Strani: 1

tilenrexi sporočil: 6.775
[#2437494] 27.07.14 23:29
Odgovori   +    13
Aspirin je tudi vsaj 1x cenejši kot pri nas. A katera od teh trgovin podpira paypal in pošilja v tujino?
bc123a sporočil: 48.253
[#2437501] 28.07.14 00:15
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: bc123a 28.07.2014 00:18
Enostavno je treba narocati iz drugih drzav - pri cemer nisem preprican, da je to sploh legalno (ceprav je ucinkovita kontrola nemogoca).

Seveda, ce se zbere 10 druzin in narocijo robo iz tujine, bo tisti, na katerega je pisana posiljka, komot fasal kaksno prijavo po kaksnem zakonu o lekarniski dejavnosti, zaradi ilegalne preprodaje zdravil, ali kaj podobnega (tudi aspirina ne smes prodajati izven lekarn press).

Sicer pa za vse ostalo, s cimer vas poskusajo odirati drogeristi in lekarnarji v sloveniji:

www.international.boots.com

dostava 10 GBP ne glede na velikost ali tezo paketa (no, preizkuseno do 10 kil :), sledenje posiljki, posiljajo pa z DPD standard ali UPS economy ground, torej dostava v cca 5 dneh. Placilo sprejemajo tudi preko paypala, tako da kreditne kartice niti ne rabite (paypal omogoca 4 urni transfer denarja iz slovenskih bank na paypal racun).
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2437503] 28.07.14 00:24 · odgovor na: bc123a (#2437501)
Odgovori   +    1
Si ti kak diler, da se tako spoznaš na cene drog?;)
pcs sporočil: 5.462
[#2437513] 28.07.14 02:20 · odgovor na: bc123a (#2437501)
Odgovori   +    1
[bc123a]
Enostavno je treba narocati iz drugih drzav - pri cemer nisem preprican, da je to sploh legalno (ceprav je ucinkovita kontrola nemogoca).

Seveda, ce se zbere 10 druzin in narocijo robo iz tujine, bo tisti, na katerega je pisana posiljka, komot fasal kaksno prijavo po kaksnem zakonu o lekarniski dejavnosti, zaradi ilegalne preprodaje zdravil, ali kaj podobnega (tudi aspirina ne smes prodajati izven lekarn press).

Sicer pa za vse ostalo, s cimer vas poskusajo odirati drogeristi in lekarnarji v sloveniji:

www.international.boots.com
Kul, thanks za tole. Vse originali? Kitajske britvice so za en q :(

Lp,
M
thadner sporočil: 24
[#2437554] 28.07.14 08:13
Odgovori   +    5
Cena na Poljskem: od ca. 2 evra za 21 kapsul (preračunano od 2,64 evra za 28 kapsul). Vir www.ceneo.pl.
0529EXHXX sporočil: 45
[#2437563] 28.07.14 08:45
Odgovori   +    2
farmacevtski lobi in lopovluk allover
anon-327192 sporočil: 1.234
[#2437566] 28.07.14 08:51
Odgovori   +    17
čas vnosa: 28.07.14 07:07
Butalci imajo radi, če jih kdo stalno ropa se lahko potem izgovarjajo da je nekdo drug kriv za mizerno stanje v državi !
Butalci tudi volijo po enakem načelu !
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2437604] 28.07.14 10:30
Odgovori   +    7
Trženje zdravil je večinoma trženje norosti, kajti mnogi stranski učinki posameznih zdravil v resnici samo še slabšajo mentalno oz. zdravstveno stanje pacienta. Prodaja zdravil je večinoma profitno orientiran marketing na račun zdravja. Tudi »odgovor« iz Leka predstavlja korporativni pohlep. Nekatere farmacevtske družbe zapravijo enkrat več denarja za marketing, za promocijo zdravil, kot za raziskave, ki bi pripomogle k zdravju človeka. Vzemite svoje zdravje v svoje roke!
anon-237178 sporočil: 2.624
[#2437630] 28.07.14 11:01
Odgovori   +    6
Prodaja zdravil je večinoma profitno orientiran marketing na račun zdravja in človeškega neznanja.. Etičnost in skrb za zdravje nimata kaj dosti zraven v farmacevtskem businessu.
bc123a sporočil: 48.253
[#2437653] 28.07.14 11:33 · odgovor na: pcs (#2437513)
Odgovori   +    4
[pcs]
> [bc123a]
> Enostavno je treba narocati iz drugih drzav - pri cemer nisem preprican, da je to sploh legalno (ceprav je ucinkovita kontrola nemogoca).
>
> Seveda, ce se zbere 10 druzin in narocijo robo iz tujine, bo tisti, na katerega je pisana posiljka, komot fasal kaksno prijavo po kaksnem zakonu o lekarniski dejavnosti, zaradi ilegalne preprodaje zdravil, ali kaj podobnega (tudi aspirina ne smes prodajati izven lekarn press).
>
> Sicer pa za vse ostalo, s cimer vas poskusajo odirati drogeristi in lekarnarji v sloveniji:
>
> www.international.boots.com

Kul, thanks za tole. Vse originali? Kitajske britvice so za en q :(
Nivea sensitive moski deodoranti tipa sensitive (ki jih prinas dobis samo ce imas velikansko sreco in so zvezde pri Muellerju poravnane v pravo konstelacijo) so 250 ml namesto 150 ml in izgledajo cisto originalni. Ostale stvari, ki sem jih narocal v sloveniji zal nimajo ekvivalenta.

Sicer pa je Boots velika angleska veriga drogerij, tako da zelo dvomim, da bi prodajali ponaredke.
pcs sporočil: 5.462
[#2437683] 28.07.14 12:12 · odgovor na: bc123a (#2437653)
Odgovori   +    1
[bc123a]
Sicer pa je Boots velika angleska veriga drogerij, tako da zelo dvomim, da bi prodajali ponaredke.
Se mi zdi, da sem jih videl na nekem letališču.

Aspirina ali česa podobnega pa nimajo. V US sem ene 10 let nazaj videl "kozarec za vlaganje", od oka pol litra, nabit z aspirini. Cene se ne spomnim več, ampak je bilo res đabe.

Lp,
M
bc123a sporočil: 48.253
[#2437692] 28.07.14 12:26 · odgovor na: pcs (#2437683)
Odgovori   +    1
[pcs]
> [bc123a]
> Sicer pa je Boots velika angleska veriga drogerij, tako da zelo dvomim, da bi prodajali ponaredke.

Se mi zdi, da sem jih videl na nekem letališču.

Aspirina ali česa podobnega pa nimajo. V US sem ene 10 let nazaj videl "kozarec za vlaganje", od oka pol litra, nabit z aspirini. Cene se ne spomnim več, ampak je bilo res đabe.
Imajo, samo ne posiljajo v tujino. www.boots.co.uk ima aspirin, ibuprofen, paracetamol... na "aspirin" dobis 200 zadetkov.

jebes taksno EU, kjer se dopusca gojenje individualnih vrtickov kot je slovenski lekarniski... to bi morali razfukati pod nujno.

Drugace lahko poskusis s temi:

www.britsuperstore.com/

ki (ocitno) nimajo pomislekov pri posiljanju aspirina cez notranjo mejo EU :)

So pa dragi in dostava je se drazja... prodajajo pa tudi Bootsove blagovne znamke. Preko njih sem kupil eno otrosko hrano, ki jo boots ne posilja vec izven UK.
bc123a sporočil: 48.253
[#2437694] 28.07.14 12:27 · odgovor na: (#2437691)
Odgovori   +    6
[Krion]
Lekarniška dejavnost je javna gospodarska služba zaradi česar vam lekarne poleg tega, da vam prodajo zdravilo zraven prodajo še storitev "svetovanja", ki je v revni Slovaški ali turbokapitalistični UK niste deležni.
da ne omenjamo, da nas vrli slovenski uradniki scitijo pred samimi sabo. to je vredno najmanj 500% pribitka na ceno s strani farmacevtov.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2437728] 28.07.14 13:08 · odgovor na: (#2437691)
Odgovori   +    2
[Krion]
Lekarniška dejavnost je javna gospodarska služba zaradi česar vam lekarne poleg tega, da vam prodajo zdravilo zraven prodajo še storitev "svetovanja", ki je v revni Slovaški ali turbokapitalistični UK niste deležni.
dej no Krion, so ti v članku lepo napisali, koliko dobi od tega lekarna - zdaj mi pa hitro povej katera "maloprodaja" pa še dela z 30% maržo in ni tik pred propadom??? in ja svetovanje stane, vprašaj bodočega premjeja...

ne boš verjel, kolikokrat je že kdo prišel k moji ženi po nasvete o prehranskih dopolnilih in nato rekel, da gre v DM kupit ker majo ceneje, pa ga vpraša žena zakaj pa te mene hodite gnjavit in nene takoj v DM kupite? odg:ker tam noben bog ne ve nič pametnega povedat...

zraven tega, pa naj povdarim, da v lekarni, kjer dela moja žena ima Linex Forte 28kps ceno dobrih 20€, če odšteješ DDV in nabavno ceno, vidiš, da nanese dobra 2€ prihodka za lekarno, kar je 10% (!!!) tega kar kupec plača... zraven ti bom pa še povedal, da tako pač je, če je folk glup... moja žena vedno, ko kdo hoče kupiti linex takoj pove ceno in ponudi cenejšo alternativo, ma verjameš ali ne, 90% folka brez premisleka reče - nene, kar linex mi dajte...

kot drugo pa, tako moja žena, kot veliko mladih kolegov je takoj zato, da se odpre lekarniški trg, proti so samo lastniki privat lekarn (samo lastniki ne pa njihovi zaposleni!) direktorji javnih lekarn (JZ) in tiste stare apotekarce, ki v JZ samo še sedijo in se čohajo, koristijo 50dni dopusta in vlečejo z delovno dobo in napredovanji (pa bogami še z dodatki za raznorazne "fiktivne" funkcije) odebeljeni osebni dohodek...

lpA
bobek13 sporočil: 4.301
[#2437730] 28.07.14 13:11 · odgovor na: bc123a (#2437694)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [Krion]
> Lekarniška dejavnost je javna gospodarska služba zaradi česar vam lekarne poleg tega, da vam prodajo zdravilo zraven prodajo še storitev "svetovanja", ki je v revni Slovaški ali turbokapitalistični UK niste deležni.

da ne omenjamo, da nas vrli slovenski uradniki scitijo pred samimi sabo. to je vredno najmanj 500% pribitka na ceno s strani farmacevtov.
zraven takih globokih komentarjev, bi bilo še fajn navest koga točno imaš v mislih pod "farmacevti"? kaj to so mišljeni vsi z diplomo iz farmacije, ali zaposleni v lekarni, ali lastniki lekarn (ki so v 90% država) ali farmacevtska industrija???

:)

lpA
dz1975 sporočil: 2.264
[#2437746] 28.07.14 13:30
Odgovori   +    4
Ni problem v farmacevtih, njihova dolžnost (do delničarjev in delavcev) je, da prodajajo po najvišjih možnih cenah. Problem je na nivoju kupca, ki se ne zna oziroma noče (zaradi lastnih mat. interesov) izpogajati korektne cene. In za to bi morali lopovi v naši nesposbni javni upravi odgovarjati!
dz1975 sporočil: 2.264
[#2437754] 28.07.14 13:42 · odgovor na: (#2437691)
Odgovori   +    5
[Krion]
Lekarniška dejavnost je javna gospodarska služba zaradi česar vam lekarne poleg tega, da vam prodajo zdravilo zraven prodajo še storitev "svetovanja", ki je v revni Slovaški ali turbokapitalistični UK niste deležni.
V turbokapitalističnih ZDA ti svetujejo 10x bolje kot pri nas, da ne govorim, kako so originalna zdravila, ki dejansko učinkujejo, precej cenejša od generičnih placeb v Sloveniji.
bc123a sporočil: 48.253
[#2437787] 28.07.14 14:22 · odgovor na: bobek13 (#2437730)
Odgovori   +    3
[bobek13]
> [bc123a]
> > [Krion]
> > Lekarniška dejavnost je javna gospodarska služba zaradi česar vam lekarne poleg tega, da vam prodajo zdravilo zraven prodajo še storitev "svetovanja", ki je v revni Slovaški ali turbokapitalistični UK niste deležni.
>
> da ne omenjamo, da nas vrli slovenski uradniki scitijo pred samimi sabo. to je vredno najmanj 500% pribitka na ceno s strani farmacevtov.

zraven takih globokih komentarjev, bi bilo še fajn navest koga točno imaš v mislih pod "farmacevti"? kaj to so mišljeni vsi z diplomo iz farmacije, ali zaposleni v lekarni, ali lastniki lekarn (ki so v 90% država) ali farmacevtska industrija???

Kot vidis sta pri odiranju dva partnerja: lekarnarji s svojim monopolom in farmacevti, ki prodajajo na eni strani meje zdravila 5x drazje, kot na drugi. Zaradi lekarnarjev pa ne mores farmacevtski industriji pokazati srednjega prsta.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2437801] 28.07.14 14:41 · odgovor na: bc123a (#2437787)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [bobek13]
> > [bc123a]
> > > [Krion]
> > > Lekarniška dejavnost je javna gospodarska služba zaradi česar vam lekarne poleg tega, da vam prodajo zdravilo zraven prodajo še storitev "svetovanja", ki je v revni Slovaški ali turbokapitalistični UK niste deležni.
> >
> > da ne omenjamo, da nas vrli slovenski uradniki scitijo pred samimi sabo. to je vredno najmanj 500% pribitka na ceno s strani farmacevtov.
>
> zraven takih globokih komentarjev, bi bilo še fajn navest koga točno imaš v mislih pod "farmacevti"? kaj to so mišljeni vsi z diplomo iz farmacije, ali zaposleni v lekarni, ali lastniki lekarn (ki so v 90% država) ali farmacevtska industrija???


Kot vidis sta pri odiranju dva partnerja: lekarnarji s svojim monopolom in farmacevti, ki prodajajo na eni strani meje zdravila 5x drazje, kot na drugi. Zaradi lekarnarjev pa ne mores farmacevtski industriji pokazati srednjega prsta.
če misliš, da so lekarnarji tak hud problem, pa preberi še moj odgovor Krionu... pa da ne bo pomote v lekarništvu je en kup govna, ampak to s tem kar pišeš nima nobene veze...

lpA
anon-6540 sporočil: 6
[#2437807] 28.07.14 14:47
Odgovori   +    3
SSprostiti trg zdravil, kot imajo to urejeno v ZDA. Zdravila - splošna se lprodajajo v trgovinah. Odpreti trge in zagotoviti kpnkurenco, ter z visokimi kkaznimi preganjati dogovore.

Lp

Strani: 1