanov, je ukinitev katastrofa. Tudi z vidika demografskega pogleda.
> > >
> > > Če se ne motim, je ustavno sodišče prepoznalo to davčno olajšavo kot neustavno. Se pa tudi jaz strinjam, da je to davčni privilegij za določeno skupino ljudi, podobno kot skoraj neobdavčeno študentsko delo. Oboje je na nek način zgodba o uspehu, zato je neumno ukinjati take dobre prakse ukinjajo. Nasprotno, še vsem ostalim z drugačnimi osebnimi situacijami bi morali omogočiti delo pod enako konkurenčnimi delovnimi pogoji. Kaj pa je važno če imaš fiktivni status študenta ali ne, če se voziš čez mejo ali znotraj Slovenije, če si si izbral boljšo službo v malo bolj oddaljenem kraju ali nekoliko slabšo bližje bivališča? Vse to so nepomembne nianse iste situacije...
> >
> > Rezultat spremembe zakonodaje?
> > Delavec v Avstriji se potrudi, da ni več davčni rezident v Sloveniji.
> >
> > Pobrani davki od takšnega človeka: 0 EUR.
> > Vsak izgubljen državljan je žalostna zgodba zase.
>
> To je sicer res, ampak če nočeš biti davčni rezident v RS, se moraš zares izseliti iz RS, kar pomeni da država nima več nobenih stroškov s teboj (zdravstvo, vrtci, šole, ostala državna infrastruktura) dokler se ne vrneš. Z dnevnim migrantom pa država še vedno ima lahko nekaj stroškov, saj kot prebivalec ima določene pravice do javnih servisov.
>
> Nenazadnje, koliko davkov je pa v Sloveniji plačal nek dnevni migrant, ki je bil v Avstriji na njihovem 'de facto' minimalcu in je uveljavljal olajšavo za dnevne migrante? Skoraj nič. Še vedno pa je lahko koristil vsaj nekaj javnih servisov v Sloveniji, katerih sedaj ne more, ko se je dokončno izselil iz RS.
>
> Pa tudi če bi bil dnevni migrant z olajšavo ugodnejši za državo kot izseljenec, to zame ni dovolj dober razlog, da bi dnevnemu migrantu dali kak davčni privilegij. Nenazadnje, tudi nekdo, ki z delom na črno poskrbi za svojo eksistenco je za državo cenejši, kot tisti, ki od države dobiva denarni dodatek. Pa to pomeni, da moramo tolerirati delo na črno? Ali je morda dolgoročno bolje vztrajati, da za vse veljajo enaka merila?
>
> Se pa strinjam, da je vsak izgubljen državljan žalostna zgodba zase. A sem vseeno striktno proti parcialnemu reševanju teh problemov. Podobno, kot sem proti temu, da nekonkurenčno poslovno okolje blažimo s subvencijami, saj vendar vemo kakšna je sistemska rešitev.

Res je, da je veliko dnevnih migrantov na minimalcu.
Ker je v Avstriji njihova minimalna plača obdavčena zelo malo, plačujejo ti ljudje v Sloveniji visoke davke.
Vem ja. Ravno tem je bila ta davčna olajšava namenjena, saj ti ljudje v Avstriji ne zaslužijo skoraj nič več kot bi v Sloveniji, če plačajo vse Slovenske davke. In ravno ta problem izpostavljam: ni problem v tem, da je avstrijski delavec (ali Slovenec v Avstriji) na minimalcu skoraj neobdavčen. Problem je v tem, da je v Sloveniji precej obdavčen. In več ljudi ko to direktno občuti (npr. tako, da mora iz lastne denarnice doplačati davke), več možnosti je da se kaj spremeni. Če bomo selektivno spreminjali samo tistim, ki gredo na cesto, ne bomo nikoli normalna država.


Glede zdravstvenega zavarovanja pa tole: dnevni migranti plačujejo zdravstveno zavarovanje npr. v Avstriji. To pomeni, da jim vse storitve koriščene v Sloveniji plača avstrijska zavarovalnica. Pravzaprav jim plača vse storitve kjerkoli v EU.
V principu je to res. V principu lahko tudi Slovenska zdravstvena zavarovalnica svojim zavarovancem plača storitev kjerkoli v EU. Da pa ne bi pacienti preveč hodili ven, se pri nas muti z denarjem v zdravstvu, zato tudi ni nujno, da plačilo za neko storitev dejansko krije vse stroške povezane s to storitvijo. Pa tudi če si zdravstvo dnevni migranti v celoti plačajo sami, to ne velja za ostale storitve, ki jih lahko koristijo v Sloveniji (npr. šole, vrtce, ...).
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2439504] 31.07.14 14:13 · odgovor na: (#2439485)
Odgovori   +    1
[nrn]
> [usimoncic]

Slovenski delavci dobijo nadomestilo za prevoz na delo, ki predstavlja neobdavčen neto prejemek. Avstrijski delavci neobdavčenega nadomestila ne dobijo.
Z ukinitvijo olajšave so prejemki migrantov obdavčeni po višji osnovi kot prejemki slovenskih delavcev, kar je diskriminatorno.
Sicer ne vem če zadeve samo ne poznaš, ali namerno zavajaš; v vsakem primeru pa to ni res, kar si napisal. Slovenski delavci v Avstriji lahko uveljavljajo stroške s prevozom na delo in prehrano kot davčno olajšavo www.durs.gov.si/si/d...aposlitve/

V kombinaciji z višjo plačo v Avstriji je to praktično isto kot neobdavčen prejemek za prevoz in hrano v Sloveniji.


Davki na dohodek, premoženje in potrošnjo predstavljajo večji del davčnih prihodkov, zaradi česar trditev, da migranti ne plačujejo ustreznih davkov, nikakor ne drži.
V Sloveniji največji davčni priliv predstavlja davek na potrošnjo (DDV, trošarine), potem na dohodek, premoženje pa je zanemarljivo malo obdavčeno. Dnevni migranti zaradi svojega vsakodnevnega potovanja veliko lažje kupujejo čez mejo vse tisto, kar je tam ceneje, in zato prav gotovo plačajo manj davka na potrošnjo v Sloveniji, kot tukaj živeči Slovenci. Za dohodnino bi torej radi davčni odpustek. Premoženje je pa itak v Sloveniji skoraj neobdavčeno. Torej še kako drži, da dnevni migranti plačajo precej manj davkov Sloveniji, kot pa tukaj živeči Slovenci.
blink sporočil: 3.523
[#2439509] 31.07.14 14:16
Odgovori   +    1
Meni se ne zdi, da gre za beg možganov. psn.sdn.si/sn/img/14...brazba.jpg

Od teh, ki imajo visokošolsko izobrazbo jih je ogromno družboslovcev pri katerih bi zelo težko trdil da imajo kakšno visoko dodano vrednost.

Ven gredo tisti, ki morajo iti (ekonomski razlog) ali pa tisti ki bi šli ne glede na krizo (karierne ambicije, sprememba okolja, partner iz tujine...).
anon-278805 sporočil: 1.387
[#2439840] 01.08.14 09:30
Odgovori   +    2
Zaskrbljujoče, ne samo žalostno. Ker kot mali narod se moramo boriti za obstoj kot Izraelci. Kontinuiteti seveda paše balkanizacija, da večno vladajo. Se požvižgajona obstoj naroda in napredek...

Strani: 1